3734
Adobe After Effects
  • uv
    #3694
    nem.
  • Hzsolesz
    #3693
    Az mpg kilöve, mert az a cel, hogy minel kevesbe legyen tömöritve, minel kevesebb legyen a veszteseg. A MOV-nal maradnek, csak meg tesztelnem kene, hogy melyik tömöritessel lenne jo.
    Te hogyha kiexportalsz egy teszem fel balrol jobbra mozgo targyat, akkor nem szaggat egy picit sem miutan a vagoszoftverbe importaltad?
  • uv
    #3692
    mpg, avi...

    nekem egyébként soha nincs gondom a MOV Anim-al, én azt használom.(természetesen a brutális méret miatt megfingathat egy kevésbé bivaly gépet, HD-ben mindenképpen)
    a H264 meg egy erősen tömörített állomány, nem kell tőle csodát várni,ott nem a képminőség a lényeg, hanem a méretéhez képest elég jó képminőség.
  • Hzsolesz
    #3691
    Van valakinek valami jol bevält formätuma exportäläsra?
    En eddig MOV Animations kodolassal tettem ezt, de azt vettem eszre, hogyha ezt az exportält videot importälom egy vägoszoftverbe, akkor az innen törtenö exportäläs utän a vegleges fäjlban szaggat egy kicsit az animäcios resz.
    H.264 szinten nem jo. Az elöttem levö hozzäszoläs jol reprezentälja, hogy ez a kodoläs mit csinäl az eredeti anyaggal. Nalam is detto ugyan ez a jelenseg.
  • kypd
    #3690
    Sziasztok, After Effects renderelésről lenne szó.
    Miért van az, hogyha szépen kiszinezek egy videót és kirenderelem h264-be normális bit-ratetel, akkor egy 10mps vidi 100 mega lesz és még a kép is fakóbb lesz: itt a példa:
  • Gerygrey
    #3689
    Na, ez megoldódott, helyette viszont jött más gond, amit pont a megoldás (collapse transformations switch kikapcsolása) idézett elő: http://gerygreyhound.tumblr.com/post/57870226854/after-effects-guru-wanted-444-mert-most-kezd

    Kezdem feladni...
  • Gerygrey
    #3688
    Van egy kis bajom a 3D layerekkel: nem "takarják" egymást rendesen, hiába van az opacity 100%-on, olyan, mint ha az AE csak azt venné figyelembe, hogy a composition-ben milyen sorrendben vannak egymás felett-alatt a cuccok (ami 2D layereknél normális lenne, de 3D-ben inkább a közelebbi layernek kéne takarnia a távolabbit, nem?)



    Konkrétan itt a középső tábla behajtott jobb oldali részének kéne kitakarnia egy részt a középső sárga csíkból, de valahogy olyan az egész, mint ha ott átlátszó lenne az egyébként tökfekete layer. Valakinek ötlet? :)
  • Gladiator
    #3687
    Bocsi, hogy ide is bemásolom, de hétfőre végeznem kell vele, úgyhogy elég sürgős:


    Felvettem ma egy videót GoProval 720p-ben 30 FPS-en. Miután benyomtam Premiere-be, kicsit állítgattam a színeket, elforgattam, "rezgéstelenítettem", és jól is néz ki, de amint renderelem, levágja a videó alját, megváltoztatja a színeket és homályos lesz. miután meg kiexportáltam a videót, még meg is akad 1 másodperc után. Valakinek valami ötlet? Így néz ki:

  • Hzsolesz
    #3686
    Azert en ezzel nem biztos, hogy egyet ertek, hogy az AVID effekt parkja sokkal jobb, mint a Premiere-e.
  • uv
    #3685
    mindegyiknek meg van a bája (meg a maga baja is). én mindkettőt használom.
    az AVID gecigyors olyan favágó munkákra amikor szériában gyártod a filmeket, és csak telefonszámot vagy egyéb feliratot csereberélsz. összerakosgatni a filmet sokkal jobb és kényelmesebb Premiere-en, de pl. vágásra (mondjuk 30 preces filmből 15 vagy 10 percest csinálni) megint csak gyorsabb az AVID. pikk meg pakk.

    az AVID effektparkja meg alapból sokkal jobb, mint a premieré, valahol a AP és az AE között van félúton, megdobva egy full 3D-és (és iszonyú hülye kezelőfelületű, de azért használható) szövegszerkesztővel, ha meg felraksz egy Boris CC plug-in pakkot akkor már végképp kurva jó, ugyanakkor nem tud pl. olyan apróságokat, mint hogy egy adott effektel csak a kijelölt layeren dolgozzon, hanem összebassza az összes alatta levőt is - igaz nekem régi verzióm van, lehet hogy azóta ezt már kijavították.

    furcsa módon a Boris ugyanolyan verziószámú effektjei között tök mások vannak ha AVID-hez vagy ha AE-hez pakolod fel...pedig a kettő együtt az igazság.
  • Hzsolesz
    #3684
    Hmmm...valoban. Egy evvel ezelött meg ingyenes volt.
  • Gerygrey
    #3683
    WOW, ez zsír :) Egyszer láttam valakit AVID-del dolgozni, és rohadtul irigyeltem ezeket a transition-öket (mást viszont nem :) Próbálkoztam egy időben, de a Premiere sokkal jobban kézreáll, nem tudnék váltani)

    30 dolcsi? Nekem ennyit megér a dolog, írj PÜ-t ha még aktuális.
  • xelag
    #3682
    Sziasztok, telefonnal felvett mp4 ami 29 kepkocka/ mp beimportálva after effectsbe csak 15 framenek látja; Mi lehet az ok? Cs4 ben van ez, viszont 6.5 ben jól látja, az viszont nem képes ram preview ban lejátszani, beszarik tøle a program.
  • uv
    #3681
    ahogy látom ez azért az ingyenestől ez elég messze van (viszont tény, hogy jónak néz i)
  • Jeffjohnson
    #3680
    Jónak néz ki, köszike!
  • Hzsolesz
    #3679
    Allitolag hasonlo tudasu ez a program, es teljesen ingyenes:
    http://hitfilm.com/

  • Jeffjohnson
    #3678
    Igen, üzleti célból kellene. Annyi mindent tud ez a software, hogy nagy hasznát venném és sajnos én is erre jutottam, hogy nincs alternatíva. Köszi a tippet!
  • Gis80s
    #3677
    Hát sajnos én nem tudok róla, hogy lenne...

    Ha nem titok, mi a terved vele?
    Csak azért, mert ha esetleg üzlet, akkor szerintem elég gyorsan megtérülne, pláne ha Indiában veszed. Majdnem 100e-rel olcsóbb :)
  • Jeffjohnson
    #3676
    :) igen, csak én szerettem volna a legális utat "járni" de ilyen árak mellett nem valószínű. Nem tudom van-e hasonló tudású de olcsó vagy ingyenes kategóriába tartozó program?
  • Gis80s
    #3675
    Van olcsó megoldás, de az pfúj és gusztustalan :)
  • Jeffjohnson
    #3674
    Igen, láttam én is de kicsit pénzkidobásnak tartom. Viszont sajna nincs olcsó megoldás :(
  • Gis80s
    #3673
    Egész új megoldás az Adobetól, hogy a szoftvereit bérelni is lehet...szerintem zseniális ötlet.

    1 hónapos szerződés esetén: $29.99
    1 éves szerződés esetén: $19.99/hó

    ...ha esetleg szimpatikus, akkor: link
  • Jeffjohnson
    #3672
    Épp ez volt a kérdésem, hogy hogyan lehetne a legolcsóbban hozzájutni a legális verzióhoz. Gondolok itt a kulcsos oldalakra mint a játékoknál pl a g2play. Azok is legálisak és olcsók.
  • uv
    #3671
    hát ennél legálisabb nem nagyon van
  • Jeffjohnson
    #3670
    Nem, én tényleg legálisan használhatóra gondoltam.
  • uv
    #3669
    https://store2.adobe.com/cfusion/store/html/index.cfm?store=OLS-EU&event=displayProduct&categoryPath=%2FApplications%2FAfterEffects

    ha a legálist úgy érted, hogy a legújabb verzió.
  • Jeffjohnson
    #3668
    Nem tudjátok hol lehet legális verzióhoz jutni a legolcsóbban?
  • vafeN
    #3667
    esetleg nem felejtetted el kijelölni a részt amit previewelni akarsz ?
  • Hzsolesz
    #3666
    "After Effects error: RAM Preview needs 2 or more frames to playback." Ez mi a turoert jelenik meg, ha RAM preview-t nyomok...es csak ennel a projektnel. A render area nem csak 1 frame...
  • Hzsolesz
    #3665
    Berakod a video reszletet egy uj kompozicioba, amit aztan akkora szelessegüre illetve magassagura szabsz meg, amekkorara akarod.
  • pfordos
    #3664
    Sziasztok!

    Az a kérdésem, hogy hogyan tudok AE-ben egy videóból kivágni egy darabot? Azt szeretném elérni, mint Photoshop-ban a Crop Tools-al, hogy le tudjam szelni a képről a felesleges részeket.

    Találtam egy tutorialt amiben a "Region of interest" gombról magyaráznak, de ha azzal vágok, akkor az összes onnantól beimportált videóbót megvágja...

    Valaki segítsen

    KÖSSZ!
  • blountex
    #3663
    Hello!

    AE CS6 kezdtem el tanulni. Lenne egy problémám.
    A Compositionnál van alul Current Time. Tegyük fel itt most egy videó van betöltve.
    A TimeLine-on a Current Time Indicatorral pedig mozoghatunk.
    A kérdésem pedig az volna:
    Amikor a Current Time Indicatort az egérrel megfogva csúsztatom folyamatosan (mindegy milyen hosszú ideig), akkor elvileg a videónak és magának a Current Time-nak is kéne mozognia egyszerre, de egyik sem mozog. Ennek mi lehet az oka? Beállításokban nézelődtem, de nem találtam erre megoldást. Jó lenne ha nem billentyűről kellene ezt vezérelni(hanem magával az egérrel is műkődne mint pl Premiere Proban), ugyanis ha pedig Page up és Page Down-t használok a TimeLine-on tökéletesen működik, azaz mozog a videó az animáció közben és a Current Time sem áll egyhelyben.
  • uv
    #3662
    jobb klikk - Time - Freeze Frame
    és megadod hogy milyen hosszan "fagyassza" meg a képet
  • kypd
    #3661
    Sziasztok!
    Abban tudna nekem valaki segíteni, hogy azt milyen művelettel csináljam, hogyha adott egy videó amit beimportáltam és ott egy pontra ha odatekerek, akkor a videónak azt a képkockáját akarom a továbbiakban háttérnek használni képként, akkor azt hogyan oldhatnám meg? Tehát értitek, hogyha tovább tekerem a vidit, akkor ne a videó folytatódjon, hanem azon az egyetlen képkockán maradjon meg?
  • kormen
    #3660
    Szia!

    Itt van egy script erre a célra ingyen megszerezhető csak a unit price-t írd át 0-ra:
    http://aescripts.com/repositionanchorpoint/

  • adam87effets
    #3659
    Sziasztok! Esetleg tud e abban segíteni valaki, hogy a Anchor Point-ot úgy a solid/layer közepére helyezni hogy az pontosan a solid/layer közepén legyen, de mind ezt úgy hogy az adott solid/layert ne mozgassam el!
    Tudom hogy van a Pan Behind tool de azzal sajnos nem lehet pontosan a közepére tenni!
  • Jim Morrison
    #3658
    oh, elfelejtettem üzenni, de köszi, legközelebb így csinálom ! :)

    #3657: privát videó. Tedd nem listázottra, mert így sajnos nem látjuk.
  • trialboj
    #3657
    Általam készített reklámfilm:

  • uv
    #3656
    lustáknak készült effektgyűjtemény (pofázok itten, AVID-ben simán használom őket én is:):))
  • uv
    #3655
    csinálsz egy fehér solid objectet, berakod a két film vágási pontja fölé, aztán a fehér kép elejét be- a végét kifédeled és kész. Ha csak villanásnyit akarsz arra elég 3 frame befade, egy frame amikor csak a fehér van és 3 frame kifade.
    vagy tologatod amíg nem olyan lesz amilyent szeretnél.