3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • placido
    #3735
    szisztok olyan kérdésem van most próba futásba van 120-as netem. de a rúter csak 44-et tud mérni. ha ki iktatom a rútert jön a 120 ha vissza rakom 44. kérdés ennyit tud a rúter mert régebbi és hogy a mai ujjak jobbak e ijen szempontbol?
  • gergely1991
    #3734
    Szia!
    Más eszköz tud rá csatlakozni?
  • Matusy
    #3733
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni!
    Google-al már próbálkoztam de ott nem sikerült megoldani. Szóval a netbookom nem akar csatlakozni az itthoni Wifim-hez. A router egy TP-link TL-WR740N.
    Azt írja h a windows nem talált tanúsítványt amivel be tudná jelentkeztetni a gépet.
    Azt írták sok helyen h be kell állítani ezt : http://www.softwareonline.hu/art3533/ieee+8021x+hitelesites.html

    Megcsináltam de nem segített semmit. Esetleg itt vkinek van vmi ötlete?.
  • gergely1991
    #3732
    Helló!
    Netán törölnöd kellene a PPPOE beállításokat a gépedről.
  • Pharaoh
    #3731
    A digi kábelét, ami bejön a lakásba kell a WAN portba dugni, a gépet és a router összekötő kábelt meg a LAN-ba.

    Ha a router sikeresen felcsatlakozott ,azt látnod kell az status vagy hasonló menü alatt, ha ekkor sincs a win hálózati beállításoknál mindent automatikusra kell kell tenni, stb
  • Geri19880714
    #3730
    Sziasztok! Van egy tplink-wr340gd-m de nemtudom hogy is kéne beüzemelni. Összedugtam, a netkábelt bele a lan-ba, a gépből jött szürke kábelt bele a wan-ba, az aksit meg be a konektorba és a quick setup-pal sikeresen felmegy, de mégis azt írja a gépem hogy nincs internetkapcsolat ez mitől lehet? Digim van ezért PPPoe-t állítottam wan-nak.
  • SeLFisCH
    #3729
    Ha a router IP címére vagy kíváncsi, windowsban megnyitsz egy parancssort (windows gombot megnyitos és cmd-t beírod).

    Utána ipconfig/all parancs és az alapértelmezett átjáró (default gateway) IP címe lesz a te routered helyi IP címe.

    Remélem segít.
  • bcrics
    #3728
    Üdv, vettem egy ilyen Wifi vadászt, -Link leváltandó a most használatban lévő Tplinket: Link.

    A baj csak az hogy ez az elvileg Hullanagy hatótávolságú antenna semmivel sem jobb mint a TPlink.
    sőt rosszabb, gyengébb a jelerősség, szakadozik a jel stb.

    A wifivadászhoz kellene nekem egy Router-Ip Cím Ahol ezt azt még be tudnék állítani, csak nem tudom hogy melyik Cím is kell nekem.
    Annyi biztos hogy Ralink3070 típusú Chipset van benne, de ezek utána melyik gyártó IP címe lenne erre jó azt nem tudom, talán a Dlink?
    De annak az Ip címe be sem jön.

    A Tplinkes modemhez működik rendesen a 192.168.1.1 cím.
    Márcsak a másikhoz kellene vmi cím.

  • eddie
    #3727
    Köszönöm! Sikerült :-)
  • Pharaoh
    #3726
    Valószínűleg a régi beállítások maradtak a gépen, ezért csak akkor van rajta net, ha a modemmel van összekötve.A PPPoE kapcsolatot törölt ki, nem kell már és a hálózati beállításoknál mindent ugyan úgy kell itt is beállítani mint a másiknál.

    Vhogy így:beállítások
  • eddie
    #3725
    Sziasztok! Vettem egy tp-link -et 192.168.0.1. Össze is hoztam a másik helységben lévő géppel és ott gond nélkül tudok is csatlakozni, viszont azon a gépen ahol a modem is van ( ebből megy a net a routerre) ott nem hajlandó többet csatlakozni. 651-es hibát ír ki. Ha ezen a gépen szeretnék netezni, a net kábelt a routerből vissza kell dugni a pc-re. Így viszont amott nincs wifi.
    Sajna nem igazán értek hozzá és fogalmam sincs mi lehet a gond. Valaki tudna segíteni?
  • gergely1991
    #3724
    IP cím alapján korlátozza..:)
    Be kell állítani a routerben hogy az adott mac címhez azt a ip-t osszaki mindig a dhcp.Azután arra az ipcímre tudod a beállítani.
    A többi címhez meg beállítasz egy korlátot.
    Vagy megadod a tv-d mac címét a wireless security beállításában a többi hozzáférést meg tiltsad le,(ha paranoiás vagy) jelszót esetleg csatolj hozzá.
  • robi3
    #3723
    sziasztok! soha nem használtam routert se wifit. a napokban vettünk egy okostévét amihez ugyen kellene a net, volt itthon egy tp-link 192.168.1.1.
    amit youtube segítségével összehoztam. a net modemen keresztül megy rá a routerre ami vezetékkel van a géppel összekötve, a tévé meg a wifit használja. problémám a következő: szeretném lekorlátozni a netet a tévére de amit neten találtam segítséget ott azt írták hogy a bandwidth controllban tudom de az nem a tévét hanem a gépet korlátozza.
  • Tibi7
    #3722
    Segítettél :) Köszönöm szépen :)
  • momoxp
    #3721
    Sziasztok!
    Van egy Thomson routerem "T-home Speedport" (192.168.1.254), ide van bekötve az internet, a telefon (Ez az eszköz sajnos telefon miatt kell). És van egy TP-Link (192.168.1.1.). Ezt a két eszközt szeretném összekötni úgy hgy a T-home-os routeren összes port nyitva legyen, a tp-linkesen pedig zárva, kivéve azok amiket én adok meg hogy nyitva legyenek (synology server miatt). A wifi is a TP-linkről menne!
    A segítségeteket előre is köszönöm!
  • TomBond
    #3720
    Ismerősöm olcsó routert szeretne venni és ez a kettő jöhet szóba nála: Asus RT-N10 és D-LINK GO-RT-N150. Szerintetek melyiket vegye?
  • bcrics
    #3719
    Üdv, a következő Routerek közül melyik lenne a legjobb vétel?
    Ő lenne az első helyen:
    http://hardverapro.hu/apro/edimax_br-6504n_300mbps_router_osszes_tartozekkal_elado

    Többiek:
    http://hardverapro.hu/apro/dlink_dl524_router_elado
    http://hardverapro.hu/apro/asus_wl-520g_6dbi_nagy_antennaval_elado
    http://hardverapro.hu/apro/d-link_dir-600_8
    http://hardverapro.hu/apro/tilgin_vood452w_b_router_dsl_modem
    http://hardverapro.hu/apro/smc_wireless_router_smc_wbr14s-n4
    http://hardverapro.hu/apro/uj_asus_rt-n10e_wireless_router

    Vagy ha van ennél jobb vétel akkor meghallgatom az ajánlatot, 6k körül gondoltam vásárolni.
  • gergely1991
    #3718
    Ezért (is) érdemes vezetékkel összekötni a kettőt. :)
  • zener
    #3717
    Q: "Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy wifi-s routerrel csak szórni lehet a vezetéknélküli netet, vagy fogni is? "

    A: Lehet fogni is , ilyenkor ha jól tudom a névleges sávszél a felére csökken, bővebben>>>

    remélem tudtam segíteni
  • Tibi7
    #3716
    Nekem viszont az lenne a kérdésem, hogy wifi-s routerrel csak szórni lehet a vezetéknélküli netet, vagy fogni is?
  • Tibi7
    #3715
    Lehet venni 1-2 ezerért jobb, erősebb antennát a routerre.
  • Petike125
    #3714
    Hali!

    Van egy wifis TP-link routerem, de sajnos a wifi nem jut el a ház másik végébe. Hogy lehet megcsinálni, hogy ott is elérhető legyen a wifi?
    Veszek még egy wifis routert és csak egyszerűen rádugom egy utp kábel másik végére?
  • gergely1991
    #3713
    Esetleg csatlakoztasd a Cisco routert(LAN) többantennás router(WAN) portjába.
  • spiderman2
    #3712
    Sziasztok!
    Remélem tudtok segíteni a témában, leírom pár szóban.
    Adott egy T-s Cisco EPC 3925-ös router,ami adja magát a hálózatot.Jelerősség szempontjából viszont nem az igazi a pár méterre lévő szobában a TV már gyengén érzékeli, és gyakran megszakad.( beállítások jók, optimális channel kiválasztás stb.)
    Régebbről van egy Jensen skandinavia airlink 89300-as többantennás routerem,( ami elméletileg Access Pointként is használható) ezzel szeretném összekötni a Ciscot, hátha egy kicsit javulna a jelerősség.
    De a 2 router összekötése és a beállítás is kifogott rajtam. Pár mondatban ha valaki tudja írja le nekem, hogy a 2 routert hogyan kötöm össze, és a beállításain belül, mit csináljak, hogy működjön.Hogyan tudok a 2 router beállításaiba külön bejutni, jelenleg az adott IP-n csak a Ciscoba enged be.Hol tudok beállítani a másik routernek IP-t hogy be tudjak lépni a beállításaiba?
    Hátha ez dobna egy keveset a jelerősségen.
    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Zaicev
    #3711
    Sziasztok!
    Nekem olyan problémám van, hogy van egy TP-Link TL-WR841N típusú routerem, és azt csinálja, hogy időnként elmegy róla a wi-fi. A kábelen továbbra is szépen jön a net, de a wi-fi csak újra indításkor tér vissza. Van hogy napokig semmi baja, van hogy egy óra múlva már megint elromlik. Két különböző készüléken is próbáltam a wi-fire csatlakozni de nem sikerült. Természetesen elvittem garanciába a boltba is, ott már kétszer kicserélték, ez a harmadik készülék, ezért azt feltételezem hogy nem a routerrel van baj, de akkor mivel? Változtattam már a csatornákon is, a beállításokon is, máshova raktam hátha bekavar valami, de semmi eredmény. Előre is köszönöm a használható ötleteket.
  • mcgrape
    #3710
    üdv, egy olyan problémám lenne amit most már megkérdezek hátha tudtok némi eligazítást adni nekem.
    Adva van egy Linksys WRT54G router, amire ketö gép van kábellel rá kötve, nevezzük ugy hogy "Család Gépe " és az "Én Gépem".
    a "Család Gépe" valami realtek hálokártya van benne, Xp rendszerrel, ugye az alaplap cd-n lévő ilesztóprogival van feltéve meg minden, és frankon szuperál tehát, akár hogy állítom auto felismerés, vagy 10/100 Megabit, full vagy half duplex, mindegy hogyan van beálítva mert felismeri és jön is rajta a 10 megás net ha lefuttatom a speedtesten.
    Nah most az " Én gépem " Win7-el , szintén valami realtek hálo kártya plussz még van egy másik egy TP-LINK TG-3269 Gigabit Ethernet is. Ezen két kártya közül egyik sem ismeri fel a routert csak és kizárólag 10 megabites half vagy full duplex modban , ez az egyik prbléma, érdekes modon ha törlöm a ilesztó programot akkor viszont valahogy mégis ha alap win7 kezeli akkor felismeri, de a fő probléma hogy nálam a sebesség nem jön annyival föggetlen attól hogy a másik gép épp megy e vagy sem, olyannyira hogy pl a TG-3269 csak 1-2 megával jön a sebesség, sőt a másikon is, kivéve ha half duplex-re rakom akkor 5-6 mega van kb szóval a fele.
    TG-3269 hálókártya is azért lett véve mert mikor végre vezeték élküli net helyet végre a kábelesre tértem át akkor , valaiért az alp realtek hálókártyát nem ismerte vel illetve az nem ismerte fel a routert , rákötöttük egy másik gépre és ott felsimerte ezért arra gondoltunk hogy a hálókártya rossz igy vettük a TG-3269 -est amit szintén nem ismert fel XD késöbb trüköztem a belításokakl és esett le hogy igy a beálításokkal azért rá lehetett eröltetni az igazságot.
    Kérdés miért van ez?
    WRT54G négy port van ugye, számít esetleg az is hogy meik portba dugom a kábelekt, 1-4 ig, esetleg hagyak ki egy helyet, és pl dugjam öket az 1-3 ba vagy a 2-4 be ? ez számíthat valamit. ?
    Már persze eleve azt nem értem hogy a két hálókártya miért nem ismeri fel, szimplán automatikusan a kapcsoaltot :S.
    hálásan köszönöm ha esetleg tudtok valami megoldást :)
  • ToM1113
    #3709
    sziasztok!
    Router vásárlás előtt állok, ugyanis nemsokára vásárolok egy okostelefont és kelleni fog hozzá otthonra egy wifi-s router.
    Inviteles net van itthon, 10 megás.
    Fehér, Huawei SmartAX MT880I modem.
    Eddig egy Asus routerem volt, de nem wifis.
    2 gépet szeretnék megosztani, 1 ps3-at ezeket mind vezetékesen mint eddig is volt.
    És ehhez jönne még a telefon amivel wifin keresztül szeretnék kapcsolódni.
    Milyen wifis routert ajánlotok amivel a gépeket vezetékesen tudom kapcsolni és jó a modemhez?
    Mire figyeljek esetleg oda vásárláskor?
    Köszi
  • Cuchulainn
    #3708
    Tárgytalan.

    Hirtelen ötlettől vezérelve kicseréltem a kábeleket is újakra, és most működik...
    Döbbenet mennyi időt elbasztam egy ilyen apró hülyeség miatt...
  • Cuchulainn
    #3707
    Segítséget szeretnék kérni

    - Itthon le akarjuk osztani a netet routerral, ez régebben remekül működött, aztán egyszercsak elromlott.
    - Az internet maga továbbra is ment, de csak ha modemről egyenesen a gépbe lett dugva, úgyhogy arra jutottunk, hogy meghalt a router.
    - Lett véve egy új, Tl-WR720n típusú. Ezzel sem akart menni a dolog. Összedugok mindent, felmegyek a router IP-jére, belépek, beállítom a kapcsolatot (ppoe, felhasználónév, jelszó megadva), elkezd csatlakozni, de nem tud. Hibaüzenetet nem ír.
    Alternatívaként megpróbáltam a router official setup programját, az failed to search the router hibaüzenettel kilép a "check network status".
    - Utánaolvasva megtaláltam, hogy ezek a típusú routerek nem szeretik a régi d-link kábelmodemet, mert nem látják jól a jelét. Vettem egy új kábelmodemet. Semmi változás.

    Jelenleg itt tartok, és nem igazán tudom merre lehetne továbblépni, ha valaki tudna segíteni megköszönném.
  • Matyesz56
    #3706
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Nálunk eddig a hálózat úgy van kiépítve, hogy a nappaliban jön a modemből a net, ami a routerrel van szétosztva a szobákban lévő gépek között. A távolság miatt a routerből UTP kábelen keresztül jön ide hozzám az internet. A kérdésem az lenne, hogy, ha szeretném, hogy legyen wifi a szobámban és ezt az UTP kábelt nem a gépbe dugom, hanem egy második routerbe itt a szobámba ez kivitelezhető? Így a routerből menne a gépbe a net egy kábelen, illetve lenne wifi itt a szobám környékén.

    Köszi előre is!
  • gergely1991
    #3705
    Ha ki van töltve normálisan,akkor bízd rá a routeredre(esetleg az adaptert húzd ki majd vissza).
  • zsolex23
    #3704
    rendben de ennyi kisdologból nemtudom megcsinálni sajnos :( ezt tudom megoldottam a kábeles dolgokat nekem mostmár anyit kell beálitani hogy autómatikusan tárcsázzon a routerem!!!
  • gergely1991
    #3703
    Kék csatlakozó az a modem-é(maga a net), a sárga pedig ami a gépe(ke)t illeti.
    A gép ami eddig modemet alkalmazott abból töröld ki a modemes kapcsolatot.
    A fórum nem arra van kitalálva, hogy e-mailen vagy fészbúkon segítsünk.....
  • zsolex23
    #3702
    a routerbe betudok lépni azzal nincsen bajom, csak beálitani nemtudom, a quik menübe mondrták hogy a ppooet kell választanom aztán a felhasználónevemet, és a jelszavamat bekell irnom amit kaptam, de semmise történik max lekódolom a routert!!! néztem oldalakat ahol mutatnak ilyeneket, de d link routereket a rendes tp linket nem találom meg, maximum más tp linklet mint az enyém, de sokmindent kell álitgatni azt irják!! mire jólesz, és lesz net a telefonomon is!! telefonra esetleg nincsen valami program, amivel azon betudok tárcsázni és nemkell a routert álitgatni??
  • zsolex23
    #3701
    Sziasztok nemsikerült megcsinálnom a ppooe ba hiába álitok csak annyi hogy letudom jelszavazni a routeremet, de az kevés, összevan kötve a routerem a modemmal azse mind1 meik kábel hová van bedugva ezekszerint?? Valaki e-mailban segithetne nekem részletesen, vagy facebookon is esetleg ha megoldható!
  • setuh
    #3700
    Adott a kovetkezo helyzet: 2 router van a hazba,mindkettore 1-1 gep rakotve.Namarmost azt hogy tudnam megoldani,hogy pl. win7-be az otthoni halozatba, lassa a megosztott mappakat a 2 gep?
  • gergely1991
    #3699
    Köszönjük hogy támogatta a spam listát.
  • gergely1991
    #3698
    A routerbe való hozzáférést általában a router alján találod meg(WAN kábelt addig húzd ki).
  • gergely1991
    #3697
    Quick Setupnál válaszd ki a PPPOE kapcsolatot,felhasz.név-jelszó párossal,aztán reboot.
  • zsolex23
    #3696
    Email cimem re irjatok légyszives: [email protected] előre is köszönöm szépen!