3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Calver
    #3895
    legszebb emlékeim szerint ezek a modemek a N-es szabványnál hajlamosak ezt játszani, legalábbis nekem ThinkPad X200-asommal ugyanez volt.

    vagy letiltod a modemen (http://192.168.0.1 -> wireless -> radio settings), vagy pedig windows-on belül az adapter beállításaiban.
  • Snexi
    #3894
    Sziasztok!
    Telekom szolgáltató alap modemjét használtam wifi-re ami 3 hétig tökéletes is volt azonban ezután el kezdett szakadozni a net (kb 10 percenkétn elmegy néhány másodpercre).A szolgáltató kicserélte,a gépemet is újraraktam hátha az okozza de a wifit használva továbbra is fenn áll a probléma.A telefonos ügyintéző szerint a vonal rendben van.Most kipróbáltam kábellel és úgy néz ki azzal nem szakadozik.Mi okozhatja?
    A modem: Cisco EPC 3925
    Utoljára szerkesztette: Snexi, 2016.11.20. 22:38:24
  • toocha
    #3893
    Köszönöm szépen
  • gforce9
    #3892
    Egy switch kell ha a szobába csak 1 kábel megy. Egy gigabites switch párezer forint és ezzel a jövőre is gondoltál.

    http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-4763_TL-SG1005D.html
  • toocha
    #3891
    Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e, de hátha.Szóval az a gondom,hogy van a szobámban egy iptv (THome) set top box. Szeretném bevinni ide az asztali számítógépemet, de csak egy kábel van (az stb-ba dugva). Ezt hogy tudom elosztani, hogy a pc és a tv is használható legyen?
    A pc játékra van főleg használva, tehát fontos lenne, hogy a net sebessége ne nagyon csökkenjen. Köszi ha valaki tud segíteni.
  • Snexi
    #3890
    köszönöm,akkor ez lesz
  • gforce9
    #3889
    Persze, egyszerűbb megoldás.
  • Snexi
    #3888
    egy ilyesmi egyenértékű azzal mintha pci kártyát rakok a gépbe?
  • gforce9
    #3887
    Előfordul. :) De hát a hibákból is tanul az ember, legközelebb már nem nézed el :) Nincs mit amúgy.
  • magyar123
    #3886
    Köszi, sikerült összeraknom! Tplink régen 192.168.1, most meg 192.168.0, csúnyán átsiklottam felette. :/
  • gforce9
    #3885
    Egy tartományban kell lenniük, de más ip-n, az egyiknél le lehet tiltani a dhcp-t, hogy ne 2x legyen natolva a hálózat.

    tehát modem-1. router wan portja innen a másik letiltott dhcp-s router wan portját kihagyva acces pointként használva.

    Az egyik router ipje mondjuk 192.168.1.1 a másiké meg 192.168.1.2 a msáodikon le van tiltva a dhcp mindkettőt eléred és azt konfigolsz rajtuk amit akarsz.
  • magyar123
    #3884
    Sziasztok!
    Használnék a hálózatomban két régebbi routert, és nem tudom, hogy azok nem működnek-e már megfelelően, vagy én néztem-e be valamit.
    A hálózat:
    Modem - Archer c5 DHCPvel - erről jön egy hosszabb kábel, és ennek a végére menne egy (vagy kettő) Tplink amihez már MAC-szűrést szeretnék megadni.

    A probléma az, hogy DHCP kikapcsolás után nem érem el ezek felületét, így nem tudok hozzáadni/törölni új címeket. Úgy emlékszem, régen ez simán működött, valamiért azonban most nem megy.
  • gforce9
    #3883
    Ha sok fal van közte akkor ronthat, de 10 m-re ha mondjuk 1 fal van akkor nem számottevő.

    Ha falfűtés van és víz van a falban és acélháló, az más. Az elektromágneses hullámok 2 fől ellensége a víz meg a vas.

    Lényegében 300-as kártyákat lehet más venni olcsóért, az pedig a többszörösét tudja a kívánt értéknek. Ha a jelerősség miatt aggódsz esetleg jobb/nagyobb antennával szerelt változatot vegyél. De 50-60Mbit/sec-et lényegében bármi átvisz ami ma a piacon kapható.
  • Snexi
    #3882
    és a jel fogását nem befolyásolja ennél a sebességnél a kártya minősége?
  • Kori
    #3881
    ezekről mi a véleményetek?
  • gforce9
    #3880
    40-50Mbit/sec? Mert arra elég bármi.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2016.10.10. 23:26:43
  • Snexi
    #3879
    Sziasztok!
    Asztali gépbe milyen wifi kártyát ajánlotok?Még sosem kellett vennem hasonlót, kábelesen kb 40-50 mega jönne,ebből kéne minél nagyobbat fognia a kártyának (már ha van különbsgé a kártyák erőssége közt).A modemtől kb 10 méterre lesz a gépem
  • gergely1991
    #3878
    Visszaolvasva mondjuk a dolog lényege neki az lenne, hogy mint a két router "hálózatát" szeretné látni(külön a TPLink,mint a Linksys-ét).Amit leírtál a LAN portok vagy a wifi hatósugarának a "kibővítésére" megfelelhet.
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2016.09.27. 16:05:44
  • gforce9
    #3877
    Nomeg az, hogy ne legyenek ugyanazon IP-n
  • horvathemil86
    #3876
    A TP-LINK TL-WR841ND beállításainál érdemes figyelembe venni azt is, hogy mivel van előtte egy router akkor a TP-linknek switch üzemmódban kell működnie. A switch üzemmódot úgy tudod aktiválni, hogy a WAN portt üresen hagyva, csak a LAN portokba dugod a kábeleket és kikapcsolod a DHCP kiosztást. Nagyon fontos, hogy csak a TP-link routeren, azaz a második routeren kapcsold ki a DHCP-t. A másik fontos dolog, hogy mind a két router egy hálózati cím tartományon belül legyen.
  • gforce9
    #3875
    Sajnos nem vagyok hálózat expert én sem. Ha adott egy feladat össze tudom legózni, ha ott vagyok látom és tudok tesztelni közben, de nem vagyok főguru, hogy látatlanban tudjak tippet osztani. :(

    Jelenleg is tanulom aktívan, mindig van mit :)
  • littleNorbi
    #3874
    Valójában, ez ezekkel az eszközökkel csak egy teszt, hogy hogyan tudok összekötni 2 különböző alhálózatot, de a közeljövőben szükségem lesz erre a tudásra.
  • gergely1991
    #3873
    De ezzel mi a célod,két wifi csomópontot akarsz?
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2016.09.02. 10:54:42
  • littleNorbi
    #3872
    Ez a videó alapján állítottam be, és ezért nem értem, hogy miért nem funkcionál...
  • gforce9
    #3871
    A képek alapján nem vágom mi a baj sajnos. :( Jónak tűnik...
  • Kori
    #3870
    köszi akkor várok
  • littleNorbi
    #3869
    Igen szükséges, azért is kérdeztem meg. :)
  • gordon 24
    #3868
    Szerintem várj! A Tréhome szokot adni routert ami wifis. Lehet kapsz Te is. Pirelli routert használtam pl én amikor thome-s voltam tök faszán működött.
    Utoljára szerkesztette: gordon 24, 2016.09.01. 16:54:48
  • gforce9
    #3867
    szükséges a 2 hálózat?
  • littleNorbi
    #3866
    Sziasztok!
    Adott egy TP-LINK TL-WR841ND és egy Linksys RVL200, a linekeken látható beállításokkal. TP-LINK LAN1-es portja össze van kötve a Linksys WAN portjával, a TP-LINK WAN portjára pedig az internet van kötve, mind a kettőn van internet. A Linksys gond nélkül eltudja érni a TP-LINK alhálózatát, viszont a TP-LINK nem tudja elérni a Linksys alhálózatát. Mi lehet a gond?
  • patchaou
    #3865
    Hát nem, de azért köszi még egyszer :)
  • gforce9
    #3864
    Nem arra a funkcióra vannak kitalálva a mezei routerek. Létezik olyan ami tudja ezt, de az nem ez a kategória.
    http://uae.souq.com/ae-en/tp-link-tl-wa5210g-high-power-wireless-outdoor-cpe-access-point-6613175/i/#Description

    Ő tudja ezt, de gondolom nem ilyened van.
  • patchaou
    #3863
    Köszi! Azt tudtam hogy léteznek ilyesmik. Jelenleg nincs netem és arra gondoltam hogy a mezei tplink routerem tud-e routerre a haverom wifijére csatlakozni valamilyen módon, van egy olyan sejtésem hogy nem, de hátha :).
    Szerk: ha nem akkor beszerzek egy ilyet.
    Utoljára szerkesztette: patchaou, 2016.09.01. 09:49:34
  • zamballa82
    #3862
    Igen.
    http://egyeb-szamitogep-kiegeszito.arukereso.hu/usb-wifi-antenna-300mbps-300m-usb-mini-eros-adapter-p228782623/

    Sok ilyen van.
  • patchaou
    #3861
    Hali!

    Ha nincs wifi a gépemben routeren keresztül lehet valahogy csatlakozni wifi-re?
  • Kori
    #3860
    napokban kötik a 120-as netet thome
    3 router közül melyiket szerintetek a jobb

    Linksys EA6100 AC1200 Smart Wi-Fi Router USB2.0 porttal
    Asus RT-N18U 600Mbps gigabites wifi router 2db USB porttal
    Asus RT-N56U Black Diamond 600Mbps kétsávos gigabites wifi router 2db USB porttal
    Utoljára szerkesztette: Kori, 2016.08.31. 17:11:57
  • spybot919
    #3859
    Nem biztos, hogy torrent ez csak tipp. ha le lehetne tényleg csatlakoztatni egyesével eszközöket az megoldaná. Vagy lehetne figyelni valami progival, hogy ki eszi a sávszélt. De az se volna rosz ha rá tudnék pingelni a rajta levő eszközökre aztán ott talán valamit. Igazából nem értek hozzá de valahogy épkézláb ötletet kellene találni a megvalósítására. Esetleg ha eszedbejut valami írj :)
  • gforce9
    #3858
    A torrentkienseket a potyázók folyamatosan futtatják. Jelentkezik az azonnal hidd el :) Ha meg vírusról van szó főként. Lehet párszor el kell játszani mire 100%-ig megbizonyosodik az ember, de ki lehet azt okoskodni :)
  • spybot919
    #3857
    Na igen ez lenne a legjobb.
    "Figyelni kell ki mikor csatlakozik fel "
    Ebbe az a logikai hiba, hogy felcsatlakozik 1,2,3 és még rendben van a net. de felcsatlakozik rá 4. és akkor már vége. De ekkor még nem biztos , hogy 4számú személy a hibás mert lehet az 1,2,3 közül indított valaki torrentet. :)
    Utoljára szerkesztette: spybot919, 2016.08.27. 19:00:43
  • gforce9
    #3856
    Az egyértelmű, hogy egy sávszélességet kiosztani tudó eszköz, illetőleg router megoldja, de ha jól vettem ki a szavaidból elsősorban a tolvajt akarod fülön csípni nem eszközt cserélni :)