2824
Autós navigáció egyszerűen
  • maki11
    #1944
    a gps típusa wayteq x820! full verzióként írták 1,64GB.
    azt az infót kaptam, h mem.kártyára kell rámásolni és betenni a gps-be és ott kell telepíteni, ha a resident flash-ből akarom futtatni.
  • misi82
    #1943
    Sikerült!
    [rawdisplay]-be sceen_x=480
    Sceen_y=272 Ezt írtam be és jó lett a felbontás.
    Köszönöm a segítséget!!
  • misi82
    #1942
    Ezt olvastam a progi hozzászólásaiban hogy ilyen esetben ezzel kell próbálkozni csak a számokat nem tudtam hogy mit irjak be és tippeltem.

    Kitöröltem az egész[rawdisplay]-t de nem használt.
    Van még valami ötleted hogy mit lehet vele tenni?
  • ibrik
    #1941
    Mivel a készüléked kijelzőjének - a leírásod alapján - 480x272 a felbontása, ezért nincs szükség a vele kapcsolatos sys.txt-strükökre (miért kellett a 340x240 beállítás..???)
    A [rawdisplay] szekciót teljes egészében törölheted.
  • misi82
    #1940
    Ez van eredetileg sys.txt-ben
    [rawdisplay]
    driver="GX"
    ;driver="GDI"
    Én erre véltoztattam
    [rawdisplay]
    sceen_=:340
    sceen_=:240
    De semmi nem jók a számok vagy valamit elrontottam?
  • misi82
    #1939
    Köszi az eddigi segítséget!
    Találtam egy másik igo-t és SD-kártyáról megy rajta csak nem a teljes képernyőn. Nem tudnál segíteni hogy hogyan tudom átállítani nagyobbra.
  • ibrik
    #1938
    Javítás:
    ...a pontos márka/típus ismeret nélkül lehetetlen megmondani...
  • ibrik
    #1937
    - Egy "iGO8 térkép???" önmagában még nem használható, kell maga az iGO8 is, ezért jobb lenne, ha pontosítanád, mit is töltöttél le (ami valószínűbb: habár léteznek full verziók, de a netről letöltött, "nem egészen legális" verziók nagy részében csak az iGO8 program törzsét hagyják meg - max. a nyelvi fájlok vannak bennük -, a térkép és egyéb fájlokat külön kell "összevadászni"

    - A telepítés menete minden egyes GPS esetében eltérő, ezért a pontos márka/típus ismeretében lehetetlen megmondani - de annak ismeretében sincs rá garancia...
  • maki11
    #1936
    Abban kérnék segítséget, h netről letöltött IGO 8 térképet szeretnék telepíteni GPS-re, de sajna nem sikerült!
    Hogy kell?

    köszi
  • ibrik
    #1935
    Akkor a helyes beállítás a sys.txt-ben:

    [folders]
    app="DataFlash\Igo8"

    Több ebbe a részbe nem kell (ha a "content" ezen a mappán belül van, nem kell mást odaírni).

    Én nem azt kérdeztem, hogy a content-ben ott vannak-e a mappák, hanem azokba a mappákba való fájlokat bemásoltad-e? (nyelvi fájlok, térképek,...stb.)

    Viszont az meg mi, hogy "felismeri a műholdakat csak a gps mód nem működik"...???

    Ha a GPS-vevő nem működne, akkor a műholdakat sem látná.
    Amúgy meg, ne a szobában próbáld használni - főleg házgyári lakótelepen ne -, hanem szabad ég alatt (az ablakban álldogálás sem ideális vevőhelyzet).
  • misi82
    #1934
    A belső memóriának a neve "DataFlas".
    A "content"-ben lévő mappák is benne vannak.
    És fent van a egész "content" sor.
    Addig eljutottam hogy felismeri a műholdakat csak a gps mód nem működik.
  • ibrik
    #1933
    Ja és még egy fontos kérdés: a belső memóriának biztos, hogy "ResidentFlash" a neve?
    (sok készüléktípuson más-más elnevezést alkalmaznak: pl. ResidentFlash, Internal Storage, My Flash Disk, stb.)
  • ibrik
    #1932
    - Ha minden egy helyen van, akkor nem szükséges a "content=..." sor. Az csak akkor kell, ha pl. SD-n akarod tárolni a "tartalmakat" (nyelvi fájlok, térképek, 3D épület és domborzat fájlok, POI-k, speedcam adatbázisok, stb.)
    - A "content"-ben lévő mappákat is feltöltötted?
  • misi82
    #1931
    Magneo i430Tulajdonságok:
    Processzor: SiRF Atlas IV, 500Mhz
    Operációs rendszer: Microsoft Windows CE 6.0
    Kijelző: 4,3" TFT, 480 x 272, 65000 szín
    ROM: 2 GB NAND Flash, 64 MB SD-RAM
    Memória bővítés: MicroSD 8GB max
    Hang: beépített hangszóró, 2,5 mm kimenet
    Akkumulátor: 950 mAh, Li-Ion
    Felmásoltam a belsőmemóriába kicsomagolva. A content mappáit is.
    A sys.txt-be nem írtam bele úgy raktam fel.
    mute_os_key=1
    sound_q_length=200

    [folders]
    app="ResidentFlash\Igo8"
    content="ResidentFlash\Igo8\content"
    Ez van benne ha kell akkor még a többit is felmásolom.

  • Gascan #1930
    sziasztok... vidékről elég gyakran utazok pestre és szükségem lenne egy olcsó, meghizható GPS-re, ami a városban elirányit... tudnátok valamit ajánlani?

    mit kell figyelembe venni, mikor GPS-t választok?
  • ibrik
    #1929
    iGO8 "PNA-verziót" hivatalosan, utólag nem lehet venni.
    Hidd el, ha "boltban" veszed, az valószínűleg egy buherált verzió...
  • samuray
    #1928
    hát nem is tudom ! sztem meg meglehet venni rá!
    ha meg nem épp legális kell asszem mindenki ismer olyan piacot ahol telót ütnek ki! nos épp a napokban vettem 3000 igo 8 at frisset 2g kártyán!
    ha leveszem a kártya árat akkor is igen csak bent vagyok! ott ki is lett prószálva tehát nem rizikósabb mint egy letöltött!
    win ce 6.0 megy
    de a másik gépen is 400mh proc win ce 5.0
    nagyon nem is kellett csesztetni a felrakást sem!
    viszont a lentebb taglalt kérdésemre még mindíg senki nem tudott érdemleges választ adni!
  • ibrik
    #1927
    misi82: Nem ismerem azt a GPS-t. Jó lenne, ha leírnád, mit, hogyan csináltál...? (hová másoltad az iGO8-at, feltöltötted-e a content mappáit, sys.txt-be mit írtál, stb.)

    peter0: A te készülékedet sem ismerem.
    Viszont azt biztosan tudom állítani, hogy iGO-ból nem létezik olyan változat, amit utólagosan meg lehetne vásárolni (akármelyik) szoftver nélküli GPS-re.
    Viszont tudok két másik programról: Sygic és Utinavi.
    Mindkét programot SD-kártyán lehet megvenni és számos, szoftver nélküli készülékhez használhatók - habár nincs rá garancia, hogy konkrétan a tiéden egyáltalán valamelyik is működik-e.

    Tehát a tanácsom: valamelyik számítógépes üzletben keresd és ott kérd, hogy azonnal kipróbálhasd megvétel előtt.
  • peter0
    #1926
    Sziasztok!

    HELP PLEASE!!!!!

    Szóval, kaptam egy osztrák rokontól Typhoon navigációt...Azon Falk térkép van, azonban az a cég már megszünt.
    Milyen térképet lehet erre a fajta GPS-re feltenni?? Amit le is tudok tölteni legálisan és ingyenesen...Igo8, Igo7 nem jó hozzá?? Azzal nem fog működni?

    Kérlek aki tud valamit az válaszoljon!
  • misi82
    #1925
    Sziasztok!!
    Tudnátok nekem segíteni egy magnao i430 gps-re kellene nekem igo mer amit én raktam rá nem megy rajta pedig már több mindennel is próbálkoztunk.
    Kijelölöm hogy azt használja de nem tölt be.
  • forgacs76
    #1924
    nem kaptad meg az üzenetemet privátban???
  • domber00
    #1923
    Sziasztok!



    Esetleg valaki meg tudná mondani mit jelenthet,mit takarhat ez a hiba,IGO8 teleitésekor?



    Program applicatin database cannot de found



    Majd e hibaüzenet bezárásakor jön ez



    The application failed to startlast time,Do you want reset to factory defaults and lose all you POIs tracks and settings?

  • Silius
    #1922
    Üdv
    Van nálam egy SilverGuide 5000 NAV típusú navigáció, eléggé régi MyGudie szoftverrel.
    Kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám ezt fríssíteni, és lehetséges mondjuk IGO 8 rárakása?
  • piamania
    #1921
    Nekem is egy Myguide 3100 van és én én ez alapján a leírás szerint tettem rá az Igo 8-at.Nem tudom,hogy miért nem sikerül neked,nekem egyből ment viszonylag.Nem volt semmi gond.Tisztán és érthetően le van írva.
  • Firerock
    #1920
    más 5let?
    FONTOS!!!!!!
  • Firerock
    #1919
    nemhiszem el hogy egy viszonylag új GpShe nemlehet win7 kompatibilis szoftvert kiadni
    ekkora rohadékok nem lehetnek
  • Firerock
    #1918
    próbáltam min2-t
    hibát észlelet ezért leállt duma...
  • ibrik
    #1917
    Rendszergazdai jogok?
    Valamelyik kompatibilis üzemmód?
  • Firerock
    #1916
    sürgősen kéen a segítség
  • Firerock
    #1915
    valaki tudja hogy a MioMire Deskopot hoygan lehet működésre bírni windows7-en? vagy van más lehetőség arra hoyg zenéket,Videókat rakjak az S760asra?
  • domber00
    #1914
    Na,ujra én,sikerült feltennem még egy plussz gomsort,most az lenne a kérdésem hogy igo8 sd kártyárol valo telepitéshez a régi igo6-ot hogy kellene törölnöm pontosan hogy az egész eltünjön a készülékröl.

    Mert igy ilyen hibaüzenetet kapok hogy:



    Program application database cannot be found.
  • domber00
    #1913
    És még az elözö hozzászolásomhoz annyit,hogy igy ezzel a probálkozással eltünt a készülék menüjéböl a navigácio ablak csak a beálitások maradt.
  • domber00
    #1912
    Sziasztok,sokat olvasgatom ezt a forumot,és most nekem is lenne kérdésem.

    Van egy Myguide 3100-ás készülékem és ezen most van Igo 6 térképszoftver.

    Szeretnék rá tenni IGO 8-at,meg is lenne ez,és azt hallottam elmegy azért elég jol ezen a készüléken is nem fagyogat le stb.



    Ennek a telepitéséhez szeretnék valami segitséget kapni mert sehogy nem boldogulok vele.

    Találtam egy leirást miszerint:

    Igo8 telepítése 3100-ra csupán annyi, hogy a Flash Disk/IGOPATH.TXT-ben az alábbi sort cseréljük:
    Navigate = "", "\Flash Disk\myguide\myguide.exe"
    erre:
    Navigate = "", "\Storage Card\Igo8\igo8.exe"

    Persze az SD-n legyen fent az Igo.



    1. TELEPÍTENI az ActiveSync programot mielott az USB kábelen keresztül a PNA-t összekapcsolod a számítógépeddel.

    2. Kapcsold be a PNA-t, lépj ki a MyGuide vagy iGO programból a kezdo menübe, utána csatlakoztasd a számítógéphez.

    3. Az ActiveSync jelzi a Mobil eszköz csatlakozását, a "partnerség"-nél a NEM-et válaszd! (Nem kell szinkronizálás, csak adat kapcsolat)

    4. Ezt követoen látni fogod a PNA könyvtárstruktúráját.

    5. A "Flash Disk" könyvtárból töröld a "IGOPATH.TXT" fájlt ( de biztonság kedvéért azért mentsd le a PC re), ezután a "Javított IGOPATH.TXT fájl" mappábol másold be az ott lévo "IGOPATH.TXT" fájlt a "Flash Disk" könyvtárba.

    6. Bontsd a kapcsolatot a PC és a MyGuide3100 között.

    7. Az SD kártyát tedd be egy kártyolvasóba, a kártyán ne legyen semmi. (max 2GB os kártya)

    8. Az KÁRTYÁRA felmásolnia az "SD re felmásolni" mappában lévo "Igo8" mappát minden tartalmával együtt.

    9. Az SD kártyát betenni a MyGuide3100 -ba

    10. Ezek után mindenféleképpen nyomj RESET gombot (a gép hátulján van) és mehet a progi.

    Na nekem ezután sem volt sikeres a dolog,nem indult el a telepités.

    Bakapcsolás után nyomtam a resetet,de nem idult el a telepités,a készülék elindult de a telepités nem.

    Ehez szeretnék valamiféle segitséget kérni,valami okosságot akár emailben is.



    Köszönöm elöre is.,



    [email protected]

  • o0Gomboc0o
    #1911
    Udv mindenkinek.Egy kerdesel szeretnek hozzatok fordulni.Tehat egy HTC Diamondra foltettem az igo8 at sys atnevezes, exe krealas...El indul fut normalisan GPS jelet is talala (vagyis azt irja ki) de mikor raviszem a terkepre, hogy mutassa meg hol vagyok mindig mas helyet mutat(pl szlovakia,es oroszorszag :) ) Ha tudtok segitsetek ha nem akor koszonom hogy meghalgattatok. Tovabbi szep napot.
  • samuray
    #1910
    nos! aszem azt írtam hogy másra is szeretném használni !
    ezt a pontot ismerem és használom is nem ez a problem! hanem az hogy alap esetben elérhetetlen a win így csak txt lehet olvasni és valami nagyon tré képnézegető van instal! nekem az kellene a nav szoftver helyett mármint az alap instalált vez program helyett a win jöjjön be! sajna az ini ennél a trágyánál nem megoldás! fél napot pöcsöltem vele!
    valami más kellene! vagy toljam le az egészet és nyomjak fel rá egy win ce 6 csak?
    a baj az garos! és nem akarom megbontani !
    szóóval megent csak help!
  • welki1
    #1909
    Sziasztok!

    Leírná valaki hogyan kell navigációs rendszert frissíteni!
    Van egy Navigon Canada 310-em azt szeretném frissíteni!

    Előre is köszi!

  • forgacs76
    #1908
    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem. Feltettem egy Navigon 4310max-ra az igo-t,minden klappol,kivéve azt,hogy nem látja a GPS vevőt. Megnéztem a gyári Navigon szoftverbe,a bejegyzés Port 2,Baud 57600.
    Ha kerestetem a vevőt,akkor itt ki is fagy a keresés. Csináltam neki sys-t is, GPS bejegyzéssel,de semmi.
    Egyszerűen nem látja az antennát. Többféle Navigonra tettem mér rá az igot,ott ilyen problémám nem volt.
    Válaszotokat előre is köszönöm,és Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!
  • ajem kisa
    #1907
    Hello!

    Van valakinek tapasztalata az ALPINE gps-ekröl?
    Van most egy pmb-b100p eléggé olcson a közelben, és mielött megnézem, tanácsot szeretnék kérni, hogy mik a fontosak, amit lekell, hogy csekkoljak mielött megvenném!?
    Akármilyen tanácsot, és ötletet szivesen veszek!
    Köszönöm!
  • ibrik
    #1906
    http://pdalink.co.cc/index.php?topic=1875.0
    (magyar nyelvű fórum x820-as topikja, regisztrálnod kell a fórum használatához)
  • arcsika01
    #1905
    Sziasztok! Van 1 GPS-em a neve WayteQ x820-as! WindowsCE 6.0 van rajta! Igo 8-at akarok rá tenni de az istennek se akar működni:S máshol olvastam ien hülye megoldásokat h. valami fájlt kellett létrehozni aztán elvileg azzal a WinCE indult volna de nem nagyon akarja:S:S nem tom mi a baj:S PLS valaki segítsen hogy hogyan is kell felrakni rá előrre is kösz és üdvözletel Arnold :)