1375
nem csak nekem?
  • edios
    #1294
    Szia!

    Mire összegyűlik annyi pénzem pont kihull majd hátul az összes hajam, úgyhogy nincs kizárva második beavatkozás :)

    Nem próbáltam máshogy (még), kicsit elszoktam már attól, hogy lehet a hajjal valamit kezdeni a lenyíráson kívül.

    Donorterületet egyáltalán nem viselte meg, ott már kb. 1 hét után nem látsz/nem érzel semmilyen változást. Viszont ilyen méretű műtétet összesen csak kb. 3-4 körüli (emberfüggő) alkalommal lehet csinálni a hátsó hajból, utána már láthatóan elkezdene ritkulni a donorterület.

    Többi kérdésre nem tudom a választ, sry.
  • toto1111
    #1293
    valaki volt a hajmaxnál? vélemény esetleg a klinikárol? vagy esetleg személyes tapasztalat?
  • toto1111
    #1292
    oke Kovad,majd várom a képeket... Edios jo lett az eredmény_) ez kb 2200graft? elég nagy lett változás!
  • toto1111
    #1291
    oke Kovad,majd várom a képeket... Edios jo lett az eredmény_) ez kb 2200graft áttultetett hajszál? elég nagy lett változás!
  • kovad007
    #1290
    Üdv Edios!
    Köszi a képeket.A takarás nagyon jónak tűnik bár én nem hordanám ilyen hosszan a hajamat.Jellegzetesen Sikos munkája ahogy megláttam a képeket azonnal ő jutott eszembe :)Szép eredményed lett tervezel még beavatkozást?Próbáltad már rövidebben viselni az új hajad?Oldalt - hátul - elöl felül?Úgy összességében?A donorterületedet nagyon megviselte?Mennyi volt a graft/hajszál aránya?Mekkora volt a kivételi körkés átmérője?
    Bocsi ha sokat kérdeztem de ezek is érdekelnek :)
  • edios
    #1289
    Üdv megint!

    Csatoltam saját képeket. Felső kettőt 10 perce csináltam, alsó három véletlenszerűen 2013-ból. Sajnos nem voltak jobb képeim. Felsőknél legalább látszik a hajvonal.

    Az alsóknál direkt röviden hordtam a hajam (maradékát..), így nem is hasonlítható össze igazából a kettő állapot. Legyen emiatt ez a kép példa arra, hogy mi a megtévesztés bizonyos klinikák referenciái között: a hajhosszúság legalább olyan sokat számít, mint a sűrűség. Én meg vagyok elégedve az eredménnyel, de azért nem ekkora a különbség a valóságban :)

  • kovad007
    #1288
    Szia toto!
    Megakptam a képeket és elolvastam az írásodat is!Én is fogok válaszolni és képeket küldeni de úgy néz ki csak a köv.szombat vagy inkább vasárnap tudom megtenni.Addig is minden jót és Boldog Új Évet kívánok neked!Üdv!
  • toto1111
    #1287
    szia kovad! ma vagy holnap kuldok neked képeket privátban... 2007ben tortént a hajbeultetésem.. fogalmam sem volt elotte,hogy létezik ilyen beavatkozás:) mivel nem is foglalkoztam ezzel a témával...amikor elkezdett nagyon zawarni a kopaszodás, utánanéztem a neten ,hogy mit lehetne ellene tenni... mivel szlovákiai Magyar vagyok,ezért valami kozeli klinikát kerestem... Pozsonyban tortént a beavatkozás, az osszeg felét a mutét elott,a másik felét pedig a mutét után kellett kifizetnem.. cseh származásu orvos végezte a mutétet..gondolom hogy tobb klinikával van szerzodése és tobb helyen dolgozik... hiteles dokinak tunt...kérdezte mik az elképzeléseim.. már akkor lejjebb akartam hozatni a hajvonalam+ az oldalso háromszogek feltoltését kértem... de csak a kétoldali háromszogek lettek feltoltve(gondolom az anyagiak végett)... osszesen 570graftot helyeztek át a háromszogekre, ami nem sok, de azért mégis lett változás,bár szerintem az nemvolt 570graft így utolag..valamikor délelott kezdte kiszedni a graftokat és a beultetés pedig ebéd után tortént..estére már otthon is voltam... kuldok majd privátban képet,amint tudok,de addig is találtam egy linket, nekem is hasonlo a hajvolnalam és kb.ennyit szeretnék lejjebb hozatni,ahogy a képen van..hároszogsurítés plusz a hajvonal lejjebb hozatala én olyan 4000hajszál átultesésére gondoltam..remélem ez a mennyiség elég lesz..http://www.hajmax.hu/hajbeulteteskepek/class-3-37 esetleg ha tudsz,te is kuldhetnél képet és valami beszámolot a mutétrol...Udv
  • kovad007
    #1286
    toto1111!
    Valami képet adj nekünk arrol hogy te most milyen állapotban is vagy?NW hanyas?Hova ültettek be mennyi hajat?Hol sináltattad?Ki csinálta? Mennyit szeretnél most átültetni?Mekkora területre?Mennyire vagy elégedett az előző klinikáddal?Ha már volt egy beültetésed mi az amiben kérdések merülnek fel benned?
    Üdv!
  • kovad007
    #1285
    Köszi az élménybeszámolót Edios!Mindíg örömmel olvasok egy egy műtéti napot amit megoszt valaki.Nagyjából minden stimmel.Annyival kiegészíteném hogy általában azért nem 5-6 hónap mire elkezdenek látszani a hajak.A beültetett hajacskák nagyrésze kihullik de kb 10%-a megmarad ami rögtön nő is tovább vastag fekete színnel majd 2-3 hónap után átvált a normál hajszínedre :) Ez érdekes de nekem még mindíg így volt.A maradék átültetett hajad ami kipottyant pedig már gyakorlatilag 1.5 - 2 hónap után elkezdenek kinőni mondjuk az eleje, mad fokozatosan egyre több , a leglátványosabb rész a 4.5.6. hónap valamiért ekkor bújik elő a legtöbb hajszál és ekkor volt sokszor nekem is hogy belenéztem a tükörbe és nem bírtam abbahagyni a mosolygást :)))

    Másik dolog a kivétel:Mondjuk én még a Sikos klinikán nem voltam de hogy neked 2000 graftot vettek ki 2 óra alatt az elég hihetetlennek tűnik.Félre ne érts nem cáfolom ezt nem voltam még Sikosnál de szerintem lehetetlen .Ha tudsz küldeni képet előtte-utánna képet nagyon szívesen megnézném.Még úgy is hogy előtte rövid hajad volt.Szerintem meg tudom ismerni a különbséget!
    Üdv!
  • toto1111
    #1284
    sziasztok..még uj vagyok itt..2.hajbeultetésem elott vagyok, hajvonalamat akarom lejjebb hozatni + a két háromszoget besuriteni.. segítségeteket ,tanácsotokat szeretném kérni azzal kapcsolatban,hogy milyen tapasztalataitok vannak a hajbeultetéssel kapcsolatban, és kinek hogy sikerult a mutét...ebbol kifolyolag képeket is kuldhettek a mutét utáni eredményrol... koszi elore is...kellemes unnepeket:)
  • edios
    #1283
    Sziasztok!

    Privátban kaptam néhány kérdést, de szerintem itt válaszolok, mert esetleg másokat is érdekelhet. Tehát ismétlésképp: kb. 2200 graft (picit kevesebb), Sikos, homlok feletti rész, 2013 február eleje.

    "Mennyi időbe telt, mire műtét után regenerálódott a fejbőröd, mire eltűntek a sebek és emberek közé tudtál menni?"

    Műtét után azt hiszem nagyjából 1 hétig néztem ki boxoló zombinak. Nem emlékszem pontosan, de vagy csüt v. pénteki napon volt az esemény, és az azutáni hétre szabit vettem ki. A beavatkozást követő második héten pedig már rendesen mentem dolgozni, addigra már csak maximum a kicsit vörösebb bőr árulkodhatott, hogy történt valami, de más nyoma nem volt. Dokik is kb. pont ennyi szabit javasolnak, nem véletlenül. A műtét utáni napokban elég félelmetesen tud kinézni az ember, jobb azt nem megosztani a világgal. Itt ami még érdekes, és nincs mindig leírva, hogy a műtéti részen kb. másfél hónapig érzéketlen volt a bőr.


    Néhány random élmény, mielőtt a köv. kérdésre válaszolnék (aki siet, ugorjon egy bekezdést):

    Műtét = 1-2 óra kiszedegetés procedúra (szinte egyenként kimetszik a beültetni kívánt hajszöveteket), kb. fél óra lyukasztgatás procedúra (előkészítik a terepet, hogy legyen hová berakni a már kivett szöveteket), pihi (=rendelt kaját be lehet nyammogni), majd több óra berakás procedúra (edényekből visszateszik a fejedbe). Kiszedegetést és lyukasztást maga Sikos csinálta, berakást két dokinő. Lyukasztás és berakás egyébként azért nem teljesen volt érezhetetlen, a homlok feletti részen középtájt nem hatott annyira az érzéstelenítő, mint a széleken. :/ Persze azért elsősorban az unalom jut eszembe, ha visszagondolok, nem volt kifejezetten fájdalmas.

    "Mennyi idő után kibújni a hajszálak, amiket beültettek?"

    Beültetés után még 2-3 hétig bent maradtak a beültetett szálak, lehetett gyönyörködni, de aztán az összes kihullott szépen sorban a műtéti sokk hatására, ahogy annak történnie kellett a leírás szerint. Ez azért elég kegyetlen dolog, de elvileg nem nagyon megkerülhető.. Mivel egésznapos procedúra, az előre kiszedett hajszövetek ott úszkálnak órákig edényekben, ami nem épp természetes élőhelyük, úgy tudom többek közt ezzel magyarázható, hogy beültetés után eldobják a hajszálakat, amíg kvázi regenerálódnak. Vagy pedig az lehet a másik oka, hogy az új közegbe nehéz beilleszkedniük az elején, bezárkózott típusok. :)

    Kb. 5-6 hónap után kezdtek kijönni az új szálak, de mivel egyrészt nem egyszerre jön ki az összes, másrészt a doktorok által is emlegetett min 2-3 cm hosszúságra meg is kell nőniük, hogy legyen normális fedés (általában beültetéseknél az eredeti hajsűrűség harmadát szokták becélozni ha jól emlékszem, ezért ha valaki tüsin hordja a haját, az ne gondolkodjon nagyon hajátültetésen, mert nem lesz túl látványos), ezért az az eredmény amivel már meg voltam elégedve olyan szeptember vége/október eleje körül jött létre. Tehát a normális eredmény 9. hónap környékén mutatkozott nálam. (Meglepetésszerűen kontrollra is kb. 8-9 hónap után hívtak.)

    "Mennyi volt a végső ár? Tartják magukat a weboldalon levő árakhoz?"

    Tartják!

    Képek:
    Nekem nincsenek jó előtte/utána képeim (előtte már 1-2 éve röviden hordtam a hajamat, most meg több centis, úgyhogy átverős is lenne - erre egyébként vigyázni is kell a referencia képeknél, mert ez gyakran alkalmazott átbszás néhány helyen), maximum közvetlen műtét utáni zombi képeim vannak.
    Viszont Sikosék oldalán találtam egy pont olyan esetet, mint az enyém volt. Először konkrétan azt hittem, hogy én vagyok, mert az eredeti és a műtét utáni is eléggé stimmel. Összesen egy anyajegyről és graftok számából jöttem rá, hogy valszeg mégsem én szereplek a képen. lol
    Ez: http://www.shklinika.hu/hajbeultetes-elott-utan-kepek-fenykepek/paciens/64.html

    Remélem sikerült megválaszolni a kérdéseket, de ha van még bármilyen másik dolog, amivel el tudom venni a kedveteket, akkor írjatok! :)
  • kovad007
    #1282
    Hoppáá!
    Igazad volt Alecbalding!
    Itt van ugyanaz a link amit te bemásoltál:
    http://hajbeultetes-budapesten.blog.hu/2010/11/08/azt_hiszem_kinott_minden_hajam

    És itt egy link a Profueclinic referenciái közül.Picit kell csak lentebb görgetni a második referencia emberke ő!
    http://profueclinic.com/hajbeultetesi-eredmenyek-elotte-utana-kepek/

    Ezzel az emberrel néhány hónapja beszéltem mikor Pesten jártam.A Hajmaxhoz mentem de beugrottam a Profuehoz is szétnézni ott még úgy sem jártam.Tudtam előre hogy vele fogok beszélni de míg vártam eljött mellettem de nem ismertem meg.A valóságban közel sincs ilyen haja.Ez valami trükk vagy dúsító hab vagy bármi nem tudom...Ő mondta hogy 4000 hajszál órák alatt nagy pihenővel...Kerüljétek ezt a helyet szerintem...
  • kovad007
    #1281
    Persze hogy érdekel.Ezért kérdeztem.Több okból is!
  • lifesgood
    #1280
    ezt privátba irom,ha érdekel.
  • kovad007
    #1279
    Miért lett felesleges?
  • lifesgood
    #1278
    van felesleges fina,ha kellene valakinek.
  • kovad007
    #1277
    Edios tudsz képet mutatni?Előtte utánna?
  • Nevland
    #1276
    Kinek a pap kinek a papné. Nekem pl. egyáltalán nem tetszik a Síkos által csinált szabálytalan hajvonal(ő ezt "természetesként" marketingeli). Persze a vonalzóval húzott frontrész sem jó, valahol a kettő között az igazi. Nem beszélve arról hogy sűrűség tekintetében is vannak jobbak és a húzós árait most nem is említettem. Szóval szerintem vannak tőle sokkal jobbak a piacon, de ez csak egy vélemény volt.
  • edios
    #1275
    Sikos

    10 honapja voltam.

    ~2200 graft, homlok feletti resz.

    termeszetes hatasu. ez az, amit keves klinika tud megcsinalni, viszont nekem a legfontosabb szempont volt.

  • Rage47
    #1274
    Trichocenterről már hallott valaki? Mennyire hatékonyak?
  • kovad007
    #1273
    Megbeszélés kérdése a dolog.Ha már nagyon ritka ott a haj és nem szeretnéd levágatni akkor nem bántják.Ha nincs ott semmi már akkor értelemszerűen nem.Nekik könnyebb ha rövidre van vágva de nem kötelező!
  • ferenkk
    #1272
    Sziasztok! A műtét előtt azt a területet is levágják rövidre ahova történik a beültetés??
  • kovad007
    #1271
    Veled is egyetértek Alecbalding!
    Hairhungary is jó Hajmax is jó.Tartsd a napi 800-900 graftos illetve 1600-1800 hajszálas limitet!!!
  • alecbalding
    #1270

    Igen a Profue valóban egy elég furcsa cég.
    Pl. a
    http://hajbeultetes-budapesten.blog.hu/2010/11/08/azt_hiszem_kinott_minden_hajam

    blogon a dude azt írja hogy a himg-nél csináltatta a bucóját ehhez képest
    ugyanezzel a haj állapottal látható a profue referenciái között.
    Most akkor hol is csináltatta(?)
    Illetve egy korábbi weboldal verziójukon ezt a fickót láttam hogy ő a főnöke a cégnek. Mikor felhívtam őket 1x nem vette fel senki , 1x meg ilyen álmos hang (délelőtt 10kor!) összefüggéstelenül próbált válaszolni a kérdéseimre.
    Ja és már nincs akció és így kva drágák.

    Sajnos Mantse bácsi valóban nem sokat ad a refikre. Némelyik elég rémisztő.
    Pl. Van egy 3000ezres hajvonal előtte utána kép kb. ugyanaz a sűrűség látható és az utána kép hajvonala sztem horror. Meg enetrendszerűen a nedves haj száraz haj trükköt használja. Ez se tetszik.

    Akkor úgy látom marad a Herhángári akik jók de drágák , a Hajmax és dr. Prohair Mantse.

    Hmmm , hát köszönöm az értékes információkat. Még rágódom rajta.
  • kovad007
    #1269
    Egyetértek veled Nevland!Mindenben!
    Maksam:Személyes tapasztalatom nincs a Fue Clinicről.Drága azt tudom.Az ilyen bónusz brigádos dolgokkal csak óvatosan.Félrevezwető a cucc!
  • maksam
    #1268
    Sziasztok! Van esetleg valakinek tapasztalata a Fue-Clinic-ről? (ők vannak fent a bónusz brigádon és promotálják magukat az Árpa Atillával)
  • Nevland
    #1267
    Vicces, hogy Síkos 20 éves tapasztalatával promózza magát, mikor a FUE alig pár éves módszer. Szerintem a csávónak a FUE terén kevesebb a tapasztalata, mint mondjuk a HH-nak, mivel 20 évig jóformán csak skalpolt(strip). Egyébként érdekes, hogy amikor mások már jó ideje FUE-t csinálták ő még mindig a régi módszert éltette. Ugyanez igaz a gépi hajkivételre is. Emlékszem amikor a blogjában azt bizonygatta, hogy semmivel sem jobb/gyorsabb mint a kézi hajkivétel, aztán egyszer csak ő is elkezdte a gépit használni. Arról nem is beszélve, hogy az a hajvonal amit csinál rohadtul nem tetszik. Szerintem ő az élő példa rá, hogy egyes esetekben nem a legdrágább a legjobb.
  • andreas1
    #1266
    Nekem 1000 graftot ültettek át egy nap, és másik 1000-ret másnap, én Mantseval csináltattam, eddig meg vagyok elégedve,5 hónap telt el majdnem, és szépen nőnek ki a hajszálaim, Mo-n neki és a Sikosnak van a legnagyobb tapasztalata, ezért választottam, a profuet én is hanyagoltam kamunak tűnik, a himg is, a doktornőket nem ismerem (hajmax, hairhungary) de kétlem hogy több tapasztalatuk lenne mint a Mantsenak vagy a Sikosnak

    Üdv
  • kovad007
    #1265
    Mantse doki emberileg rendben van de szakmailag engem nem tudott meggyőzni.A referenciái nagyon gagyik.A honlapján korábban a strip mellett érvelt most pedig fordítva.Sokszor mondta a konz-on hogy csak ő tudja ő a legjobb csak ő csak ő stb...Persze mindenki ezt csinálja de én hanyagolom.A Profue nekem a Himghez hasonló.Szélhámosnak tartom őket.Voltam náluk is megbeszélésen.4000 hajszál 1 nap alatt...Lehetetlen!Bár nekem azt mondta a fazon hogy ezt a mennyiséget nevetve 6 óra alatt hosszú szünetekkel megcsinálják!Na itt már a beszélgetés végét vártam.(A himgnél is írtak ilyen szépeket hogy 6000 hajszál :) )A műtőt nem tudta megmutatni mert nem volt nála a kulcs.Van nekik egy "saját" technikájuk a profue :) Ez elvileg 0.6 mm -es átmérőjű körkéssel történik , ezzel max egy 1 hajszálas graftot tudna kiszedni (érdemes megnézni Sikos bácsi tanulmányát a körkésekkel kapcsolatban) ez a technika olyan mint a Himgnél a szánalmas és nevetséges SHE majd 1 évvel később már fue2 meg sima fue meg sima gépi stb...Ez mind egyet jelent nagyjából 0.8 - 1mm-es körkések lehetnek.Hogy gépi vagy manuális tökmind1.Kérdeztem még a fazont hogy implanter vagy csipeszes a beültetés erre a bemetszés eszközét valami űrtechnikájú saját találmánynak írta körül.Ez a sebészi véső.Mindenütt ugyanazt használják...
    A Hajmaxnál voltam már beültetésen.Meg voltam elégedve.Kinőtt az a mennyiség amit vállaltak.Kedves volt mindenki bármit kértem megtették.Manuálisan végzik a kivételt tehát sima körkéssel.Beültetés implanteres.reggel 8:30 körül kezdtünk és délután 18:00 körül végeztünk.Ügyes gyors doktornő volt folyamatosan csinálta így sikerült 1600 hajszálat átültetni elvileg 700 valamennyi graftból.(Ezért is vicces mikor mások egy nap alatt ennek a mennyiségnek a 2-3 szorosát ígérik.A Hairhungarynál is voltam 2éve.Ott fue2-s tehát gépi kivétel volt 0.9 es körkéssel.Reggel 9-től délután 17:00-ig.Itt a gépi kivétel miatt egy kicsit még gyorsabb volt a kivétel és a doktornő is pörgősebb volt elégedett is voltam nagyon.Itt 850 graftot sikerült kihalászni és áthelyezni.Ez olyan 1800-1900 hajszál lehetett.
    Tapasztalatbol mondom ezek a mennyiségek a maximumok 1 nap alatt aki ettöl többet ígér az a pénzedre utazik és valószínű be leszel csapva!Méghozzá nagyon!
    Üdv!
  • kovad007
    #1264
    Még egy nap kell!Eskü :)
  • alecbalding
    #1263
    Hú már jó pár nap eltelt. Kedves kovad007 kicsit segíthetnél.
    Néhány mondat is megteszi. Néztem ezt a profue céget is. A klinika szép , dizájnos , felszerelt és 4000 hajszál még belefér egy napos műtétbe.
    Van náluk egy akció ahány éves vagy annyi % kedvezmény.
    Náal ez 40% lenne. Így kb. 4e hajszál 700e-be fájna.
    Vagy még marad dr.Mantse a másik választás. Csak jó lenne tudni biztosan ki hogyan dolgozik. Sok refikép kéne , mint Sikosnál. Sikos legalább ontja a saját munkákról a képeket. Csak ő meg 800e körül kér az nekem drága. A fue klinika akik Árpa haját csinálták meg a herhángári még drágább.
    Vagy van még a hajmax de róluk hallottam negatív kritikát is.
  • kovad007
    #1262
    Néhány nap és írok én is.
  • alecbalding
    #1261
    Úgy tervezem hogy hamarosan dr. Mantséhoz megyek beültetésre. Van valakinek pozitív vagy negatív tapasztalata dr.Mantse Tamással kapcsolatban ? Az oldalán kint lévő képek nem győztek meg annyira.
    Van olyan itt aki esetleg volt nála beültetésen és már vannak eredményei ?

    Köszi



  • qetuol
    #1260
    ba dumm tss
  • lifesgood
    #1259
    http://www.lookgood.se/forum/viewtopic.php?id=2574
  • kovad007
    #1258
    Nehogy azt mondd már hogy egy nullás géppel megoldódott a hajhullásod.Az meg komoly hogy megkérdeztél pár lányt hogy béna-e a kopasz fejed??? :D Hát mégis mit mondjanak?Olyan mintha egy kövér lány megkérdezi hogy ő ciki-e kövéren?Te mit mondasz?Egy esélye van egy kopasznak.Ha a többi férfias tulajdonságai jók:Jó dumás humoros erős határozott testalkata kisugárzása jó , önálló netán egy kis lecsó is van akkor tényleg tökmindegy de attól még a külseje előnytelen bár kétség kívül jól elboldogul.Ezt mindenki tudja magáról hogy hol áll de nem szabad általánosítani!
    Üdv!
  • C0mputers
    #1257
    nekem 18 évesen kezdett hullani a hajam, 28 éves vagyok és felül már szinte egyáltalán nem volt

    vettem egy nullás gépet, 1 mm-esre letoltam mindenütt és megoldódott a probléma :D
    már pár éve nem zavart amúgy sem a dolog, azon kívül, hogy maximum csak az önbecsülést rontja, sok lányt megkérdeztem, egyáltalán nem ez számít

    meg aztán, így 1 mm-esre letolva az egész fejem nem is áll rosszul, már évek óta filóztam, hogy letoljam-e, mert vannak, akiknek nem áll jól a kopaszság
  • kovad007
    #1256
    Bookma te élsz még? Mi van veled?
  • kovad007
    #1255
    .