237
Nem a paródiák, az igaziak!
  • winnie
    #117
    nem vígjáték, horror.

    az imdb-n a köv kategriákban soroltatott a film, amúgy, többek között:

    # horror-spoof
    # satire
    # spoof
    # self-referential
    # homage

    szóval paródia, szatíra, hommage, önirónikus
  • Aramir
    #116
    Sikoly kritika :D
  • Aramir
    #115
    De hol?
    Se az IMDb-n, se pl a Netpiacon nem írják, hogy vígjáték.
  • winnie
    #114
    Hol írnak olyat, hogy a Sikoly-filmeket poénnak szánták?

    mindenhol. de nem is kell írni. a sikoly egy hommage a műfajnak, rengeteg klisét kiparodizál, tele van horrorfilmes utalásokkal - egy igazi horror-geek-nek igazi aranybánya.

    egy olyan paródia lett a sikoly, mely feltámasztotta a műfajt.
  • Jano
    #113


    A beteg elme-béli borzalmak művészete, egy magasabb tudatszint, az élő, és élettelen egysége, a nász, melyben nem számít, ki meddig élt!
  • Jano
    #112
    Hol írnak olyat, hogy a Sikoly-filmeket poénnak szánták?
  • neménvoltam
    #111
    Én a horrort nem szeressem, inkább a thriller-t, amin nem csak "félni" kell, hanem gondolkodni is a filmről néha.
  • Davidus
    #110
    :D
  • NEOreg2
    #109
    Ideglelés: 3 gyerek bohóckodik a kamerával, és eltévednek az erdőben.
    Massza: 89-es "effektparádé"-val karöltve egy kurvaszar történet, amin csak egyszer ilyedtem meg valami hirtelen szaron, de azon kurvára röhögtem, amikor a paca lehúzta a konyhásfiút a 10 centis lefolyón:D.
    GYerekjáték: ez a legLOÁLabb, fél méteres játékbaba elől menekül a jónép, ahelyett hogy felrúgnák a picsába
    Freddy meg Jasonos filmek: hent az egész, no para, viszont annál több vér
    Alienek: a 2. rész után abbakellet volna hagyni, mert már kurvára erőltetés lett az egész: Alien 23 - KLÓNOZZUK A HALÁLT!!!!!!!!44444
    Szellemhajó: annyijó van benne, mikor az a drót az embereket kettévágja.
    REsident Evil: jönnek a paraszt zombik hűha, jönnek 120-an egyszerre, de jön MIjja Lovovics és mátrixosan szétrúgja a zombikutyák fejét.
  • tier
    #108
    Az összes tinihorror egy rakás szar. THE THING rulz. Na meg a Ringu (A kör eredeti japán változata) is. A mángorló is durva (szobatársam szerint nagyon durva, pedig ő nagyon sok horrot néz és ritkán mond ilyet).
  • Hentes Bill #107
    lol, ezt meg kell néznem
  • Aramir
    #106
    Esetleg ez:
    http://www.imdb.com/title/tt0165870/

    Jó szar film lehet (1.9 pont), de nővérkés :P
  • Aramir
    #105
    Tessék:
    http://us.imdb.com/title/tt0010323/

    1920-ból :D
  • Aramir
    #104
    A végén beszokott lassúlni, 70-80%-tól, de idáig általában letudtam szedni, ami kellett. Olyat szabad csak szedni, amit sokant töltenek, akkor nincs gond.
  • Tufa16
    #103
    Én jobban szeretem ezeket a pszicho horror-okat vagy azokat amikben régi idők különbözö orvosi gyilkosságok, vagy kisérletezések vannak. Mint pl a Ház a kisértet hegyen egyes részei
  • Aspyrin
    #102
    csak mind bittorent
  • Aramir
    #101
    Rémálom az Elm utcában sorozat, Hellraiser sorozat, Halloween sorozat, Omen sorozat, stb. Bár felirat nemtudom van-e mindhez.
  • Aramir
    #100
    Egyébként most a Suprnova.org-on fent van egy rakás klasszikus horrorfilm a 50-es 60-as évekből :)
  • Tufa16
    #99
    köszi. nem tudom hogy leszedjem-e! elég volt egyszer végig nézni.
  • Aramir
    #98
    http://search.suprnova.org/

    keress rá a cannibal szóra.
  • Tufa16
    #97
    a Cannibal Holocaustot nem lehet TK-ból kivenni, nem? Itthon is bevan tíltva?
  • Aramir
    #96
    Szvsz a Cannibal Holocaust kőkemény horrorfilm (faroklevágás :P ).

    Az Alienben az meg egy android vagy mi volt és asszem leütötték egy csővel vagy mivel. A spagetti meg a kor technikai szinvonalán volt
  • Tufa16
    #95
    Van egy film, ami igazán nem is horror, de kérdés hogy mi számít horrornak!?(ufós, alienes film?) A Canibal Holochaust (remélem jól írom), pl egy elég durva film, de ez ugymond dokumentum film akar lenni. Az tény hogy a filmnek köszönhetően én egy (talán) dél-amerikai törzs közelébe se megyek! :)

    Vicces horror szerintem az Alien. Mégpedig az egyik részben volt egy olyan hogy valahogy leeset, vagy levágták a csávó fejét, és ilyen tészta jellegü izé jött ki a nyakán. Azon kacagtam egyet! :)
  • Alien
    #94
    Cabin Fever szerintem nem volt rossz film, viszont a másik kettő(Undead,Magasfeszültség) az finoman szólva nagyon nem tetszett...
  • Aramir
    #93
    Nem poroltó volt az :D
    A hideget nembírta a massza, a kocsi meg valami műhavat tudott szórni, annak a tartáját robbantották rá. Már nem emlékszem, valami folyékony hidrogén v hasonló volt a tartájában, amivel a műhavat készítették.
    [Nemért hozzá és már régen látta a filmet, a könyvet meg mégrégebben olvasta]
  • Böjtös
    #92
    Én csak nevetek...
  • Z
    #91
    Igen!!!! Az lesz az!

    Amikor a faszinak mintha be lenne drautozva a feje, és szögekkel lenne teletűzdelve. Meg szétnyílik néha a fal, és onnan jönnek elő különböző ocsmányságok. Valamint kampókkal feszítenek fel valakit a bőrét teljesen széthűzva.
  • Ottto
    #90
    Thing sajnos kimaradt. Csak hallottam róla. Main napig sajnálom hogy kimaradt és már nem tudom megszerezni :C
    Rémálom sorozattal mibajotok? Sztem egész jó volt az első pár rész, de az "Álomharcosok"....na ott baszták el nagyon!
    Időközben még eszembe jutott a "The Gift" ami eléggé jó kis horror volt, bár ennek volt egy kis thrilleres beütése.
    Vagy ami még nagyon gagyi az "Elátkozottak faluja". Hát bazz jönnek az ufok és felcsinálják az össsze asszonyt! LOÁL :DDDD
  • Aspyrin
    #89
    Így igaz, a Hellraiserben volt az a bizonyos kocka. Remek kis részei voltak. Az érdekes az, hogy a tékában láttam egy teljesen új friss példányt, ha lesz időm tuti megnézem.
  • DJ Skyline
    #88
  • Glpetyus
    #87
    Nem bánom,hogy bealudtam rajta
    (Jaj,jaj jön a MASSZA )
    Mindjárt nyitok egy topikot a gumiban neki :F
  • DJ Skyline
    #86
    egy nagy tűzoltó kocsiból a "poroltót" kinyomatták rá...ez nem tetszett neki és behalt...vagy valahogy így...rég láttam már!:D
  • Glpetyus
    #85
    Amúgy,hogy "halt" meg a massza?? :)
  • DJ Skyline
    #84
    juj...majd megdobálom krumplival...
  • Glpetyus
    #83
  • Glpetyus
    #82
    mer' jön a massza :DD
  • DJ Skyline
    #81
    help?:DDDDD
  • Glpetyus
    #80
  • DJ Skyline
    #79
    yesz...még ma leszedem DC-ről
  • Glpetyus
    #78
    Csak a Te kedvedért raktam be :D