15
  • DOT
    #15
    De értem, de ez majdnem olyan futurisztikus mint a cikk témája :) Persze megoldható, de nem hiszem, hogy volna rá kereslet... és akkor mari néni meg pista bácsi összevesznének, hogy a szappanopera vagy a fradimeccs olcsóbb :)
  • HUmanEmber41st
    #14
    Én szerencsére már leszoktam a TVről, csak PC-n nézek filmeket (természetesen csak gyári DVD-ket, ezt mostmár FBI-s időkben ki kell írni)de ha Neten elő lehetne fizetni pl magyar TV adókra ahol 1 darab reklám sincs, és a filmek egy adott listáról lekérhetőek lennének... meggondolnám a dolgot. A jó öreg SMSWEB alapon meg menne az előfizetés.. de hogy SMS üzenetekkel irányítsd személyre szabottan a TV műsorát hát ez tényleg 1 fszság.. ennyi pénzt ekkora hülyeségre..Inkább adnák oda Net hálózat építésre az elmaradt területeknek...
  • TeszteloPontHu
    #13
    Igen, legalább 10-15 éve volt. Most DVD-n ki lehetne adni, az támogatja a sztori elágazást.
  • fonak
    #12
    Az EU értelmesebb dolgokra is szórhatná a pénzt. Ez a 7,5 millió euró mégiscsak közpénz nem?
  • Csiszi
    #11
    Jópár éve (ha jól emlékszem szilveszterkor) egyszerre kezdtek adni egy filmet az m1-en és az m2-n. Néha menet közben kiírták, hogy "ha azt akarja, hogy a főhős autóval menjen tovább, maradjon az m1-en (persze akkor még nem így hívták), ha inkább motorra szálljon, kapcsoljon az m2-re!"
    Így lényegében interaktív volt az adás, de nem hiszem, hogy a királyi TV milliárdokat költött volna a kifejlesztésére... :)
  • lola
    #10
    Szerintem te nem értetted meg, hogy mit írtam. Az AM-Mikro erre alkalmatlan. Természetesen azt, amit írtam, kétféleképpen lehet megoldani. Vagy egy beltéri egységgel, ami számlázni képes (a szolgáltató mondjuk havonta egyszer megnézi (ip alapon meg tudja csinálni, a kábeles internet is TV kábelen megy), hogy mit néztem és kiszámlázza. Ehhez nem kell tisztán digitális rendszer. A másik megoldás persze digitálisan egyszerűbb, de ebben az esetben a szolgáltató működhetne kvázi videotéka-szerűen is. Ilyet terveztem is a házunkban, de sok a csóró, és nem igénylik, meg zsetonjuk is csak piára van. Ráadásul tipikus fogyasztó emberek, akik a valóságshow-k és délamerikai sorozatok között a reklámblokkok nagy agymosott élvezői.
  • b2nary
    #9
    En latok fantaziat az elkepzelesben, csak ennek egy kicsit modositottabb valtozataban. Pl ha hazamegy az ember, bekapcsolja a tvt kivalasztja a hireket, es maris a legfrissebb hirekkel jelentkezik a legutolso leadott hirado. Vagy, az aznap esti filmet, nem 8kor kell kezdenem, hanem mondjuk 6-7 orakor, stb, vagy egyaltalan mas musorokat valogatok ossze magamnak.

    Amugy a cikk nem irja, hogy milyen technologia felett kivanjak mindezt elkovetni, lehet hogy mar ip alapu lesz, ami sok problemara megoldast jelentene, persze ujakat is felvetne.

    Amugy meg nem tegnapra akarjak a fejlesztes eredmenyet, hanem ez egy hosszabb tavu terv, nem?
  • Macc
    #8
    Hat ez szerintem egy oltari baromsag. A vegen az lesz, hogy az "eloben" show-knal majd meghatarozhatjuk, hogy ki legyen ki, es mivel legyen baja... hmm. Nagyon erdekes. En szemely szerint szeretem a filmeket ugy megnezni, ahogy azt az alkotoik elkepzeltek. Majd ha akkora arc leszek, akkor megcsinalom a sajat filmemet, de nem igy:))) Mellesleg az a szoveg, hogy "leülünk a televízió képernyője elé és mi döntjük el, hogy az adott műsornak melyik részletére vagyunk kíváncsiak" ez eleg erdekes. Kivancsi vagyok mennyit kernek a technologiakert, vagy hogy milyen modszerrel fognak kotelezni a reklamok megnezesere. Mindenesetre en teszek az egeszre, nem erdekel, szvsz baromsag! Sokkal eletrevalobb dolognak tartom az amerikaban mar evek ota mukodo HDTV rendszert, ahogy iszonyat jo minosegben adjak a musort, es pl a F1 kozvetitesen te valasztod ki, hogy melyik kamerarol akarod nezni (v. melyik autobl). Sokkal eletrevalobb dolog, minthogy te hatarozd meg, hogy ki nyerjen. Ha te akarod iranyitani a dolgokat, inkabb alj fel a tv elol, es menj ki az utcara, es iranyitsad magat... Ezek hulyek, kezdunk kozeledni a Matrix fele! Az AM-Mikro az egy halom sz*r! Nalunk az van, valasztani nem lehet, van 20 csatorna, annyi az elofizetes mint a UPC-nel 60 cs-ra, es raadasul meg az ocska dekoderen valthatsz csatornat... Nagyon jo... uhhh
  • gz8
    #7
    Én már csak ebéd közben nézek tévét, akkor is a Discoveryt, saját tévém nincs is. Kiválóan megvagyok a déli tampon- és fogkrémreklámok nélkül.
  • dez
    #6
    USA-ban minimálisan növekszik az alapdíj, ha több dekódert kér az ügyfél... (Amit ingyen kap.)
  • DOT
    #5
    Az ötlet jó, csak technikai problémák vannak. Amit írsz, az a jelenlegi analóg kábelrendszereken kivitelezhetetlen. Digitális úton megoldható, ilyen máris létezik, AM-Mikro néven emlegetik. Igenám, de egy sz@r beltéri dekóder tartozik hozzá, ami vagy működik vagy nem, de ha igen, nekem akkor se szimpi. Másrészt egy dekóder = egy műsor, mint a műhódvevőnél, míg a kábeltévét szétoszthatod a lakában minden tévére (UPC hivatalosan 3 tévét engedélyez pl.). A mikrót is szétoszthatod, de mindhárom tévén ugyanazt fogod nézni... Három dekóder pedig = 3 előfizetéssel.
  • lola
    #4
    Ez ismét egy nagy faszság. Sokkal hasznosabb lenne az, ha pl. kábeles hálózaton nem díjcsomagok lennének olyan csatornákkal, amiket sosem nézek, hanem az egyes műsoroknak lenne díja, és aszerint fizetnék, hogy mit néztem. Természetesen ha már fizetek, akkor egy darab reklámot sem akarok benne látni, de ha mégis van reklám, akkor meg ne kelljen érte fizetni. A reklámért a reklámozó fizessen, én egy fillért sem adok érte és nem is vagyok rá kíváncsi.
  • Wilddog
    #3
    Érdekesnek találom, de miért kell ennzit rá költeni? Az említett projektek pedig elég gagyinak tűnnek. Annyi pénzért jobbat fejlesztenék ki. Vannak ötleteim, hogyan lehetne még kényelmesebbé és a felhasználókat jobban csábítóvá tenni.
  • bld
    #2
    hát ez szerintem jó nagy baromság én jól meg leszek nélküle...
  • Tetsuo
    #1
    Ha néhány megás netem lesz akkor így lesz, majd én szolgáltatok magamnak, előfizetni biztos nem fogok egy rakás reklámért.