30078
  • gg01
    #29837
    2- 3 éve volt egy kisvárosba egy kis szórakozóhely, benne 4 játékautomata egymás mellett;

    volt egy fazon, aki soha semmit nem ivott, nem is dohányzott; csak egyszerüen leült egy géphez, amik előtt elvileg nem volt szék , de neki kellett, mert szó szerint:

    Nyitástól zárásig szórta bele a 20000-s eket, mindezt heteken át
    addig tolta, mig ki nem adta a gép a főnyereményt; ami nyílvánvalóan nem fedezhette kiadásait, de akkor egyszerüen gépet váltott, és így ment gépről gépre

    Nem feltétlen az ő példáján, de vannak olyanok , akik valamilyen lelki , családi tragédia fájdalma okán, azt élvezik hogy ilyenkor elszórják a pénzt, hiszen már nincs az akire szívesen elköltenék.
  • gg01
    #29836
    Amúgy értelek, ha nem is vallási szokási alapon, de:

    Előfordulhatnak olyanok is, akik a póker szadizmusát szeretik;
    az se zavarja őket ha bukogatnak; de jó látniuk, mikor bementek valami blőd baromsággal (pl. 6-2 , és ha lejön a soruk két lapra, jót élvezkednek hogy lekaszálták valaki QQ-Q ját) ; vagy esetleg azon ha valakinek épp az utolsó beülőjét nyírták ki, és az illető mehet a bankba feltölteni

    Amolyan szado-mazo módon ; és ha mazo, akkor a bukást se veszik zokon; mondjuk valamikor 2 -3 éve a bwin-en több játékost is ismertem, aki rendszeresen úgy ült be este, vagy reggel, hogy zsinorba elkezdi tolni össze vissza mint a vadbarom, és képes akár egymás után 5x 6x is újra 100 Nagyvak-kal bemenni ugyanarra az asztalara, ha allin bukott, és tolja;
    sajna ezekből mostanába már csak elvétve látok, de 5x 6x azok se ülnek be, hanem olyan 2x 3x
  • gg01
    #29835
    Remek, ezt örömmel hallom.

    Remélem egyre jobban elterjednek ezek a vallások és szokások, és garmadával tódulnak az emberek a pókerszalonokba; lehetőleg olyanok, akik megbuktak matekból :)

  • Master91
    #29834
    ez csak egy példa de a lényeg hogy a nagyobb aktívan bukó emberek azok az izgalom és a szórakozás miatt fizetnek be újra és újra
  • Master91
    #29833
    "az a hülye aki azért pókerezik hogy bukjon ?"

    hohóóó mennyi hülye van....

    ne magyar fizetésben gondolkozz.
    Amerikába, ahol amúgy is sok területen szinte vallás a póker meg ilyen izék, ott kb egész hónapos fizetéséből befizet ~5 órabérét, és aztán meg végig izgul kb 1-2 hetet. Igen, hosszabb távon bukó, de ő még is játszik, mert élvezi hogy mutatásnál milyen izgalmak vannak, meg ilyesmi.
  • gg01
    #29832
    Nah, beszélgettem , jáccottam ; megint nem adták meg egy jó lapom ellen sajna, csak félig, pedig laza játékos, mégis dobta

    ránéztem a stars beállításaira

    (tiszta windows exploreres ránézésből, speckó védelmük lehet, mert azt támadják virus és kémprogramok leginkább)

    szóval : az még hagyján, hogy mutat minden fontosat, ami a fish kereséshez hasznos (átlag pot, játékos - flopnézés arány, óránkénti leosztásszám...)

    de van asztal szűrő, nem is akármilyen, egy tapasztalt játékos 1 perc alatt beállíja úgy hogy eleve csak a fish asztalokat mutatja :)
    cool

    a party-bwin-en meg eleve garázdaságnak számít ha bárhogyan is keresem a jó asztalt (kötelező hasraütéses módon leülni); de miért?
    (ez láttszik abból hogy eredetileg ott is volt "átlag pot" és "játékos - flopnézés arány" mutatók, de szándékosan megszüntették, hogy lehetőleg vaktába üljenek be a játékosok)

    Neki ugyanúgy 5- 10 -15 % a rake jutaléka, miért fáj neki, hogy ki kitől nyer :)

    Most gondolj bele: Fogom magam és egyik nagyvárosba, pl. Debrecenbe nyitok egy pókerszalont ; majd hogy beinduljon, szólok minnél több havernak, hogy jöjjenek a klubomba, plusz reklámozok kézzel lábbal; odacsábítom az embereket, akiknek a fele haverom ismerősöm.

    Van mondjuk 15 asztal ahol jáccanak, észre veszem, hogy te olyanokhoz ültél le, akik hozzád képest kezdők, és vaktába belemennek olyan körökbe, amibe nagyobb az esélyed ellenük, és rafináltan adogatsz meg tétet; erre én:

    "pókerökonómiai egyensúlyra" hivatkozva azt mondom, hogy sajnos itt és itt nem jácchatsz, de van 2 asztal (ahol még nálad is 3-szor tapasztaltabbak ülnek, akik ellen már csak az különleges extra szerencséddel nyerhetsz) , ott nyitva áll előtted a lehetőség, vagy ha nem teccik, várnak a drinkpultnál, vagy távozhatsz.

    egyszerüen kitiltalak a pókerszalon asztalainak 85%-áról, mert hogy nyerni tilos

    jó vicc, tilos nyerni ? de hát ki az a hülye aki azért pókerezik hogy bukjon ?

    Na mindegy, a lényeg hogy a p.stars-on semmi jele az ilyen pókerökonómiai fish védő hálóknak, szerencsére.

  • Master91
    #29831
    én mondtam
  • gg01
    #29830
    délután is felnéztem

    a party-n hullaszag van a stars-hoz képest

    legalábbis játékosok irányából, a többi meg kit érdekel

    pedig délután 3 lesz mindjárt, ez kb. a délutáni vaduló idő eleje

    egyszó mint száz, nincs mese regisztrálni kell a stars-ra is
  • gg01
    #29829

    uncsi délelőtt, sehol 1 kapós stég a láthatáron bwin-en ;

    na mondom, elég, nézzünk rá a stars-ra.

    első asztalon , amire benézek, mit látok? 100 dollár preflopra 440 dollár raise (22BB), flop nélkül zárul a kör.

    másik asztal : 10 Bigblind preflop 3 megad, végül ketten maradnak:

    lapok : A-2-K-Q ; emelés, re-allin ; gondolkozik a másik megadja-e

    K-6 tal :)

    Hopsza, nem kicsit jobbnak tűnik ez a felület.
  • plu604
    #29828
  • sz4bolcs
    #29827
    standard :D
  • plu604
    #29826
    Én itt még csak összeesküvés-, meg "csalikaszájt" elméletet olvastam tőled, ha ezt tényleg szentül hiszed, minek játszol? :D csak buksz rajta.
    Próbálj meg akkor lazábban emelni az oroszok ellen, baszd fel őket, meg fogják adni előbb-utóbb mert hülyét kapnak rajtad.
    BTW: egyszer végignéztem ahogy lakótársam beült egy alacsony buyines omaha versenyre, csak poénból, ki akarta próbálni. pikkpakk felbaszta magát hogy itt ám bárkinek lejöhet bármi, és elkezdett minden kézzel allin menni. nem viccelek: minden kézzel. úgy nevezte el, hogy "dark side omaha strategy", sokáig röhögtünk rajta. 11. helyen esett ki, és nem 300-an indultak, hanem valami 1000-1500. shit happens.
  • gg01
    #29825

    Tegye fel a kezét, aki ebben az évben látott a party-bwin -en:

    Orosz - ukrán játékost allin pórul járni.


    Na jó, ez egy kicsit túlzás, minden bizonnyal volt ilyen;

    minden esetre piszok ritkán.


    Mindíg prefloppal indítanak, és valami félelmetesen ismerik azt a határt , meddig hívjanak túl másokat úgy, hogy balaszugeráéják 1000000 wattos energiával, hogy igen csak akkor ússza meg, ha eldobja;
    illetve annak a határát, mikor kell nekik dobni.

    preflopjaik gyakoriságából azt mondanám, náluk a 9-9 egyenlő a kézbe Ász párral , úgy raise-el rá, legalábbis olyan gyakran indul meg.

    vagy olyan pokermanager extra pro super hack programjuk van, hogy nemcsak azt mutatja meg nekik, hogy hány %-os continue-raiser vagyok, és hány lapmutatásomból mennyi nyerő,
    hanem a mellettem ülő gizi pillanatnyi testhőmérsékletén kívül ,
    az épp kezeimbe lévő lapokat is ?

    Látni akarok veszteni is oroszokat, ha 7 allin körből csak egybe bukjon, de lássak már könyörgöm,
    mert ez így túlzás, hogy mindíg csak lapmutatás nélkül nyernek.

    (Én nem tudok ellenük nyerni, mert a nyavajások eldobják, ha látják hogy hívok :(( )
  • sz4bolcs
    #29824
    hát.. akkor ennyit az érdemi eszmecseréről. :)
  • gg01
    #29823
    a műmáyer-es odaszólást nem rád írtam, hanem még egy lentebb irogató replayer képeket feltöltögetőre
  • gg01
    #29822
    összevissza írkálsz,

    nem állítottam olyat, hogy elvileg 10 évig nem szabadna látni, már csak azért se mondtam ilyet, mert:

    azt mondtam, hogy kb. 1- másfél éve nekem is szokott lenni royalom, ha eleget jáccok

    Az én témám lényege nem az volt, hogy fú de kevés a royal esélye,

    hanem egy olyan extra szituálció ahol, nem csak hogy ott a royal, de ráadásul az asztal lapjai azok,

    hiszen lehet royal gizinél 1 lappal, pistinél 1 lappal, jóskánál 1 lappal....

    továbbá lehet royal gizinél 2 lappal, pistinél 2 lappal, jóskánál 2 lappal

    szóval az asztali royal esélyének a kiszámolásához azt az 1 / 649 740 esélyt rögtön lehet is még elosztani (18+1) -el;

    azért nem sokkal többel, mert a royal az royal, tök mindegy, hogy a hiányzó treff királyt teszed ki gizi kezébe, vagy a treff bubit

  • Master91
    #29821
    végképp nem értelek most már

    hagyjuk is
  • gg01
    #29820
    "replayer az sng zsetonokat is dollárban mutatja"

    gondolom ennek persze te nem örülsz, mi ?

    Műmájer
  • Master91
    #29819
    nem jól értelmezed a véletlen számokat

    nem azt jelenti hogy 10 éven át nem kapod meg azt a számot....hanem azt hogy 1 / 649 740-esélyed van meg kapni a számot.

    ___

    nem 10 ezer dollárokkal hanem ZSETONOKKAL játszanak
  • gg01
    #29818
    Jó hogy nem már én szégyeljem magam, mert te kibiggyesztesz ide olyan replayereket, ahol 10 ezer dollárokal játszotok akár körönként, és kiderül hogy valójába csak játékpénz, vagy egy freeroll verseny.
  • gg01
    #29817
    party-poker laptisztasági garancia iromány

    a PartyPoker kiérdemelte a „legtisztább és legbiztonságosabb” online pókerhonlap címét

    ...

    Szóval azt állítják, hogy náluk extra garantáltan nincs lapcsalás, ő oldalukról meg aztán végképp.

    De szép ez így leírkálva.


    Tudjátok milyet láttam egyszer ?

    Előtte egy kérés : Nézz utánna ha fejből nem tudod, mennyi a Royal flush (legmagasabb szinsor) esélye.

    Szóval: jöttek a lapok asztalra:

    A-Q-K-10 , igen ám csak mind egyszinü.

    épp mondom magamba:

    vakuljak meg , ha nem ugyanilyen szinü J lesz a zárólap.

    5-en tartottuk a tétet, micsoda idők voltak, akkoriba nem ritkán ennyien kitartottak riverig.

    Na és tessék, leesett az a bubi. Royál az asztalon.

    Erre valaki allin-t mond, és ketten dobnak !

    Ez csak amolyan grátisz mellékes röhej, ha hiszitek hanem ketten eldobták a royal flush-t ; tán nem tudták, hogy az asztal lapja mindenkié is, annál mindíg csak jobb lapja lehet valakinek; de ugyan ki a fenének lenne jobb lapja a royal-nál .

    Royal esély : ( 1 / 649 740 ) igen ám de ez úgy annyi, hogy a 9 résztvevőből valakinek olyan a lapja, hogy pont oda passzol;

    De itt az a royál , ami ritka ráadásul úgy jön le, hogy pont az asztalra az egész.

    úgy kb. 1 - másfél évente jön egy royal-om.

    Ha belegondolsz abba, hogy az 52 lapból 9 fős asztalnál 18 lap ki van szórva játékosok kezeibe, az a legvalószínűbb hogy soha az életbe nem fogok még egy ilyen szitut látni ; amin nem is csodálkozok.

    Na ennyit a nagy véletlenszám-generátor garanciájukról.
  • sz4bolcs
    #29816
    Miután napirendre tértél azon, h. a replayer az sng zsetonokat is dollárban mutatja, érdemben is reagálhatnál a felvetéseimre ;)
  • gg01
    #29815
    Szia Hero.

    Mi már ültünk párszor egy asztalnál amúgy , nem is kell hogy emlékezzek, mert a neten van róla felvétel; valakiknek 1- 2 kör fontos volt hogy tanulságul lefórumozzák, és ott vagyunk mind a ketten.

    Szóval üdvözöllek. Szép napot...


    Jó ez a poker replayer

    Tegnap 14:07 órakor feltett felvételen csak tudod mi nem stimmel ?

    Egy tényleg eleget online pókeres kiszúrja első ránézésből.

    Az asztal kötelező nagyvak tétjéhez képest aránytalanul kicsi a bent ülők zsetonta :)

    100 BB max. 30 BB min. beülő kötelező mellett, ami ott :

    500$ / 1000$ -->> 30.000 - 100.000 kell rendelkezni mindenkinek, szóval a kötelező minimum beülővel se rendelkezik 1 játékos se.

    De most látom, ott az ante, ami azt mutatja versenyről van szó.

    Csak hogy ha meg verseny, akkor miért dollárt mutat, miért nem csak zsetont ?


    Szóval jó ez a poker replayer, csak kár hogy a lényege az hogy fel kell tölteni, és nem alapból jegyzi meg az online cash köröket ; mindenkiről mindenféle adatgyűjtési kémkedési hisztériák mennek, államcsinyek ; országok Bill Gates-től országuk elszeparáló (brazília), és saját internetet csináló (putyin) akcióik, mindenki figyel mindenkit, mindenki eltárol mindenkiről minden adatot; akkor:

    Nem bírom megérteni, miért nem bírják valami ultra mega terrabájtos
    szervereken eltárolni az összes cash game poker kört, ha már egyszer pénzről van szó bennük,n és a mai világon a pénz úgy is beült az isten trónszékébe.

    Most fontos a pénz, vagy nem számít a pénz?

    Ha a legfontosabb, akkor az ilyen póker visszanézéshez, miért kell hogy regisztráljunk a pokerreplayer-re, és egyesével feltöltögessük azt, amit akarunk visszanézni, másképp nem lehetne valakinek megmutatni tegnapi bármely körömet ? Hát nem nagyon. Szánalmas, ez is a net szégyene, hogy nincs rajta egy normális univerzális bármely poker kört visszajáttszó (csak vissza kell jáccani, mert olyan tuti van, ahol valami xml fájlokba eltárolgatják a jáccott köröket)


  • gg01
    #29814

    Jó reggelt, elaludtam.

    ... persze valaki joggal kérdezheti, hogy ha egy ellenfél össze vissza emelget, barom módon, akkor miért fontos azt a set-et levárni támadásához ?
    Miért nem elég egy J-10, ami flopon megfogja az egyik lábát ?

    Elég az. Bőven sok is egy ilyen ellen ; csak hogy 9 fős az asztal ; jobbról várod a pofont és balról kapod :

    A miközbe te azon röhögsz, hogy most leveszed lére a Vad-raise jancsikát; a flopot benézi egy másik illető sunnyogó QQ-val ; és szépen viszi az egész potot mindkettőtökkel együtt.

    Minden körbe úgy kell bemenned, hogy tudod azt :

    -A potot csak 1 viszi a végén, aki a legtöbbet hívta rá, ill. lapmutatáskor, akinek legjobb a lapja; nem elég másodiknak lenni, harmadiknak; legjobbnak kell lenni a pothoz.

    - Bármely kör átváltozhat All-in körré, bármikor.

    (szóval én ha megadom a flop után a folytatólagos hívást, az soxor azt jelenti: Megadom az all-int is ; de mire jó ez ? kérdezhetsz ilyeneket, akkor én visszakérdezek: te mit csinálsz, hogy ha valaki elkezd túlhivogatni? elhajintasz mindent ? 3 derekas elhajintás egyenlő 100 nagyvak max. beülővel; akkor az is jobb, ha vakon egyszerüen rávágtad volna akármire allin; jobb annál, minthogy 3-szor eldobsz zsinórba 36 nagyvakot , mert akkor már össz. több mint 100BB eldobtál)

    All-in eket akarok ! All in ellenfeleket akarok !

    Küldjetek sok sok ellenfelet, főleg All-in eseket, nekem ez a perverzióm, nem szeretem a kis csip csup, csipi-csöpi csip csip remegő-pókereseket.

    Küldjetek az online szalonokba minnél több all in-est, előre is köszi.

    Sziasztok. ALL-IN.
  • gg01
    #29813
    Mára frissitették a Bwin-party szoftverét ; újabb trükk a szalon részéről:

    ( persze a trükk egyáltalán nem új, max. elővették, mint alkalmazandót )

    beülök jáccani , nagy örömmel látom hogy egy chipleader, kb. minden harmadik körbe vagy allint mond, vagy csak akkorát emel, hogy dob midenki, szóval zsinórba mindent visz túlhívással, vagy majdnem mindent, igen ritkán dob, és kreténségbe is szépet hív bele dobatásul (pl. K-8 magaslap, még párja sincs, 8-asára se, semmi)

    Na mondom, épp jó helyre ültem be.

    De a fazon akár milyen kretén módon emelget, tulajdonképp , kisebb hullámai ellenére egyre csak gyül a zsetonja őrült stílusa ellenére.

    Megmozdul bennem egy összeesküvés elmélet ötlete, hogy ez tán csak nem egy olyan tag, aki nagyobb téten sokat bukott már , és most beül a kisebb téteseket riogatni ? ( mivel hogy ott neki egy allin veszteség is nem sok az eredeti nagytétes bukásaihoz képest, így bátran vadulhat)

    megnézem a statisztikáját, és lám-lám valóban; pontosan erről van szó

    az ezzel kapcsolatos összeesküvés elméletem a következő:


    alaptény: a fazon sokat bukott már ; az hogy beül jóval kisebb tétre :

    végső, akár utolsó elkeseredése, a maradék morzsáit bánatába szétszórná így, aztán elfelejtené a szalont úgy ahogy van örökre, és vagy átregisztrál egy másikra, vagy jó ideig nem pókerezik online, vagy sehogy .

    szóval, a szalon, ha nem akarja elveszteni eme jó kis stabil bukó, és eddig stabil újra-újra befizetgető kuncsaftját, most itt az utolsó alkalom; vissza kell csalogatni a végső-elkeseredett tagot.

    szóval most nyernie kell, akár zsinórba, hiszen az úgyis nem sok lesz az eddigi vesztései mellett, viszont kedvet csinálnak neki, hogy ne menjen el

    bukott 600 dollárt, most nyernie kell 30-at, simán megéri.

    merthogy láttam hogy akármilyen idióta módon jáccik, az asztal lapjai megmentik riverig, és ez túlságosan így működött ahhoz képest, hogy jönnek általába bárkihez a mákok.

    másrészt azt is láttam, hogy most hogy itt ez az álom hal ellenfél, az istennek se , az ördögnek se, meg sehogyan se akart jönni kézbepárom, amivel érdemes lenne megindulni egy ilyen vadul emelővel szembe.

    nem jött, nem jött és nem jött; már bele is nyugodtam, hogy ez van, ez a cég mostani akciója; nem ellenem, egyáltalán, most a tét hogy megvígasztalják a végső elkeseredett nagytétes kuncsaftot;

    de a csuda vigye el, csak jött egy QQ-m , hát mi a nyavaját csináljak, benéztem a flopot, ki az a hülye aki eldob egy QQ-t

    flop csak alacsonyabb lapok, emel valamit, megadjuk 2-en

    turn : Q ; szóval QQ-Q set-em van, remek , már csak várom a hívását, ami kb. garantált

    riverre persze szokását nem cáfolva szépen ránktolja a tétet,

    mit tehetnék, bemondom az allin-t

    na és mije lett ? 6-2 re riverre 2 lapos sora

    Erről ennyit.

    Esküszöm nem is lepődtem meg egyáltalán, teljesen beleillett az összeesküvés elméletembe, hogy loser jancsikának most nyernie kell, mert csak így kap vissza a szalon egy jó kuncsaftot.


    Na és mi a lényege a mondókámnak ?

    Az hogy ne váltogass gyakran tétet, mert a szalon képes arra, hogy nagytéten direkt úgy hozza ki hogy bukjál, aztán kistéten nekiáll vígasztalásul igen jó lapokat és szitukat adni, hogy kedvet kapj, aztán ha visszamész nagytétre, ott vesz le.

    Ez az új módi, legalábbis én saját bőrömön is ezt kaptam, ugyanazt, mint a végső elkeseredéses.


    Pontosan tudom, és bárki tudhatja hány körönként kell jönnie egy kézbepárnak, és hány kézbepárnak kell átlagosan flopon megkapnia a set-esedését (17 és átl. minden 8. a set)

    tudható, kb. mennyi idő alatt jön le, mi volt a rezsiköltsége, és mi lehet belőle, ha keresek egy jó vad asztalt, hogy vissza is jöjjön

    így hát pontosan észreveszem, mikor már a saját antiszerencsém, szerencsátlenségem, hogy mondjuk egész nap nem jön, nem és nem , sehogy se

    egy nap még oké, két nap oké, 1 hét oké; de van hogy iszonyat makacsul nem jön, ha meg igen, senki se fizeti ki; mert látják milyen makacsul hajigálsz

    egyszerüen a szalon nem csípi azt, aki kiszámolja, és üzletet csinál belőle, mert az ugyanolyan csak a dolgon kereső mint ő, és az nem jó , neki az a jó ha a rake mindenkit lassan felemészt, és mindenki újra újra befizető

    így hát megpróbál olyan körülményt teremteni, hogy ne lehessen matematikai alapokon jáccani, csak a vakszerencse nyerjen , mint a lottónál, és az átlagba 17 körönként kézbepárt kitolja 50-re, hogy ne érje meg kivárni, pláne a szetesedését, és mindenki átváltozzon:

    csim-bum nyomjuk össze vissza barommá



    kínomba (ilyen még sose csináltam) elkezdtem már írni a lapokat, kiváncsi voltam konkrétam számolva mennyire röhejesen nagy lesz az a szám amíg nem kapok egy nyavajás kézbepárt, és lám:

    akkor jött is pár perc múlva , és egyből flopon set-esedett,
    (csak sajna nem hozta vissza a QQ-Q veszteséget, mert az ellenfelek berezeltek)

    esküszöm , ezek még a képernyőmre magamnak notepad-ba jegyzetelt firkálásom is látják

  • sz4bolcs
    #29812
    15/13

  • sz4bolcs
    #29811
    Azok a 12/10-es nitregek :D

  • sz4bolcs
    #29810
    Összegzésül: 'Minden fish niti, és nagyot emel pozícióból' :Ð ...valami messzi-messzi galaxisban
  • sz4bolcs
    #29809


    ceca1990: standard


    gg01: nem tudom, te milyen nitek ellen játszol, de amint olvashatod, az tök standard, hogy cl-ként a srác belekényszeríti magát egy olyan szituációba amiben igazából csak két hand ellen flipel... :D
  • precision
    #29808
    szerinted csak veled fordult még élő hogy nagyvakként AA -d volt és mindenki dobta? :D ugyan már...
  • gg01
    #29807
    Ebben igazad van, mászok majd a start-ra is ; ott több mint 10x annyian vannak, jóval kisebb az esélye hogy kiismerjenek, mire meg igen, mehet vetésforgóba körbe körbe; csak annyiból ragaszkodtam a bwin-hez, hogy a party pokeres egyesülése előtt teccettek a vadabb vehemens virtus játékosok, ahhoz képest akkoriba a stars, nekem olyan barbibabás, meg a bwin-től tudok úgy leutalni lét, hogy semmit nem kell megadni, a jelszavamon kívül, és utalják

    alapból meg az első utaláshoz kell valami személyi, bankkártya kétoldali fénymásolata, meg fel is kell utalni, mert csak akkor utalnak ám pénzt ha te bármikor is valaha fellőttél, nincs ám olyan hogy megnyerünk egy freerollt, és jön a zsé, egy felutalás mindenképpen kell, ez a rigolyájuk.
  • gg01
    #29806
    Ez a "Cápa" és "Fish" játékosok elszeparáló akció 2012 december közepétől kb. 2013 nyár végéig tarthatott ; én úgy október közepén vettem észre hogy egyszer csak hirtelen sokkal több asztal jelenik meg , mint addig;

    mert akkora letargiába , pókerdepresszióba lejhettem, hogy kb. jó ha másfél havonta ránéztem

    oszt csak néztem ki a fejemből, hogy mi ez a nagylétszámú sereg (ott volt az addig is, csak mi nem láthattuk)

    visszaadták a fish-es asztalokat (ahova sok kezdő ül be)


    ez amolyan : "vesztesz vagy vesztesz" akció

    jogod van veszteni,
    de ha mégis nyersz, akkor egy automata olyan végtelen türelmes oroszok és busmanok közé tesz, akik nálad is feszesebbek és úgyis vesztesz

    ez a szabály volt akkor : " vesztesz vagy vesztesz "

    majd mi elintézzük így vagy úgy , hihihi.
  • Master91
    #29805
    "Ezt több éves hosszútávú folyamatos nyerőstatisztikám igazolja."

    Ha ilyen jól megy, miért ragaszkodsz a Bwinhez? Nem járnál jobban a Starson?
  • gg01
    #29804
    Megoldás lenne számomra pl. az, ha a BWIN engedélyezné a nick név cseréjét, hogy nevet válthassak, na.

    Mindent lehet, de a nick név fix :(

    Az is megoldás lehetne, ha valaki más nevében jáccanék; csak hogy nem ismerek a környéken egy nyavajás Bwin-est se, továbbá nem regisztrálhatok új nevet, mert a bwin nem fogad el már magyarországról regisztrációt, szlovákiából igen, de magyarországról nem.

    De ha lenne is ilyen ismerős, először is alapból jogszerütlen, mert a bwin tiltja azt, hogy más nevébe jáccogassál, saját személyivel kell, saját nevedre, saját bankkártyádra.

    De ha nem is tiltaná, akkor is piszok meg kell bíznom abban a valakiben; mert mi van akkor ha egy hétvégi versenyt megnyerek, és zsupsz , keletkezik rajta egy 7 -8 számjegyü összeg, ami megteccik neki, és lelép vele ? ügyvéddel se kapnám vissza, minek jáccok más nevébe ?


    Megszámoltam . Egyszer egymás után 13x dolbták el a lapot, a lejövő set-em ellen ; minden set-re várni kell átlagosan 2 és fél órát ;

    13x 2.5órát, szóval több mint 30 órát vártam arra, hogy elhajigálják a lapot ellenem , és ne keressek semmit azzal, aminek rezsiköltségét kitöltöttem meg idejét, csakazért...

    mert végre rájöttem, hogy a cég "cápa" tiltólistára tett, ami azt jelenti, eleve nem jelentek meg az összes asztal, csak annak 10- 15 %-a, töredéke, ahol nincsenek fish-ek ; ez akkoriba egy céges fish védő akció volt, amit azóta megszüntettek (hát istennek), mert valószínü rájöhettek hogy jogszerütlen túlzás az ilyen játékos elszeparáló akció

    gondolj bele, hogy a party-poker a bwin-nel együtt a gibraltári központú Rotchildok birtokába van, és nekik se elég még az se hogy a világ összes vagyonának a legjelentősebb pénze az ő kezükbe van, a világ feletti uralkodással együtt; és ilyen játékos fish elszeparáló illegális baromságokat találnak ki és foganatosítanak, anélkül hogy erről bárkit előzőlegesen tályékoztatnának.

    Ha nekik nem elég hogy ellopták a világ összes vagyonát, akkor én miért ne vágyhatnék arra a pár centecskére dollárocskára, amit pókertudással megszerzek, ha előtte a tanulópénzt befizettem, mint mindenki ?
  • gg01
    #29803
    (én voltam a nagyvak, azt jelenti: a kötelező nagyvak megadó)
  • gg01
    #29802
    ( ugyanis nekem az a bajom, aminek más örülne; ha elkezdek tétet emelni, áthajintják a lapjaik a másik galaxisba úgy eldobják; mert tudják hogy igen jó lapra megyek be; de ha ezt image-t kihasználva elkezdenék blöffölni, flopnézésem gyakoriságából kiszúrnák hogy blöffölni kezdtem)

    azonkívül vásároltak egy : másik lapját látó szoftvert is, mert :

    MÁR OLYAT IS LÁTTAM, HOGY " A-A " -m VOLT KÉZBE, ÉS NEM MUTATTAM MEG, MERT ÉN VOLTAM A NAGYVAK ÉS ADDIG MINDENKI ELDOBTA (NYERTEM VELE EGY KISVAKOT HARC NÉLKÜL , RAISE NÉLKÜL, ILYENKOR RÁ SE RAISE-ELHETEK, MERT NINCS MIRE, MIONDENKI DOBOTT FLOP ELÖTT)

    SZÓVAL MEGLÁTTA A LÁTHATATLAN AA-mat, mert NEM LÁTHATTA, és AZONNAL KILÉPETT !!!

    Látja a lapom?, így könnyü.
  • gg01
    #29801
    Kopasztom én őket nyugi. Ezt több éves hosszútávú folyamatos nyerőstatisztikám igazolja.

    Csak egyre többen azok, akik bár megpróbáltak nyerőstratégiával jáccani, mivel ráébredhedtek, hogy létezik ilyen; de miután ez nem jött be, kínjukba kitalálták azt, hogyan lehetne olyan ,mederbe terelni a játékot, hogy józan matematikai kombinatorikai valószínűségszámítási, és stratégiai alapokon minél kisebb legyen a nyerés esélye, és inkább a hebehurgya össze vissza kapkodó hirtelenkedő , vakdalkozó, csimmbumm kreténség győzzön, mert nekik csak az megy.

    Ennek receptjei: 9-es asztalnál sose menjünk be egyszerre flopot nézni sokan, mert akkor riverre lesz egy derekas pot, amiért már érdemes a profiknak a kurva jó lapjaikkal előhozakodni (ezokért többször be kell limpelni így rezsiköltsége van, és úgy térül meg, ha belelopakodhat egy ilyen nagy pot kör szereplői közé, de 20x nagyvakért nem lehet odalopakodni, mert az matematikailag nem hozza vissza az árát, mikor télleg lejön)

    másik recept: eleve ne üljünk csak max. 6 fős asztalhoz ; 6 fő és azalatt annyira sokszor kell kis és nagyvakot fizetni, hogy kénytelen vagy szerencsével nyerni, szimpla tudással , átlag szerencsével az bukó.

    engem igazol ha felnézel a bwin-re, hányszor többen akarnak 6 fős asztalnál jáccani, mint 9 fős asztalnál.

    mit gondolsz miért?

    egyszerü, azok akiről egy másik tag beszélt "sokan csak úgy befizetnek rá 100-200 dollárt mert nekik az nem összeg, és játszanak... úgy, ahogy nekik tetszik, és joguk is van hozzá :) "
    észrevették hogy a 9 fős asztaloknál a vadászok lehalásszák őket, és elmenekültek 6 fős asztalokhoz

    én nem róluk beszélek, a fish-eknek joguk van bármihez, belőlünk halászgatunk, ez így van, a fish úgy ugrándozik ahogy akar;
    én a vadászokról beszélek , akik vadászni akarnak, és ha nincs fish, akkor engem akar bezabálni, de akkor akarjon már annyira bezabálni, hogy nyeljen le egészbe, mert allin elviszem, vagy ha 10 esetből 1x nem, az az övé lehet, mint szerencsekör;
    elkezdtek abból jáccani, hogy a félnecces szarára is rá mer cseszni 48 nagyvakot, mert majom;
    pl. 10-K 4-7-J-A-8 (ügyebár mert luksor) de ő elég fasza gyerek , és odamer rá vágni;
    bátorságpróba, remek, csak két ilyen bátorságpróba és tölthetsz fel újra, annyi zsetonból ki lehet rakni akár egy AA-t, egy KK-t, vagy egy set-et ; mert egyszerüen ennyi kis és nagyvak hajigálással lejön, ez törvényszerü

    könyörgöm, adjon meg allin , és befogom a számat , esküszöm, más vágyam nincs:

    ADJANAK MEG ALLIN !!!!
  • sz4bolcs
    #29800
    Kisregény második fele:

    Szerintem amúgy elég nagy hiba azt gondolni, hogy túl feszesen callolnak.
    Legtöbbször nem az szokott történni, amit írsz (ami amúgy nem negatív kimenetel), hanem valami hasonló:



    Ezeknek a játékosoknak jó része életébe nem dobott AJ-t, AQ-t olyan nagy emelésre, ami nem allin. Azok közül se sok, akiknek a statjai elsőre feszesnek tűnnek. Azokat az emeléseket sem ismerik föl, amikor a te stacked igazából már bent van, nagyjából mind1, mi jön flopra.
    Ez itt egy 20/5-ös játékos 6-maxon:



    Tipikusan az ilyen szituációkat fogod elkerülni értelmes emeléssel:



    Továbbá hiba azt feltételezni, hogy átlagos joe-nak nincs implied oddsa ellened, akármilyen postflop zseni vagy, túl gyakran kéne monstereket dobálni postflop, ha nem vagy hajlandó kiütni preflop elég retardáltat.
  • precision
    #29799
    a póker változik, mert egyre többen játsszák, sokan csak úgy befizetnek rá 100-200 dollárt mert nekik az nem összeg, és játszanak... úgy, ahogy nekik tetszik, és joguk is van hozzá :)

    az igazi pókeres alkalmazkodik a változásokhoz, kihasználja a többiek hibáit, és nem fél változni, nem fél könyves póker szabályokat semmibe nézni

    nem pedig hisztizik mint te :P már bocs... :D ha annyira szarul játszanak, miért nem kopasztod meg őket?
  • sz4bolcs
    #29798
    bazz xDDDDD