3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • spybot919
    #3855
    legjobb lenne erre egy szabályozás. Qos en kivűl más ötletem nincs.
  • gforce9
    #3854
    Akkor rebootold a routert, akkor tuti mindenki lecsatlakozik, pár tesztből rá lehet jönni, hogy ki a bűnös. Figyelni kell ki mikor csatlakozik fel. Amúgy lehet nem is tud róla :) Lehet vírus is, nemegyszer láttam már ilyet, hogy 1 db vírusos gép a belső hálón agyonvert mindent.
  • spybot919
    #3853
    Igen jól hangzik és működne ha, le lehetne csatlakoztatni az eszközöket. De nem látok rá opciót. Netgear DGND3700Bv2 -m van.
    "Persze senki nem tölt le soha semmit" de indokolatlanul 900-ms pingek röpködnek. Ha nincs rajta csak az én gépem meg 2 android telefon akkor meg minden oké.
    Utoljára szerkesztette: spybot919, 2016.08.27. 13:55:55
  • gforce9
    #3852
    Kideríthető. A DHCP client listben ki kell dobálgatni egyesével a az "ügyfeleket" közben mondjuk pingelni a bix.hu-t vagy valamilyen más külső ip-t. Mert túlterhelt kapcsolatnál a pingidő megnyúlik. Amelyiknél helyreáll az lesz a ludas.
  • spybot919
    #3851
    Hello. Lenne egy olyan problémám, hogy jelenleg 5-en vagyunk egy kisebb internetre. Általában jól szokott működni de mostanság brutálisan lassú (több mint biztos, hogy valaki töltöget vagy torrentezik). Kideríthető valahogy hogy melyik készülék nyúlja le a legtöbb sávszélességet? Vagy valami amin el lehet indulni? Qos prioritással is próbálkoztam már de nem nagyon javult.
  • Jim Morrison
    #3850
    RTAC56U/Download
    RTAC56R/Download
    Az addig oké, hogy ~R=U verzió (nekem U van), viszont az R nek van egy stabil 380-as FWje, ami azt írja:
    "This version is not compatible with all previously released ASUS firmware and uncertified third party firmware."
    Ezt nem igazán tudom hova tenni. Gondolom ugyanúgy felmegy mint a többi, nem az egész firmwaret cseréli? update méretekből megállapítva úgy tűnik, hogy ezek nem egy apró FW csomagok szoktak lenni, de akkor mégis miért nem kompatibilis az előző asus FW ekkel?
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.08.24. 14:56:27
  • Jim Morrison
    #3849
    MODEM -> Router -> Switch -> Aljzat - Gép

    Jelenleg így jut el a net a gépemhez. A méréseim alapján switch is megkapja a max sebességet, valahol a switch és aljzat között lesz a gond. Vagy az aljzat....de ahogy elnézem ezek a legrand aljaztok cat5e vel el kell, hogy legyen. Szóval nem a szolgáltató lesz a bibi (wifin is jön a max sávszél, mert az ugye el se megy a switchig.
    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.05.17. 22:56:56
  • Hecker007
    #3848
    Ha cross kábel jönne akkor neted se lenne szerintem. Érdemes végignézni mindent, ha nálad minden stimmel akkor meg szólni a szolgáltatónak hogy nézzék meg hogy mi lehet a gond.
  • Jim Morrison
    #3847
    hm az lehet. szóval akkor router-switch között patch kábel van az tuti.
    switch-aljzat között lévő kábel a kérdés.
    aljzat-PC között patch kábel van.

    szóval ha cross lenne switch - aljzat között akkor lehet nem is lenne netem? akkor mégis mi a tökömért nem jön a gyorsabb net jelenleg, ha most is van netem ? :D cat5e minden kábel...valami itt nem stimmel. Lehet az aljzat nem gigabites vagy mi a tököm ? :D lehet hétvégén mégis leszerelem....ááá azt hittem kicserélem a switch készüléket és kész...
  • Hecker007
    #3846
    A legkönyebb a vezeték sorrend alapján megkülönböztetni őket. Egyébként a Modem-Router-PC összekötéshez patch kábel szokott kelleni, cross pedig pc-pc közötti kapcsolathoz, legalábbis emlékeim szerint.

  • Jim Morrison
    #3845
    jajj izé na :D keresztbe kötött vagy mi.... szóval router-switch között a kábel mindegyik végén (W/O, O, W/G...)
    A másik kábel meg ami a fali aljaztban köt ki meg valszeg keresztbe kötött akkor. De ezt most nem tudom letesztelni egyedül. Link teszterrel feltűnik nem hogyha keresztbe van kötve? (az van, és nem akarom leszedni az aljzatot)

    https://en.wikipedia.org/wiki/Ethernet_crossover_cable
  • Hecker007
    #3844
    Minden utp kábelben csavart érpárok vannak :D
  • Jim Morrison
    #3843
    tévedtem. Tényleg a zöld a gigabit, szóval a nem csavart érpáros(!) gigabites, a másik kettő viszont ami a switchből a fali aljzatba megy valszeg csavart érpáros. Én meg azt hittem jó ha csavart.

    (most rádugtam notim patch kábellel a switchre, és hozza a sebességet)
  • Jim Morrison
    #3842
    Nem egészen router, de hátha tud valaki segíteni :)

    Múltkor rájöttem, hogy a 125Mbps es netem vezetékesen azért csak 94, mert a switch nem gigabites (csak 10/100-as volt).
    Vettem egy Gigabites switchet ( DGS - 108 ), de most sem jó. Mindegyik kábelt gigabitesnek veszi (narancs led) kivéve azt az egyet ami a routerből meg a switchbe. Ami a routerből megy a switchbe kábel, azon mértem 125Mbps et, de miután bedugom a switchbe (zöld ledet kap), és a gépemhez (ami kábel jön a switchből) továbbra is 94 Mbps et mérek. Mi lehet a baja a switchnek?
    iért? MIÉRT?

    installation guide szerint meg zöld a 100-as, narancs az 1000-es. Érdekes, a notebookomon zöld-narancs villogot, nem csak zöld. Ennek a switchnek a kistesója meg 100-as, azon meg csak zöld led van.

    // minden kábel cat5e
  • gforce9
    #3841
    Ha a net dinamikus IP-s, akkor a routerek alapbeállítása jó, de akkor sem árt beállítai rajtuk ezt azt. Ha nem, hanem pppoe vagy egyéb, akkor viszont mindenképp be kell állítani. Nem értem miért fontos ez, hogy ne kelljen beállítani. Egyszer kell megcsinálni és utána jó.
  • misike02
    #3840
    Üdv. Olyan eszközt keresek, ami egy mini router. Az a lényeg, hogy ne igényeljen semmilyen beállítást. Tehát bele dugom a bejövő internet kábelt és azonnal wifi jelet sugároz, amire mobillal rá tudok csatlakozni. Nem tudom létezik e ilyen. Az a fontos, hogy semmilyen telepítést ne igémyeljen. Céges netre szeretnék wifit tenni. Köszi a segítséget vagy tanácsot.
  • Blake6
    #3839
    Köszi a tippet!Utólag küldtek ki szerelőt a sokadik panaszomra.Körülnézet,méricskélt műszerrel,"igazított" a csatlakozásoknál,majd "titokzatosan"(!) betelefonálta központba,de azt mondta(rázott le),hogy a routerem a hibás,hiába magyaráztam neki hogy kétszer is közvetlenül a pc-be dugtam a modemet próbakép,akkor sem volt net fél óra után...De mit ad Isten,miután elment,most már van(még) kapcsolat,de ezt nem akarom elkiabálni,mert nagyon megbízhatatlanok,rengeteg rájuk a panasz,tele van a facebook-os oldaluk panasszal.Én a tavaszi szerződésem óta csak szenvedek velük(Nem akartam személyeskedni,de csak leírom:vidanet).
    Előzőleg amúgy csináltam speedtest-et,hááát,igen csak ingadozik a szerződésbeli ígért min. sebesség...
    Ennek ellenére akármi is a baj,azért befigyel egy erősebb router csere is ettől függetlenül,mert már jó pár éves a jelenlegi és megszaporodtak a wifi-képes eszközök is a háztartásban.
    Utoljára szerkesztette: Blake6, 2015.12.14. 14:45:01
  • gordon 24
    #3838
    2 dolgot nézz meg első körben..


    1.. Ki a szolgáltató? És mekkora a neted sebessége.

    2.. Mennyi a router maximális sebessége..

    ha pl 100 as a neted az azt jelenti, hogy 100 al tölt le és mondjuk 70 el fel. Akkor a routernek 170 nél többet kell tudni.. Ha nem tudja lefagy, és nem ad netet. Minden úgy néz ki, hogy jó.. Mert a ledek világítanak, van wifi jel stb csak épp nincs net..

    A lényeg, ha nem tudja a sávszélességet a router akkor értelem szerűen csere egy erősebbre..(nekem ez ugyan ez xolt a bajom.. Vettem 10 ért egy dlink router és azóta semmi gondom).. Ha nem akarod, és nincs hűség időd akkor kisebb csomagra váltás is megoldja..
  • Blake6
    #3837
    Sziasztok!Nekem a problémám az,hogy az utóbbi öt napban max. fél-egy órát megy a netem,aztán megszakad a kapcsolat.Viszont a modemen és routeren az összes led zölden világít(mintha lenne kapcsolat),az okostelóm is jelzi a wifi-t(legalábbis kijelzőn van az "ikonja"),de még sincs netkapcsolatom!A szolgáltatóm tanácsára a modemet kihúztam a "falból",majd később visszadugtam,de ez sem segít a problémámon,ugyan úgy csak rövid ideig megy a net.Most a routerrel csináltam meg ugyanezt,de változatlan a problémám.
    A szolgáltatóm szerint a routerem lehet a baj forrása,bár az előző szolgáltatómnál röccenés nélkül ment(idén tavasszal váltottam).Próbaként a routert kiiktattam és a modemet közvetlenül a gépbe dugtam,de így meg abszolút nincs hálózatom...
    Tényleg döglődhet a routerem,vagy a szolgáltatóm szivathat?
    Utoljára szerkesztette: Blake6, 2015.12.12. 23:11:19
  • gforce9
    #3836
    Hát akkor ezen kell beállítani a pppoe kapcsolatot a pc-t rádugni valamelyik portra. A wifis routert pedig AP-nak beállítani (a wan portba nem dugunk ilyenkor semmit és a dhcp le van tiltva nála). 2 router egy hálón nem jó. Egyrészt amiatt sem működik. Itt leírni, hogy hogyan kicsit nehézkes lenne és tipusfüggő is. Ha nem vagy képben valami cimbora biztos össze tudja kalapálni neked. SZóval van megoldás rá, hoyg te direkben a modem-routerre menj kábellel és wifi is legyen. Beállítás kérdése.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2015.12.06. 19:50:17
  • Systore #3835
    gondolom az, nem találtam egyértelmű választ rá

    ez lenne az, ezt találtam még, de ez f625g
  • gforce9
    #3834
    "modem LAN 1-4" ? az akkor véletlenül nem modem, hanem modem+router egyben?
  • Systore #3833
    az elgondolás az volt, hogy gépből lan kábel a modem LAN 1-4 port valamelyikébe, ugyaninnen LAN kábellel a router WAN portjába. szerettem volna így megosztani a házban a netet routerrel, míg nekem simán jön modemen keresztül. nem tudom, hogy egyáltalán lehetséges-e ez, azért kérdeztem.
  • gforce9
    #3832
    1 végpontnál csak egy pppoe kapcsolat lehet legjobb tudomásom szerint. Egy új (Gbit) router megvásárlása lesz a megoldás.

    Egyébként nem teljesen tiszta, hogy hogyan is gondolod, 1 modemen 1 csatlakozási lehetőség szokott lenni. Az meg vagy a pc-be vagy a router WAN portjába kell menjen.
  • Systore #3831
    Üdv.

    lehetséges úgy PPPoE kapcsolatot létrehozni úgy, hogy pc a modemhez, és a modem a routerhez csatlakozik? próbálkoztam ezzel, de a gond az, hogy nem fér meg a kettő. ha a router megy, akkor én szélessávú kapcsolatra nem tudok csatlakozni, 691-es hiával ledob. (nem az uid/pw a gond az biztos). illetve ha én fenn vagyok gépről, akkor wifivel nincs net.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Error Description: 691: The remote connection was denied because the user name and password combination you provided is not recognized, or the selected authentication protocol is not permitted on the remote access server.


    van esetleg erre valami megoldás, vagy maradnom kell a rendes pc -> router -> modem felállásnál?
    azért kérdezem, mert elég nagy a net, és ha routerről vagyok akkor rosszabb a sebesség/minőség.
    Utoljára szerkesztette: Systore, 2015.12.06. 17:13:15
  • mgabesz87
    #3830
    Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. TP-Link TL-WR841N routerem van illetve egy TP-Link TL-WR741ND. Mindkét típusnál fennáll a probléma. Az a gondom, hogy egy bizonyos idő után kb 15-30 perc, a net sebessége lelassul alig töltenek be az oldalak. Ilyenkor újraindítom a routert és újra jó minden 15-30 percig. Fogalmam sincs mivel lehet a baj, de biztos, hogy nem a routerekkel. Alaplapi gigabit hálókártyához csatlakozik UPC 120/10 net. Amikor a router nincs rákötve, folyamatosan gyors a net nem akadozik, lassul. Win 8.1 64bit-et használok. Amennyiben lenne ötletetek előre is köszönöm.
  • gforce9
    #3829
    Látom ez nem adsl. Ez kábelnet és egyben van a modem és a router. Így kiiktatni nem tudod. Koaxot a gépbe dugni nem tudsz. Viszont innentől mivel gyanítom azt a Cisco-t a szolgáltató adta, ha az hülyéskedik, akkor az az ő saruk.

    Még annyit ellenőrizz le valami másik eszközzel, hogy amikor szakad a net, akkor pl az okostelefonon is szakad, vagy csak a gépen. Ha mindenhol, akkor lehet telefonálni a szolgáltatónak, hogy csesszenek valamit.
  • vfrtom1
    #3828
    Adsl szerintem, mert koaxon jön a routerig , aztán hagyományos 4eres telefon az asztali gépig. Cisco epc3928.
  • gforce9
    #3827
    Nem hülye kérdés. Csak ugye nem írtad le milyen géped van (asztali vagy notebook van e rajtuk hálózati csatlakozó) illetve nem írtad hogy most milyen neted is van?

    Koaxon jön(kábelnet)? Telefonvonalon (adsl)? Esetleg más? Hogy néz ki? Bejövő kábel - modem - router - gép a sorrend?
  • vfrtom1
    #3826
    Hogyan? Bocs a hülye kérdésért, de a gépen nincs olyan aljzat amibe a fali-router összeköttetést bele tudnám tekerni.
  • gforce9
    #3825
    Teszteld router nélkül Ha úgyis hülyéskedik akkor szolgáltató. Én amúgy szolgáltatóra tippelnék, de ha bejelented akkor ők is kérni fogják, hogy direktben köss rá gépet és úgy nézd meg.
  • vfrtom1
    #3824
    Üdv. Biztos volt már ilyen kérdés, de nem találom, szóval: rendszeresen leáll az internet 20-30 másodpercre, de van úgy, hogy csak a reset segít. dns_probe_finished_nxdomain meg dns_probe_finished_no_internet és err_connection_timed_out. csak a szolgáltatóval tudok egyeztetni vagy megtudom oldani a beállításokban is?
    Köszi
  • gordon 24
    #3823
    Nem tudok neked valami huhh de pro választ adni. De az tuti, hogy a Digi sávszélességek elég magasak. A Routernek összességében kell tudnia a tempót. Tehát ha van egy 100 megás Digid annak van egy visszatöltési sebessége is. Az azt hiszem 60 mbps. A Routernek tehát ezt a minimum 160 mbps-t kell bírnia. Ha nem tudja, akkor sajna kevés a netnek. Én is ezért kellett, hogy cseréljek routert..
  • Maxxximus
    #3822
    Helló!

    Problémám:

    Adott egy 6éves, régi tplink router, ami eddig jól szolgált....max 25megát képes szórni, de kábelesen jött a rendes sávszélesség (60mbit UPCnél).
    ELkökltöztünk, az új net 100mbit és DIGIs! Bekötötték, minden ok lenne, de: ha úgy használnám mint régen, a router simán megy, a kábel bedugva a gépbe (routeren megy keresztül, a diginél nincs modem)...viszont a net mérve 90mbit ami jó lenne de rettentően lassú... egyszerre megy a wifi és a kábeles....ha kihúzom mAX 20mbitet mérek de oldalak villámgyorsan bejönnek.... A kérdés az, hogy ez a router már szimplán nem bírja ezt a sebességet vagy valami beállítás gebasz lesz?: Nem vagyok egy guru...de elvilreg a wifias beállítás jó....ppoe-n megy...aztzal nem is lenne gond, de szeretném kihasználni a teljes sávszélességet. Ja, ha kihagyom a routert a kötésből...minden szuper. A betöltés sebessége és a valós sebesség is.

    Kérlek segítsetek!! Köszönöm előre is!
  • gforce9
    #3821
    Milyen szolgáltatónál vagy?
  • gforce9
    #3820
    Automatikus csatlakozást. Connect automatic vagy valami ilyesmit keress a WAN beállításoknál lesz. De gyanítom ott nem ez a baj, hanem a szolgáltatód bonthatja a vonalat azzal meg sok mindent nem tudsz kezdeni.
  • Tikal #3819
    Hali, mit kellenne állítgatnom a routeren ahhoz, hogy ne dobja le az internetet kapcsolatot minden áldott éjszaka? A PC-m kábellel kapcsolódik a routerhez, ott is elmegy a net, meg a wi-fin is, és csak a restart segít.
  • malter
    #3818
    Sziasztok,van egy Tp link TL-MR3220as routerem,müködik minden,de a Diablo 3 miatt nyitnom kéne egy Portot,amint ezt megteszem leugrik a sebesség 1megára.ha törlöm a beállitást ,minden jo egyböl.ezt mi okozza?sok gép van a Routeren,kábel net,és Port Triggering-el engedtem ki a portot.
    nem nagyon értek a routerekhez ezért kérném valaki segitségét:)köszi elörre is
    Utoljára szerkesztette: malter, 2015.02.03. 08:37:53
  • Morfi
    #3817
    Sziasztok. Van nekem egy Zyxel nbg-418N routerem. Pár hete firmware frissítés közben az utolsó 1 másodpercnél megállt és kb fél nap alatt nem tudta befejezni. Mivel a türelmem is véges meg csak úgy ne menjen a gép feleslegesen leállítottam. Ennek következménye hogy nem tudok belépni a routerbe sem. Kis küszködés árán eltudom érni, hogy lanon menjen valami, de csak ennyi. Az után érdeklődni, hogy valaki nem-e tudja a chipen mely lábakat kellene összezárni, a resethez, mert a ilyenkor még a hard reset sem számít.
  • Norby646
    #3816
    Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy semmilyen portot nem tudok nyitni, legalábbis minden port ellenőrző progi/oldal zártnak mutatja a portokat. Próbálkoztam már mindennel, sehogy sem akar sikerülni. Cisco ep3925-ös router-ről van szó (t-home), external ip címnek 84.3.93.51-et mutat, amit persze nem tudok beállítani a port nyitásnál mert invalid ip-t ír. A gond hogy tök hülye vagyok hozzá, nem tudom mit kéne állítani, hogy jó legyen és most már rohadtul idegesít, hogy kiadok egy játékért 10 rongyot amit aztán nem tudok rendese használni... DHCP van beállítva ha statikusra állítom akkor nincs net. Tudna valaki segíteni?