43
Bob Marley (1945-1981) De szívünkben örökké élni fog!
  • KaaBoo
    #43
    HALÓ!

    Csináltam egy Bob Marley oldalt ahova felraktam és kategorizáltam minden olyat amit érdekesnek találtam. Bob Marley Gyűjemény
  • JackDaniels #42
    A Rastafari és Bob Marley asszem elválaszthatatlanok! 2007ben sem lesz jobb zene mint a reggae!
  • Beast Machine
    #41
    Rasta powa 4 Jah people!!!
  • flashpointer
    #40
    sikerült megszerezni bob eddigi összes megjelent albumát +számát egy dvd-n mp3-ba :)
    valami 600 szám (de ugye sok a bestof meg válogatás és pl a buffalo soldier rajta van vagy hússzor :)
  • flippy
    #39


    Csináltam egy reggaes userbars-t:) Remélem tetszik:)) (még kezdő vagyok userbars készítésben:-) )
  • Roly
    #38
    Mint minden évben, idén is megrendezésre kerül a Közgáz Gólyabál az
    ÖCSI szervezésében 2005. november 19-én a BCE főépületében.

    Belépő: 2200 Ft
    Megjelenés a bál jellege miatt alkalmi ruhában (-rudeboy jelmez)
    Három színpadon számos koncerttel és rengeteg színvonalas helyszínnel
    várunk Titeket.

    Fellép:

    Nagyszínpadon (aula): Bon-Bon, Zanzibár, PASO

    MultiCafé (IV. előadó): Colorstart, Balkan Fanatik, Dj Naga, Infra Ghandi

    Jamaica Kisszínpadon: Zagastic, Irie Maffia Sound System, Escape
  • szippantós
    #37
    Szerintem Bob Marley egy Isten volt!
    Kezemet lábamat összetettem volna ha egyszer láthattam volna vagy egy koncertjén ott lehettem volna:)
  • Roly
    #36
    hát akkor ne hagyd magad lehordani!
    ez itt most nem okoskodás,hanem egyszerűen így írják. ennyi. szarok véleményére meg ne adj
  • Csesza
    #35
    először én is így tudtam, de aztán le lettem hordva :D
  • Roly
    #34
    de a HELYES a reggae
  • Csesza
    #33
    rengeteg féle képen irják...

    én már láttam minden fajtát :D
  • Roly
    #32

    MA!!!

    egyébként az nem raggae,hanem reggae :)

    ajánlom ezt az odalt mindenkinek,aki értelmes infókat akar: www.dreadslukk.hu
  • Tmacy
    #31
    igen de én egy csoportba sorolom őket,mert szerintem a reggea-hez van legközelebb.mindegy azért bocsi.
  • Csesza
    #30
    jó de Connections-nak csak kb oan 3 raggae száma van: Jamaika Homoka, Mindenütt Jó, Oroszlán

    deego meg raggázik és az nem raggea :DDD
  • RaSTaBaNDiTa
    #29
    Copycon no1!
  • Tmacy
    #28
    negyrészés ismerem!
    és a Connections ne hagyd ki:p
    azom belül Deego raggázok a legjobban,szerintem :)
  • Csesza
    #27
    Raggae

    énis imádom Bob Marley zenéjét, de mivel ez nem Marley topic ezért más:
    nemtom ismeritek e őket: Gentleman, Tigris, Ladánybene 27, CopyCon...
  • Tmacy
    #26
    Tiszteletem midenkinek!
    Pontius nagyon tetszik az életrajz amit beirtál,eddig csak angolban olvastam!
    Engem kifejezetten érdekelne ez a vallás és Jamaica és persze a Reggae története me za egész dolog.
    Peace!
  • Tojesz
    #25
    Bob a király még mindig!
    Most is őt hallagatom!(one love)
  • Nightrun
    #24
    Hé Rasta Bandita!!!

    Valami nem stimmel a web oldaladdal, mert nem akar bejönni. Csak gondoltam szólok, hátha érdekel...
  • Nightrun
    #23
    Tudod, a gondok ideiglenes mellőzésére én több módszert is találtam, ebből az egyik a zöld. Aztán rátaláltam egy olyan megoldásra, amit a törvény sem büntet, és ugyanúgy élvezed. Ez nem más, mint a SEX. Sikerült egy kicsit magasabb szintre fejlesztenem magam ebben a gyakorlatban, és hidd el, jobb mint a zöld. Egy társaság, 5-6 fő, és minden elő van készitve. Természetesen nincs semmi sem tiltva, igy vannak olyanok, akik egyéb szerek hatása alatt vannak. Mindenki a saját izlése szerint cselekszik, ahogy jól érzi magát. Nekem ez elég a lazuláshoz, és nagyon jó dolog. Hát ennyi a nagy titok. Én ettől atom el tudok lazulni, és megszűnnek a gondok, a terhek leszállnak rólam. Igy könnyebb másnap a dolgok elé menni, és tenni a tennivalót.
  • RaSTaBaNDiTa
    #22
    mit találtál a ganja helyett???
  • Nightrun
    #21
    Ez a topic érdekelne, ha egy kicsit többet irnátok bele. Vagy halott ügy. Én nem használok ganját, a reggae zene nekem elég a lazuláshoz. Persze mindenki másképp csinálja. És az sem tetszik, hogy a köcsög 16 évesek is csak menőzésből szivják. Amikor én téptem, soha nem azért csináltam, mert valakinek ezzel imponálni akartam, hanem azért, mert kellett egy kis lazulás. Már találtam más módot is a lazulásra, de természetesen nem vagyok semmi jónak az elrontója. Rasta hajam sincs, de szeretem a rasta arcokat. (Az ismerőseim 40%-a rasta hajú.) Hát ennyi, kezdjetek el sürgösen ide irni, mert lassan meghal a topic.
    Tiszteletem!
  • Pontius #20
    ahh köszi
  • PResident Evil
    #19
    és a moderátornak itt üzenhetsz !
  • PResident Evil
    #18
    van raszta topic...
  • RaSTaBaNDiTa
    #17
    én főleg dnb zenéket hallgatok/mixelek , és amolyan chilloutnak hallgattam a raggae-t aztán ez az arány kezd átlendülni a rasta zenék javára
  • Pontius #16
    Köztudott, hogy a Raggae-hez hozzátartozik a ganja fogyasztás
    ne kerüljük ezt a témát, inkább okosodjuk!!
    Itt sok érdekes dolgot leírnak a témával kapcsolatban:
    bigacsiga: Marijuana

    +ha valakinek kelenek a témával foglalkozó könyvek az üzenjen rám privátban... :)
  • Pontius #15
    azé köszi, másoknak még hasznos lehet
  • Pontius #14
    ismerem :)
  • RaSTaBaNDiTa
    #13
    dancehall.hu nézd meg ezt az oldalt.ha még nem ismernéd, ez egy ragea műsor a tilos rádión jó nagyon
  • RaSTaBaNDiTa
    #12
    nah végre 1 jó topik
  • Pontius #11
    "Egyebkent mit gondoltok mitol rasta a rasta? Dreadlock, vallas, filozofia? s melyik irany? bobo dread? Valoban mondanak okos dolgokat csak neha nekem (europainak) tul radikalisak az elkepzelesek"
    Idézet sebi-től de csak azért mert én sem tudtam volna szebben megfogalmazni :)
  • Pontius #10
    Na akkor most megkérnék egy admint, hogy a linken található képet rakja be a szoba logójának:
    logó.bmp
    logó.gif
    logó.jpg

  • Pontius #9
    Ha valaki okosodni akar a témában akkor:

    "November 5-től minden alkalommal a Reggae On The Hill vendége lesz a Szegedi Egyetemen raszta előadás-sorozatot kitaláló-vezető Menelik, azaz Szélinger Balázs. Az alkalmanként 1-1,5 órás előadások segítenek megismerni a reggae kialakulását, a különböző stílusok sajátosságait, Jamaica történelmét, a rastafarianizmus kialakulását, gondolatiságát és a reggae-rasta szövegek témáját, mondanivalóját..."
  • Pontius #8
    Ha készítek 1 logot és megkérek 1 admint akkor berakja a topik címe mellé?
  • OPM
    #7
    funkstar de luxe vs. bob marley - sun is shining (original rainbow mix)
  • Pontius #6
    nálam müködik a kereső
    (legalábbis amire rákeresek megtalálja)
    Raggae, Regi, Bob Marley-re kerestem rá de egyiket sem talált
  • akyyy
    #5
    van csak a kereső nem működik
  • Pontius #4
    Kezdésnek gondoltam benyomom Bob Marley tömör élettörténetét hisz a világ neki köszönhetően ismerhette meg ezt a nagyszerű muzsikát.
    Na szóval akkor kiváncsi lennék, hogy itt SG-n vannak-e olyan emeberek akik komolyabban érdeklődnek a stílus iránt, tudnátok-e mondani olyan szórakozóhelyeket amik a stílust támogatják esetleg rendezvényket?
    Én szombathelyi vagyok szal ha valaki össze akar ruccani egykis lazulásra az jelezzen privátban :P