3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • zsolex23
    #3695
    Sziasztok, valaki tudna nekem segiteni??Köttettem egy internetet a b-tel szolgáltatástól, ami betárcsázós, felhasználónév, és jelszóval, de viszont aza gond hogy telefonon wifivel nemtudok netezni hiába van jelem, mert nemtudok rajta betárcsázni, nemtudna segiteni valaki hogyan kell a routeremet beállitani autómatikus betárcsázásra, hogy legyen telefonon is netem?? A routerem pontos tipusa: TP-LINK WR 740N, egyáltalán ez a router képes az autómatikus tárcsázásra??
  • Ingman12
    #3694
    Sziasztok!

    Van egy kis problémám. Router plusz modem kombóval használjuk a netet. Igazából még én sem tudom eldönteni, hogy melyikkel van gond. Napok óta el-elmegy bizonyos időközönként, lehet az fél órától egyig, lényeg, hogy újraindítgatja magát.

    Általában minden nap az az üzenet fogad az első gépindítás után, hogy "Nincs internetkapcsolat". Ilyenkor ugyanúgy ég minden a modemen, tehát nem villog semmi. Eddig kétszer hívtuk a szolgáltatót (két külön nap), küldtek egy IP-frissítést és jó lett aznapra (kivéve, hogy ugye újraindulgat, ha mondhatjuk így, instabil). Másnap viszont ismét megy a procedúra előről.

    Ma kihúztam a netkábelt és direktbe a modembe dugtam, ekkor egy újraindítás után jó lett. Visszadugtam a routerbe és szintén jó így is, egyelőre legalábbis. Arra gondolnék, hogy blokkolhat valamit a router, emiatt vacakol. De lehet csak simán a szolgáltató a ludas, elég idegesítő dolog ez. Valaki tud segíteni, mi lehet a gond?
  • setuh
    #3693
    Koszonom, megprobalom akkor majd igy.

    Masik kerdesemre nem tudtok valamit?Kineztem egy tp-link 1043nd-et,de utana olvastam es tobben irjak,hogy nem nagyon ismeri fel a hardokat egy bizonyos meret utan,szoval inkabb valami biztosabb kene.
  • Pharaoh
    #3692
    Amelyik a netre csatlakozik azt arra kell beallitani, amit a net tipusod megkivan. A masik routert kell dinamikusra allitani.
  • gergely1991
    #3691
    Csak a másikat, de úgy hogy az egyik router LAN-ba, a másik amit épp csatlakoztatsz, az meg a WAN-ba menjen a vezeték.
  • setuh
    #3690
    Dinamikus ip-re kell allitani mindket routert?
  • gergely1991
    #3689
    pl.:Dinamikus ip beállítás.
  • setuh
    #3688
    Hello!

    Milyen beallitas szukseges ahoz,hogy ha bekotok egy masik routert a halozatba, mukodjon is?

    Meg egy off kerdes: Tudtok ajanlani egy olcso,de jo routert amire ra tudok kotni egy 2tb-es hardot es halozatban pl. egy medialejatszoval hd filmeket tudok nezni rola?
  • faszomatmár
    #3687
    Igen a routernek adtam meg. Másik routerrel működik Cisco (linksys) e1000, de annak meg az a baja hogy belassítja a netet. Eredetileg lenne egy 10Mbit-es net ami ha nincs router bekötve meg is van, de a Cisco lelassítja 1-5Mbit -re az új TP-link meg csatlakozni sem tud. A modem egy Huawei SmartAX MT800u-T.
  • gergely1991
    #3686
    A felhasználói neved és jelszavad a routernek kellene megadnia,így csináltad?
  • JohnnnnnY
    #3685
    Hali! Egy kis segítséget szeretnék kérni. A helyzet az, hogy van egy program, amivel adatot lehet felvenni, és visszanézni, ami egy 2005-ös sql szerverhez csatlakozik. Ezt a programot el lehetne érni külső hálózatokról is, mint kliens gép, csak adat visszaolvasásra. IExplorerben beírom, hogy http://12.32.222.223:3828/(csak példa, de a port az az amin keresztül be szeretnénk lépni). Csak IExplorer 7, vagy nagyobbal működik. Már egyeztettem ismerősömmel, hogy próbálja ki, neki persze működik, és betölt, de a saját külső hálózaton levő gépemmel nem tudok belépni, mintha nem is lenne elérhető a szervergép. A kérdésem az lenne, hogy ez miért lehet, meg talán hogyan tudnám megoldani. A gépeken xp fut amikről szeretném futtatni.
  • faszomatmár
    #3684
    Sziasztok! Lenne egy nagyobb problémám. MOst vettem egy TL-WR841ND(V8) routert. PPPoE -n keresztül szeretném használni, ami majdnem sikerül is mert odáig eljut, hogy beírom a felhasználónevet meg a jelszót de onnantól nem akar kapcsolódni. Vagyis akar de csak annyit ír hogy kapcsolódás, majd egy kis idő múlva hogy nem sikerült mert nincs internet. Internet van mert most is router kihagyásával a modemen keresztül tudok netezni. Segítsetek, kérlek titeket mert nekem nincs ötletem. A kábelek jók már másik géppel is próbáltam.
  • huncsik
    #3683
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Egy Tp link TL-WR841N routert használok. Aztán néha mikor a laptopot kikapcsolom, majd mondjuk 1 nap múlva be akkor egyből nem megy rajta a net. de csak néha csinálja ezt. azt írja hogy korlátozott hozzáférés, vagy hogy nincs hálózati hozzáférés. ekkor újból indítom a routert. de a net még akkor sem megy rendesen, mert be kell lépnem a router vezérlőjébe és frissíteni kell az ipt és utánna már szuperül működik. mitől lehet hogy néha ezt csinálja? lehet router hiba?
  • gergely1991
    #3682
    1.Router(én ezt használom:TP-Link:TL-WR340G/TL-WR340GD).
    2.Tudni kellene hogy milyen a net(emailes bejelentkezés,fix ip,dinamikus ip,csak a beállítás kedvéért).
    3.Router beállítása(wifi jelszó,mac-szűrés)
  • súter
    #3681
    Sziasztok, lehet nem ez a legjobb topic a kérdésemre, de hirtelen ezt találtam.
    Valami net megosztási módszer kéne a lakásba (panel, szóval nem kell kell nagy hatótávban gondolkodni), laptop/okos telefon + asztali gép miatt. Jelenleg egy Digis netem van (40/20 Mbps es csomag), jön a falból a kábel és az van bedugva gépbe. Hálózatos dolgokhoz eddig sose volt szerencsém, szóval kéne help hogy milyen routert ajánlotok, illetve kell-e még valami egyéb ennek az egésznek a megvalósításához.
    Előre is köszi
  • mukika36
    #3680
    TP-LINK - hivatalos oldalán:


    TL-WR1043ND új firmware frissítés


    http://www.tp-link.us/support/download/?model=TL-WR1043ND&version=V1
  • gergely1991
    #3679
    Ha nincs biztosítva "lopás ellen" akkor nem csoda.:)
  • petrux85
    #3678
    Üdv.
    segítségeteket kérném!
    Olyan problémával küszködök hogy van egy D-LINK di 524-es ruterem és van egy TP-LINK tl-wn422g wifi vevőm.Nagyobb netre váltottunk és nem jön teljes gőzzel a net hanem csak egy részével ha vezetékkel kötöm össze akkor meg jó! Mi lehet vele a gond?
    A net 40mbps és csak 15-ig tudom mérni!
    A feltöltés az pedig jó!
    előre is köszönöm a segítséget!!!!
  • StephenKing
    #3677
    Sziasztok!
    Tanácsra lenne szükségem,jelenleg egy Linksys wrtg54g-s routerrel van megosztva a net otthon de az a gond vele hogy a hátsó szobában már nincs wifi jel. Próbáltam nagyobb antennát rátenni de az sem segített végül úgy döntöttem hogy lecserélem valami jobb routerre. Ebben kérném a segítségeteket hogy milyen routert vegyek aminek jóval jobb a hatótávolsága mint a mostaninak és azért nem horror az ára.
  • mukika36
    #3676
    Csak egy a gond a leírtammal kapcsolatban, méghozzá az, hogy a torrentet nem korlátozta le.

    De ezt is meg lehet oldani:
    A "Bandwidth Control/Rules List"-en belül a "Port Range"-hez (hogy melyik portokra vonatkozzon a korlátozás) beírod hogy: 1 - 65535

    Így már mindent tudsz majd lassítani. :)
  • huncsik
    #3675

    Sziasztok!
    Asszal a kérdéssel fordulnék hozzátok hogy van egy 300mbps tp-link router, ahhoz szükséges egy 300mbps vevő vagy eléd a 150mbps is? vagy mitől függ?
  • BPA102
    #3674
    Isten király vagy!
    Sikerült és nagyon szépen köszönöm a segítséget!

    Bár azért
    Egress Bandwidth: 1000000 Kbps
    Ingress Bandwidth: 1000000 Kbps

    Ez kicsit sok szóval bőven elég a 90000!

    Vagyis a lényeg hogy a Bandwidth Control/Control Settings-ban megadod az adatokat mint én 2048/35000

    Bandwidth Control/Rules List-ben pedig lehet a korlátozást hogy melyik IP tartomény mennyit kapjon! Tiszta sor!

    Még 1x köszönöm szépen!
  • BPA102
    #3673
    Köszönöm és már is neki látok!
  • mukika36
    #3672
    Hmm... a torrentet viszont nem akarja korlátozni.
  • mukika36
    #3671
    Majd írj, hogy hogy sikerült!
  • mukika36
    #3670
    BPA102-nek!

    Szia!

    Nekem sikerült.


    Először is lefoglaltam magamnak egy ip címet:

    DHCP/Address Reservation-ben:
    Add new: a "MAC Address:"-be beírod a Te saját géped MAC címét. A "Reserved IP Address:"-be pedig 192.168.0.110. (ez lesz a géped számára lefoglalt ip cím)





    Most pedig beállítottam a korlátozást:

    Bandwidth Control/Control Settings:
    Enable Bandwidth Control: pipa
    Egress Bandwidth: 1000000 Kbps
    Ingress Bandwidth: 1000000 Kbps


    Bandwidth Control/Rules List:
    Enable: pipa
    IP Range: 192.168.0.101 - 192.168.0.110
    Port Range: ezt üresen hagytam
    Protocol: ALL
    Min Bandwidth(Kbps)
    Max Bandwidth(Kbps)
    Egress Bandwidth: Min: 1 Max: 1024(feltöltési sebesség)
    Ingress Bandwidth: Min: 1 Max: 2048(letöltési sebesség)
    (a feltöltési sebesség 1 Megabit, letöltés 2 Megabit)
    (ahány megabitet szeretnél megadni, megszorzod 1024-el pl.:3Mbit=3*1024)





    Bocs, ha túl szájbarágósra sikerült... :)
  • gergely1991
    #3669
    IP QoS?
  • BPA102
    #3668
    Án a 110 vagyok de én magamat nem szeretném korlátozni! 101-106 közt szeretném hogy max 1 megát kapjanak csak!
  • gergely1991
    #3667
    Nem 101-110 -ig állítottad be a korlátozást?:)
    Állítsd be magadnak hogy pl.:111-et kapjad és ahhoz is állítsd be hogy mennyit szeretnél korlátozni.
  • BPA102
    #3666
    Meg volt és most már nem is értem! Most a router a hibás vagy én?!!




  • BPA102
    #3665
    Köszönöm és megpróbálom!
  • gergely1991
    #3664
    Mondjuk ott betudod állítani.:)
  • BPA102
    #3663
    Szia! Igen van olyanom!
  • gergely1991
    #3662
    Hello!
    A DHCP-nél nincs olyan hogy "Address Reservation"?
  • BPA102
    #3661
    Üdv Fórum társak! Nekem annyi gondom lenne hogy megcsináltam a korlátozást 512/1024! Rulest List meg adva én 192.168.0.101 szerepelek amit természetesen nem adtam meg! A korlátozás tökéletes csak annyi a baj hogy engem is korlátoz hol ott pedig csak 101-110-ig engedélyeztem neki! WR740N van nekem! Esetleg ez valami BUG vagy hasonló?

    Firmware Version:
    3.16.4 Build 130205 Rel.63875n
    Hardware Version:
    WR740N v4 00000000

    Köszi előre is!
  • gergely1991
    #3660
    Nem ártana jelszavaztatni a routert hogy hozzá se tudjon érni(beállításokhoz).
    A torrent portját is tiltani kell, meg a korlátozás.
  • Logikok
    #3659
    Sziasztok!
    Az lenne a problémám h vagy egy szeretett tesóm aki imád torrentezni ha kell ha nem ... és azon gondolkoztam van e rá lehetőség h routeren keresztül lekorlátozzam szóval h ne tudjon maximális széles sávval tölteni illetve feltölteni? Már minden egyéb megoldáson túl vagyok torrentjét bekorlátoztam de már rá jött hogy tudja vissza állítani :D Utolsó remény remélem tudtok valamit ... Köszi Router : TP-Link WR740N
  • Maximus4
    #3658
    Köszi,de az ilyeneken már rég túl vagyok.
  • gergely1991
    #3657
    Hello!
    Wireless>Wireless Security?
    Ott kiválasztasz milyen kódolással akarod(WPA2 TKIP-et használom).
    Ott a password-nél beírsz egy jelszót.
    Aztán próbáld ki hogy csakúgy csatlakozással be tudsz-e jutni oda.
    Aztán bonyolítsd le mac szűréssel.
  • MR ME
    #3656
    sziasztok
    van egy tp-link TL-WR740N típusu routerem, és le szeretném jelszavazni a wifit de mivel segg hülye vagyok hozzá vki el tudná nekem magyarázni mint egy hülyegyereknek h hogyan kell csinállni? :)
    előre is köszi