3935
Szeretnék portokat nyitni multiplayerhez
  • Agyturbinikusz
    #3935
    Jó reggelt mindenkinek

    Érdeklődnék, valaki tudna segíteni egy Cisco 3925 router egy UCS e140s M2k9 társaságban beállítani?
    Tudom millió és egy dolog van, a password reset már sikerült. Sajnos nem tudom hogyan miként kellene működésre bírni. Ha valaki jártas és tud segíteni megpróbálok mindent leírni amire szükség lenne.

    Előre is köszönöm.
    Utoljára szerkesztette: Agyturbinikusz, 2022.04.28. 10:10:56
  • MECRATS
    #3934
    Meg van a megoldás, egy hibás utp toldó miatt volt a sebesség csökkenés, most 400-450Mbps között mozog a sebesség direktbe és a routeren keresztül is.
  • MECRATS
    #3933
    Sziasztok!
    Van egy új TP-Link Archer C6 router ami csak 100Mbps sebességgel fogadja a netet Kép
    ha a gépbe direktbe csatlakozok akkor 250Mbps körül mozog a sebesség.
    Csatlakozás típusa PPPoE és diginet.
    Lehet ezzel valamit tenni?

    Előre is köszönöm!
  • suba53
    #3932
    Sziasztok!
    Milyen, melyik routereket javasoljátok két telephely közti biztonságos VPN kapcsolat kialakításához?
    Wi-Fi képesség nem kell, csak egy folyamatos biztonságos kapcsolat. Csak ennyi lenne a dolga.

    Köszi előre is.
  • BaliBoy
    #3931
    Próbálj esetleg más sávokat használni. De ha sok wifi AP van a közelben, akkor sok jóra ne számíts!
  • Dante73
    #3930
    Sziasztok!
    A gondom a következő;
    Adott egy ASUS RT-N12 N300-as router. Sajnos, "messze lakom" tőle, így a vezetékes rákötés nem volt megoldható. Vettem egy Tenda N300 F3-as modellt, amit jelismétlőként használok, (Légvonalban úgy 10 méter van a kettő közt, a rálátás szabad, legrosszabb esetben egy furnérlemez ajtó van a kettő közt, de ennek a problémára látszólag nincsen hatása) erre van az asztali gépem vezetékkel csatlakoztatva. Viszont, így az online játék csaknem lehetetlen. Van hogy percekig megfelelő a pingem, aztán egyszer csak 1000 fölé ugrik, és fél perceket ott is tanyázik. Letöltés egyik routeren keresztül sincsen ilyenkor. max a sógornőm netezget az ASUS-on keresztül, tabletről...
    Van valami beállítás, vagy bármi, amivel javíthatnék a helyzeten? (Laikus vagyok, így ha van valakinek ötlete, akkor a legegyszerűbben magyarázza el nekem, legyen szíves!) Előre is köszönöm!
  • balu28
    #3929
    Köszi a választ!
  • gforce9
    #3928
    Nem kell szólnod nekik. A routeren pppoe kapcsolatot kell beállítani, mert a digi ha jól dereng felhasználónév+jelszóval enged fel. Nem ördöngösség, ha a routerhez kapsz cd-t az segít beállítani vagy megkérsz egy cimborát ha elakadsz.
  • balu28
    #3927
    Sziasztok, azt hiszem elég egyszerű kérdésem lenne :Digi kábeles internetem van, ami jelenleg egy asztali gép hálókártyájára csatlakozik. Szeretnék egy tableten wifit használni, Ha veszek egy routert és beüzemelem, akkor ez elméletileg lehetséges. A kérdésem az, hogy erről kell szólni a diginek, vagy anélkül is csatlakoztathatom? Nem számít ez újabb előfizetésnek? Kell valami adatot kérnem a digitől, ami szükséges a router beállításához?
  • gordon 24
    #3926
    Ilyet kell keresned! Itt kell megadni az a portot amit megtalálsz az utorrentben. Nyisd meg így ahogy itt látod, és máris menni fog!

  • Snexi
    #3925
    az jó lenne ha megnéznéd :)
  • gordon 24
    #3924
    A win tüzfalban ugye meg kell adni azt a számot amit az utorrent megad. Ezt a számot bele kell írni a router tűzfalába is. Ha nem teszed meg, nem enged be hozzád "senkit" aki a torrented letöltené. Így nem tud feltölteni az utorrent.

    Ez beállítási probléma. Ha nagyon szeretnéd megnézem az én routeremben mi a pontos neve annak a résznek ahol ezeket a számokat meg kell adni.
    Utoljára szerkesztette: gordon 24, 2017.02.08. 20:45:25
  • Snexi
    #3923
    a router elött teljesen jó volt a feltöltés
    bár egyébként annyi eltérés van a leírás és az én routerem beállításai közt, hogy nekem van egy Internal Port rublika is
    Utoljára szerkesztette: Snexi, 2017.02.04. 15:06:51
  • gforce9
    #3922
    Némely szolgáltató blokkol torrentforgalmat, hogy mi alapján passz. Lehet az is gond.
  • Snexi
    #3921
    nem tudom,elvileg jónak kell lennie.Egyébként néha zöld pipára vált az uttorent,de aztán újra felkiáltójelre vált a kapcsolat
  • gforce9
    #3920
    Ha azt írja, hogy gond van vele akkor valamit nem sikerült jól beállítani. Jellemzően én a hálózati kártya mac-adresssére szoktam fix ip-t osztatni a routerrel. De ha statikusra beállítod úgy is jó. Utána az utorrentben megtalálható portot kell arra az ip-re forwardolni. Ezek a beállítások jellemzően csak úgy élnek, ha a gép, router is újra van indítva.
  • Snexi
    #3919
    figyelmetlen voltam elsőre.Azóta végigcsináltam (először a statikus ip-t kellett beállítanom), többször is átfutottam és a leírás szerint csináltam de nem oldotta meg a problémát (az utorrent is kijelzi hogy gond van a kapcsolattal)
  • gforce9
    #3918
    Azt sem értem miről beszélsz, amit linkeltem ott leírások találhatóak, hogy hogyan kell elvégezni a beállításokat routertől függően. Semmiféle programot nem kell telepíteni. De mivel szemmel láthatóan nem vagy otthon a témában, inkább kérj meg egy cimborát, aki képben van ezzel.
  • Snexi
    #3917
    nincs rá más módszer?
  • Snexi
    #3916
    sajnos fizetős a program
  • gforce9
    #3915
    Dióhéjban és pongyolán: A port az egy olyan azonosító szám, ami meghatározza, hogy egy-egy adatcsomag melyik alkalmazáshoz tartozik. Minden alkalmazásnak ami hálózaton kommunikál van ilyenje. Ebből a számból tudja a windows, hogyha bejön egy adatcsomag melyik programnak kell "odaadnia". Ez a torrent kliensekben megtalálható és átállítható. A torrent kliens alapvetően aktív és passzív módban tud működni. Az aktív mód akkor van ha nincs router vagy olyan router van, aminél a portforward be van állítva. A passzív mód meg simán, ha router mögött csücsül a gép. A passzív kliensektől csak az aktív kliensek tudnak tölteni aki szintén passzív az nem. Az aktív kliensektől bárki tud tölteni. Ezért is eshet vissza feltöltésed, mert alig tölt tőled valaki.

    Beállítani úgy tudod a routert, hogy elmégy a portforward. com-ra, kikeresed a saját routered és ott le lesz írva hogyan. Ha nem vagy képben kérj meg egy cimborát. Nem 2 kattintásos dolog.
  • Snexi
    #3914
    az micsoda?:D
  • gergely1991
    #3913
    Tűzfal kikapcsolása,illetve a szávszélleség szabályozás(pl.: IP QoS,stb.)?
  • gforce9
    #3912
    Portforward be van állítva?
  • Snexi
    #3911
    Sziasztok!
    Amióta beraktam egy routert azóta nagyon lecsökkent a feltöltési sebességem torrenteknél,pedig a legnépszerűbb torrentet tölteném és mégis alig akar 50 kb/s fölé menni.Szerintetek mi lehet a probléma?
  • Calver
    #3910
    akkor marad
    - normális router vásárlása és a kettő összekötése
    - "B/G only" és kisebb sebesség
    - kábellel csatlakozás
    - szakadozás
    - router t-rózsaszín seggekbe felhelyezése
  • gergely1991
    #3909
    Elképzelhető hogy a routered olyan csatornán sugározz mint a többieké,és ez okozhatja a "leszakadást".
    Sajna csak linuxra tudnék ajánlani valami spec. programot ennek vizsgálatára.
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2016.11.22. 20:15:29
  • Snexi
    #3908
    Sajnos ezek sem oldották meg a problémát
  • Calver
    #3907
    másik router megoldaná, mert a router fos. N only-n nem tudom miért annyi amennyi, B/G-nél N jóval gyorsabb az biztos, kár hogy ez a fajta cisco router nem nagyon tud vele bánni. csatornát nézd meg: 192.168.0.1 -> wireless -> radio settings -> standard channel. 1, 6, és 11 az ideális, próbáld ki hogy valamelyikre állítva nem szűnik-e meg a szakadozás.
  • Snexi
    #3906
    nem panel de társasház,nincsen routerem,de szerintetek megoldaná a problémát?Egyébként N onlyn leesett a sebesség 5 megára,visszaraktam az eredeti BGN-re és újra 50 mega.Ez normális? :D
  • gergely1991
    #3905
    Mármint panellákás?
    Másik wifi routered nincs?
  • Snexi
    #3904
    az egész házban gondolom ugyanezek a modemek vannak, csak telekom van
  • Snexi
    #3903
    B/G onlytól megfeleződött a sebesség, N onlytól pedig nem javult meg a probléma de talán mintha jobb lenne valamivel a szakadozás
  • gergely1991
    #3902
    Azért én megnézném hogy a közeledben milyen csatornán "sugárroznak".
  • Snexi
    #3901
    kábelen nem megy el
  • gforce9
    #3900
    Ha pc-n kábelen is elmegy a net amikor a telefonról wifin akkor semmi köze a wifihez.
  • Calver
    #3899
    miért kapcsolnád ki a wifi-t? az N-es szabványt nyomd ki.

    http://192.168.0.1 -> wireless -> radio settings-ben Network Mode-ot állítsd B/G/N mixed-ről B/G only-ra. N only-val is próbálkozhatsz, nem tudom az segítene-e.
  • Snexi
    #3898
    Amikor pc-n elmegy a net akkor a telefonon is ugyanúgy.Tehát akkor tudtok javasonli olyan beállítást amit érdemes lenne kipróbálnom?
  • gforce9
    #3897
    Hány eszközön szakadozik a wifi? Mindegyiken? Vagy csak egy eszközön? Mert ha csak egy eszközön lehet abban van a gubanc. Snexi csak arról beszélt, hogy az N-es üzemmódot tiltsd/le-állítsd át másra. Ez utóbbit passzolom nem futottam még ilyen hibába. Olyanba inkább, hogy fixen be volt állítva X csatorna neki, és összeszólt egy nemmessze lévő másikkal. A channelt autora érdemes tenni, ha fixre lenne állítva.
  • Snexi
    #3896
    mármint a wifit kapcsoljan ki?mert arra szügségen van