30078
  • xxxpaulxxx
    #27271
    Én már van, amikor örülni szoktam ennek:) Mondom: Legközelebb úgy is én nyerek:D
    A set vs oversetre meg pl már csak legyintek (akkor is, ha én nyerek)

    Mondjuk tegnap összetörtem az egerem... hogy miért? Mert a holdem manager nem mentett el egy kezet, ami bukó volt és nagyon vissza akartam nézni:DDD
  • hugopareiros
    #27270
    "ekkora mínuszban van"

    látod ez a lényeg :) hiába mákol néha...hosszútávon ő az akitől a pénzt el lehet nyerni

    az a baj néhányaknak a felfogásával itt, hogy "ha most lemákolt engem akkor tuti mákol mindig és ő szar kcsg én meg a szegény peches"
  • keembo
    #27269
    első leosztásra ekkora vaknál akármi suiteddel lehet erőt mutatni, nem drága a minraise...pláne, hogy szűkek szoktak lenni az emberek...habár a visszajátszásom erre pont rácáfol, kifogtam egy fishebb asztalt...értelmes ember nem gondolhatja komolyan, hogy 223 boardra preflop akkora emelés (240) után én 2-estől vagy esetleg 33-tól tartok...meg ha el is találja olyan mákosan a boardot, akkor az valószínűbben csak megadna...attól jobban megijedek, mint egy ilyen raisetől.

    Jó talán dobatni akart, de aki preflop ekkorát fizet 56 suitra, az nálam gigadonk (utg minraiset még megbocsájtom, a 40 az úgy kb. tényleg nem sok egy alacsony pofás lapért).
  • petesilver
    #27268
    Mindegy kell hogy legyen, mert lyuksorra ilyet csinálni értelmetlen. Sokkal valószínűbb egy agyatlan dobató blöff, minimális esélyt hagyva a hátha leesik a sor-nak. Bárhonnan nézem, agyament játék. Ha feltételezem hogy ismer olyat, hogy nagyvak védelem, akkor még talán a nem hitte el hogy van valamid csak emberkedsz+kizárt hogy eltaláljon a flop tehát dobni fogsz, mert ő UTG mutatott erőt. DE ebben kevésbé hiszek,hogy ilyen gondolatokra képes, ez inkább egy bazi nagy dobató blöff mákba fordulva.
  • keembo
    #27267
    nem néztem...de egyetértek veled...azok, meg a forróvérű spanyolok...azok ráadásul 120-as potra verik oda az 1500-as all injüket, aminek nem sok értelmét látom...hacsak nem honfitársaira utazik.

    mellesleg az illetőről némi stat:
    xVCx - az űberfaxmáker

    Nagyon picit örömmel tölt el, hogy ekkora mínuszban van...na de mekkorában lenne vajon, ha nem mákolna ilyeneket?
    Kíváncsi lettem volna, hogy egy esetleges flop call után turn all int megadta-e volna...de gyanús, hogy az ilyennek mindegy, hogy mik az esélyek...
  • petesilver
    #27266
    Very érdekes, nem orosz volt véletlenül? Azok játszanak így :( De bármelyik szomszédos balkáni képes ilyenekre :(
  • keembo
    #27265
    Valaki magyarázza el nekem, hogy miért vannak ekkora faszmakkerek a Földön...zsinórban kapok ki hasonló módon:
  • petesilver
    #27264
    Azért pár dolgot leírnék: ez szerencsejáték. Ilyen formában ha az embernek leesik a tantusz hogy túl sokat szív monsterekkel és peches, attól senki nem lesz szar játékos. Mivel ennek semmi köze elmélethez, tudáshoz. Viszont aki ezt állítja, annak komoly gondjai lehetnek az elmeállapotával, vagy nagyon nincs tisztában vele hogy mit ír, vagy rosszul írja le amit mondani akar. A póker nem egzakt tudomány. Néztem párszor pl. sz4bolcsot PS-en, láttam pár szép "mákját" de azt is láttam hogy sok mák után még ITM előtt őt is lemákolják és szia. Persze szépek ezek a replayek, ahol nem mindig indokolt push után behúzza a nutsot, de nála sem a csupa happyből áll az élet, meg a játék :D Olyan nagyon sok eszmecserét a hogyan kéne megjátszani, hogyan kellett volna megjátszani típusút itt nem nagyon láttam mióta ide tévedtem. Igaz az is, hogy többnyire olyan badbeatek vannak itt, ami nem rossz megjátszás, hanem tényleg lemákolás, így sokat nincs mit rajta elemezni, megvitatni. De megvitatandó meg aztán tényleg nem nagyon van.DE mennyivel rosszabb egy badbeatet elolvasni, mint az nézni hogy jó lap ellenében szar kézzel veszít valaki?

    De hogy legyen kis értelem is a postban, ide írnék egy részt Phil Gordon zöld könyvéből. Kis esélyszámolgatás.

    AA-val ment allin, ellenfelénél KK, 81,26% esély a nyerésre flop előtt,és a szőveg:
    Egy olyan versenyen, ahol napi 10 órában, 5 napon keresztül folyik a játék, tízszer kerülök ilyen helyzetbe. Ahhoz hogy megnyerhessem a versenyt, tízszer van szükségem rá, hogy ,,ne legyen balszerencsém". Milyenek az esélyeim?

    AA vs KK allin/túlélés valószínűsége

    1/81,26%
    2/66,02%
    3/53,65%
    4/43,59%
    5/35,42%
    6/28,78%
    7/23,39%
    8/19%
    9/15,44%
    10/12,55%

    Látható, hogy alig több mint 50% esélyem van túlélni az első 3 ilyen összecsapást! Az esetek 46,35%-ban egy pofonnal fogom szembe találni magam egy ilyen alkalommal. Ahhoz hogy megnyerjek egy ilyen versenyt, sok ilyen allin összecsapást kell túlélnem. Chris Ferguson a 2000. évi WSOP győztese elmesélte nekem, hogy a karkötő elnyerése után leült kiszámolni az esélyeit minden olyan partiban, ahol minden, vagy szinte minden zsetonja kockán forgott.A verseny végén közel 6 000 000 dollár zsetonja volt. A várható érték alapján zsetonkészlete nagyságának inkább valahol a 25 000 dollár körül kellett volna lennie. Chris nem egyszer úgy ment allin hogy ő volt az esélytelenebb, nem egyszer pedig hogy ő volt az esélyesebb. Tanulság: ha minden pénzed bent van a kasszában, fenn áll az esélye hogy kiesel. A pofonok a játék elválaszthatatlan részét képezik.Aki ezzel nem ért egyet, egyszerűen nem érti meg a valószínűségszámítás matematikáját. Ahhoz hogy túléld az ellenfeleid, eljuss az utolsó asztalig, valóban nagy tudás és ügyesség kell, azonban nagyon sok olyan alkalom adódik, amikor sorsunkat a szerencse, nem pedig a tudás fogja meghatározni. Ebben a nagyon kemény játékban el kell fogadni, hogy a pofonok elkerülhetetlenek. Sosem felejtem el: Nem eshetek ki egy versenyből, ha sohasem megyek allin olyan játékos ellen, akinek több zsetonja van, mint nekem.
  • Lammer
    #27263
    oke sracok! nem fogok panaszkodni ezt megigerem, komolyan... majd ha lesz eredmenyem, akkor max. beirom, hogy nyertem itt es ennyit... csak pozitivan! tenyleg sorry!

    (jo soka fogok jelentkezni van egy olyan erzesem :D)
  • Lammer
    #27262
    most ebbe belenyultal...

    leirtam 322X, hogy ha pl. cashgamet jatszok az eredeti befizetett penzemnek a sokszorosara felhizok... ahogy belekerulok egy olléba... (mert aki 1v1 AA-al nem raisel vissza es nem ad meg allint preflop az hazudik) egybol lemakolnak... tehetek en rola, hogy az XX topparomat ket fos lap zsinorban lemakolja? jokerlapokkal nem tudok jatszani... ugye?

    legutobb is hiaba jatszottam jol napokig es felturboztam a lovettat, ha egy deepstack-el belekerulok raiselesbe olléba es jon a Q-ja szettbe AA-m ellen... es ennyi... egy leosztas... nem majd dobjam el a ket aszt a kezembol??? most ez komolyan gondoltad???
  • xxxpaulxxx
    #27261
    Pszichológia... rohadtul felesleges ilyen sztorikat mesélni/hallgatni... senkinek a játékán nem javít... sőt...

    Ha ezt pedig elhiszed, hogy ultrapeches vagy, akkor jó hülye is vagy, már megbocsáss... Ha te ezt gondolod, hogy azért vesztesz mindig, mert peches vagy, akkor jó szar játékos lehetsz...
  • Lammer
    #27260
    kar, hogy nem unibeten toltam penzes asztalon, de volt itt egy kisebb szinsoros luzerkedesem (irtam is) :D

    idoben sokat toltam unibeten es csalogatott, hogy ahhh de jo lenne a jackpotot behuzni :D
  • Lammer
    #27259
    es akkor magyarazd meg, hogy "milyen hatassal" van rad???

    tudtommal itt mindenki verypro es matekbol jatszik, szamol, rangekbe rakja a masikat, stb... semmi hokuszpok... akkor, hogy jon ide a "hata's" ?

    ;)

    jo oke nem kotekszem...

    btw szeretnek ellenpolus lenni, mert nekem viszont meg az az unalmas, hogy mindenki jon a megamakos handreplayes videoival... :D

    ultrapeches vagyok... van ilyen is, baj? :D
  • xxxpaulxxx
    #27258
    Legyen bármi, csak ne ez, mert ez a siránkozás már tényleg iszonyat unalmas...
    Bocsi Lammer, semmmi személyes... fogad inkább jó tanácsnak
  • Palinko
    #27257
    vagy legyen egy olyan szabály, hogy csak azok a bad beatek kerülhetnek be amiért kaptál jackpotot? valószínű nem sok lenne 1 évben :D
  • xxxpaulxxx
    #27256
    Csinálj amit akarsz, csak kérlek ezt a sok bebeszélt bad beatet csökkentsd már le, mert akarva akaratlanul is elolvasom és ez nincs jó hatással se rám, se másra... rád se
  • hugopareiros
    #27255
    próbálj meg váltani :)
    nézd meg a cashgamet

    1000 leosztás után hogy állsz
    5000 leosztás után hogy állsz
    20000 leosztás után hogy állsz
    50000 leosztás után hogy állsz

    ha jól játszol, akkor 5000 leosztásig lehet, hogy minuszban leszel...de 20e ill. 50e-nél már kijön a hosszútáv és a pluszos játék

    de ehhez az kell hogy tényleg jó játékot játssz :) és ne csak azt hidd
    elemezd a statjaidat, nézd meg a fontosabb leosztásokat etc etc
  • Lammer
    #27254
    az lol, hogy home gamesben toltunk egy barati-csaladi bohockodast es ugy esek ki, hogy elfogyok... raiseallin... poenbol megadjak:
    QQ nalam
    53 huginal

    board: 5x5xx

    keeeeesz...

    szerintem abba kellene hagynom, mert ha fejem tetejere allok, akkor sem fogok szerencses lenni... :D (ma is amit eloben makoltak ellenem meg online az verlazito megint)
  • Lammer
    #27253
    kezdek hozzaszokni :D

    bezzeg amikor monsterem van, akkor max kis elkeseredett allineket viszek... mai is KK easycall kis allin... KKK-val nyertem eloben, de nem sokat :)
  • hugopareiros
    #27252
    legalább szisztematikusan nem csak online, hanem élőben is szopsz :D
  • Lammer
    #27251
    okes :)

    btw most jottem 500-as elo"rol (csak nem birtam ki)

    47 indulo... hugom kb kozepmezony elejen igy esett ki:
    AK mutat vs ultrasokzsetonos AA

    gg.

    en ugy lettem 7-ik (mar megint ITM kozelben, uncsi)
    hogy QJo olle' vs nagyobb zsetonos J7 (lol?) (2,5BB-n voltam kb)

    ja amikor meglattam, kezdtem feloltozni :D

    persze, hogy az oszto huzza szet a kartyakat es ott a 7-es... mert ugye ez nalam mar kezd alap lenni :DD

  • xxxpaulxxx
    #27250
    randomra ne tegyél 4 játékost, mert meghal a géped+ semmi értelme:D
  • Lammer
    #27249
    valaki hasznal pokerstove-ot?

    probalom betenni a flop elotti szazalekokat, hogy meglessem a leosztast, de csak monte carloban engedi legeneralni, amugy errort dob :)

    randomra tettem 7 jatekost, meg ugye a 4 ismert lap... (tobbmiller leosztasbol preflop 6%-a van :D nekem most esett le, hogy raadasul mindket szint fogom :D)
  • Lammer
    #27248
    NEM ES NEM ES NEM!

    9000 versenyzo a sunday wr2-re...

    feszulok, mint atom... mert nagyon keves zsetonom van..
    UTG...

    push...

    nagy zsetonos megad...

    agyamat eldobom...

    hiaba sorryzik, ha megint a pofam elott csukjak be az ajtot... 96ik...



    egyebkent nagyon feszes, volt az asztal, mert elotte volt nem sokkal KK es AK... push es fold mindenki...

    amikor lattam, hogy jon a 6-os, akkor mar ok ennyi legyintettem...
  • sandor8206
    #27247
    kösz, biztos hasznos lesz
  • petesilver
    #27246
    Ez akár CG, akár SNG, az alapok jól le vannak írva benne szerintem:
    Kis-letszamu-shorthanded-jatekok 1
    Kis-letszamu-shorthanded-jatekok 2

    Anno ezeket találtam, azóta könyvekben (amiket olvastam eddig) ha írtak róla, szinte ugyan ezeket írták körbe.
  • petesilver
    #27245
    Upsz, sorry, ez Cash game :( azért hát ha érdekel valakit.
  • petesilver
    #27244
    Tessék Ryan Fee 6 Max NLHE könyve
  • petesilver
    #27243
    Bárki hozzáértőt kérdezel azt fogja mondani, írni, hogy agresszív stílust követel, mert gyorsan érnek körbe a vakok, nincs idő ülni és várni a tutit. Ha olyanokkal játszol akik ezt tudják, akkor ahogy írtad: kinyílnak a rangek, mert más is tudja hogy ez így van. Kiesnek a korai pozíciók, így nem félnek a korai emelésektől, a profik többsége az osztótól vissza számozza a pozíciót. Hirtelen ennyi, amíg nem találok írást.
  • sandor8206
    #27242
    SH SnG-ről tudna valaki aki játszik írni valami kis szösszenetet, hogy miben különbözik a 9 főstől, józan paraszti ésszel sztem csak az indulórangek kiszélesítésében preflop
    cikkeket ha tudna linkelni, vagy oldalt ahol foglalkoznak vele stb. megköszönném, van egy remek ajánlatom csak ahhoz SH-t kellene nyomnom
  • xxxpaulxxx
    #27241
    Hát jah, az ember legtöbbször az ilyen közepesen erős kezekkel szopja be:)
  • sandor8206
    #27240
    ilyenek mindenkinek vannak, nekem is
    flop színsoromat nekem is verte egy későbbi utcán kiegészült nagyobb színsor
    vagy volt, hogy top fullom CG-ben verte a riverre beeső Royal flush, aminél persze külön büszke vagyok, hogy nem fizettem ki fullra, mert az odavisszamelgetésnél 2.-ra már csak calloltam, megérzés volt
  • Lammer
    #27239
    az kemeny... en mar nem is csodalkozom, ha nagyobb zsetonos ramraisel semmivel (J8, lol?)... es elkaszalja a TT-met... ofkorsz kieses... szerintem, most egy piciket pihentetem a temat :D ez igy ma sok volt...
  • ntex
    #27238
    Engem meg tényleg sorra mákoltak :D Úgy volt mindig hogy nagy nehezen felgrindeltem magam az asztalnál 4-5$ra aztán mindig jött egy olyan leosztás hogy bebuktam az egész addigi beülőmet vagy tetemes részét. Fullomat leverték nagyobb fullal vagy pókerrel, flössöm straight flössel, top páromat két fos párral etc.

    Mondjuk azóta már fejlődtem valamennyit, ha akciót kapok egy top párra mostmár meggondolom hogy megadjam-e az emelést vagy donk betet. Legtöbbet mindig azzal buktam hogy top párt nem bírtam elengedni és túljátszottam...
  • xxxpaulxxx
    #27237
    Én múlt héten -100ban voltam... most +150ben. És csakis az én hibámból volt... semmiféle downswing nem volt itt;)
  • ntex
    #27236
    Akkor nem voltál itt mikor hoztam a bad beat replayeimet Full Tiltről egy nagyon nagy downswing során :) $100+on álltam és lebuktam magam $65-re mint a huzat
  • xxxpaulxxx
    #27235
    Ez a legrosszabb hozzáállás, ami létezhet!
  • Lammer
    #27234
    no problem... en vagyok az elo" statisztikai pelda minden szarra ami johet :D
  • xxxpaulxxx
    #27233
    De az biztos, hogy fehér holló:D
  • xxxpaulxxx
    #27232
    cooler... nem szabad vele foglalkozni