30078
  • Csacsi
    #27351
    Ha ez nálad kérdés...akkor ne játsz SNG-ket.

    Ha alacsony vakszinten AK-m van..és az ellenfélnél tuti 22 van, akkor is el kell dobni.

    Olvasson mindenki utána az ICM-nek. Sokkal kevesebb a nyereséged azzal, hogyha felduplázol az elején, mintha eldobod, és megmarad a zsetonod. Hosszútávon nem nyereséges egyik játékosnak sem.

    A lényeg, hogy itt a zseton nem egyenlő pénzzel, szóval a dupla annyi zseton nem egyenlő dupla annyi nyereséggel. Arról nem is beszélve, hogy ez csak egy flip.

    Szóval easy fold, ha akarsz valamit is keresni SNG-ben.

  • hugopareiros
    #27350
    simán :)
    9 fős sng-n a győzelemre kell hajtani
    lehet hogy most kibukok, de legközelebb duplázok és igencsak kedvező esélyeim lesznek ezután

    pénzügyileg is jó befektetés ez
  • sandor8206
    #27349
    igen az a kérdés, hogy vállalod-e, 1010 vagy az alatti pár van nála, ez szinte tuti mert idióták
    szóval az a kérdés, hogy kockáztatsz-e egy flipbe 50 BB stacket az SnG elején és a kiesést
    azért írtam, hogy 9 fős SnG, mert ott azért máshogy működnek a dolgok
  • ddt500
    #27348
    Hát ha tuti a 1010 akkor mi a kérdés? Az a kérdés, hogy vállalod-e a pénzfeldobást. Én simán callolom mindkettővel.
  • hugopareiros
    #27347
    AK-val call
  • sandor8206
    #27346
    kérdés mit csináltok 9 fős SnG (tehát a lényeg ne essünk ki) olyankor amikor egy fish a kis és közepes kézbepárját alacsony vakszinten, úgy játssza meg, hogy limpel te emelsz AK-val és re-raise all-in vág. Szóval tuti, hogy 1010- van nála és nálad AQ vagy AK van?
  • sandor8206
    #27345
    preflop sztem nyugodtan emelhettél volna AQ-val,
    floppon el kell dönteni, hogy bevállalod a flush húzot, ha igen jó a chek-raise all-in sztem
  • ntex
    #27344
    Ez vajon jó votl így?

  • Lammer
    #27343
    nekem mondod? :D versenyen 2x dobtam el (igen eldobtam) AQ es AJ koraibol... JO DOBAS volt utolag... agyonvertek voltak mind2x...
  • ntex
    #27342
    Sokszor nem az van az ellenfél kezében amit sejtetnek ezt már én is észrevettem. Póker pszichológia: Nem szabad félni :)
  • Lammer
    #27341
    :D

    hat igen... :( Egyebkent azon agyaltam, hogy "igazi" jatek 12K es felette van... 12K, 28K, 36K, 50K-s versenyeken van szvsz jo jatek... az alatt... minden junkkal jatszanak :S

    Btw... meg mindig nem tudom kiheverni, hogy 3X indultam 3K kozeli versenyen es MINDIG buborek... komolyan mondom... es a legbosszantobb, hogy amikor shorty voltam buborekban kaptam KhTh-t... egy elozo leosztasban felhizott 4-es (!!!) allinbol a srac ramemelt Dealerbol 3X... es ott idot kertem.... .... kertem, hogy mutassa meg, ha en is foldolok... JcTc... omg... eskuszom ott "estem" ki igazan... mekkora egy feszesbalek vagyok :(
  • ntex
    #27340
    Tök jó hogy nem is én vittem a potot '-.-
  • ntex
    #27339
    Miért léteznek ilyen nyomorultak akik nem bírják eldobni az AK-t?

  • petesilver
    #27338
    Tegnap élőben hihetetlen érzékről tettem tanúbizonyságot, csak 2 leosztást játszottam összesen,mindkettőt elvesztettem, és mindkétszer slowplayelt AA-ba futottam :D

    Tetszik az élő játék, mert online kezdtem, és sokszor vagyok úgy, hogy ilyen is csak egy kurva online osztáskor történhet meg :D Hát de hát nem! Q2-dobó, aztán fullom lett volna, 400-as BB-nél 2400-as button emelést CO megad Q3s-el, és full floppon. De egy öregember mellettem egy óra alatt három leosztást játszott meg QJ, A4 és 44 lapokkal. Ebből az első kettő floppon full volt, a harmadik gyengén kezdett, mert floppon csak szett volt, de turnön már észhez tért és pókerré javult :D

    Amit nehezen hittem el, azok olyan ütközések voltak, ahol kint volt ugye mindegyik pl. 7-es boardon vagy kézben, de élőben is sűrű. Legjobb volt amikor hárman egymásnak feszültek élőben, mindhárman Q10-et tartva kézben :D
  • petesilver
    #27337
    Ilyennel én is találkoztam, hobbijátékosok is akadnak :D Engem konkrétan megkért, hogy ne csináljam ezt (HU preflop allin):D Nem tudják mi az az icm, variancia, játszani szeretnének, betelgetni flop után, és a játékélménytől fosztjuk meg ilyenkor, mert nem nézhet floppot nyugodtan az any2bizbaszokkal :D
  • sandor8206
    #27336
    csoda, hogy most is láttál QQ nem tudom mit keresett a partyban
  • ntex
    #27335
    Hát ilyet se sűrűn láttam még...

  • ntex
    #27334
    Két alkalommal így fordítottam meg a headsupomat hátrányból. Any2-vel allin és az ellenfelem csak a foldot nyomkodta egész addig míg 1200 zsetonnál QQ-t nem kapott, azzal meg merte adni, pechére pont ászos lapom volt és jött az ász :)
  • sandor8206
    #27333
    hát az emberek újra és újra bebizonyítják, hogy fogalmuk sincs a játékról, ami nem baj DE még "okítani" akarnak :-)
    2 heads up-ban voltam
    1, kb. mind2 6000 zseton, 600 a BB, nyomom a preflop all-ineket ezerrel :-) gyerek beírja chatbe, hogy "nice style", nem tudom mit vár preflop játékot?! :-D
    2; hasonló felállás 10-12 vaknyi stack mind2, pusholok ezerrel. Ott meg azt írja be a másik srác angolul, hogy "gyenge, más nem tudsz csak all-inelni" :-)

    természetesen, hagytam őket abban a hitben, hogy igazuk van
  • ntex
    #27332
    Gyors duplázás :)

  • sandor8206
    #27331
    szokott lenni sajnos, ez van
  • ntex
    #27330
    Volt már én is hogy 3 résztvevős potban 5!!! magassal nyertem potot. Egyiknél 23s másiknál 24s volt :D De ez a river dolog nagyon bosszant akkor is. Minden nap 4-5 ilyen river beatbe beleszaladok komolyan. És mások allin harcánál is látni szoktam hogy riverre esik be az egyik lapja amivel leveri a másikat vert helyzetből
  • sandor8206
    #27329
    nekem haverom mesélte, hogy online versenyen final tabelen shortstacként all-int mondott 78-al, 3-an adták meg az all-injét, végig chekelték és ő vitte 8-as magassal :-)
  • ntex
    #27328
    És már megint az a telibevert river... Nem értem itt iPokernél miért van állandóan ez. De most nem összeesküvés elmélet meg anyámkínja de itt tényleg rengetegszer van ez hogy riverre leesik az ellenfél kártyája amivel elver...

  • Lammer
    #27327
    (nem raise tulkepp call in the dark :D vagy allin mindegy :D)
  • Lammer
    #27326
    volt olyan egyszer az en asztalomnal regebben, hogy a srac lefogyott 1 BB-re... meg sem nezte... raise in the dark... showdown:
    KK
    :DDD vitte a limpeket :D
  • sz4bolcs
    #27325
    magic preflop call

  • petesilver
    #27324
    Lehet csak gyenge az asztal, vagy ezek ilyen szempontból itt gyenge játékosok, de többnyire működik, hogy akinek erős keze van, az már akkor készíti a megadáshoz a zsetont, amikor az előtte lévő a híváshoz gyűjtögeti, pakolgatja össze. De szokni kell élőben játszani, máshogy játszanak. Eltekintve pár online játékon nevelkedettel, néha ámulok milyen lapokat képesek dobni, vagy néha milyen lapokkal képesek egymásnak feszülni. Szerencsére sok a masszív mag, és egyre több emberről tudom mire mikor képes, idővel jobb lesz ez a sok read után. Van pl. pár agresszív mákos, de ahogy online is, idővel belefutnak egy nutsba, majdnem elbuknak mindent, aztán következő körben allin. Lammer pont ott volt egy ilyennél, mákos vakon allin tolta a maradékot vesztes parti után, jött a showdown, KK adta ás kiderült JJ volt a vakon allin :D
  • Lammer
    #27323
    Minden versenyen tanulok valamit...
    Turelem: Check, 7 oran keresztul ment J.S. Bach Orchestra a fulembe, imadom de mar unom :D
    Jo dobasok: Check, szamtalan jo dobasom volt, de tenyleg...
    Tulmatekozas, check: Minden boardon flusht meg sort latok, sokszor vittem volna, bar parszor...

    Mar csak egy kis szerencse kellene a vegjatekban...
    Amit meg kellene tanulnom ami online megy: preflop agresszio flop utan cbet... ez valahogy eloben nem megy, szetizgulom magamat :D Eloben is szepen rangebe tudom rakni az embereket... Az volt a baj az AA vs JJ szituban, hogy kesobb mondtak a tobbiek, hogy a srac nagyon bamulta a lapjait es vacilalt rajt, hogy mit csinaljon vele... FIGYELNI KELL (ha kell 7 oran at)! apro jelzesek, amik eloben segitenek!
  • petesilver
    #27322
    :( Én megkíméltem magam ettől, nem jött össze a duplázás. KT-nél úgy éreztem be kéne tolni, ha már végre értékelhető lapom van 1 óra játék után, de akkorákat emeltek előttem, hogy mégse, aztán 2 K is jött a flopra :D Következő körben A9o allin, ketten adták, senkit nem talált el semmi, másik kéz A9 volt, a gond az AJ lett, vitte :)

    Azért a nagyon feszességnek is van átka: a 8-ason ülő ember semmit, de tényleg semmit nem játszott 1 és háromnegyed órán keresztül. Aztán egyszer emelt egyet, ekkor még mindenki olyan gyorsan dobott ahogy tudott, majd rá 10 percre emelt még egyet, gomb adta. Flop 10Q7, ultrafeszes allin, gomb adta, AQ volt az allin, gombról 1010, és ultrafeszes kiesett. Shortyként sírtam volna legszívesebben, amikor tolni kellett volna, de egymást követő 4 leosztásban kézben kint volt az ászpár, csak nem nálam :)
  • petesilver
    #27321
    No igen, check floppon. Azzal az a gáz hogy csapda, vagy gyenge? De ez mindig fenn áll.DE ez akkor is olyan flop, hogy valóban hívni kell, vagy azért hogy még készflöss előtt fizessen, vagy azért hogy még kész sor előtt fizessen, vagy fizessen azért ha arra vár.Itt azért a nyílt végű sor+A kézben szerintem felhatalmaz egy fél/háromnegyed potnyi hívásra még pozíción kívül is, nem hogy onnan, ha meg a flösst nézem akkor akár potnyit is.

    Ezt vihette volna flop után ha agresszív.

    A győzelem erőt mutat, a győzelem harc nélkül: rátermettséget. Ez szerintem igaz a pókerre is, bár valami nagy hadúr okos mondása volt :D
  • Lammer
    #27320
    (7600-nal 3-an megadtak :D ubermak volt :D)
  • Lammer
    #27319
    Nah lanyok! egy kis elmenybeszamolo (nem nyavogas, amolyan naplosan)...

    voltam E'LO" 3K-s befizetos versenyen...

    17 orakor kezdodott, 99 indulo... 20 perc vakszint...

    iszonyat feszes jatekot jatszottam aminek... na majd a vegen:
    Minden 1-es megjatszott kapcsolodo lapom egeszen eljutott az alul-felul nyitottig... es ott meg is allt... igy fogytam el a kezdo 30K-bol 7600-ra...
    7600: AJo -> je' ket jo lap! 3 limp utan, allin... MAKOLOK :D (A flop, J river) 25-26K

    22K korul: megint a junk lapok utan... QQ... mivel kb 3-an limpeltek 2K vakszinten... ezert allinvagom magamat... AQ megad.... WIN! :D

    4XK korul: laza allin izolaciokent CO-bol... KK snapcall... mutat KTs :D viszem :D

    nagy kihagyas, junk hegyek... feszes vagyok atommod... kozeprol 77 dob, 7 flop es tarsai :D mindegy :D

    5K vakszint: 2 limp... JJ kezben: 15K raise... 1 dob, 1 allin... snapcall: mutatnak AA-t! na ott elgurult a gyogyszerem... le is oltottam, hogy szar jatek, koszi es, hogy "undorito" ofkorsz lefogyok (majdnem szinkronban masik asztalnal JJ vs AA allin JJJJ win :D)

    20K korul... 4BB ... QJ allinre tolom magamat... KK megad... flop Q... river elott allok fel... Q :DDDDDD (ott visszakaptam, hogy EZ undorito :D)

    7 es negyed AZAZ HET oraja ulok... supershortstack... buborekban... 10 fizet... elfogyok... 62s... mindenki dob, nagy zsetonos elottem 50K emel... allin (az ante volt 2K, BB 20K)... szoval mar tokmindegy... T7o mutat... T magas win... pedig turnon mar 4 szivecske volt nekem :S

    gg

    es ami a leggazabb, hogy nem dobtak ossze a buborekot... pedig ossze szoktak mar egy ilyen versenyen... masik asztalon "leszavaztak"... koszontem szepen, csalodas megint, ez AGYARORSZAG... kapzsi genyak! ... 300 Ft-ot csuklobol adtam volna akarkinek komolyan... :S szep...
  • ntex
    #27318
    Na ez a kemény :D Előző körben srác A9o-val pushol, pont AA-m volt sima call nyerek. Kövi körben random 2-vel megint rémpushol, megint jó lapom van és köszönjük a teremnek a b*zi leosztását :)

  • ntex
    #27317
    20 centes SnG volt :) Végül úgy döntöttem hogy mikrotét, nem érdekel adom :D Max bukok 20 centet
  • hugopareiros
    #27316
    upsz :D nem olvastam el csak az első 2 sort

    Így viszont nehéz döntés...túl sokan vannak mögöttem és a top párunkat több verzióval is lejavulhatják.
    Freerollon illetve max 2$-os tornán megadnám, fölötte eldobnám.
  • hugopareiros
    #27315
    AKo-ra BB-ről check 4 ellenfél ellen?

    Egyébként 3 játékossal mögöttem...nem biztos, bármilyen szutyok lappal bent lehetnek.
    Vester all injét 1v1-be simán call...csak nem akkora idióta hogy a flush-t így játssza meg.
  • ntex
    #27314
    Ti ezt az instant pusht meg mertétek volna adni ezen a boardon? :D De tényleg annyira instant volt hogy lejött a flop már repült is az allin. Az utolsó másodpercig hezitáltam de végül call, mikor meglátom a lapjait: facepalm...

    Amúgy preflop emeltem 100 zsetonig csak kézzel re-kreált replaynél ha a hero BB és mindenki limpel autocheckeli a replayer... (fail). flop előtt minden limpelő megadta az emelést

  • ntex
    #27313
    Én kérek elnézést, nem néztem hogy 4-es is kint volt :D
  • xxxpaulxxx
    #27312
    Most nem teljesen értelek:) 4es pocket volt nálam