3734
Adobe After Effects
  • Jim Morrison
    #3654
    oh rosszul kerestem rá? :D köszi !

    Megpróbálom, köszi !

    Hát persze
  • akyyy
    #3653
    link

    egybként sima átmeneti effekt a két videóra (asszem dissolve, vagy valamioyne white név van benne), duration vagyis hosszát annyira veszed, majd az egyik videó végén rövid az átmenet, még a másiknál hosszabb..

    de a gyári beépített efekteknek egyéb tulajdonságait sajnos nem nagyon lehet módosítani, hogy menyire kezdejn el halványulni a fehérség.

    itt vanak egyébként elég jó efektek hozzá, vedd meg, mjd külde l nekem is, htx4 :D
  • Jim Morrison
    #3652
    Sziasztok !
    Nincs Premier Pro topik, ezért itt kérek segítséget, hátha mégis AE re van szükségem :) Egy rövid kis klipet szeretnék összevágni, és mikor a kamera külsőből belső nézetbe vált, szeretnék ilyen kis effectet hozzáadni, hogy ne csak egy vágás legyen. Valami olyasmire gondoltam hogy hirtelen kifehéredik a kép és rövid időn belül visszaáll, mint amikor kiérünk az alagútból és hirtelen elvakít a fény (főleg kameráknál). Ha esetleg valaki el tudja mondani Premier Proban hogy csinálhatom azt megköszönném, de ha nem tudja senki AE-s tippet is elfogadok :)
  • atila4
    #3651
    Sziasztok! Miért van az, hogyha egy .avi-t konvertálok mp4-be akkor villódzik a kép?
  • kormen
    #3650
    Szia!

    Itt van egy kis tutorial ebben a témában:

    http://greyscalegorilla.com/blog/2009/10/how-to-remove-banding-artifacts-in-after-effects/
  • Hzsolesz
    #3649
    Ez engem is erdekelne, ugyanis en is küzdök ezzel. Valoban az animation adja a legjobb eredmenyt, de meg azon is latni.
    Illustratorban tuti nem lathato.
  • trialboj
    #3648
    Üdv, segítség kellene, gradiens készítéséhez, vagy pontosabban kimentéséhez, afterből.

    Gradient ramp filtert használtam, készítettem egy hátteret, viszont eszméletlen rondára exportálja:

    Ez H264 codeccel van, a legjobb eredményt Quicktime-Animation codecel értem el, de ott ez a 13 mp, amin csak 1 kis szöveg van meg ez a háttér 720MB lett.

    Ha Illustratorban készítem el a gradienst akkor is ilyen végeredményt kapok?
  • kormen
    #3647
    Szia!

    premiere-be van :
    http://help.adobe.com/en_US/premierepro/cs/using/WSCE1EF46C-AB40-45f9-BAD8-D790421BD01A.html

    After esetém:
    http://aeportal.blogspot.hu/2011/01/vectorscope-and-basic-color-correction.html
  • Hzsolesz
    #3646
    Sziasztok!
    Huhh de reg jartam itt. Sorry az ekezetek hianyaert, de Ausztriabol irok.
    Szoval amiota kint vagyok es kicsit komolyabban foglalkozom a mozgokepekkel, azota a reszletekre is oda kell figyelnem.
    A kerdesem a következö: van valakinek arrol tudomasa, hogy letezik-e akar a programon belül, akar egy plug-in formajaban valahool az Y-waveform, amivel a feher es fehete tartomanyt lehet ellenörizni?
  • Progressive89
    #3645
    Sziasztok!

    Keresek animacio keszitesevel foglalkozo embert, aki szivesen bevallalna egy kozos projektet velem, egy ''uj vilag'' megalkotasaval.
    Zenei reszet, effektetzeset, kevereset es mastering feladatokat en vegzem.
    Ha valakit erdekel, irjon a
    [email protected]
    email cimre.

    Koszonom!
  • kormen
    #3644
    Szia!

    Amivel egyenletessé tehető a kulcskockákon keresztül a mozgás azt, úgy lehet megcsinálni, hogy kiválasztod az összes kulcskockát és után jobb klikk és 'Rove Across Time' ezáltal az első és az utolsó kulcskocka marad szerkeszthető azaz meg tudod nyújtani vagy össze is huzhatod a köztes kulcskockák automatikussan fognak változni. Ha a két kulcskocka közé újat vagy újakat teszel akkor ezt a folyamatot újra meg kell ismételni, azaz a kijelől és 'Rove...' hogy kiszámolja az új helyzetet.

    Még egy tipp, ha kamerát használsz használj hozzá Null objectet sokkal könnyebb mozgatni a kamerát.

    Üdv

  • konyamotion
    #3643
    Ha megtalálod a megoldást, az engem is érdekelne...nálam easy ease keyframeknél szokott ez lenni...
  • Paradox01
    #3642
    Hogy tudok aae-ben olyan egyenletes kamera mozgást csinálni mint cinema 4d-ben? 10-óta próbálgatom és egyszerűen nem megy mindjárt megőrülök !!!!
  • Paradox01
    #3641
    Na bocs, hogy ilyen sokat írok. Rájöttem, hogy még se az a baj. A probléma okát már vágom, már csak megoldani kéne valahogy.

    Szóval az a probléma, hogy a referencia pontnak az a görbe húzogatós vonala nem előre, hanem hátra fele mutat. Azt hogy tudom megcsinálni, hogy előre mutasson? Ez akkor látszik, amikor leveszem a kijelölést az adott pontra és átteszem egy másikra. Akkor látszik, hogy merre mutat a vonal. Remélem vágjátok miről beszélek...
  • Paradox01
    #3640
    Ja és amikor az egyiket kijelölöm akkor a másik és kijelölődik. Tehát ezek egybe tartoznak, és nem külön referencia pontok.
  • Paradox01
    #3639
    Üdv! Szükségem volna egy kis gyors segítségre. Van egy olyan problémám, hogy egy makró pontnál két ilyen cucc jelenik meg a "Graph editor" táblázatban. Hiába teszem egymásra a két pontot a kamera mozgáson nagyon látszik... Nem mozog szépen egyenletesen hanem gyorsan vált át. Az előző ponttal sikerült már megcsinálnom, úgy, hogy létrehoztam egy új kamerát. De most viszont megint ilyen és nem értem... Hogy tudom az egyiket törölni? Vagy egybe olvasztatni? Oldal irányba nem tudom mozgatni csak fel és le. Illetve nincs két makró pont egymáson se.

  • narumon
    #3638
    Igen közben sok probléma felmerült az én fejemben is. Lehet hogy a fának is 3D-nek kéne lennie, túrtam a netet de jó minőségű fa .obj-ot (ezt olvassa be az Element) nem találtam. A legtöbbről messziről ordít, hogy "műanyag". Meg ma csinálok egy próbafelvételt de az is gond lehet, hogy egyáltalán, hogy tudom ezeket hitelesen ráültetni a videóra. (Mármint, hogy az se látszódjon, hogy ezek nem abban a térben vannak - bár effektekkel ez gondolom minimálisra csökkenthető)
  • konyamotion
    #3637
    jah..és még valami..a trapcode-dal animációt fogsz kapni..tehát a trapcode-os comp-ot egy új comp-ba hívd be, és amikor az izzók már végigfutottak az ágakon, akkor freeze frame-eld a trapcode-os compot!
  • konyamotion
    #3636
    Csináltam neked egy háttér nélküli egyedüli izzót (elküldtem üzenetben..) Ezt hívd be egy új comp-ba (ne legyen nagy méretű!..60x60 elég).. pl. bulb comp. Színezd olyanra amilyenre kell, adj rá egy kis glowt az izzó részre. A fő comp-ba hívd be a bulb comp-ot..a trapcode particular részecskéjeként pedig ezt comp-ot add meg. Hogy hova milyen sűrűn rakja azt a paraméterek állítgatásával majd be tudod állítani, a lényeg hogy emitterként egy emitter nevű light-ot adj meg. A light pozicióját pedig úgy változtasd a timeline-on hogy az kövesse a fa egyes ágait..ahány ágra akarod futtatnia fényt, annyiszor másold le a light-ot és adj neki "új utat". Hozzáteszem ha ez egy levideózott fára teszed akkor nincs az a motion track ami "ödaszögezné" ezeket az izzókat az ágakhoz, uh szerintem ne legyen túl nagy a kameramozgás, vagy egy másik lehetőség hogy a fát és az izzókat is 3D-ben kell megrajzolni.
  • narumon
    #3635
    No igen valami ilyesmire gondoltam én is csak nem komplett animációban. Azaz a fa az fel lenne véve kamerával. Van trapcode-om de ennyire nem vágom még a használatát. Pár mondatban összefoglalnád, hogy az anim hogy készült? Hogy tudod pl megmondani, hogy a fa melyik részére milyen sűrűn rakjon égőt? Egyáltalán hogy rakom ki az égőket? Egyesével felrakom egy égő képét? Mert égő kinézetű cuccot biztos nem tudok trapcode-al növeszteni, és nekem konkrétan látszódnia kéne, hogy égőkről van szó :o
    (Lehet hogy mégis a kínai piacon beszerzendő karácsonyfaégő + aggregátok kombó a megoldás?)
  • konyamotion
    #3634
    Én korábban egy kopasz fát levelekkel borítottam be, Trapcode Particulart használva..szerintem ha levelek helyett égőket használnál egy kis glow-val, egész jó eredményt lehetne elérni..

    Az én animációm ilyen volt..

  • narumon
    #3633
    Nem is nagyon szeretnék abba az irányba elmenni, teljesen szolid klipp lenne, de már is van azért egykét kép amit szeretnének belerakni én meg nem is tudom hogy kéne nekiállni.
    Pl egy kopasz szétterülő fát fel kéne díszíteni égőkkel. Viszont ez szerintem több száz (vagy több ezer?) égőt jelent. Nem lehetne ezt pl AE-ben megoldani hitelesen?
  • uv
    #3632
    egy jó klipp nem feltétlenül attól jó, hogy agyonvarázsolod effektekkel. ha csak nem valami nagyon spéci koncepciód van
  • narumon
    #3631
    Na és most jön egy komolyabb és hosszabb project. Hátha tudtok ebben is segíteni hosszútávon is.

    Barátaimnak van egy bandájuk (szerintem nagyon jó zenét játszanak), és megbeszéltük, hogy nekem gyakorlás nekik meg jó ha van egy videoklipjük ingyen. Szóval most ennek az előkészítése folyik, egyelőre csak fejben, de a lehetőségekhez képest jól akarom megcsinálni. Canon DSLR-el szoktam kamerázni, eddig többnyire modelleket, modelles eseményeket ahol AE-t nem nagyon használtam - azt inkább többnyire csak saját szórakozásra - itt a klipnél viszont azt hiszem lenne nyúzva rendesen. Tudom, hogy nagy fába vágtam a fejszémet de valahol el kell kezdeni.
  • narumon
    #3630
    Köszi, ezeket megnézem. Magát a nyilakat nem nagyon akartam animálni, annyit terveztem csak, hogy a motion trackerrel "odaragsztom" ahhoz a tárgyhoz amire mutat, mert a kamera közben mozog természetesen.
  • konyamotion
    #3629
    ..plusz az így szerzett nyilakat puppet tool-al mozgásra is bírhatod! Jó ötlet!
  • uv
    #3628
    Ha előre legyártott - mozgó - nyilakra gondoltál akkor Videocopilot vagy a Digital Juice Motion Designers Toolkit.Sok tökölést meg lehet velük spórólni, bár kissé korlátozott a készlet.

    Ha nem kell mozognia olyan nagyon (tekergés, miegymás) akkor kapj le a dafont.com-ról olyan fontokat amikben csak nyilak vannak, aztán animáld meg őket (mintha betűvel dolgoznál).

  • narumon
    #3627
    Hali!
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy csinálok egy utazásunkról egy videót és úgy képzelem el, hogy a sok duma helyett olyan kis feliratokat raknék ki mint ami a Bájkeverő című filmben van, annyi különbséggel, hogy nyilakkal, de nem találtam ehhez tutorialt. Merről kéne ennek neki esni? Síma feliratot oda tudok trackingelni ahova kell gyak csak egy vonal kellene alá meg a végén egy lefele mutató nyíl. Igazából még ilyen nyilat sem találtam nem is tudom hogy kéne rákeresni. Gyak. egy egyenes vonal amin van a felirat (felette azért) a végén meg a vonal megtörik és kb 45 fokban mutat arra a tárgyra amit ki akarok emelni! (Emberek, autók, hegyek, stb). Ötlet?
  • uv
    #3626
    Szerintem sokat nem jelent (az Adobe Certified).
    Két esetben találkoztam olyannal, hogy benne volt a feltételek között, nekem nincs ilyenem, de az egyik munkát megkaptam, a másikat meg nem, és nem azért mert volt vagy nem volt.
    Igazából ez úgy megy, hogy kipróbálnak. Küldenek egy tesztmunkát, aztán vagy tetszik nekik amit csináltál vagy nem. A beküldött referenciamunkákat is lesz.rják, a munkaadás szempontjából legalábbis, legfeljebb figyelemfelkeltésnek jók.
    Igazából a gyakorlati tudás érdekli őket (meg hogy mennyire bírod hozni az általuk megkívánt "szellemiséget" vagy mit). Hiába csinálod meg a világ legjobb videóját, ha a megrendelő azt mondja, hogy "nem ilyenre gondoltam". Ezzel aztán sokat nem lehet kezdeni.
  • konyamotion
    #3625
    Köszönöm szépen srácok a segítséget! Igen valahogy én is így gondoltam, hogy így működhet. Sajnos még nemhogy külföldön, itthon sem volt motion graphics munkaköröm, egyelőre csak hobbi.., de komolyabb terveim vannak vele :) Látom egyébként jártasak vagytok a témában, ezért lenne még kérdésem..Van ez a nemzetközileg elismert Adobe Certified vizsgalehetőség..erről tudtok valamit? Megéri megcsinálni, ér valamit? Úgy hallottam hogy sajnos nem gyakorlati, hanem elméleti vizsga..hol lehet ehhez anyagot szerezni, amiből rendesen fel lehet készülni? Húú sok kérdés..:))
  • Hzsolesz
    #3624
    A freelance azt jelenti, hogy nem alkalmazottkent leszel a cegnel bejelntve, hanem külsös munkatarskent dolgoztok majd együtt. Ez azt jelenti, hogyha Te reszt veszel valamilyen munkaban, akkor megmondod, hogy ezt te mennyiert csinalod meg, irsz egy szamlat nekik, ök meg kifizetnek. Leegyszerüsitve es leforditva: szamlakepes szabaduszo.
    Amugy cege valaogatja, hogy otthonrol dogozhatsz-e vagy sem, de altalaban szeretik, ha megvan a szemelyes kontaktus.
  • Gis80s
    #3623
    Cserébe megérdeklődtem Neked ezt a kérdést :)
    Azt a választ kaptam, hogy igazából ez az adott cégtől függ, hogy ők belemennek abba, hogy pl itthonról dolgozz...de az biztos, hogy abszolút nem esélytelen :)
  • Gis80s
    #3622
    Egy jó információhoz sose késő...az eredmény pedig tökéletes lett, nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
  • konyamotion
    #3621
    A füsthöz már késő a válasz?:) Ha Particle-el már elfogadható a kinézet, akkor Pre-comp-old a particle layert, és a Time-Strech-t állíts legalább 200%-ra..akkor elfogadható lesz a gyorsaság!
  • konyamotion
    #3620
    Sziasztok!
    Szeretnék kérdezni valamit..biztos ti tapasztaltabbak vagytok ilyen téren..ha külföldi 2d animációs munkalehetőségnél az van feltüntetve hogy "freelance", akkor az azt is jelenti hogy szabadúszóként távmunkában is lehet dolgozni? Vagy ezt csak én szeretném hogy ezt is jelentse..?:)
  • kormen
    #3619
    Küldtem privit.
  • Jack95
    #3618
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, hogy amikor le akarom menteni az audio vizualizert, megváltoznak a színek, eltorzul az írás, és a vizualizer sem ugyanolyan, mint amit én csináltam, ráadásul a hangot sem menti le...

    Valaki esetleg tudná a megoldást?
    Nagyon fontos lenne! Köszönöm!
  • Gis80s
    #3617
    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni füst készítésében. Egy sima, egyszerű karácsonyi falu képet akarnék animálni úgy, hogy a kéményből füst szálljon.

    Csináltam egy egészen elfogadható eredményt Particle Wolrd effectel, ami bár kinézetre nem lenne rossz, de olyan tempóban megy, hogy ijesztő, viszont nem találtam a "lassítás" lehetőségét.

    Bármilyen igényes megoldás érdekel! :)

    Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!
  • kormen
    #3616
    Szia

    Nekem úgy tűník, hogy nem sikerült regisztrálnod az optical flares-t. Azaz a demo verzió fut, nem adtad meg a computerid-hez tartozó regisztrációs számot.

    Üdv
  • vafeN
    #3615
    Hello

    http://imageshack.us/f/824/asdfpod.jpg/

    A következő képen látható problémám lenne..
    Optical Flares használatánál, ez a jelenség észlelhető, minél több flare-t használok annál sűrűbb, renderelés után szintén ott van, valaki tudna rá megoldást? előre is köszönöm