30078
  • xxxpaulxxx
    #27951
    Nekem meg ami nagyon megkeseríti a "karrierem" az az, hogy nem tudom kontrollálni magam... sokszor nincs önuralmam... és ezt már nagyon meg kéne tanulnom kezelni, mert már rég sikeres(ebb) lehetnék:D
  • sandor8206
    #27950
    azt nem értik meg sokan, hogy a póker egy ilyen játék, egy része, nagy része szerencse, matek amit csak hosszútávon tudsz legyőzni jó játékkal és ha úgy s etudod, akkor meg a játékoddal van a baj
    pl: ma buktam röpke 3 óra alatt 55$ kb. 16 beülőt, úgy hogy nagyrészt (szinte 100%-san) jól játszottam, pusholtam és még azt se mondhatom, hogy bemákoltak, egyszerűen a mai nap szarul jött ki a lépés
  • xxxpaulxxx
    #27949
    Sajnálom, hogy így döntöttél, remélem csak pihenőidőre van szükséged:(

    Viszont az első példát én sem értem...
  • sandor8206
    #27948
    amúgy olyanokkal ne is foglalkozz, hogy 1010-el megadtad 3 BB pusht, teljesen jó
    aki mást mondd hülye
  • sandor8206
    #27947
    valami nem stimmel a sztoridban, neked meg fullod lett
  • ntex
    #27946
    Jó, asszem tényleg itt az ideje a szünetnek. Elegem lett ebből a szarból komolyan :D Ez a játék csak idegbeteggé teszi az embert...

    Beültem 2 asztalra CG-zni, egyik asztalon AKo kézben, drillt flopolok AAT boardon, a csávó JQs-el végig callozott riverig ahol is rámtolta a zsetonjait mert leesett a K-ja is

    Oké, lenyelem.

    2 perccel később másik asztalon AA kézbe, flopon szett, AJ8 boardon, a csávó ugyanúgy végig calloz riverig ott is KQo-val és riverre jött a T ott is.

    És itt döntöttem el hogy kiszállok a pókerből, elegem lett a sorozatos lemákolásokból.
  • xxxpaulxxx
    #27945
    Én is gondolkodtam rajta, hogy "side-projectként" elkezdem tanulgatni az SNG-t is, most, hogy elérhető lett az összes suli anyaga (bár még feltöltés alatt van) pokerstrategyn... de aztán belegondoltam, hogy még CGben sem vagyok jó, akkor minek variáljam?:))
    Majd 1-2 év múlva talán
  • ntex
    #27944
    Én is casheltem előtte de most ennyi folyamatos SNG-zés után nem tudom hogy menne a cash games. Lehet annyi hülyeséget csinálnék az SNG-s berögződések miatt hogy hajaj :D
  • xxxpaulxxx
    #27943
    Most fél füllel lesem ezt a "Minden, amit a pókerről tudni akartál..." műsort és nem is rossz... mmint kezdőknek szerintem simán jó lehet ez a sorozat:))
  • xxxpaulxxx
    #27942
    Ezért preferálom jobban a Cash-t:))
  • Lammer
    #27941
    en lehet feszes vagyok, de lehet azert lettem 3ik... o" meg bubi elott kiesett 2-vel (donto asztalon is volt hozzam kepest 4X-5X stackje)... ennyit errol :) szepen, okosan :)
  • ntex
    #27940
    Az ásznak csak a magas lap értéke miatt van akkora egója, amúgy preflop allinnél szinte bármelyik két lapnak ugyanakkora esélye van hogy párrá javuljon. A baj ott van ha nem jön le a random lapra a pár vagy lejön neked is meg neki is :D
  • ntex
    #27939
    Ez így van, viszont ha nem venném figyelembe ICM-et sem akkor sok SNG-m abból állna hogy az egeret kipöckölhetném a fold gombon és csak dobálnám el a lapokat, mert bizony volt nem egy olyan versenyem hogy egyetlen!!!! darab játszható 2 lapot nem kaptam. És az ICM-nek szerintem nem csak a coinflip a lényege hanem az hogy adott zsetonmennyiségekig van fold equity értéke is a pushodnak (kivéve ugye a fákin deep stacken ülőkkel szemben mert azok még egy 27o-val is lecalloznak poénból, aztán ki is röhög ha elviszi egy kettes vagy 7-es párral.), tehát harc nélkül ellophatod a vakokat, volt olyan hogy nagyobb vakszinten 2 limperre is rápusholtam low pockettel, és örültem hogy foldolt mindkettő mert lowabb pockettel szar pusholni, és lett +2 ingyen nagyvakom.
  • precision
    #27938
  • Lammer
    #27937
    igen: tulzott agresszivitas meg a lo tulso oldala... mar irtam korabban egy live versenyemnel... hogy volt egy srac kb 5 leobol, 2 allin, 3 reraise... akkor "buvoltem" meg a lapot, hogy legyen AA... es hopp AA... ugy calloltam, hogy porzott... az az arc PRÁJSZLESSZ volt amit vagott :D
  • precision
    #27936
    én AQ alatt dobom az ászt mindig, a kivétel meg erősíti a szabályt... néha ha egyszínből van és 2-5 -ig van mellette vagy 10-J -ig, akkor 1-2 BB -t megadok rá esetleg, vagy SB -ként kiegészítek

    amúgy általánosságban nézve én az A -t mint lapot túlmisztifikáltnak érzem, annyiszor buktam már AK -val is, hogy megszámolni se tudnám
  • precision
    #27935
    preflop allin = pénzfeldobás

    oké, hogy van egy bizonyos százalék, pl egy AA ellen az unsuited 27 -nek kevés az esélye, de a nagy átlagot nézve azért mégis csak az 50-50 felé közelít a dolog

    aki preflop allinezget olyankor is amikor nem muszáj az rakja fel a pénzét a pirosra a ruletten :) hátha bejön, nem? :)
  • Lammer
    #27934
    azt nem ertem, hogy az emberek miert biznak olyan fos lapban??? ja tudom "mert wheeldraw" ... aaa es akkor lemarom magamat... toljak be A2,A3,A4,A5 lapokkal... es akkor rohogok rajtuk ha egy magas asz vagy pocketpair elviszi oket :)
  • Lammer
    #27933
    slusszpoen: itthon szoktunk csaladilag nyomni :D (persze, hogy en vagyok a legidegesitobb, mert mindenkit leoltok, ha szar megadas volt stb)
    legutobbi -> short vagyok: JJ olle (meg is jegyeztem, hogy uuuutalom)... instacall vanik: AsQs... persze, hogy esik riveren a Q :S
    :DDDDDDDDDdddd
  • precision
    #27932
    pont így nyertem ma egy jó kis zsetonmennyiséget 2000$ GTD -n, 20k chip volt az átlag és volt 60k -m, és TT -m volt dealerként, utg1 -en 15k -s allin, mindenki dob, én meg call :) A5 volt nála, nem színben, nem jött le semmi és vittem a potot

    aztán később meg elszartam és csak 20. lettem, de így is nyertem 18 dollárt
  • Lammer
    #27931
    na akkor most nezz megnagyobb kerek szemekkel: JJ-t is! :)

    sajnos a TT es JJ megado statjaim borzalmasak meg liveon is... es hiaba jatszok matekbol, sajnos ilyenkor kozbeszol egy enyhe gyomorgorcsos erzes :D es fold :D (es kb 70% jol is teszem az a borzalmas :D)
  • ntex
    #27930
    TT-vel nehogy már ne adj meg egy short stack pusht mikor amúgy is ICM szerint pusholnod kellene... :D
  • Lammer
    #27929
    liveon TT-t ugy elhajitok kozeprol is, mint a pinty! CO es folotte szoktam kijatszani :)
  • Lammer
    #27928
    "Vagy beiktatok egy nagyon hosszú szünetet"

    ...vagy ha pösti vagyol, akkor teszt gyanant nezzel be par 2500 (3000) es folfele versenyre and/or 100/200-as cash gamere...

    500-as bohoc, de feszes/jo jatekkal donto asztal kozel leszel
    1500-as meg mar normalisabb, de ott a "rake" baromi nagy mivel 500 az osztoke
    2500-as mar okes! menet kozbeni hand elemzesek, normalis arcok stb csak kicsi a kezdo stack (20K)
    3000-es szinten, de ott mar 30K... es jo nagyon! :)

    50/50 cash bohoc! (Ahogy paul is tapasztalta)
    100/200-on mar komolyabb :) (10K HUF a minimum beulo)

    probald ki :)
  • ntex
    #27927
    Itt már ICM szerinti játék volt :)
  • Lammer
    #27926
    lol! latszik azt latod ki a hszeimbol, amit akarsz... ezeket az "onlineos" szitukat amiket beirtam poenbol mind tolem fuggetlenek voltak, csak erdekessegkepp irtam le ;)

    liveon meg a "bukasaim" egyre jobban pozitivak ;)
  • petesilver
    #27925
    Érdekességnek/szórakozásnak/gyakorlásnak:

    kell hozzá igazi pakli kártya, ez a dealer vizsga része, és jópofa variancia teszt is, sok újraosztás nélkül:

    6 kezet ki kell osztani felfordítva, marad a kezedben 40 lap. 8X5 board. Ezeket nem szabad utcánként kirakni, leszámolsz ötöt, és egyszerre felfordítod őket. Ugye handek maradnak, csak a boardokat osztod újra, amíg el nem fogy a nyolcadiknál. Az egészre van boardonként 1
    3 másodperc a felfordítástól számolva. 2 Boardot lehet hibázni a 8-ból, háromnál bukta van. Érdemes kipróbálni, nem annyira egyszerű, mint azt hinnétek :)

    Nincsenek utcák, egyszerre látod a közös 5 lapot, és ahhoz kell jól összerakni a 6 handet.
  • Lammer
    #27924
    es most itt ki sirt te szerencsetlen?
  • precision
    #27923
    vagy dobálgasd a kis párokat... szinte elenyésző százalékban jön ki rá a drill
    persze ha tele vagy zsetonnal és kicsi a vak akkor más a helyzet... akkor be lehet limpelni és szépen lecsekkelni a flop szettet :)
  • ntex
    #27922
    Úgy látszik ez a balszerencse is csak engem kísért hogy a pocket párokkal pusholva egy szaros JQo vagy JKo -ra is megjön valamelyik lapja az ellenfélnek riverig, fordított kényszerpush helyzetben mindig kitart az ellenfél alacsonyabb pocketje...

    Ma is csak 4x estem ki ilyenek miatt SNG-ről... Legutóbbi SNG-men először a TT-vel adtam meg egy 3 BB-s pusht 11BB-vel, JKo ellen persze hogy riverre megjön a J, utána 88-al pusholok CO-ról BB megad AQ-val turnre esik a Queen...

    Kezd elmenni a kedvem végérvényesen, folyamat kiszopok az ilyen helyzetekben sorozatban.

    Vagy beiktatok egy nagyon hosszú szünetet
  • sandor8206
    #27921
    anya nincs a közelben, ilyenkor itt sírja ki magát
  • xxxpaulxxx
    #27920
    OK, de ha feladtad, akkor ITT ne szidd légyszíves az online pókert, illetve ne mondd az élő bukásaidra azt, hogy "onlineos", mert erre, azoknak akik még nem adták fel (és nem is fogják) nincs szükségük:)
  • Lammer
    #27919
    (88 allin azert, mert kedvence... a flop meg Q8 volt es a 99 river elott lyuksorhuzova javult. live rng xD)
  • Lammer
    #27918
    ntex: en mar az online elmenyek miatt 122x feladtam... de az elo visszaadta a remenysugarat :)

    (nem tudom mukodik-e a javas mobilos valasz gomb, ezert irtam igy)

    btw tegnaprol ket erdekesseg
    2 short allin: 88, 99
    baromi sok zsetonos call Q8 -> ugy, hogy borult egy 8-as!!!!
    flop: 8 xD
    hoemberes allinelovel joban vagyok nagyon, baromi nagy arc btw :D

    Sogorjelolt nagyobb versenyere ketszer neztem at : 5555 es QQQQ xD (nem tudott sokat vinni, buborek lett, de osszedobtak
  • xxxpaulxxx
    #27917
    Ne hasonlítsuk már össze az élő és az online pókert.:)
  • Lammer
    #27916
    nah vegre ertelmesen vitaztok! :)

    gudnyuz: ma voltam elo-n... 51 indulo 6 fizet: 5ik...
    short: 33 olle
    nagyvak, na jo megadom... (2.x nagyvak es nagy zsetonos) T4o (!!!)

    flop: T4... :D

    kerdes: miert van az, hogy online nem megy olyan jol... eloben meg folyamatosan plusz ROI-ban nyomom? (donto asztal, ITMek stb)

    hmmm mondjuk a stilusom eloben: szigor ultrafeszes (mar ismernek! es ezert lehet neha blofizni, mert fosnak ha hivok :D)
    online meg nehol lazahulyegyerek... lehet meg is valaszoltam a kerdest?
  • ntex
    #27915
    Én sem adtam fel csak kicsit elkeserített hogy egy év játék után is 0 a teljesítményem, pedig az utóbb 4-5 hónapban eléggé a tanult dolgok/táblázatok alapján játszom, mégis ugyanott vagyok ahol elindultam...
  • sandor8206
    #27914
    én is nyereséges vagyok micron, mint PS mint Full tilten, sőt kb. -re ugyanazt a ROI-t is hoztam
    nem egy nagy pénz, de amennyi időt bírtam régen játszani és SnG mennyiséget, rakebonusszal, befizetési bonusszal már szép kis mellékes summa
    most viszonylag van időm, tanulok játszok + nem sajnálom a pénzt a progikra (most vettem pl: Wizardot meg)

    szóval csak csinálni kell ésszel, nem nyavalyogni és megy az

    + jó pár ismerősöm van akit nevezhetünk magyar szinten pronak, ebből élnek és elég jól
  • xxxpaulxxx
    #27913
    Szerintem pedig még mindig a hozzáállásoddal van baj.
    Íme az én grafikonom... pár napja készült, azóta még buktam pár 10 dollárt és ezért is kellett visszalépnem NL4re...


    Elkezdtem úgy egy hónapja egy karácsonyi "challengemet"... hát ez lett belőle... ÉS? Most adjam fel? Ok... mákoltak is, vannak benne bad beat és coolerek is (ezt az EV is mutatja), de én is ugyan úgy hibás vagyok! Volt amikor túl sokáig játszottam (5 órát egyhuzamban éjszaka... szerinted mennyire volt A játék?), volt amikor felléptem egy lmittel feljebb, volt amikor túl sok asztalon játszottam... Jah és persze természetesen messze nem jó a játékom!
    És itt a legfontosabb: Azt hittem, hogy jól játszok, jól csinálom a dolgokat, de aztán HOPP rögtön lerángatnak a földre, amikor postolom a handeket kézelemző fórumokba;) Szóval nem hiszem, hogy te is a legjobban játszanál... tényleg... én is azt hittem magamról.:)

    Mindegy, megérdemlem... lehet, hogy ez az egész kellett is... abszolút nem vagyok elkeseredve... sőt... még magabiztosabb vagyok a pókerben, mint valaha.

    Jah amik még bíztattak: Nem sokat játszottam még NL4en most, de láttam egy faszit múltkor, aki az összes asztalon ott volt, ahol én és 2-3BI++-al ült mindenhol. Rákerestem PTR-en és úgy háromnegyed év alatt 3-4ezer pluszt termelt... NL4-en!!!!!

    Nah meg persze nemsokára meg tudom venni bwinen a 100 dolcsis bónuszt és akkor picit meggyorsul a visszajutásom NL10re:))

    Egyébként meg... tegyük fel nem lehet nyereségesnek lenni... nézz szét PS-en a naplók között:) Rengeteg nyereséges High stakes/Midstakes játékos van, aki nem feltétlen edző:) Ők hogy jutottak fel NL100/200/400 vagy mondjuk 1000-re? Feladták az első kudarcnál? NEM
    Nah engem az ilyenek bíztatnak:))
  • sandor8206
    #27912
    bocs mindenki ugyanazt játszaná jól, akart lenni a 2. 0-nál