30078
  • Lammer
    #27871
    es a legborzasztobb, hogy ez a hulye szin megver egy ilyen gyonyoru kezet CSAJOK RULEZ! :D es ez eloben olyan szep amikor egy holgy mutatja (ladies for lady)
  • xxxpaulxxx
    #27870
    Most én is siránkozok picit:D
    Kezd nagyon idegesíteni, hogy ilyen lószar helyzetek miatt megy el a pénzem... stackelni már nem tudom mióta nem stackeltem, kicsi potokat nyerek állandóan és ilyen potokat vesztek...
    Ellenfélnél Q5o volt:



    Ellenfélnél Th9h volt:
  • Lammer
    #27869
    (abba viszont nem vagyok biztos, hogy bonyolitsuk a szitut, hogy ha esetleg a kis es nagyvak dobja a lapokat es tegyuk fel a kis allinesnek kevesebbje volt, mint az SB, akkor az SB es BB azon toredeket nyeri meg amennyi neki "jar"...)

    ergo (600/1200 szinten, no ante):
    p1: 500 -> allin
    p2: 1500 -> allin
    p3: 2400 -> allin
    p4/sb: 3500, de fold
    p5/bb: 5100, de fold

    akkor main pot: 2500 elvileg (mert szerintem csak 500-ig kaphatja meg a dobott SB/BB-t, igaz?)
    kis allin 500 + p2 500 + p3 500 + sb 500+ bb 500 = 2500
    side pot: p2 maradek 1000 (500 berakva mainbe)+ 1000 (500 berakva mainbe, 900 visszater) + SB 100 (500 mainben) + BB 700 (500 mainben) = 2800

    ez oke?

    jol irtam?
  • Lammer
    #27868
    akinek a legkevesebb zsetonja van annak lesz a tobbszorose (ha 3-an adjak meg, akkor leegyszerusitve ugye 4X penzet, nyerheti az illeto) a fo"pot! akiknek meg tobb van meg megy (tobb, attol fugg mennyien ugye, ha 5-en allinelnek, akkor ugye lehet tobb is ha tovabbszituznak) sideba...
  • Tyler1
    #27867
    na ezt még most se vágom. aki allin megy, annak nem a főtpotba megy a lé? eddig úgy tudtam, hogy a side potba megy az allin utáni emelések.
  • Lammer
    #27866
    en igy vagyok a KK-val... nem tudom miert, de irtozom az AA-tol... azok meg eloben is vereznek nalam* hiaba beszthend preflop... viszont KK eloben* nagyon jol szokott hozni, erdekes :)

    (*online-t nem veszem ide, mert ott a preflop allin statom a beka feneke alatt van, tok mindegy mivel adom meg ugye)
  • Lammer
    #27865
    mindég a river asz... mindég... pedig annyira imadom a KK-t :)
  • xxxpaulxxx
    #27864
    Pont ezért nem szabad feljebb lépni:/
    Tegnap én már azon gondolkodtam, hogy mi lesz, ha teljesen elfogy a rollom? Honnan szerzek annyit, amiből tényleg fogok tudni játszani:D
    Aztán picit lehiggadtam és kijelentettem... ha lemegyek 100-ig, akkor egy jó időre abbahagyom és csak tanulom... ezért be is ültem két NL20as asztalra és szerencsére a fordítottja történt meg:D
  • ddt500
    #27863
    50 euró minusz. Jó volt. Tiltre kerültem. emel az ember. 1,50. Én visszaemeltem 6-ig 7799-el erre a harmadik ember visszaemel 20-ig. Há call mer dühös vagyok. Kedvenc floppom lejött JJQ. All in. QK. Mit mutat fel a visszaemelőnk? AK106. Erre aztán rárákell emelni.Mindegy. 1 hét munkája oda. Mondjuk két nap alatt 7X vesztettem fullal.
  • sandor8206
    #27862
    simán megadok 84-el, szitu függő
    nem tudom mit grafikonozol, annyira izgat menj fel sharkscopra, pokerstars-nevem itteni, bár ott csak július óta játszok és nem sokat
  • xxxpaulxxx
    #27861
    Pedig nagyon nem szabad!:DD
    Mind1... belefért:)
  • ddt500
    #27860
    Ilyet én is szoktam. Néha nagy szopás néha széles mosoly.Én ugye PLO10-en játszom. Tegnap beültem PLO30-ra. Egy beülő bukta.(Bankroll 1/5-e). Utána PLO50.80$-nál kiszálltam és elégedett voltam.
  • Rash87
    #27859
    Mondtam,grafikont villogtass már meg, hogy mire ez a nagy szád mindig :)
    Hjaa, hogy azt már te is cikinek tartanád,akkor sorry. Te is az a nagy fish kategória lehetsz,aki pl. 48-al meg. Bár nem lep meg,ha neked alap 48-al megadni :D
  • xxxpaulxxx
    #27858
    Közben a legrosszabb dolgot csináltam:
    Egy film megnézése alatt felmentem NL20ra 2 asztalon és gondoltam megszedem magam...
    NEM SZABAD!
    De nekem mázlim volt:D
    Hogy miért csináltam?
    -Ugyan olyan szar a játékosállomány bwinen
    -Éreztem, hogy most nem vagyok tilten még ilyen bazinagy veszteség után sem
    -Nem vagyok hajlandó visszalépni NL4re, mert ott már tényleg túl sok a hal:D
    -Ilyenkor sokan szeretnek ittasan leülni játszani;)

    Eredmény: Folytatom NL10en... de a holnapi napot pszichológiai cikkek bújásával töltöm... NO JÁTÉK!
    (úgy se fogom kibírni:P)
  • xxxpaulxxx
    #27857
    No srácok! Nyugiiiii!:D
  • sandor8206
    #27856
    na kiheverted már az AA vs KK? jó pár napig nem voltál itt, bár megértelek ilyenkor én is depis lennék pár napig, ha ilyen "ritka" nagy bad beatem lenne, főleg a 4. leosztásra......ahhhhhhh, hogy bírtad ki?! tiszteletre méltó
  • xxxpaulxxx
    #27855
    Minden erőmmel azon vagyok, hogy karácsonyi ajándékra összejöjjön a pénz...
    de szinte kizárólag ilyen -10, -20as sessionjeim vannak...
    Mákolnak, mákolok, nem jön a lap, rosszul játszok... minden benne van...
    Vissza kell lépnem NL4re, mert -10 dolláron vagyok...
    Durván egy hónapja kezdtem az SH-t... voltam 2x is 120$ +ban, de most -10ben vagyok...
    Hahh... karácsonyi ajándék+ barátnőm szülinapja... HOGYNE:))

    De ami a legjobb, hogy nem vagyok ideges... jó picit bosszant, de elfogadom... ennek ellenére optimista maradok, csak nagyon nem szeretném, hogy elfogyjon a maradék rollom (az elmúlt két hónapban veszegettem ki pénzeket, ami eddig nem hiányzott, de most látom csak, hogy mennyire hiányzik... 150$-on vagyok, ami NEM jó...)

    Szóval vissza kell lépnem nl4-re, mert még 15 hasonlóan eredményes session és annyi a karrieremnek:D
  • ntex
    #27854
    :OOO
  • xxxpaulxxx
    #27853
    Jájj... nagyon nem jó ez így...
    Nagyon kezd fogyni a rollom...
    jajj...
  • Rash87
    #27852
    Hozod a formád ismét. Csoda,h téged még nem a Tv-ben látunk a nagyok között!

    Azért egy idei grafikonra kíváncsi lennék, csak hogy mire vered állandóan magad s oltod le finoman azt, aki bemeri írni,hogy hogyan/mivel adták meg s mákolták le...
    Ha neked ilyen természetes,hogy 84-es meg ilyenekkel rezzenéstelenül megadják, akkor szobrot emelek neked karácsonyra.
  • precision
    #27851
    ok.
  • sandor8206
    #27850
    azért side pot, mert ők 500 raktak be te meg csak 150, ők külön játszanak a (500-150)*2 potért
  • xxxpaulxxx
    #27849
    Nah ezeket a side pot dolgokat én sem tudom, majd valaki elmondja, aki okosabb:D
  • sandor8206
    #27848
    kurvára el vagy tévedve sztem, azzal calloz amivel akar és olyan téten ahol akar
  • precision
    #27847
    callozzon a szarjával freerollokon meg micro asztaloknál, ne egy 3 USD SNG -n, szerintem :)
  • sandor8206
    #27846
    lehet oddsz callon volt, amúgy tökre nem értelek titeket? mi bajotok a fishekkel? miért baj nektek, hogy 84 calloznok? néha nyernek , nagy dolog.
    kitől akartok pénzt nyerni? phil iveytól? :-)
  • ntex
    #27845
    Mert a csíra fish azt hiszi hogy ez a póker tudás hogy random lappal megad és bemákol :D Azt se tudja mi az hogy mákolni, csak bejön neki a random két párja amivel lemákolja bármilyen pocketed és ő a májer :)
  • precision
    #27844
    3 dolláros sng -n miért kell megadni egy preflop allint 8-4 off -al ? :)
    KK -m volt, lejött neki a 8 -as flopon, turnon a 4 -es

    és még egy "hahaha you donk!" -ot is kaptam

    online poker! én így szeretlek :)
  • Tyler1
    #27843
    köszönöm, akk élek vele :D
    nem vágom az egész leosztástörténetet, de olyasmi volt, hogy 1. ember allin ment mondjuk 500 zsetonnal flop előtt, 2. megadta, én allin mentem 150-el, többi dobott. lejött a 2 lap, első ember alacsony 2 pár, második magas 2 pár, nekem sor. én kapom ugye a main potot, 2. a side potot. na most hogy van ebben a side pot, és miért több, mint a main? :)
  • xxxpaulxxx
    #27842
    Ha bármi további kérdésed van, szólj nyugodtan, segítünk:)
  • Tyler1
    #27841
    ezt vágom, nagyjából már ismerem a játékot, csak van még 1-2 sötét folt :D pl. ezt az elosztásos dolgot nem vágtam, meg hogy a magasabb kombináció hogy jön össze(eddig azt hittem a kísérő lap magassága határozza meg, hogy ki viszi a potot) :D
  • xxxpaulxxx
    #27840
    Jah és még egy tipp, amik így a kombinációk kapcsán eszembe jut:
    FULL HOUSE! Ne feledd! Ez is egy létező kombináció! (ugyebár egy drill+ pár kombinációja)... azért mondom ezt, mert eleinte én alig ismertem fel/alig láttam bele a játékba, hogy kint lehet ilyen is... aztán megkérdeztem másokat és ezzel sok kezdő így van:D
  • xxxpaulxxx
    #27839
    Mindig az 5 lapos kombináció számít! Eleinte (még amikor facebookon pókereztem:D) én is azt hittem, hogy a több szín számít, de nem:) Ha 1 lapos flössöd van, de az magasabb kombinációt tesz ki, akkkor te nyertél.
  • Tyler1
    #27838
    ááá értem! :)

    és ha az asztalra lejön egy pikk flöss pl. 2,4,7,T,J - az egyik játékosnak pikk J és kör T, a másiknak 5,7 mindkettő pikk? ilyenkor is a magasabb számít, vagy a több szín?
  • xxxpaulxxx
    #27837
    Pontosan:)

    Az asztalon levő lapokat is tekintsd a sajátodnak... a kezedben levők mondhatni "kiegészítik"
    Tehát hét lapból számít 5. Ha párod van, akkor a pár + 3 legmagasabb, Ha két párod van, akkor a két pár + 1 legmagasabb, ha drilled van, akkor a 3 kártya + 2 legmagasabb...stb
    Ezért is van ugye, ha pl lent van a flösshöz 4 szín, mondjuk pikkből, az egyik játékosnál pedig ott van a pikk K, a másiknál a pikk A, akkor egyértelműen a pikk A-val rendelkező játékos viszi a kasszát, mert neki van a legmagasabb kombinációja.
  • Tyler1
    #27836
    aha, szóval 2 azonos kombináció mellé, még a legmagasabb lapok is számítanak, és ha az az asztalon van, akkor van osztozás? ha a példádban vkinek, K6 van, akk már ő viszi a potot magasabb lappal?
  • xxxpaulxxx
    #27835
    Mindig az 5 legnagyobb lap dönt.
    Pl ha az asztalon sor/flöss van.. tehát mind az 5 leterülő lap része a kombinációnak, de a te kezedben is van egy szín a flösshöz/a sornak egy alacsonyabb lapja, ahogyan az ellenfélnél is, akkor osztoztok, mert "nem fér be"

    Ha az asztalon két pár van és egy magas kísérő, nektek pedig mindkettőtöknek van valami random alacsonyabb lapja, akkor is osztoztok

    Az első példádat nem teljesen értem, de a király párosnál is ez van... ha mondjuk az egyik játékosnál van K2, a másiknál K4, az asztalon pedig a következő található, hogy pl : K A T 5 7, akkor is osztoztok, mert ekkor a kezetek mindkettőtöknek K pár és mellé A T 7, azaz a három fennmaradt legmagasabb lap.:)
  • sandor8206
    #27834
    valószínű a boardon a maradék 3 lap mind nagyobb volt mint a ti 2 lapotok
  • Tyler1
    #27833
    üdv! még tanuló szinten vagyok, nem vágom, hogy ha több játékosnak is pl. két párja van, amiből egy már az asztalon összejön, a másik meg mindenkinél pl. király pár, akk miért pot elosztás van, miért nem a kísérő lap dönt?
  • precision
    #27832
    "Egyszerűen a bankod elküldi az államnak, hogy mennyi pénz jött pókeres számládról"

    És ha paypalra vagy egyéb netbankra utaltatom ki onnan meg elverem az egészet ebayan akkor mi a helyzet? :)