3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Dj Faustus #3175
    Mivel rögzített antenna van rajta, nem lehet leszerelni, és egy erősebb irányítottat rátenni. Hacsak nem forrasztasz rá egyet - de az eléggé pontos munkát igényel.

    Marad a frekvencia (csatorna)-állítás (olyan csatornára amelyet mások nem vagy kevésbé használnak), a 802-11b szabványra való leszabályozás (így az elérhető adatátviteli sebesség csökken, de a egyszerűbb modulációs technika miatt nagyobb a hatótáv), vagy a fizikailag előnyösebb pozícióba helyezés.

  • SirAlo
    #3174
    hi, TP-LINK TL-WR340G routerem van, nem tudtok mondani valami tippet amivel megnovelhetnem a wifi hatotavolsagat? valami beallitas nincs hozza? az antenna nem lecsavarhato:( nem nagyon ertek eheez szoval jo lenne ha tudnatok segiteni, THX
  • szabogabor10
    #3173
    Sziasztok!
    Be lehet esetleg állítani TP-Link TL-WR941ND routeren VPN címet, hogy azon menjen keresztül a forgalom (HideIpVPN)?
  • MasterJay
    #3172
    Ez hogy is van pontosan?
  • Pharaoh
    #3171
    Ha az UPnP be van esetleg kapcsolva az érzékeli milyen portot használsz és azokat kinyitja a router.
  • MasterJay
    #3170
    Sziasztok!
    Haver vett egy TP-LINK 642G routert. Beállítottam neki, és pislogva néztem, miután bekapcsoltam a tűzfalat, hogy a torrent kliens, és a kiszolgáló weboldalán is ellenőrizve "Aktív" állapotot mutatott. Úgy, hogy a torrent kliensnek még nem lőttem be a forwardot. A tűzfalat "Security -> Enable Firewall (the general firewall switch)" itt kapcsoltam be.
    Ez mitől lehet?
  • dregnarr1 #3169
    Értem, köszönöm szépen!

  • Dj Faustus #3168
    A 80-as port a HTTP-protokollnak van fenntartva (a HTML a weboldalak leírónyelve, azt ne keverjük ide).
    Ha azt beállítod prioritásként, akkor az összes 80-as porton folyó kommunikáció előtérbe kerül. A böngészés mellett a HTTP-protokollon zajló letöltések is - így azokra a korlátozás hatástalan.

    Javasolt a letöltő kliensben korlátozni a sebességet (azért is, mert a sebességkorlátozás/QOS egy erőforrásigényes művelet). Ha P2P alkalmazásról van szó (torrent, eMule, DC++), érdemes korlátozni az egyszerre kapcsolódó kliensek számát is, mert a sok egyszerre nyitott kapcsolat túltelítheti a router NAT-tábláját, és az is okozhat fennakadásokat.
  • dregnarr1 #3167
    Üdv!
    Előre elnézést kérek, ha baromságot kérdezek.

    Szeretném, ha letöltések mellett is lehessen böngészni, mert jelenleg, ha forrás engedi, max. sebességgel megy minden letöltés és ilyenkor szörfölni lehetetlen. dd-wrt-ben prioritásként beállítanám a 80-as portot, ha jól emlékszem, az a html portja.
    Elvileg ezzel beállítom, hogy a böngészés legyen az elsőrangú, ha sávszélt oszt a gép.

    Kérdésem az lenne, hogy ha ezt beállítom, tényleg megszűnne a fenti problémám? Vagyis html prioritásával még a böngészőből indított letöltés is "háttérbe szorul", ezáltal garantálom a zavartalan netezést letöltés közben is?

    Köszönöm a választ!
  • Spészgószt
    #3166
    már lemondtam róla...közben észrevettem, hogy csak az egyik gépen van 2 LAN :( illetve a 100Mbps es routerem úgyis kevés a 120 Mbps-es nethez :) így egyszerűbb ha veszek egy új gigabites routert!
    TPlink 1043nd-t néztem, nem akarom buherálni két gép megy LAN ban és néha egy laptop, de az csak skype vagy film a TVre :)
    számomra a leglényegesebb a két gép közötti gigabit meglegyen!
  • Dj Faustus #3165
    "A kérdésem az lenne, hogy ha két gép routeren van, akkor össze lehet e őket kötni még pluszban kábellel is?"
    Lehet, ha a gépekben van gigabites hálókari.

    Arra ügyelj, hogy a routerhez csatlakozó kártyát, és a gigabites, a másik gépet elérő kártyát ne rakd hídba, mert az egy hálózati hurkot alkot.
  • Spészgószt
    #3164
    Hi!
    A kérdésem az lenne, hogy ha két gép routeren van, akkor össze lehet e őket kötni még pluszban kábellel is?
    A router csak 10/100 as és kéne a két gép közötti gigabit sebességű LAN!
  • balcsi70
    #3163
    Szia.Nekem is D-Link DI-524 em van már 4-éve de csak jót tudok mondani róla. Itt: Router ennyi,de lehet hogy találsz olcsóbban is(ha nagyon körbe nézel) én keresgéltem de nem találtam olcsóbbat. Igaz 2000 ft-al drágább mint a másik de ehhez még találsz magyar használatit is(mondjuk lehet hogy te tudsz angolul),de amint látod lejjebb kértem segítséget a TL-WR741ND -hez (egyik ismerősöm ilyet vett) egy rohadt magyar nyelvű utasítást nem adnak hozzá csak valami gyors beállítás(na de az annyi mint )Úgyhogy kinek ez kinek az, az előzőt én is tudom garantálni hogy bevált.

    Üdv.
  • penge25
    #3162
    Nagyon szépen köszönöm a segítséged, akkor megveszem a Tp-Linket.
  • istvan1111
    #3161
    Szia.
    1. A Digi csak kábelen ad netet, tányéros net nincs náluk.
    2. 59 m2-es panelban 3 éve egy D-Link DI524-es routert használok, egy asztali gép (wifi hálókártyával), és egy laptop van. Mindkettő gép külön helységben van a routertől és kiváló a jelerősség.
    3. Ha olcsón akarod megúszni vedd meg azt a Tp-Link-et, szerintem jó vétel és jól fog működni.
  • penge25
    #3160
    kicsit off a dolog

    Sziasztok!

    Routert szeretnék venni, ha lehet ne túl drágát.

    1. nekem Diginetem van (optikai kábeles, nem a tányéros fos) startnet azaz 20/10 Mb-es
    2. ezt a netet a gépem és egy laptop között szeretném megosztani, tehát wifis router kell.
    3. 55 m2 panelban lakom, a laptop és a gép külön külön szobába lenne (2 db 10cm-es betonfalon kellene átmennie a jelnek). Vagy ha ez sok pénz kóstál akkor inkább egy szobában marad a két cucc.
    4. a laptopon csak egy adatfeldolgozó távmunkához kellene végülis a net, a pc-n minden máshoz, letöltés, torrent online játékok, online filmnézés stb...
    5. ne legyen túl drága. Max 8000 ft-om van rá.

    Én erre gondoltam, de nagyon nem értek hozzá, hogy ez jó e vagy sem, de 5 év gari van mégis rá:
    tp-link

    De a rendszergizdánk azt mondta d-linket vegyek, mert a többi router márka egy fos, a fenti linkeltre is ezt mondta, hogy az szar lesz mert ledobál majd a net , hol látja a netet hol nem stb...
  • balcsi70
    #3159
    Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükség.Adott egy laptop ami rá volt kötve modemre ment a DC++ letöltő.Lett vásárolva egy Router Model No: TL-WR741ND hogy wifin legyen elosztva a hálózat.Be is lett állítva(tehát az egyik laptop kábelről megy a másik kábel nélkül).Az lenne a kérdés hogy
    működik minden mindkét laptopon de viszont az (első laptop-ami most is kábelről megy)a DC++ nál adódott egy kis gond hogy a bejövő letöltés nem megy csak a feltöltés.Szerintetek ezt mi okozhatja? A Reuternél valamit be kellene állítani? valami IP cim engedélyezést? vagy mit? Ha kiiktatjuk a Reutert és megint direktbe kötöm a modemmel akkor megint tölt rendesen. Remélem érthetően írtam le. Előre is köszönöm a segítséget.
  • discrate
    #3158
    Sziasztok,
    van egy TL-WR741ND routerem, ezzel szeretném megosztani a 15mbites kábelnetem egy asztali gép és egy wifis laptop között.
    Laikusként kérdezem, hogy hogyan/hol tudom ezt beállítani (gondolom meg kell adni a desktop ip címét)? Hogyan lehet szabályozni, hogy a két gép között feleződjön a sáv ha egyszerre használják, illetve ha csak az egyik megy, akkor maximális kihasználtsággal működjön annál pl a letöltés? Vagy ez automatikus?
  • Gery85
    #3157
    azokat kérdezném akiknek tplink 1043nd routere van, az a problémám,hogy 1 szálon csak 3mb/seccel tölt, torrent jön rendesen, de ftpről nem tudok csak ennyivel szedni. gondolom valami beállítási probléma lehet,nem tudja valaki ,hogy mit kéne átállítanom? köszi szépen,remélem tudtok segíteni
  • Jakuza001
    #3156
    "A D-Link Support útmutatásának köszönhetően sikerült újra beélesíteni a routert!
    Ha valaki netalán így járna ezzel a típussal akkor itt a megoldás:
    Beidézem a levél tartalmát, úgyhogy bocsi a hosszú hozzászólásért!

    Elképzelhető, hogy nem töltődött fel a routerre teljesen a frissebb
    firmware és ennek köszönhető, hogy nem tudja elérni a router
    adminisztrációs felületét. Abban az esetben ha ez a helyzet akkor
    általában a router egy firmware recovery módba kerül ahonnan
    elméletben még van lehetőség helyrehozni a routert. Kérem, próbálja
    ki, hogy egy internet Explorer, vagy egy Firefox böngésző címsorába
    begépeli a 192.168.123.254 -es IP címet. Abban az esetben ha erre
    megjelenik egy olyan ablak ahol egy Tallózás, és egy Upgrade gombot
    lát, akkor kérem tallózza be ismét a router firmware -t, majd
    kattintson az Upgrade gombra. Az Upgrade gombra kattintás után a
    router visszaszámol majd újraindul és megjelenik a router
    adminisztrációs felületére való belépéshez szükséges ablak. Kérem,
    lépjen be a routerbe az admin felhasználói névvel és üres jelszó
    mezővel, majd folytassa a router konfigurációját.

    Abban az esetben ha az Upgrade gombra kattintás után nem számol vissza
    a router, hanem újra megjelenik a Tallózás és Upgrade gomb, vagy
    esetleg a 192.168.123.254 -es IP cím begépelése után nem jelenik meg a
    Tallózás és az Upgrade gomb, akkor a routert nem lehetséges már
    helyrehozni a firmware feltöltés folytatásával. Ekkor csak az eszköz
    garanciális cseréje segíthet, melyet a vásárlás helyén két évig tud
    igénybevenni. Abban az esetben ha az Ön terméke már nem garanciális,
    akkor csak egy új router vásárlása lehet megoldás, mivel a D-Link
    termékeknek nincs márkaszervizük Magyarországon."
  • ghost1979
    #3155
    Hi!
    Van egy D-Link DI-524-es routerem és nem hajlandó firmware-t frissiteni.Ötletek,mert én nem birok rájönni miért.
  • Jakuza001
    #3154
    Chipset driver reinstall talan segit. Esetleg egy masik USB portba tenni az eszkozt.
  • nonicks
    #3153
    nem router de ide tartozik szerintem,
    na szóval a wifi vevő adapteremnek az illesztőprogramja ez az athrusb.sys fájl, és kékhalálkor mindig erre a fájlra panaszkodik a rendszer, most akkor ez mitől lehet?
  • Rotyoka
    #3152
    Áá mind1, hagytam a picsába és visszaküldtem az iPon nak :D Úgyse jönnek rá, hogy OpenWRT van rajt, mivel képtelenség elérni a routert, legalábbis remélem
  • Majesty
    #3151
    Köszi a segitséget de már magátol magjavult nem is értem az egészet.
  • Dj Faustus #3150
    Akkor meg írd be helyette a router általad átállított IP-címét.
    Ha neadjisten elfelejtetted volna, hogy mire állítottad be, a Start menü/Futtatásba írd be: cmd, a fekete ablakba pedig: ipconfig /all, ott pedig keresd meg az Alapértelmezett átjáró bejegyzést.
  • Majesty
    #3149
    Már megváltoztatam.
  • Dj Faustus #3148
    Beírod a böngészőbe: http://192.168.1.1/. Általában ez a TP-Link routerek alapértelmezett IP-címe (hacsak meg nem változtattad azóta).
  • Majesty
    #3147
    A 2. pontnal meg akadtam.Hogy kell bele menni a beállítófelületre?
  • Dj Faustus #3146
    1. A torrentkliensben állíts be egy portot. Legyen ez mondjuk például a 6881-es.
    2. Menj bele a router webes beállítófelületére (http://192.168.1.1/).
    3. A felhasználónév és a jelszó megadása után keresd fel a Forwarding/Virtual Servers menüpontot.
    4. A jobb oldali részben kattints az Add new gombra.
    5. Service port: 6881 (vagy amit beállítottál a torrentkliensben).
    IP address: itt a Te géped belső hálózatban kapott IP-címét kell beírnod (Start menü/Futtatásba írd be: cmd, a fekete ablakba pedig: ipconfig /all, ott pedig keresd meg az IP-cím nevű bejegyzést) - például 192.168.1.100
    Protocol: all
    6. Kattints a Save gombra.
  • Majesty
    #3145
    Sziasztok!

    A torrent azt irja hogy a tuzfal/router korlatoza a halozati forgalmat.Nyistni kenne egy portot hogy masok csatlakozanak.
    Ez pontosan hogy kell?A router tp-link es wifin csatlakozok 1 masik gepen.
    Elore is koszonom a segitseget.
  • Mike at home
    #3144
    ajánlatok nekem egy jó routert
    vegyes, kábeles, kábel nélküli hálózat kiszolgálásához
    ár nem mérvadó
  • Dj Faustus #3143
    Ezt milyen programmal? Milyen beállításokkal? Normál módban, vagy failsafe-ben?
    TFTP megy? Failsafe mód telnettel? Adatforgalom-elemző normál illetve failsafe módban?
  • Rotyoka
    #3142
    Total hosts discovered 0
    Total open TCP ports 0
    Total open UDP ports 0


    :(:(:(
  • Bal0924
    #3141
    Köszi!
    Mindent!
  • Dj Faustus #3140
    "1.Ki tudom deríteni, hogy 1-1 "felhasználó" mennyi adat mennyiséget forgalmaz? Mármint hogy mennyi netsebességet vesz el?"
    Alap firmware esetén a System Tools/Statistics menüpontban van arra lehetőség, hogy egy kliens mennyi adatot forgalmaz.

    "2.Ha le szeretném tiltani 1 gépet, hogyan tudom megcsinálni?"
    A routerbe épített tűzfallal (Alap firmware esetén nézz körül a Security és/vagy az Access control menüpontokban). Kitiltod az IP-címét és/vagy a MAC-címét.
    Ha van benne QOS/traffic shaping (bandwidth control) megteheted azt is, hogy csak leszabályozod a többi kliens sebességét.

    (Nincsen TP-Link routerem, a beállítási lehetőségeket innen néztem ki.)
  • Bal0924
    #3139
    Helló!
    Sezetnék 1-2 dolgot megtudni a routeremről.. TP-Linkem van.
    1.Ki tudom deríteni, hogy 1-1 "felhasználó" mennyi adat mennyiséget forgalmaz? Mármint hogy mennyi netsebességet vesz el?
    2.Ha le szeretném tiltani 1 gépet, hogyan tudom megcsinálni?

  • Dj Faustus #3138
    No várjunk csak! Tehát pingel (milyen IP-címet, alhálózati maszkot, alapértelmezett átjárót állítottál be)!
    1. Semmilyen port nincs rajta nyitva? Valamilyen portszkennerrel (nmap, Superscan, B&W Port Scanner) nézd már meg! Hátha...
    2. TFTP-n keresztül próbálkoztál már?
    3. Próbáltad már azt, hogy letöltesz egy hálózati adatforgalom-elemző programot - például a Wiresharkot - kihúzod a WAN portból a kábelt, feltelepíted, elindítod, és újraindítod a routert, majd figyeled az adatforgalmat? Jön valami a router irányából?
    4. Hülye kérdés, de ugye a failsafe mode alkalmazásakor telneten próbáltál bejutni (ezt valószínűsítem, csak nehogy valami véletlen folytán máshogy próbálkozz)? Ilyenkor egy portszkenner mit mond?

    Mindezeket csak azért kérdem, mert ha már egyszer pingel, azért van még remény - és mielőtt nekiállnál soros porton bejutni (ami azért a cucc szétszedésével, és forrasztással jár), próbáljunk ki minden lehetőséget.
  • Rotyoka
    #3137
    És ebben az a pláne, hogy még a Win7 is látja a routert, csak éppen csatlakozni nem lehet rá se Operával, Se Chrome al, Se Ie vel.
  • Rotyoka
    #3136
    Nem változott az IP címe, mivel pingeltetni tudom és válasz is mindig jön. Ellenben putty al nem tudok rá csatlakozni, mert Connection time out van vagy refuse