30078
  • Carloska
    #12947
    JACKS SUCKS :D

  • Lory87
    #12946
    AA páromat a multkor 96o nyomta le :) Preflop all-in mentem mert freeroll volt és ottt Méniákok kaptam egy nagyobb Stacktöl egy Call-t ,és már floppon lejött neki a sor omg :) ki is ejtett
  • ba32107
    #12945
    Múltkor játszok, egyik gyerek belimpel, mögötte emelnek, adja. Flop, turn, river, végig adja a hívásokat. Mi volt nála? 96o. És egy bottom párra adta :D De érted, 96o-val még akkor sem megyek be, ha buttonon vagyok és mindenki belimpelt, nemhogy emelést megadni :D
  • sandor8206
    #12944
    bár turnél mutathattál volna nagyobb erőt, fél pot az kevés
    Helyedbe így játszottam volna meg
    Preflopp 4BB emelés
    Flopp 3/4 emelés (mondjuk én itt QQ-val visszapusholtam volna rád :-D)
    Turnél meg all-in, mert már akkora lett volna a pot, hogy be kellett volna tolnom :-)
  • TaRka0107
    #12943
    Hát nem értem egyeseket! Megadnak egy emelést 4-J-ra és lejön neki két négyes flopon!:)
  • sandor8206
    #12942
    figyeld az a lényeg, hogy te jól játszd meg ha lemákolnak ez van, DE a lényeg a játékod
    PL: preflopp AJs abból a pozícióból emelés
    agyerek jó nagy hülye volt, de sajnos ez lényegtelen mert mákja volt
    De annyi hibát követett el amit csak lehet
    QQ-val nem emel preflopp, floppon nem emel vissza
    Turnon, nem tudom de sztem J set nagyobb egy QQ, egyértelmű, hogy az volt nálad itt is calloz és mákja volt
  • ddt500
    #12941
    Nem az a lényeg, hogy ő megadja-e. Hanem, hogy a megadásból te levonsz-e valamilyen következtetést. Ha nem akkor kár pókerezned. Ha te csak arra tudsz gondolni, hogy a te lapod az erősebb...
    De, hogy értsd. Ha utólag nézzük mind a ketten szarul játszottatok és neki volt szerencséje.
    Nézzük lépésről lépésre. 1.Te nem emelsz AJs-re (önmagában nem lenne hiba ha utána nem veszítesz el vele mindent). 2.Pisticcm nagyvakként nem emel akkorát mint a ház kézbe QQ-ra pedig 3-an is bejöttek előtte. Én minimum 320-ig emeltem volna. A QQ erős lap de 3 limpelővel szemben már nem. Egy komoly emeléssel 2 embert kivett volna. 3.Flop után te emelsz 3BB-t. Ez jó lépés volt. 4.Pisti csak megad ez kifejezetten rossz. Egyértelműen vissza kellett volna emelnie de szerintem te azt is megadtad volna hiszen legmagasabb kisérőd volt.
    Itt álljunk meg egy pillanatra. Miféle következtetéseket lehet levonni a megadásból? Szerintem:a.Pistinek van J-ja, b.flösre hajt, c.sorra hajt, d.10-es párja van és azt hiszi blöffölsz, e. valamilyen szetje van.
    Na már most pontosan azért mert te preflop nem emeltél nem igazán illik bele a képbe a JJ,QQ, KK, AA páros. Ha én nagyvakra monster párt kapok kézbe biztos, hogy emelek 3 ellenféllel szemben.
    5.Turn után te 5BB hívtál ami még mindig jó játéknak minősülhet hiszen ha húzója van ezt már nem kéne megadnia mert a két bubi miatt nem biztos, hogy a flös vagy a sor elég a győzelemhez. Ő viszont megadta. Ez bizony a részéről egy igen rossz lépés volt. De jött a river és megmentette.
    Azt értsd meg, hogy bár ő szarul játszotta meg a QQ de ettől még megúszhattad volna a kiesést ha preflop beemelsz. Mert 22, 1010, J10 J2 mind vert volna már a flopon és mivel nem volt emelés simán belefért volna egy ilyen lap. Az most egy dolog, hogy QQ volt nála de pl.én egy 1010-est pont így játszottam volna meg.
    Aztán persze lehet orbitális faszságokat beszélek de ez a véleményem.
  • zeli
    #12940
    Turnnél azt hittem, hogy a river egy 3. káró lesz. Mert akkor a hibád egyértelműen az alacsony turn-emelés lett volna. Én biztos többet emeltem volna, a két szín miatt. Talán így el is hiszi, hogy bubid van. De amúgy itt sztem mindenképp vesztettél volna. Preflop, flop allinodat biztos megadja, turn-ön talán elgondolkodik, hogy van egy bubid, de ez sem biztos.
    River előtt 5% esélye volt, lebaszta neki, van ilyen. :\
  • MEdievil
    #12939
    Akkor is megadja csak és nem igazán vagyok előrébb mert A6-ra is megadta volna. BB pozícióból Q párral végig check call azóta se tudom elhinni.
  • ddt500
    #12938
    Ha emeltél volna preflop akkor sejthetted volna, hogy van nála valami. Talán vissza is emel. Egyébként ő játszotta meg szarul. Ha a végén nem jön le a dáma akkor rendesen lehúzod. Balszerencse.
  • sz4bolcs
    #12937
    Ez egy álomszép történet, minden pokeres álma. :)
  • TaRka0107
    #12936
    Talán azért mert Cash Game-en más stratégia kell mint SnG-n! Most nekem is az SnG megy jobban!
  • sz4bolcs
    #12935
    Részvétem. ://
  • sz4bolcs
    #12934
    Miért van az, ha egyasztalos versenyre beülök, ott általában jól teljesítek, de ha csak simán beülök pénzes asztalhoz, ott jobb esetben alig nyerek, többnyire bukok?
  • MEdievil
    #12933


    Most itt mit csináltam rosszul? Vagy ezzel mit lehetett volna kezdeni?
    Oké az elején emelhettem volna de nem szeretem ezt a lapot (AJ) mindig megszívom vele. Szóval maradt a limp és nézzük mit hoz a flop inkább biztosra mentem volna. Ráadásul QQ-val az allint is megadja szóval annyira mindegy szerintem. Azt éreztem hogy nincs sora egy bubira számítottam inkább valami alacsony kísérővel..
  • ba32107
    #12932
    Hát az én ROI-m közel sincs annyi :D Sőt... igazából az a baj, hogy még mindig nem találtam meg hogy melyik játék való nekem igazán. Cash game nagyon hullámzó, és kicsit unalmas. Kb egy hónapja elbuktam pár beülőt, azóta nem játszottam CG-t. SNG az jó, tetszik, de se felfelé, se lefelé nem tudok menni, csak egy helyben toporgok. Igazából a tourney-k felé szeretnék elmozdulni, mert ott van a legjobb lóvé és a legjobb érzés ott jó eredményt elérni, csak oda kell a legtöbb tudás, és (legalábbis egyelőre) nem érzem, hogy stabilan menne nekem az a játék (mert azért szerintem stresszesebb, mint a sima CG vagy SNG). Szóval nem tudom, mindenesetre abbahagyni tuti nem fogom mostanában a játékot.
  • pLau
    #12931
    MOstis KK hivok csávo allint otl megadom szevasz nála 55 floppon ott az 5ös. Legszivesebben irnák egy levelet psnek h a kurva annyukat csalnak.
  • pLau
    #12930
    Elegem van a pokerstarsbol 2 hete ezt csináljak szinte csak bukok.
    PokerStars Leosztás #34493522091: Hold'em No Limit ($0.25/$0.50 USD) - 2009/10/25 22:04:25 CET [2009/10/25 17:04:25 ET]
    Asztal 'Hunan V' 6-max #2 szék a button
    1 szék: pperhala ($7.70 zseton)
    2 szék: craigyc17 ($10.70 zseton)
    3 szék: Quicktest76 ($13.65 zseton)
    4 szék: paddy3588 ($69.85 zseton)
    5 szék: MrSarcastics ($68.65 zseton)
    6 szék: pLaupoker ($29.85 zseton)
    Quicktest76: berakja a kisvakot $0.25
    paddy3588: berakja a nagyvakot $0.50
    *** ZÁRT KÁRTYÁK ***
    Kapott pLaupoker [Ac Ad]
    MrSarcastics: dob
    pLaupoker: emel $1 eddig $1.50
    pperhala: megad $1.50
    craigyc17: emel $9.20 eddig $10.70 és all-in ment
    Quicktest76: emel $2.95 eddig $13.65 és all-in ment
    paddy3588: dob
    pLaupoker: megad $12.15
    pperhala: dob
    *** FLOP *** [6s 6c 9h]
    paddy3588 mondta, "cold"
    craigyc17 mondta, "K9 nice"
    *** TURN *** [6s 6c 9h] [3h]
    *** RIVER *** [6s 6c 9h 3h] [9s]
    *** MUTATÁS ***
    Quicktest76: mutat [Kh 9d] (full house, Kilences full Hatos párral)
    pLaupoker: mutat [Ac Ad] (Ász és Kilences két pár)
    Quicktest76 begyűjtött $5.60 ebből: mellék pot
    craigyc17: mutat [Kd Kc] (Király és Kilences két pár)
    paddy3588 mondta, "sick"
    Quicktest76 begyűjtött $32.40 ebből: fő pot
    paddy3588 mondta, "ness"
    *** ÖSSZEGZÉS ***
    Teljes pot $40 Fő pot $32.40. Mellék pot $5.60. | jutalék $2
    Asztal [6s 6c 9h 3h 9s]
    1 szék: pperhala dobta előtt Flop
    2 szék: craigyc17 (button) mutatott [Kd Kc] és veszített ezzel: Király és Kilences két pár
    3 szék: Quicktest76 (kisvak) mutatott [Kh 9d] és nyert ($38) ezzel: full house, Kilences full Hatos párral
    4 szék: paddy3588 (nagyvak) dobta előtt Flop
    5 szék: MrSarcastics dobta előtt Flop (nem rakott be tétet)
    6 szék: pLaupoker mutatott [Ac Ad] és veszített ezzel: Ász és Kilences két pár
  • TaRka0107
    #12929
    Most egy 30fős 3$os SnG-t nyertem meg! +21$ a számlához! Nagyon sokáig short stack voltam, de aztán felhoztam egy pár szerencsés és jól megjátszott handdel! Volt olyan hogy Q5el vertem el egy AK-t! Flopra jött két Q:D Volt egy pár jó hand.
  • ssx22
    #12928
    Hacsak napi 20-25$-t lehetne keresni pluszba , akkor tuti kilépnék a melohelymről, mert az már napi 4000 Ft. És havi 30-szor, 31-szer több mint ha dolgozni mennék
  • sandor8206
    #12927
    az a baj, hogy jó hogy ismerem őket, el is beszélgetünk egy-két dologról néha
    pl: volt hogy az egyikkel elbeszélgettem, mert abba akartam hagyni a pókert, mert eléggé nagy hullámvölgyben voltam elegem volt az állandó lemákolásból,ő miatta próbálkozok még most is és bár nem vagyok jó pókerjátékos, de a fejlődést magam is látom
    de pl: van egy gyerek (én csak ismerem őket) aki nagy haverjuk, együtt is kezdték a pókert segítenek is a gyereknek még se megy annyira jó neki
    A lényeg minden saját magadon múlik, valakinek könnyebben megy valakinek nehezebben
    Hát amúgy jah, már nem ilyen aprópénzekkel játszanak ( 3-an vannak), volt, hogy hazaértek élő versenyről, neten is indultak utána, mert pont akkor indult amikor hazaértek és miért ne? :-D
    100 ezer Ft volt a nevezés :-) hát nem a mi bankrollunkhoz való
    Megegyeztek ha egyik odaér szétdobják, egy gyerek odaért fejenként egyből 1-1 milkó
    De abban igazad van, pénzből könnyebb sok pénzt csinálni
    Pl: SnG avarege ROI ha már 15 % az már jónak mondható, e fölött már nagyon jó
    ha 1$-on indulsz és hozod ezt a szintet, lesz egy zsebpénzed, ha 50$ akkor már nem kell menni dolgoznod :-D
  • ba32107
    #12926
    Azért ezek nagyon durva dolgok. Ilyen magas szinten szerintem nekem nem menne, én alapvetően elég konzervatív ember vagyok, szeretem a biztos hátteret, nem nagyon tudnék ezer dollárokkal dobálózni. Te már előnyben vagy, hogy ilyen ismerőseid vannak :D Azért az a kemény, ha belegondoltok, ezeknek egy-egy kisvakja annyi, mint a mi átlag bankrollunk :D
  • sandor8206
    #12925
    valószínű ha 20$ß-ból csinált 300 000 $, kicsit több időt rá szán freerollból talán összetudott volna szedni 20 $ :-)
  • KAMIONOS KOGYO
    #12924
    Az a 10$ + a 20$ is pénz!
  • sandor8206
    #12923
    + ja igen a póker szerencsejáték, szóval nem árt egy jó nagy adag szerencse is :-)
  • Carloska
    #12922
    Nice Hand ! :)
  • sandor8206
    #12921
    született zsenik!
    Van egy másik gyerek az freerollból indult, csinált eddig + 10000 $ magának, ő magyar.
    haverom 1 óra alatt ezt magam is láttam, beült 25$ mindig feljebb ült asztalokhoz, kiszállt 1000$-al, kegyetlen emberek vannak.
    Persze volt, olyan, hogy bebolondult és betolt pár nap alatt 1 millió Ft-ot, a gyerek zseni, de nagyon hangulatfüggő, ha megy neki verhetettlen ha szerelmes akkor bukik
    Egy másik ismerősöm nem egy akkora szám, de hihetetlenül stabil, mint egy szikla, ő amióta otthagyta az állást kb. 6-7 hónapja 6 millió Ft-ot keresett.
    + megnéztük ezt az angol gyereket, hogy játszanak, el kell mondjam lópikula lennénk hozzájuk képest, annyira agresszívak, hogy beszarás
    Volt ilyen party 200$ a BB, cash game
    gyerek emel 600$, másik ráemel 1200$, 3. gyerek 3200$ még ráemel
    első gyerek all-in, másik kettő dobja most képzeld el mi lehetett náluk, ráemelésre még egy ráemelés, push-ra meg fold
    Kegyetlenül játszanak
    Volt olyan, hogy még nagyobb asztalnál (ezt csak haverom mesélte) 500 000$ potot a gyerek K magassal vitt el.
  • ba32107
    #12920
    10 dollárból pár óra alatt összepókerezett 20000-et egy kezdő? Ez azért elég hihetetlenül hangzik :) Az ilyen emberek vagy iszonyatosan szerencsések, vagy született zsenik.
  • TaRka0107
    #12919
    Végülis megnyertem az SnG-t! Azt hiszem Bochumsbosc-vel maradtam headsup! Nem tartott sokáig. Emelt preflop, megadtam 8 10-re.
    Lejött nekem egy 10es top pár.
    Hívott folytatólagosan, visszaemeltem allin és egy 99es párt mutatott!
  • TaRka0107
    #12918
    Igaz.
  • sandor8206
    #12917
    ha úgy gondoltad, amit végül is jól gondoltál és támadásba lendültél floppon vissza raise, akkor végig kell csinálni a dolgot, turnon is raise, nem adhatsz ingyen lapot, szerencse hogy nem jött riverre A vagy K.
    Legalábbis én így csináltam volna :-)
  • TaRka0107
    #12916
    Lehet hogy rosszul játszottam meg, de annyira tudtam hogy valami monster keze van és nem floppolt egy párt se!
  • sandor8206
    #12915
    nem kell hozzá pénz, ha jó vagy :-)
    most mesélek egy sztorit, kicsit hosszú lesz!
    Ismerősöm elkezdett kb. 2 éve pókerezni játékpénzzel vele együtt kezdett el egy angol csávó, összeismerkedtek, msn vagy mifene csere, haverok lettek stb. egyik alkalommal úgy fél évre rá amikor elkezdett ismerősöm igazi pénzben játszani, az angol gyerek kért tőle 10$ (eddig játékpénzzel nyomták), csak hogy kipróbálja az igazit
    Ki is jelentette csak óvatosan nyomja, erre beült 5$, 3$ SnG-re
    Ismerősöm meg is jegyezte neki, hogy jó óvatosan kezdi :-)
    Na egy darabig nézte a gyereket, megnyerte mindkettőt, nagyobbra nevezett, azokat is hozta, beült cash gamre ott is hozott, de ide is full pénzzel ült be.
    Na ismerősömnek el kellett mennie valahova, eltelt pár óra hazaért, megnézte a gyereket már 20 000$ járt csah gamezett, persze mind a 20 000$-ral full bankrollalal ült egy asztalnál, ERRE pufff elbukta az egészet.
    Gyerek kérdezte is tőle, hogy ez mi volt-az angol gyerek mondta, hogy ő megakarja nyerni a Full Tiltes FSOP-t arra kell a lóvé, megint kért 10$ ismerősömtől.
    Pár napra rá rákeres a gyerekre. ÉS???????
    A Full Tilten úgy van, hogy aki megnyeri az FSOP-t az választhatja figurának a hokis csávót, DE aranyszínű mezben!
    Na szóval rákeresett a gyerekre, az angol fószer ott ült egy üres asztalnál várta az ellenfeleket és rajta volt az aranyszínű mez. MEGNYERTE! Sharkscope-on megnézi a gyerek statisztikáját, a grafikonja szépen 45 fokban emelkedik, egyszer csak egy nagy függöleges vonal
    mert aki megnyeri az FSOT nem csak egy aranyszínű mezt kap, hanem 300 000$ is :-) 20$-ból!!!
  • ba32107
    #12914
    Én most még elsősorban a játék élvezetéért játszom, nem is tudok elmozdulni se felfelé, se lefelé. Amit nyerek, azt eljátszom. De viszont mínuszba se nagyon megyek. Viszont nem bánnám, ha fel tudnék fejlődni amolyan félprofinak, egy szép kis havi jövedelem nem ártana a pókerből, de ez még bőven messze van. Egyelőre marad az 1 dolláros sng-zás, és a szárnybontogatás :D
  • KAMIONOS KOGYO
    #12913
    Na jó persze lehet,de az azért nem olyan rövid távú dolog.
  • Dick Riddick
    #12912
    Sokan bizonyították már hogy freerollokból is lehet rollt építeni, és sok ingyenes kezdőtőkét is lehet kapni. Szóval lehetőségből nincs hiány.
  • KAMIONOS KOGYO
    #12911
    Legfontosabbat kihagytad!

    "Sok tapasztalat és gyakorlás kell hozzá."

    Na meg kell hozzá pénz is!Mert ugye pénzből lehet pénzt csinálni!
  • Dick Riddick
    #12910
    It nálunk sem sokkal jobb a helyzet, elhiheted. Megélni a pókerből nem olyan egyszerű, sok tapasztalat és gyakorlás kell hozzá. De még ha egy kis kiegészítés is a jövedelem mellé, már akkor is jó.
  • Lory87
    #12909
    Hát itt nálam itt ROmáánnyyiában ha pokerből bejön minden nap 10$ nyereség akkkor máristöbbet keresek mint itt az átlagember lol
    10$x30 egy honap alatt ha sikerül összehozni 300$-t akkor már jobban keresek mint itt az átlag ember, itt a fizetés egy honapra kb 150-200$ körül van átszámolva, aki itt 250$ körülit keres az már nagyon joo fizetésnek számít :)
    Én majdnem 2 honapja tanultam meg pokerezni és 1 honap alatt kb 60$ jön össze Freerollokbol vagy 5 teremben összesen, de egyre jobban megy :D
    Angol billentyüm van nincs mindig kezvem keresgelni az: éáőúöüó betüket :P
  • Dick Riddick
    #12908
    Tudomásom szerint nincs.