30078
  • sandor8206
    #27911
    "...Aztán lehet megint jönni az okosságokkal hogy biztos szarul játszok meg ilyenek, szerintem nem én játszok szarul, hanem a többi szarul játszó játékosnak köszönhetően nem tudok hasznot termelni. Ennyi. Mert ezek a stratégiák amiket az iskolák / könyvek tanítanak akkor működnének 100%-ban ha mindenki eszerint játszana mindenhol..."
    pont, hogy akkor lenne 0 mindenki ha mindeki 0 játszana, SnG-nél ez az ICM, mindeki 0 lenne ha senki nem térne el az ICM-től tehát tökéletresen játszana, pont az a lényeg, hogy eltérnek és ezért vesztők hosszútávon

    azt meg halkan megjegyezném, hogy a belinkelt handjeidben is több hiányosságot lehet látni, sok a hibád
    nekem is van, csak nem más valamire kenem
  • sandor8206
    #27910
    ha olyan a szitu és meg van a 1/3 (vagy jobb) oddszom mindenkinek callozok preflop all-int 35, meg 47
    ez a póker és alap dolog és ha ezt nem tudjátok elfogadni ezért nincs közötök a texas holdem pókerhez
    TXHoldem inkább fogadási játék mint kártyajáték
  • Rash87
    #27909
    Ilyeneket ne írj,mert jön a Sanyi,s leharapja a fejed!!!
    Egyébként,h tőle idézzek valamit,igaz nem szó szerint,de 35-el v. 47-el való megadás alap dolog :D
    Egyébként ne online játssz, s nem lesznek többségben ilyenek,s egyből másképp fogod látni :)
  • ntex
    #27908
    Még annyit hozzátennék hogy kicsit mentsem magam, meg ne tűnjön úgy hogy annyira eltemettem a játékot hogy ha nem is az egész pókerre de hogy a mikrolimitekre mindez tökéletesen igaz amit leírt az ziher...
  • ntex
    #27907
    Én még mindig azt mondom több mint 1 évnyi nullszaldós játék után hogy a pókeren nem lehet nyereségesen játszani... Ha valakinek ez mégis sikerül az pusztán annak köszönheti hogy kifogott egy nyerő / jó lapjárású időszakot, aminek köszönheti a bankrollban az ugrását és az upswingeket...

    De előbb utóbb ha sokat játszol biztos hogy kifogsz egy olyan szériát is amitől szép kis lejtő lesz a grafikonodon mert ugye csak nyerni amúgy sem lehet, ez csak a matematikai elve, viszont extra befolyásoló tényező hogy te hiába próbálsz helyesen játszani ha folyton belefutsz olyan irreális és logikátlan döntéseket meghozó játékosokba (35o, 47o-val vagy tök mindegym ilyen random fossal pusholók és társaik akik végül lemákolnak és hasonlók) és felborítanak minden stratégiát, és -EV +EV -t. És itt nem csak arról van szó hogy hosszú távon nyereséges (vagy nem) pl. a KK vagy AA a random 2 lap ellen, de ugye nem mindig allinről van szó és nem is mindig tudsz duplázni, így hosszú távon akkor is több zsetont fogsz veszíteni ezekkel a szituációkkal mint nyerni, mert nem mindig allin szitu van...

    És szerintem ennek köszönhetem a lenti grafikonomat is. Sikerült szert tennem 1-1 nagyobb nyereményre a jó lapjárásnak köszönhetően, aztán az ilyen random szituációknak / szar lapjárásoknak köszönhetően szép lassan el is kopik a haszon / nyeremény ami kijön a grafikonon.

    Aztán lehet megint jönni az okosságokkal hogy biztos szarul játszok meg ilyenek, szerintem nem én játszok szarul, hanem a többi szarul játszó játékosnak köszönhetően nem tudok hasznot termelni. Ennyi. Mert ezek a stratégiák amiket az iskolák / könyvek tanítanak akkor működnének 100%-ban ha mindenki eszerint játszana mindenhol. De sajnos nem így van ezért azt mondom hogy ezekre lehet építeni de hogy hosszú távon nem fogsz pluszosan kijönni ezek miatt belőle az szinte biztos. És abban is biztos vagyok hogy ez a grafikon 1000 és 10000 játék után is hasonlóképp festene, csak részletesebben kivehetőek lennének az upswing-downswingek.

    Nem akartam senkinek elvenni a kedvét a játéktól, bár szerintem senki nem veszi komolyan ezt a hozzászólást úgysem, csak pusztán leírtam a véleményem a pókerről egy évnyi nullszaldós játék után...
  • ntex
    #27906
    Még hogy nyereséges a póker hosszútvon

  • Lammer
    #27905
    nah kihuztam a 3040-bol 101-ik helyig... volt meg zsetonom... 10 BB folott valamivel... gondoltam en (mindig olyan naiv vagyok es eltevesztem a szinvonalat)... hogy nem veletlen hivok meg 3BB-t a stackemhez kepest...
    allinre visznek insta call...
    nalam: AK
    villain: AQ... es ledobja neki a sort... es igen szamoltam... ez volt a NYOLCADIK csak az asztalnal levo allin amit a nagyobb zsetonos vitt! ebbol 7 szarabb mutatassal ;) online rulez :)

    de nem szomorkodok annyira, mert elegedett vagyok magammal... mondjuk a KA-t leszamitva csak ugy tudtam megint hizni, hogy semi-bluff, bluff... allinre csak 2x mentem ugye masodik fail... sebaj jo volt! :)
  • Lammer
    #27904
    (lol! sideot nem en vittem :D btw 12 720... TT-s jol jart, mert szinten duplazott side1-bol :D)
  • Lammer
    #27903
    (vegre van melo a lathataron? :)

    nah sracok vegre makoltam, ezekkel mindig elhasalok (megerdemlem :D)... es almomban nem gondoltam volna, hogy ennyien callolnak, es almomban sem gondoltam volna, hogy nyerek... idiotak... (szinvoval? pedig mar csak 386-an vannak)

  • petesilver
    #27902
    Btw, mostanság fog nyílni 2 új terem pesten,1 pedig Szegeden, az egyik állítólag gyönyörűen van berendezve terem és étel/ital ellátás szinten, nekem olyan mesélte, akit elhívtak pár napja hogy ugorjon el nyitás előtt és nézze meg. Jelenleg abban sem vagyok képben, hogy januártól hogyan tovább itthon az online póker terén, azért írtam, hogy élő termek fognak nyitni.
  • petesilver
    #27901
    Minden esetre hallottam ma osztó storyt, valami Missisipi Omaha, egyszerre játszanak benne Omahát 2 boardból. Mesélte az osztó, hogy ha vannak öten terítésnél, és még split is összejön, meg sidepotok, akkor nagyon durva számolgatások vannak, hogy kinek miből mennyi jár :D
  • petesilver
    #27900
    Egy hónapja nulla póker, levegőt venni is csak ritkán van időm, de jó látni beleolvasva most így a végébe, hogy semmi sem változott :D
  • sandor8206
    #27899
    ebből nem nagyon tudom kihámozni, hogy hol ültél, de sztem a limp preflop nem jó volt, az meg hogy jött nem szerencse, ilyen a póker elég nagy az esély, hogy flop 2 pár riverre fullra javuljon
  • Lammer
    #27898
    most jovok elo" mtt... 65 indulo-> 15-ik... (AJ olle AK megad gg)

    szal ami erdekes volt (olyan onlineos)... (mondjuk itt ritka de megesik azert)
    ket short olle... nagyzsetonos megad:

    flop: 689
    turn: 5
    river: A

    mutatas:
    short1:55
    short2:88
    nagyzsetonos:99

    :D
  • ntex
    #27897
    Úgy tudtam hogy van kint egy KQ... Szerencsére most jól jöttem ki belőle

  • set36dyrf
    #27896
  • ntex
    #27895
    Megtaláltam a stratégiai cikkek között :)
  • ntex
    #27894
    Pontosan hol? :)
  • xxxpaulxxx
    #27893
    Most van pokerstrategy-n sng suli... nem kell rá regisztrálni és nincs időhöz kötve:))
    Szóval csak ajánlani tudom, ha tananyag kőő:)
  • ntex
    #27892
    Ettől függetlenül még mindig downswingem van megint, 5 SnG-ből 1 darab harmadik hely, a többiről úgy kiestem hogy chip leader voltam mindenhol...
  • ntex
    #27891
    Azt hitték :D

  • Look at the cat
    #27890
    Lejött minden az szép asztal :D

  • xxxpaulxxx
    #27889
    Hát jó... az utolsó nut flush vs riverelt full (turn AI) stackelődésem meghozta a halálos ítéletet:
    Welcome NL4;)
  • Lammer
    #27888
    3550->43-ik... meh...
  • Lammer
    #27887
    hiaba trollkodsz... cashben szar vagyok... mtt meg mindig pluszban van ;)
  • xxxpaulxxx
    #27886
    MTThez igen?
  • Lammer
    #27885
    3640->113

    flosshuzo(ATs), top par A board... nem volt eleg... AJ vitte mert nem esett a szin... gg szep volt... tegnap is 10% alatt voltam joval... ma meg 3% korul... ez a bosszanto, hogy nekem menne ez az MTT-zes... turelmes is vagyok, meg tudok nagyon jokat is dobni meg minden... addig marad a freerollozas (eloben is ha szigoruan MTT-t nezek akkor +ROI) :S ra kellett jonnom, hogy a cashez nem ertek :S
  • Lammer
    #27884
    Ez most durva volt :D

    van ez a givövéj fríroll...

    3X kaptam rohadt jo lapokat, de sajnos mivel a pozicio mindig szar volt ezert dobtam... es mindig vittem volna! (allineltek orrba-szajba)

    negyedszerre meguntam... A8 allineltem... 4-en benn... AK top par stb...

    board: flop: A8... mondom magamban ugy is jon K... turn: 8 szeva :D

    omajgad... mire ezt irom le tudom checkelni a 4K-t.
    board:4KK :D
  • Lammer
    #27883
    (masik account... pre-flop allin teszt gyanant... 88 es megad J5(!!! :D) ket 5-os hehe i love rng :D)
  • Lammer
    #27882
    ok, jo tudom freeroll... de most oszinten... mire gondolt az ellenfel a callnal??? ennel jobban nem tudok fold ekvitit jatszani :)

  • prunyijan
    #27881
    elirtam csak 1 re lenne szükségem
  • prunyijan
    #27880
    Sziasztok! Baromi nagy kéréssel fordulok hozzátok, bár nem sok esélyt látok rá h valaki is megszánna, de azért megpróbálom. Tudna valamelyikőtök nélkülözni kettő azaz 2 $-t a mai nap folyamán nekem. Szeretnék indulni a világrekord kísérleten a PokerStarson, viszont most nagyon tilten vagyok. A bankkártyám új és sajnos nem tudok befizetni róla, mert habár a régiről lehetett ez már nem támogatja ezt az opciót. Ha valakinek mégis lenne ennyi nélkülözhető pénze, amit persze mihamarabb visszaküldenék akkor a HARDSODA nicknévre küldje el nekem. Előre is köszönöm! GL
  • sandor8206
    #27879
    igen jól érted
  • Lammer
    #27878
    900: csak annyi, hogy belapatol es neki visszajar 900, mert ugye 1500-ig jatszik :)
  • xxxpaulxxx
    #27877
    Hmm tényleg... akkor hirtelen ezt nem is figyeltem:D
  • Tyler1
    #27876
    kicsit ködös, de ha jól értem, aki allin megy, az csak az ő összegének a megadásait nyerheti el? side pot meg a maradék, többi ezért játszik + amit még ráemelnek? :)
    p3-nál a 900-at nem értem.
  • ddt500
    #27875
    JÁJ de vicces vót! Két dolog zavar kurvára. Az egyik, hogy vesztettem. A másik, hogy mind a két másik nyert holott köze nem volt a lapjuknak a 24-es megadáshoz. Ilyet a k.... Isten nem talál ki!!És nem jön a flös, nem jön a sor, nem jön a full és mind a két ellenfelem nyer. Költsék gyógyszerre.

    ***** Leosztás 2762695929 *****
    0.25/0.50 Omaha (PL)
    Leosztás elkezdõdött: 2011. december 3. 19:10:28
    Table OH 283 (Valódi/Pénzes játék)
    Szék 1: holhoegs (49.95)
    Szék 2: TPoN (45.00)
    Szék 3: Cecilia85 (68.62)
    Szék 4: ddt500 (54.01)
    Szék 5: RenoVavazh (77.88)
    Szék 6: javaa (32.69)
    holhoegs Osztó
    TPoN tesz KV 0.25
    Cecilia85 tesz NV 0.50
    ** Osztás **
    holhoegs [N/A, N/A, N/A, N/A]
    TPoN [N/A, N/A, N/A, N/A]
    Cecilia85 [N/A, N/A, N/A, N/A]
    ddt500 [Kk, At, Jt, Ak]
    RenoVavazh [N/A, N/A, N/A, N/A]
    javaa [N/A, N/A, N/A, N/A]
    *** Licitkör 1 ***
    ddt500 Raise 1.75
    RenoVavazh Fold
    javaa Raise 6.00
    holhoegs Call 6.00
    TPoN Fold
    Cecilia85 Fold
    ddt500 Raise 24.75
    javaa Call 24.75
    holhoegs Call 24.75
    *** Flop(asztal): *** : [10p, Jk, 8k]
    *** Licitkör 2 ***
    ddt500 All-in 29.26
    javaa All-in 7.94
    holhoegs All-in 25.20
    *** Turn(asztal): *** : [10p, Jk, 8k, 9k]
    *** River(asztal): *** : [10p, Jk, 8k, 9k, 10k]
    *** Leterítés *** : Rake: 3.00 Teljes pot: 130.34
    holhoegs [Ak, 3t, 10k, Qk] Sor, legmagasabb lap: dáma Nyer: 82.43
    ddt500 [Kk, At, Jt, Ak] Két pár ász és tízes Nyer: 0.00
    javaa [Qt, 9p, 8k, 7t] Sor, legmagasabb lap: dáma Nyer: 47.91
    Kéz vége: 2011. december 3. 19:11:18
  • ntex
    #27874
    Th9h-val én sem játszottam volna másképp, szín+sorhúzó nálam is megér egy allint flopon :)
  • xxxpaulxxx
    #27873
    Helyesbítek... dobható lenne... de a statok miatt nem, amik ilyenkor helyesek
  • xxxpaulxxx
    #27872
    Hát jah:D A QQ nem érdekel... nem szoktam túljátszani, de ilyenkor tényleg dobhatatlan... jájj de utálom a shortykat:S