237
Nem a paródiák, az igaziak!
  • TheBerzerker
    #157
    Ragyogás minen volt csak nem félelmetes.

    Ju On első részét nézd meg. Amit először csinált a faszi. Ne azt az amerikai szemetet amiben Buffy van. Hanem a Ju On - The Curse 1-et.
  • PayaVP
    #156
    Rossz topicban vagy, de ha igazán félni akarsz:

    Ördögűző (rendezői változat)
    Ragyogás
    Másvilág
  • TNormi
    #155
    Sziasztok kedvelem a horrorokat és azt szeretném kérdezni hogy melyik horrofilmen lehet a legjobban félni ! kiváncsi lennél a ti véleményetekre!A barátnőmmel szeretnék megnézni 1 télleg félős parázós jó horrort! köszi !
  • #154
    Szerintem frankó horror.Egy kis gore ,jó sok poénnal fűszerezve.Igazi b-film.Nekem tetszett.Ez az annyira szar,hogy már jó kategória.
  • jointeer
    #153
    Evil Aliens valimy elbaszottszar C:C
  • Dynamic
    #152
    Hajaj, a Körben aztán marha sokat kell gondolkodni.A szokásos unalomig ismert ázsiai "jön a halott kisfiú/kislány és jól megijeszt mindenkit" sztori.Elképzelem ahogy ezek a zseniális írók a 135. ilyen film után is elégedetten hátradőlnek a székükben és elismerően bólogatnak, hogy ejnye, milyen eredetit alkottak:DD
  • REALista
    #151
    Felismerted a film lényegét!!!
  • jahola
    #150
    Amúgy a film címéből kivehető, hogy mely filmek hősei elevenednek meg:D
  • jahola
    #149
    Hy All!
    Nem tom, hallotta e már valaki az újfajat kontrás horrort: Helloween. Nos erről röviden: Pinhead kockája darabokra és tört, és Földön vannak elveszve a darabok. Hogy Pinhead visszaszerezhesse a darabokat segítséget kell kérnie Michaeltől, a szadista gyilkostól. Pinhead cserébe megváltást ígér neki, de hát mind tudjuk, ez valahogy nem így lesz.
    Nos, a sztori kissé nevetséges, nem? Mondjuk a Freddy vs. Jasoné is az volt, de a film végül is jó lett.
    Én ennyi infót tudok erről a filmről, ha valaki esetleg tud több infó az írjon.
    Előre is kösz!:D
  • R9
    #148
    az,egy elbaszott film!És ha valakinek nincs telefonja?Elküldi postán vagy mi?
  • Marko001
    #147
    Vagy csak nem szereted az olyan horrort, amin esetleg gondolkodni is kell egy kicsit. :P A Kör marha jó film.
  • [Walaki]D`Lair
    #146
    A Kör....fosadék...
  • Ottto
    #145
    Terminal Invasion <- most néztem meg. Nehogy megnézzétek. Kész röhej. Még egy normális története sincs bazze.....
  • Z
    #144
    mármint:

    LOL...
  • Z
    #143
    LOL...
  • Tetsuo
    #142
    Gondoltam filmesztétikailag fikázunk egy jót, csakhát..
  • Csaba
    #141
    A Forgatókönyv Fantomja nem ismerős valakinek?
  • Ramza
    #140
    Jajj, ez a topik :D
    Én kezdetben sírtam, de már én is csak mosolygok :)
  • Jano
    #139
    Áz! Roolzottak erősen!
  • fifi
    #138
    Sztem jó film volt mind a kettő!
  • Voltan
    #137
    Mármint Nekromantik.
  • Voltan
    #136
    Necromantic rulez!
  • Jano
    #135
    :O))))))9 htx
  • sigmavirus1
    #134
    De a végén nem tudták egymásról hogy fertőzöttek-e, ugyhogy a játékból kiindulva mégsem volt vége...bár ezt csak Carpenter tudja...:/
  • Z
    #133
    Az egyik néger még korábban eltűnt, a fiatal, meg a Kurt Russel élték túl biztosra az egészet.

    De szétdinamitozták a főszörnyet.
  • Z
    #132
    OFF: mi vagy Te? Képregényrajzoló? :DDDDDDDD

    Ezek a lokók! Sirály!
  • sigmavirus1
    #131
    Hát a végén ugye csak a Kurt Russel meg az a néger csávesz maradt aki lehet hogy már fertőzött. Vége. És akkor asszem a játék innen folytatódik, valószínü hogy a faszi fertőzött volt mert a játékban megint minden tele van szörnyekkel és a végén ki kell nyírni a főgecit, na asszem ott a vége, nekem amúgy marhára teccett a film, simán 10/10 pont, főleg a maga idejében!
  • Jano
    #130
    sry

    iJeszt
  • Panzermeyer
    #129
    A Sikoly (Scream)

    SPOILER!

    Hát igen, mesterkélt ilyesztgetések, néha mosolyogtatóak. Néha egy-két poén közben. De ami izgalmassá teszi a sztorit, hogy mikor a csaj barátját gyanúsítják a gyilkosságokkal, akkor megint történik egy gyilkosság -> a fiú tisztázódik. Node akkor ki a gyilkos? Eszembe nem jutott volna, hogy két gyilkos van, azelőtt nem láttam ilyet, sztem ettől lesz az átlaghorrortól jobb a Sikoly.
  • Panzermeyer
    #128
    A dolog (The thing) néha kicsit unalmassá válik, de egész jó lett.

    SPOILER!
    Amikor Kurt Russel a vérvizsgálatot csinálja a forró dróttal, totál nem számítottam semmire, és ilyedtemben majdnem lerúgtam magam a székről :)

    Mellesleg nekem csak egy kérdésem van ezzel a filmmel kapcsolatban: HOL A VÉGE??? Mert ugye vagy legyőzik a szörnyet, vagy a szörny megeszik mindenkit. De egyik se lesz. A beijesztésért adott jó pontot majdnem levontam ez miat...
  • sigmavirus1
    #127
    House of the Dead!:P
  • Jano
    #126
    Ja, és egyetlen horrorfilm sem ilyesztő. Viszont annál több ijesztő van közöttük.
  • Jagi
    #125
    Lehet, hogy a Sikolyban a dolgok szándékos véletlen ( :DDD)folyamán alakultak így ahogy, a Freddy pulcsis takarító Pl. nekem is feltűnt.
    Egyébként nézhető mind a 3. DE!!! Az első a favorit.
  • Loál János #124
    Értem.
    Nekem sosem fog tetszeni a film, de elismerem, hogy az általad felsoroltakkal nem voltam tisztában. A Helloween-eket nem láttam, a Jason-okból néhányat. Soha nem kedveltem igazán ezt a stílust, ezért nem ismertem fel egyetlen geget sem. Ezért hát nem is olvastam róla szinte semmit, egyedül a Harvester-es ismertetőt, amiben egy szót nem szóltak ezekről emlékeim szerint, csak simán adtak rá 8, vagy 9 pontot.
  • Jagi
    #123
    Velünk nem lehet ilyen filmeket nézni. Két film volt ami mostanában tetszett de nem a szokásos hülyeségek miatt, az effektek + a harc miatt A Jason X, meg a Freddy vs. Jason. Jó volt újra látni a pizzaképűt!
  • Z
    #122
    Ilyen tudással felvértezve egészen más aspektusból tudjuk vizsgálni a filmet! :DDDD
  • Jagi
    #121
    A harmadik részben, mikor Sid anyja megy az ablak felé és sejtelmesen
    ismétli a nevét. Klisé. Mondtam is a havernak, hogy egy tizest teszek rá, hogy akkor fog kiugrani az ablak alól amikor a hülye csaj odamegy,
    de azért beszartunk mindketten. A multiplex nem túl szolid hangerejénel tudtuk be.

    Mellesleg végig dumáltuk a filmet a két kiscsaj aki mellettünk ült, azoknak nem volt idejük parázni, mert 20 másodpercenként röhögésben törtek ki a mondataink miatt.
  • winnie
    #120
    Nem értek egyet, szertinem (sajnos) a Sikolyt véresen komolyan (hehe) gondolták a készítők, esetleg azért mondhatják rá itt-ott, hogy szatíra, mert annyira szar, bár úgy gondolom ezt Te sem vitatod. :D

    vitatom, de ez egyéni ízlés. a sikoly szerintem rohadt nagy film, kult lett stb. (ezen nem érdemes vitakozni, úgysem fogunk megegyezni benne:)

    de. (sorry) ember! nincs igazad, hiszen (mindenhol el van mondva, de nyilván nem is kell mondani, hiszen annyira magától értetődő) a sikoly az egy öniróniától hemzsegő film. kevin williamson írta a forg. könyvet, akinek éppen a tetszhalott műfaj tinihorror kicikizése volt a cél, magát a könyvet teleszórta az összes klasszikusra való utalással, más filmekből elcsent mondatokkal (már az elején: casey becker halálakor az apa az anyának "menj le mackenziékhez" (a halloween-ben pont fordítva volt, ott a mackenzie nevű karakter mondta, hogy "menj le becker-ékhez" - mondom horror-geek-ek előnyben), tárgyakkal (freddy-pulcsis takarító), a horrorok szabályaival és legnagyobb kliséivel, amivel ez a film legalább tisztában van, és utána direkt alkalmazza is. (mellesleg ez volt az első horror, ahol a szereplők ismerik a horrorfilmeket, mit szabad és mit nem szabad csinálni)

    (a többi rész is hasonló ld. a második részben elvitatkoznak arról, hogy miért szar minden film folytatása)

    az egész egy, a műfajt kiparodizáló film volt, ami az avatatlan néző lehet, hogy vérkomoly filmnek hisz...
  • Aramir
    #119
    Egyetértek.
    Továbbá besorolható még a Sikoly c. film a következő kategóriákba is :D

    vér,
    kés,
    telefon,
    barát,
    és a kedvenc filmkategóriám az "akasztott-lány"

    Pff... ezek max kulcsszavak, nem kategóriák :D
  • Jano
    #118
    Ja, akkor gondolom a fő besorolás melletti (More...)-ra kattintós listából emelted ki ezeket.
    Ennek szvsz az ég világon semmi értelme, annyira banális 'műfajokat' találtak ki, és rakták a Sikoly-hoz is, mint pl. "brother-sister-relationship", "beer", "gun"...

    Nem értek egyet, szertinem (sajnos) a Sikolyt véresen komolyan (hehe) gondolták a készítők, esetleg azért mondhatják rá itt-ott, hogy szatíra, mert annyira szar, bár úgy gondolom ezt Te sem vitatod. :D