237
Nem a paródiák, az igaziak!
  • Harly18
    #197
    Nem akarta msemmit magyarázni, csak kifejtettem a "véleményemet". A filmet nem láttam, igy nem tudok arról nyilatkozni....... :(
  • Hooligan666
    #196
  • fifi
    #195
    köszönöm, hogy elmagyarázod az etikettet, nem gondolom, hogy szükségem lenne rá.
    Itt nem véleménykülönbségen van a hangsúly. Inkább azon, hogy attól nem:"mert nevetséges, hogy minden mocskos sz@r emberi szennyről filmet csinálnak és így akarnak zsét." egy már-már művészfilm, mert a mélyen tisztelt illető nem lát bele a mögöttes dolgokba/vagy nem akar belelátni/
    akkor inkább mondja azt, hogy nem érti, vagy ez neki sok...
    na mindegy részemről ennyi
    ettől függetlenül a Nekromantik 1 nem véletlenül kultfilm bizonyos körökben...
  • Harly18
    #194
    Nem tudom pontosan miről folyik a vita, de az, hogy mindenkinek más a véleménye, az nem jelenti azt, hogy abban nem lehet igazság. Mindenkinek más a meglátása, s ez nem titulálja hülyének vagy okosnak. A fórumozás nem egymás leszólásáből áll, mert el kell fogadni, hogy másnak is lehet véleménye, még akkor is, ha az különbözik a saját véleményünktől, amit persze igaznak érzünk a másikéval szemben...
  • fifi
    #193
    látszik hogy képtelen vagy felfogni, hogy attól még hogy okosnak akarsz látszani, nem vagy az...
  • hnoemi
    #192
    Látszik hogy képtelen vagy elfogadni, hogy másnak is lehet véleménye.
  • fifi
    #191
    látszik hogy fogalmad sincs mibe kéne belelátni a filmmel kapcsolatban...
  • Hooligan666
    #190
    Csak gratulálni tudok annak, akinek ez jött le a Nekromantik filmből...
    Talán nézz a hulladugás mögé... és rájössz hogy mennyire zseniális (ha lehet ilyet mondani egy ilyen filmre). Mert az. Zseniális. A második már rókabőr. Az Aftermath meg a csúcs.
  • Harly18
    #189
    Lehet hülyén fogalmaztam meg és félreérthetően. Arra gondoltam ,hogy a mai agyon effektezett filmek mellett tűnhet nevetségesnek az, hogy milyen egyszerű módszerekkel próbáltak látványos dolgokat produkálni, olyanokat, amiket akkoriban baromi nehéz volt megcsinálni, igy nem is sikerült annyira jól, mint manapság az effektek. Lehet én láttam sok régi gagyit, de valahol ezek a régi filmek sokszor a groteszk hangulatuk miatt is érdekes lehet. Ott tényleg a sztorin volt a lényeg, nem az a vértenger és kaszabolás ment mint most. Én az Evil Dead-del pélfáloztam. Ott folyt minden gusztustalan dolog, amellett sztorija is volt az igaz, de aki megnézi a filmet, az láthatja, hogy van benne egy-két érdekes jelenet...
  • hnoemi
    #188
    Nincs igazad. A régi filmek nem a véres undorító, már-már feletébb gusztustalan semmitmondó jelenetekre helyezték a hangsúlyt. Egy kis vér, jó sok pszichés behatás, jó sztori.
  • hnoemi
    #187
    Nemtom, ennek két része van, de nem volt idegem mindhez, az egyikben egy nő élvezedik nagyban, rém gyötrelem. És bezony, belefér a topikba, mert nevetséges, hogy minden mocskos sz@r emberi szennyről filmet csinálnak és így akarnak zsét.
  • reanimator
    #186
    Gyere el a Horror-és B film topikba.Valaki tudni fogja biztos vagyok benne.
  • reanimator
    #185
    Az,hogy minden régi horror nevetséges lenne nem helytálló.
    Nézd meg a scifi-horror műfajt.A Galaxy of Terror,Mutant,Xtro,Creature,Alien 1-2(és ide még írhatnék vagy 30 címet),bármikor felveszi a versenyt a mai mainstream fosokkal.Bár igazából ma nem is mernek scifi-horrort gyártani.
    Ezek egytől egyig jó filmek,hogy moziba nem mind került arról a producerek tehetnek főleg.
    És az akkoriban ezen filmekhez használt maszkok,Fx trükkök magasan odavernek a mai CG-nek.
    És a szörnyek cseppet sem nevetségesek.Ha tudnám,hogy kell beraknék képeket róluk ide.
    A hangulattal egyetértek,utánozhatatlan a 80-as évek fílingje minden horror műfajban.
  • fifi
    #184
    melyiket? sok ilyen film van...

    de minden idők királyai a Nekromantik és az Aftermath kétlem, hogy beférnek ebbe a topikba>Nevetséges horrorfilmek
  • Harly18
    #183
    Szerintem mai szemmel nézve szinte minden régi horror nevetséges. Bár az is igaz, hogy a legjobb horrorfilmek a 80-as évekból valók, s talán ami nevetséges benne, attól válik jóvá, mert az a szitu is lehet félelmetes, ami mellesleg nevetséges is. Akár megvalósits is lehet primitiv és nevetséges. Pl.: Evil Dead. Technikailag olyan, hogy semilyen, a szörnyeken vagy miken is simán látni, hogy már nevetségesen gagyin néznek ki, mégis a film elég nyomasztó és félelmetes volt. Főleg, mivel 10 éves koromban láttam este :) Lehet csak ezért.......... :D
  • Loál János #182
    :D Melyiket?
  • hnoemi
    #181
    Ti láttátok már azt a nekrofiles sz@rt?
  • Loál János #180
    Sok ilyen kastélyos film volt anno, de ez sajnos nem rémlik.
  • andaxxin
    #179
    komolyan mondom isten vagy.Kb 10 éve próbálom megtudni mi a címe ennek a filmnek.Örök hálám!
    Ha ennyire profi vagy a témában,kb ugyanúgy 87 körül láttam 1 mási filmet.Fiatalok részegen fogadásból bemennek 1 kastélyba,mert a pletyi szerint valami van ott bent valami(persze nem hisznek benne és még poénosnak is gondolják a dolgot)A kastélyban + hrom torz testvér írtja a népet.Ez nekem akkor szintén valami iszonyatos para volt.
  • Loál János #178
    Nem Kukluxosok, csak barmok. :)

    Angol címe The Beyond, minden idők legjobb zombifilmje.
    Szerintem 1-2 jelenten még ma sem fogsz röhögni. :)
  • andaxxin
    #177
    van 1 horrorfilm amit kb 87-ben láttam.Úgy kezdődik hogy a múltban ku-klux-osok leöntenek 1 palit mésszel 1 pincében és frankón szétmarja a faszit.Aztán a jelenben megtalálják az ürgét befalazva a pincében és akkor kezdődnek a bonyodalmak.Iszonyatosan paráztam rajta,még soha úgy életemben.Persze lehet hogyha ma nézném akkor röhögnék rajta.Nem tud valaki erröl a filmről?A címe ugy emlékszem:A pokol hét kapuja,de így nem találok a neten semmit róla.
  • Iwant2Belive
    #176
    még annyit tennék hozzá: ez -amit leírtam- a mai helyzetre vonatkozik természetesen, a legjobb horrorfilmek között ottvan nekem is az Omen sorozat, Poltergeist többek között
  • Iwant2Belive
    #175
    persze, hogy közönségfilmeket irtam mert a legtöbb szar -amit általában mindenki ismer- azok közül kerül ki.
    NEM igaz, hogy az IMDB-n csak a populáris filmeket értékelik és kapnak szavazatot, az meg FÖLEG nem, hogy a réteg/kevésbé befutott filmek azért kapnak kevés illetve alacsony szavazatot mert alig ismerik őket.
    Nevetséges amit amerika csinál... Eredeti ötlet nulla ezért az összes valamire való ázsia (horror)filmnek elkészítik a remakejet (vagy már tervbe van véve) persze olyan ordenáré szar szinvonalon, hogy az már siralmas, saját klasszikusaikat is ott szégyenítik meg ahol csak lehet: Köd, Ördögűző, jön az Omen, gratulálok. Az igényesebb horrorrajongó réteg meg ha tetszik ha nem ázsia horrorfilmeket néz (föleg), meg lehet nézni az összes komolyabb koreai vagy japán rendező jobb filmjeit milyen pontszámokat kapnak európai és ameriaki emberektöl.
    Azért mondtam, hogy a világpiacot az amcsik árasztják el szeméttel mert még a jobb távolkeleti filmekből is trash-t csinálnak és úgy tárják a világ elé. Egyedi látásmódú filmeket nem mertnek csinálni mert az anyagilag kockázatos marad a nulla egyedi ötlet vagy a halálra ítélt remake, várom az Oldboyt meg a One missed called-t is, éljen éljen. Az is tanulságos, hogy az európai amerikai nézök (IMDB-re irogatók, nem reprezantatív gondolom), hogy vélekednek az eredeti ázsia eredti filmről és a remakéröl, hát nem ártana néhány véleményt beidézni de szerintem egyértelmű, hogy mi a helyzet. Minden piac csinál szart, persze de, amerikai csinálja magasan a legtöbbet amit a világon szinte mindenhol bemutatnak, ez jellemzi öket, jól eladható szart csinálni amit alaszkától horvátországon át ausztráliág mindenki megért. Ha hiszed hanem nem vagyok amerikai film ellenes, sőt...de ez már egy másik téma lenne...
  • winnie
    #174
    említettem párat, te meg jössz ezzel a "talán nem csak közönségfilmeket kéne ám nézni" lekezelő dumával meg az imdb-n 4.8-ra értékelt horrorjaiddal,

    szerintem azért jött, mert te közönséghorrorokat, egytől egyik kommersz filmcímeket írtál (mintha csak azok láteznének). te azt várod el, hogy jó populáris horrorok legyenek (és vannak is biztosan, csak max neked nem jönnek be. vagy populárisabbra vágysz vagy nem tudom.)

    ő leírt pár kevésbé populáris - szerinte jó horrort. még szép, hogy alacsony az imdb-pontszámuk, mert (hahó!) nem populárisak, vagyis nem a popcornosoknak vannak, nem moziba szánták őket - és, ha megnézi őket egy popcornos, akkor hány egyet és 1-esre osztályozza.

    az ázsiai filmek egy része is közönségfilm, csak saját átriájukban - vannak nem kommersz ázsiai horrorok, ha akarod leírod, hogy mikre gondolsz és kiderülnek.

    de a legjobb:

    amerikaiak elárasztják a piacot a szarjaikkal

    mintha csak amerika lenne a gond... a legtöbb zs*rral, ha hiszed, ha nem ézsia árasztja el a piacot, hiszen ázsiában sokkal több film készül, mint amerikában. aztán meg jön amerika és európa kéz a kézben az elárasztással, a gagyi afrikai filmekről nem is beszélve.

    minden piac csinál sz*rt (mert ahogy látom te úgy döntöttél, hogy az a sz*r, ami neked nem tetszik - ez valahol elég egoista dolog, hogy a te ízlésednél húzod meg az origót, de mulattató is valahol:) - az más kérdés, hogy te amerikát ítéled el, mert nyilván, mint mindenki sokkal több amerikai filmet nézel, mint mondjuk európait - így sokkal több gyengét is látsz. (amúgy szerintem javíthatatlan idealista az, aki leül klasszikus tinihorrorosítása elé (pl. köd) és aztán fel van háborodva, hogy rossz lett. mégis mit vártál?)
  • vg
    #173
    "amerikaiak elárasztják a piacot a szarjaikkal"

    A magyar filmek aztán tényleg kurvajók!
  • fifi
    #172
    neked kéne akkor úgy írnod:
    "utóbbi idők horrorfiljeinek 95% nevetségesen szar"
    ja úgy mindemellett a továbbiakban erről tuti nem fogok vitát nyitni...
  • Iwant2Belive
    #171
    Akkor neked meg talán meg kéne tanulnod szöveget értelmezni. Nevetséges filmekről volt/van szó ebben a topikban ha nem tévedek. Az amerikaiak elárasztják a piacot a szarjaikkal (pár kivétel van, erre is irtam példát, hogy ne tűnjek elfogultnak), említettem párat, te meg jössz ezzel a "talán nem csak közönségfilmeket kéne ám nézni" lekezelő dumával meg az imdb-n 4.8-ra értékelt horrorjaiddal, utána meg leírod, hogy nem tudod miket nézk meg nem is érdekel (érdekes elöbb még tudni vélted, hogy csak közönségfilmeket). Az meg külön megérne egy vitát, hogy horrorfilmeken bellül mi minősül közönségfilmnek és mi nem illetve attól szar e egy horror, hogy közönségfilm illetve nem ...
  • fifi
    #170
    hogy miket nézel, nem tudom, nem is érdekel, de amiket említettél az mind közönségfilm.
  • Iwant2Belive
    #169
    Szerinted az ázsia horrorfilmek amiket nézek azok is közönségfilmek apafej?...
    Egyébként kösz a tippeket meg fogom öket nézni.
  • fifi
    #168
    hát talán nem csak ilyen közönségfilmeket kéne nézni...
    vannak nagyon jó új horror filmek pl: Dead men walking, Evil aliens stb...
  • Iwant2Belive
    #167
    utóbbi idők horrorfiljeinek 95% nevetségesen szar. Viasztestek vagy a Köd remake például és folytathatnám a sort a Halottak földjétől (majdnem jó lett) a Resident Evileken át az Exorcism-Beginning-ig. De hogy ne csak fikkantsak volt 1-2 nem olyan gány is, Őrdögűzés Emelie Rose üdvéért vagy a Barlang (kevésbé) még tetszettek is. Kétségtelen azonban ha valaki ínyenc kénytelen az ázsia filmek között szétnézni.
  • sz4bolcs
    #166
    Stephen King - Az

    Csak a vége volt nevetséges jól el lett szúrva, amúgy a végét kivéve végig félelmetes volt.
  • Quantumleap
    #165
    Most ide olyan horrorokat kell írni, amik negatív értelemben nevetségesek? Vagy lehet pozitívat is? Mindegy:

    Neg.: Kannibál bébi születik

    Poz.: Sötétség serege
  • Iori
    #164
    jeepers creepers 1-2 - ezt a kettőt nem lehet überelni, kifejezéseket nem találok rá, annyira fos
  • Brolly
    #163
    Én azokat a horror filmeket szeretem, ahol lehet félni+története is van, van vége,mese lehet végülis a horror filmek nagy része mese.
  • Brolly
    #162
    Szerintem a kabinláz+a barlang ami igen xar "horror" film lett, se eleje se vége, semmi félelem, semmi látványosság, szal igen szar az egész.
  • Voltan
    #161
    Szerintem ia kegyetlen jó lett.
  • vg
    #160
    Gyeremszemmel valóban az! Felnött szemmel már nem igazán...
  • REALista
    #159
    Az eredeti Ragyogást már régóta szeretném megnézni mert már nagyon régen láttam, de nincs meg videótékában!!!Csak arra emlékszem hogy nagyon nagy film és nagyon fosató!!!
  • fifi
    #158
    pont ezt a filmet akartam írni
    úgy gondolom edzettebb vagyok /te tudod/ ezen a téren az átlagnál, de egyszer kétszer vakartam a seggemet, hogy húúúúbazdmeg...