3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Dj Faustus #3135
    Szóval ezek szerint nem is pingel, a teljes IP-tartomány átvizsgálásával (például NMap-pal) sem tudsz hozzáférni (mármint kideríteni az IP-jét, ha átállítódott volna), nem is forgalmaz semmit (amikor felbootol, akkor kellene küldenie a 4919-es UDP port irányába egy "Press reset now, to enter Failsafe!"-üzenetet, ekkor kellene lenyomni a Reset gombot 2 másodpercig - ezt itt olvastam), ha vizsgálod hálózati adatforgalom-figyelő programmal (például Wireshark)... Vacak egy ügy, de nagyon.

    Legvégső esetben marad a soros kábel, azzal lehet még trükközni.
  • Rotyoka
    #3134
    próbáltam már 2x is de nem jött össze. egyszer Qss el egyszer reset el
  • Dj Faustus #3133
    Failsafe mode sem segített?
  • Rotyoka
    #3132
    openWRT volt rajt. Amúgy semmit sem csináltam, csak SSH-n keresztül letöltöttem a legfrisebb Qos csomag ütemzőt majd kiadtam a restart parancsot éppen azért nem LUCI-n át csináltam, hogy ne legyen gond erre tessék :D
  • Dj Faustus #3131
    "Ha meghalt a routerem DHCP kiszolgálása akkor mit csináljak?
    192.168.1.1 en nem érem el a routert akkor sem ha fix ip-t állítok be magamnak. (se böngészőben se SSH-n)"

    Ha csak a DHCP-szolgáltatás szállt el volna, attól fix IP-címen a routernek még elérhetőnek kellene lennie (már ha a router IP-címének és alhálózati maszkjának megfelelő IP-címet állítottál be). Ha a router IP-címe/alhálózati maszkja állítódik el, akkor nem tudnád elérni fix IP-címen.

    " [ A routerem működik mivel ha LAN-ba van a WAN és a gépem is tudok netezni csak tárcsázni kell ] "
    Ezt azért tudod megtenni, mert az eszközbe épített switch 5 (+1 belső) portos, ezt a router szoftverében létrehozott VLAN-okkal osztják fel WAN-ra és LAN-rs (példa).
    Mivel az eszköz szoftvere megzavarodhatott, nem jönnek létre VLAN-ok, így az 5 portos switch, szimpla switchként működik - kvázi mint ha összekötötted volna a modemedet a géppel.

    Mellesleg mit csináltál a routerrel mielőtt elszállt volna? Most milyen firmware van rajta? Ha DD-WRT, akkor itt olvashatsz lehetőségeket, de aztán óvatosan!
  • piamania
    #3130
    Na kapásból nincs nálam olyan, amire duplán rá kéne kattintani.Asszem szólok az ismerősömnek, hogy megint állítsa már be.
    De mondjuk azt még mindig nem értem, hogy hogy a fenébe állítódott el, amikor senki hozzá nem nyúlt.Csak az történt, hogy az internet elment, aztán visszajött, akkor nem működött.Aztán másnap megint elment a net egész hétvégére, hétfőn kijöttek feltettek vmi szűrőt a telefon vonalra(nyamvadt adsl, de ez van most sajna) és megint volt net.
  • Dj Faustus #3129
    "láma kérdés, de átdugjak minden kábelt a routerbe, ha ezeket végzem?Vagy elég csak a hálózati kábel be legyen dugva? "
    Mindegy, a gépen végzed el a beállításokat.
  • Rotyoka
    #3128
    Ha meghalt a routerem DHCP kiszolgálása akkor mit csináljak?
    192.168.1.1 en nem érem el a routert akkor sem ha fix ip-t állítok be magamnak. (se böngészőben se SSH-n)

    A routerem típusa Tp-link Wr941nd

    -> Lehet valahogy törölni a TELJES router memóriát? Mert ha igen akkor törlöm és putty-al felrakok rá egy firmware-t

    [ A routerem működik mivel ha LAN-ba van a WAN és a gépem is tudok netezni csak tárcsázni kell ]
  • piamania
    #3127
    láma kérdés, de átdugjak minden kábelt a routerbe, ha ezeket végzem?Vagy elég csak a hálózati kábel be legyen dugva?
  • Dj Faustus #3126
    "IP címem nem 0.0.0.0., hanem a kívánt 169.254.x.x"
    Hát nem kívánnám senkinek azt az IP-címet. Azt ugyanis a Windows akkor adja, ha nem sikerül hálózatot találnia.

    "Win7-et használok, ahhoz nincs leírás?"
    Itt van.
    Meg itt is
  • piamania
    #3125
    Win7-et használok, ahhoz nincs leírás?Amúgy köszönöm szépen a segítséged.
  • piamania
    #3124
    IP címem nem 0.0.0.0., hanem a kívánt 169.254.x.x

    Mindjárt megpróbálom a linket, amit adtál.
  • Dj Faustus #3123
    "Alapértelmezett átjáróhoz 0.0.0.0. írt ki."
    Az IP-címed is az? Akkor remélhetőleg itt a megoldás
  • piamania
    #3122
    na szóval a wireless, internet és power lámpája is világított és egy etherneté.
  • piamania
    #3121
    Nincs hálózati hozzáférés.Ezt írja kit lámpája is meg egy etherneté,mert most csak annyi van bedugva.
    Alapértelmezett átjáróhoz 0.0.0.0. írt ki.
    Annyira emlékszem, hogy a múltkor is nagyon nehezen akart helyre állni reset után,de már nem emlékszem pontosan hogy hogy volt.Kézikönyvben utána néztem, elvileg 8mp-ig kell lenyomva tartani a reset gombot.
  • Dj Faustus #3120
    1. Nyiss meg egy konzolt - Start menü/Futtatás-ba írd be: cmd
    2. A megnyíló fekete konzolablakba írd be: ipconfig /all
    3. Ez vissza fog adni információkat. Ezek közül keresd meg az Alapértelmezett átjárót. Ennek elvileg 192.168.1.1-nek kellene lennie.
    4. Ha megtaláltad az alapértelmezett átjárót, akkor írj be ilyesmit: ping <alapértelmezett átjáró IP-címe>. Tehát ha az alapértelmezett átjáró 192.168.1.1, akkor az alábbit kell beírnod: ping 192.168.1.1.

    Ennek ilyesmit kell visszaadnia:
    Válasz 192.168.1.1: bájt=32 idő=<10 ezredmásodperc ms TTL=128
    Ez esetben írd be a böngésződbe az előbbi (az alapértelmezett átjáró) IP-címet, a felhasználónevet hagyd üresen, a jelszó admin

    Ha nem ilyet ad vissza, hanem ilyet:
    A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül
    vagy ilyet:
    A célhálózat nem érhető el
    akkor gond van. Világít a routeren a LAN ledek valamelyike (tényleg melyik világít)? A gépen világít a hálózati kártyánál a LED? Ír olyasmit ki a gép, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva?
  • piamania
    #3119
    Hello!

    Egyik napról a másikra valahogy elállítódott a routerem, azon keresztül nem tudok netezni.Reseteltem az egészet, és az alján lévő 192.168.x.x kóddal nem tudok belépni a kezelő felületére.Mi lehet a gond?Linksys WRT54GC a routerem, elvileg 8 mp-ig kellett lenyomva tartanom a reset gombot, hogy reseteljen, de semmi.A múltkor, amikor beállították nekem, akkor láttam, hogy vmi parancssorral nézte a srác, hogy éppen milyen ip címen van a router, míg végül bejött az eredeti.
    Lényegében az lenne a kérdésem, hogy hogy a francba reseteljem, hogy be is tudjak lépni a kezelő felületre?Köszi szépen.
  • Dj Faustus #3118
    Lehet, csak a routernek tudnia kell kliensként működnie, illetve a WAN portját rá lehessen irányítani a WLAN interfészre.
    Ezt a TP-Link routerek esetén WISP-módnak, AP Client Router módnak nevezik.

    Egyébként mire kéne, ha lehetek indiszkrét?
  • nonicks
    #3117
    lehetséges az routerrel, hogy a router wifin keresztül csatlakozon a WAN-hoz és utána azt ossza tovább?
  • Dj Faustus #3116
    "Bocsánat, megzavart a sok rövidítés, mert hogy a routerre is WAN van írva."
    Az a routernek az a "lába", amire az Internet-szolgáltatód eszköze csatlakozik.

    "Ha nem működne a kapcsolat akkor megérteném ezeket a lépéseket hogy modem reset,"Quick setup", de úgy érzem a sebességproblémát nem ilyesmi fogja megoldani :/"
    Idáig nekem az jött le, hogy még a kapcsolódás folyamata is sikertelenségbe torkollott, ezért emlegettem a "quick setup"-ot (aminek elvileg normális esetben simán kéne lezajlania), a modem áramtalanítását, a pcreg.upc.hu oldalt (ez utóbbi kettőt azért, mert új eszközt csatlakoztattál a modemhez).

    A sebességprobléma okából kifolyólag gondoltam hogy érdemes lenne kipróbálni a régi routert, vagy a modemet direkt összekötni a számítógéppel. Ha a régi routerrel vagy direkt a gépbe csatlakozással rendes sebességet mérsz, és az új routerrel - kábelen, mert a régi routernek és a modemnek nincs vezetéknélküli interfésze - nem, akkor az új router a gyanús. Ez esetben meg lehet próbálni egy firmware-frissítést (Milyen firmware van rajta egyébként, és milyen hardware verziója van? A Status menüpontban megtalálod.), hátha az új firmware-től "megtáltosodik".

    Ha úgy is (régi router/direkt csatlakozás) sebességproblémáid vannak - nos akkor kacifántosabb a helyzet. Lehet a szolgáltató (modem behülyült, szolgáltató hálózata leterhelődött), lehet a szolgáltatón kívüli hálózat/szerver terheltsége, vagy akár a te géped nyűgje is.
  • Hayni
    #3115
    A quick setupos dolog már lényegtelen, beállítottam manuálisan aztán már a quicknél sem írt ki hibát.

    "dinamikus IP-cím kiosztást kell beállítani a routerben" és az áramtalanítás megvolt :)...ezek az ilyen alap dolgok amivel próbálkoznék :/

    Bocsánat, megzavart a sok rövidítés, mert hogy a routerre is WAN van írva.

    Ha nem működne a kapcsolat akkor megérteném ezeket a lépéseket hogy modem reset,"Quick setup", de úgy érzem a sebességproblémát nem ilyesmi fogja megoldani :/

    Valami beállításnak kell lennie, hiszen olvastam vásárlói véleményeket és valaki írta hogy pont azért vette és elégedett vele mert nem korlátozza a gyors internetét :/
  • Dj Faustus #3114
    ""Quick setup" ahham, én is ebben bíztam, hogy 1 perc"
    Idáig ami TP-Link routerrel találkoztam még nem volt gond a "quick setup" nevű mókával - bár csak pár Internet-szolgáltatónál próbálgattam.

    "az utolsó lépésben mindig hibát írt ki"
    Melyik lépésnél, milyen hibát írt ki?

    "1.Az internetszolgáltató UPC, kábeles."
    Ez esetben dinamikus IP-cím kiosztást kell beállítani a routerben, ajánlatos a kábelmodemet - a kábelmodem pár perces áramtalanításával - újraindítani, illetve a felkeresése is javallott (hogy regisztráld az új routert).

    "2.Router-re van 2 LAN most éppen, de 1 LAN és 2 WAN kapcsolatot szeretnék"
    Az a WAN nem inkább WLAN? ;)
    WAN = Wide Area Network = "nagy kiterjedésű hálózat" ~ Internetszolgáltatók hálózata
    LAN = Local Area Network = helyi hálózat ~ otthoni, céges "belső" hálózat
    WLAN = Wireless Local Area Network = vezetéknélküli helyi hálózat ~ vezetéknélküli eszközökkel megvalósított otthoni, céges "belső" hálózat

    "3.Régi router-rel minden okés volt, olyan mintha modemről egyből a gépre csatlakoznék."
    A régi routert, illetve a router nélküli jelenlegi csatlakozást azért kérdeztem, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy nem az új router-e a ludas (ha most a régi routerrel/router nélkül is rossz, lassú, akkor más oka van - gép, modem, szolgáltató, stb...).
  • Hayni
    #3113
    "Quick setup" ahham, én is ebben bíztam, hogy 1 perc, csakhogy nálam az utolsó lépésben mindig hibát írt ki, muszáj voltam manuálisan ügyködni.

    1.Az internetszolgáltató UPC, kábeles.
    2.Router-re van 2 LAN most éppen, de 1 LAN és 2 WAN kapcsolatot szeretnék, de először így akarom hogy működjön, aztán majd ráérek.
    3.Régi router-rel minden okés volt, olyan mintha modemről egyből a gépre csatlakoznék.

    a többit szerintem már leírtam :)
  • Dj Faustus #3112
    Kedves Hayni,
    1. Milyen Internet (ADSL? Kábel? Optika? Mikrohullámú? Ki az Internet-szolgáltatód)?
    2. A routerre hogy, mi van kötve?
    3. A régi routerrel és/vagy router nélkül milyen a net?

    "szenvedtem egy órát a beállításokkal"
    A "Quick setup" 5 lépéses beállítása nem kéne 1 órát igénybe vennie. Miket állítottál be?
  • Hayni
    #3111
    Halihó!

    Remélem tud itt nekem valaki segíteni :/
    Ma vettünk egy TP-LINK TL-WR841ND wifis router-t, eddig egy sima router-ünk volt (Dana NetWork NW5140SR..) noname, mégis tökéletesen működött, nem vett le a netsebességből, csak a wifit nem tudta...

    A lényeg :

    szenvedtem egy órát a beállításokkal, végre sikerül egyik gép LAN másik WAN- al..olyan lassú lett a net hogy a google-ra is fél percet vártam...gondoltam Wifi miatt...lecsatlakoztam...mind 2 gép LAN....ugyan az.

    utána néztem, írták hogy állítsam át az MTU-t....alap 1500 volt, először 1300-al próbálkoztam...egy ideig jobb lett, 800-ra vittem, még rosszabb, most ismét az alapon van...

    megnéztem tűzfal nélkül, nincs változás...
    kikapcsoltam a QSS-t, nincs változás...
    Bandwidth Control-ol nem volt rajta, de azért beírtam az alap 512/1024 helyett nagy számokat, hátha :""" DD

    azóta eltelt 2 óra, gyorsabb lett MAGÁTÓL , nem értem miért...de még ez sem túl gyors, ennél gyorsabb volt!

    Mit kellene még állítanom? HELPPLS.
  • karcsi213
    #3110
    Sziasztok!
    Hogyan lehet routerbe korábbi verziójú frimwae-t letölteni? Az enyém nem enged letölteni régebbit, újabbat tudtam beletölteni. A router: D-Link DIR-300-as, jelenleg v2.04 frimware van benne. Reszetelni próbáltam, az nem segít!
    Előre is köszönöm!
  • Pharaoh
    #3109
    Ha nem találod, hol lehet átállítani szedd le az angol honlapról a frimware-t az tuti angol lesz.
  • karcsi213
    #3108
    Köszi!
    Már megtaláltam, de mivel a routeremnek csak német vebes kezelő felülete van, ez egy kicsit nehezen ment, mivel egy kukkot sem tudok németül. Ha valaki tudná, hogy lehet átállítani legalább angolra, megköszönném. 2.04-es frimware van beletöltve.
    Üdv.
  • nonicks
    #3107
    ha jelszóval van védve, akkor nem valószínű, hogy más is használja,
    vagy router ip-jét beírod (192.168.0.1 ha jól emléxem a dlinkek ip-je) aztán ott van olyan pont hogy STATUS majd Wireless, és ott írnia kellene a csatlakozó gépeket
  • karcsi213
    #3106
    Sziasztok!

    Pár napja üzembe helyeztem egy routert (D-Link DIR-300), egy kábeles és egy wifis kapcsolattal. Minden működik, de időnként mintha lelassulna. Lehet-e ellenőrizni a routeren, hogy rajtam kívül használja-e valaki a netet (wifisen)? Nem vagyok szakértő a témában!!!

    Köszi.
  • balee4
    #3105
    Jah az egyik oldalon, ahol néztem rosszul volt írva. De most kinéztem egy jobbat: 1043ND, 12k, N-esz, 300 megabites, és elvileg 2-3x nagyobb a hatótáva.
  • Dj Faustus #3104
    "Egy TP-Link 543G-t néztem ki, ez már az N szabványt is tudja."
    Nem tudja a 802.11n-es szabványt:
    "54M Wireless LAN Router, 2.4GHz, 802.11g/b, built-in 4-port Switch "
    Forrás: TP-Link TL-WR543G

    "milyen wi-fi routert érdemes venni, ahhoz hogy az egész lakásban (emelet nincs) tudjam használni?"
    Ez sok mindentől függ - az épület méretétől, a falak anyagától, a kliensek elhelyezkedésétől.
    Az általad említett routerben elvileg van hatótávnövelő technológia (Adopts 2x to 3x eXtended Range™ technology), leszerelhető antennája van (Detachable Antenna (reverse SMA connector)), tehát lehet rá nagyobbat tenni, beltéren elvileg elvisz 200 méteres sugarú körben (Indoors up to 200m). A 802.11g technológiás eszköz maximum adatátviteli sebessége ~20-25 Mbps - az még az Interneted 15 Mbps maximum adatátviteli sebessége felett van.
  • balee4
    #3103
    Sziasztok!

    Egy 15 megabites adsl (t-home) nethez milyen wi-fi routert érdemes venni, ahhoz hogy az egész lakásban (emelet nincs) tudjam használni?
    Egy TP-Link 543G-t néztem ki, ez már az N szabványt is tudja.
    Jó választás vagy tudtok jobbat ajánlani?
    Köszi.
  • AlieN911
    #3102
    Hali

    Ilyen problémám lenne.. D-Link DI-524

    "A restricted cone NAT is one where all requests from the same internal IP address and port are mapped to the same external IP address and port. Unlike a full cone NAT, an external host (with IP address X) can send a packet to the internal host only if the internal host had previously sent a packet to IP address X"

    ezt kéne csinálnom, de nem értem pontosan.
    Valaki segítene?
  • makaayklub
    #3101
    helo, beköltöztem az elbiba, bekötettem a netet és elhoztam az otthoni wlan routeremet, nekem tök jól megy, minden jó, de
    lakótársamnak nem, mert tud csatlakozni, de a windows egy felkiátójelet rak, ki neki a csíkokra (ami a jelőrésseget mutatja a tálcán)és nem megy a net, próbálkoztam mindennel, de nem ment, elhívtam az egyik haverom, hogy nézze meg h ő tud e csatizni a laptopjával, és neki is ugyanezvolt,
    de nekem továbbra is megy :D, jah a másik meg h t-com os net van a router pedig BELKIN N router, és nem tudok belépni az interface-jébe. :S
  • suba53
    #3100
    Sziasztok!
    Van egy routerem, ami már idegbajt okoz. Típusa: Gigabyte GN-BR01G
    A jelenség a következő: Működik rendesen egy ideig, majd a netkapcsolat megszakad, és a PPPmonitora a connection statuszban "inicialize" státuszt mutat, és magától nem vált "running"-ra.
    Reboot után ismét jó egy darabig. A kiakadások között eltelt idő széles határok között változik.
    A Firmware-t már frissítettem, visszaállítottam, a hiba ugyanaz.

    Találkoztatok hasonlóval? Mi lehet az oka? Már nem garis sajnos.
  • body87
    #3099
    Helló!

    Van egy TP-Link WR941ND v2/v3 típusú routerem. Egy DD-WRT firmware fut rajta, de vissza szeretném telepíteni a gyári TP-Linkes firmwaret, csak a mostani firmware nem engedi ezt! Mi a megoldás?
    Ha valaki tudna hozzászólni az nagy segítség volna!
  • Dj Faustus #3098
    Mindenképpen olyan routert válassz, amiben gigabites portok vannak (nem csak a LAN, hanem a WAN port is legyen az!), és ha vezetéknélküli interfésze van, 802.11N-es szabványú és 2x2 vagy 3x3 MIMO-ra képes kell hogy legyen.

    Ha vezeték nélkül éred el a routert, akkor a gépbe rakott vezeték nélküli kártya/géphez csatlakoztatott vezeték nélküli egység is 802.11N-es szabványú és 2x2 vagy 3x3 MIMO-ra képes kell hogy legyen.

    Ha vezetékkel éred el a routert, akkor a hálózati kártyáknak gigabiteseknek kell lennie.

    "miben más a 10/100 és a 10/100/10000-es router? gyorsabban tölt le?"
    A 10/100/10000-esben Gigabit Ethernet a 10/100-asban Fast Ethernet portok vannak (ezek csak a portok sebessége, maga a router az útválasztás/tűzfal/NAT/egyéb-funkciók miatt kisebb teljesítményre képes). Neked az előbbi kell.

    Itt láthatsz egy tesztet, amin a routerek WAN és LAN portjai között mért sebességet tesztelik. Amelyik nem éri el a 120 Mbps-ot, olyat nem érdemes venni.
  • Bucsek
    #3097
    Sziasztok, én teljesen amatőr vagyok. Segitségeteket kérem.

    Az itthoni netem, UPC 60/6 viszont majd váltunk digire, ami magasabb lesz.
    de azt vettem észre, hogy a mostani routernél csak 4mb/s-el szedek le, viszont ha direktbe kötöm, modem-gép, akkor 7-8mb/s, tehát 50%-os a "veszteség" (torrentnél és normális letöltésnél is ennyi a sebesség).

    A routerem típusa: U.S. Robotics Wireless MAXg Router (USR5461)

    Szeretnék egy picit gyorsabb routert, ami majd bírja a 120/ nemtomhányas digi netet. mit ajánlotok? Lehetőleg legyen hozzá Wifi is, és a nyomtatót is szeretnénk megosztani.

    előre is köszönöm.

    másik kérdésem, hogy miben más a 10/100 és a 10/100/10000-es router? gyorsabban tölt le?
  • 4850 hd
    #3096
    ááá sry rossz forum bocsánat