30078
  • Nadi
    #29957
    Azt mivel magyarázod, hogy az online sikeres játékosok élőben is sikeresek? Ott nem kapnak "kedvezményt" a teremtől.
  • Herold
    #29956
    Lehet, hogy rosszul választasz asztalt. Ne feledd, ha nem látsz egyetlen halat sem az asztalnál, te magad vagy a hal.
    Utoljára szerkesztette: Herold, 2015.01.30. 20:40:11
  • bardocz
    #29955
    Igen, egy idő után már any two 3bet, ha megad max AA van nála, de az azért ritka :D
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2015.01.28. 14:46:29
  • Lammer
    #29954
    ha nem szuperaggro a table, akkor szoktam neha lopkodni gombrol meg neha 3betelek fun lapokkal (76s stb :) de ez nagyon szitufuggo ugye, de inkabb maradok feszes :)

    eloben is jarogattam idoben es ott is mar paran ismertek es ha en hivtam, akkor ott monszter van, ezt szoktam kihasznalni ilyen 47offal :))
  • bardocz
    #29953
    Ebbe a szuperfeszes játékmódban én nem hiszek. Matekot nézve biztos ez a helyes, meg igazából én sem tudok mást játszani, de egy ilyen játékos olyan könnyen kihasználható és kiszámítható.
  • Lammer
    #29952
    en akarhanyszor megprobalom az online pokert ugy is tiltre kerulok (most megfogadtam tenyleg nem fogok tobbet onlinet tolni, felgyogyulok fullra elore megyek azert) ... irtam lentebb is, hogy valahogy a nagy random nekem nem nagyon kedvez... meg mindig a feszes matekos stilust nyomom... magamat nem tartom fishnek, mert nem megyek "hulyesegekbe"... de amikor az AA parodat es jobb kezbeparokat soxor makoljak* le akkor zsinorban, akkor azert merges tud lenni az ember...

    *tulajdonkepp a legutobbi befizetett osszegemet igy vesztettem el(Ami konkret bad beat), volt hogy egy asztalon FEL oraig dobaltam, mert olyan aggro volt az asztal, hogy mentek a reraisek: amugy 2x AA, 2xKK, QQ, TT AKs... mindeg jobbat mutattam a hab a tortan az utolso AA volt... AK ellen... turn K river K... a tobbi mindig vagy riverre vagy turnre dobott kisszet ellen ment el illetve 1x egy lapra korbedobta a sort, meg egyszer szint ellennek vegigdobta utolso utcara villainnek... ezeket megbeszeltem hugomekkal is es ok is max annyival tudtak vigasztalni, hogy hosszu tavon ugy is nyerek vele... csak az az erdekes, hogy akarhanyszor befizetek, mindig ilyen undorito modon vesztek... meh... :)
  • precision
    #29951
    thx
  • Herold
    #29950
    Ez segíthet.
  • precision
    #29949
    velem konkrétan a tilt a legnagyobb probléma... egyszerűen nem tudok kilépni amikor elkap egy iszonyatos badbeat... és mivel alig van pénzem így az ilyen akciók vége általában az hogy a fél vagy az egész bankrollomnak annyi :) felismertem a problémát, és az a legegyszerűbb ha inkább nem pazarlom a pénzem, online pókerre biztos nem
    talán majd újra elkezdek járni elő pókert játszani mert ott eléggé pozitív volt a mérlegem... csak ugye a lustaság :)
  • vegicsek
    #29948
    Nyerőben lennének. Inkább az a baj hogy nagyobb a szórás, amit egy kezdő bankroll lehet nem bír el.
  • Palinko
    #29947
    nem biztos hogy gyenge játékos vagy, épp ez az, hogy a stake nem arányos a játéktudással, mert kis szinten sok mindenbe bele lehet futni és szerintem még a profik sem lennének konstans nyerőben.
  • precision
    #29946
    játsz élő pókert... problem solved
    de azért ha ott is lemákolnak majd folyamatosan a fishek azért ne verd meg az osztót hogy miért csal... vagy a fisht hogy az agyhullámaival miért manipulálja az osztót hogy azt a lapot adja le ami neki kell...

    az ország és az emberek gazdasági helyzetéről szóló részhez pedig csak annyit... ez egy JÁTÉK... igen az! ha nem teheti meg valaki hogy pénzre játszon az ne játszon... és ne ebből akarjon megélni sem mert nem lehet... legalábbis nem az utolsó pénzeddel ultra feszülten játszva hogy nehogy elbukd... mert akkor tuti elbukod... és nem is micro limiten ahol tényleg annyi hülye van mint égen a csillag... menni kell magasabb tétre, de megint ott vagyunk hogy oda _felesleges_ pénz kell, nem a villanyszámla vagy a párizsi ára... én sem tehetem meg hogy több tízezer forintot rátegyek... persze a 10-20 usd befizetéseimet rendre elbuktam, de rájöttem hogy egyszerűen gyenge játékos vagyok, úgyhogy azóta nem fizetek be :) ilyen egyszerű.
  • bardocz
    #29945
    Reg: minimum Be hosszútávon, de inkább nyerő.
    Fish: irgalmatlan hülyeségeket csinál, ami miatt néha mákol, de amúgy folyamatosan bukja a pénzt.

    Nálam inkább így néz ki inkább. Bőven vannak hatalmas fishek a te reg leírásod alapján(na persze nem supernove vipszinttel).
  • Herold
    #29944
    Nem inkább stat alapján? VPIP, WTSD pl.?
  • Lammer
    #29943
    ha conteozunk akkor:

    reg: rendszereseggel fennt fuggok akik nagyon surun jatszanak (naponta tobb orat, xszaz, xezer leo/ora) (psnel: *starok, supernova stb)
    fish: aki casual es neha feltolt egy kis lovettat ritkan es annyi leot jatszik par nap alatt, mint egy komolyabb reg akar egy ora alatt :)

    szerk: magyaran osszegezve rangok alapjan es/vagy rake termeles (x/nap) alapjan ;)

    ez olyan bonyolult? ;)
    Utoljára szerkesztette: Lammer, 2015.01.26. 20:36:40
  • bardocz
    #29942
    És hogyan dönti el a terem, hogy ki lesz reg? Figyeli egy ideig a játékát? És mégis meddig? :D
  • Lammer
    #29941
    nekem hugom es parja is pokerosztok voltak, raadasul hugom jo jatekosoknak szamit magyar alacsony live MTT szinten... parja meg online nyomja regkent micro cash PLO szinten es kis teten (par dollar) MTTzik 20%-os ITMel es 95.6%-os ratinggel officialpokerrating szeirnt :) szoval na nem fish(ek)...

    eleg sokat beszelgettunk errol a csalik a terem meg nem csalik teman... nekem az az elmeletem, hogy igaz, hogy megkapja a raket a terem, de hogy ha nem ad az rng "kedvezmenyt" a regeknek, akkor ido utan elvesztheti a terem a regeket, nem? a fishek ugy is fizetnek be es fognak is :)

    toltunk is ket befizetos tesztet (2*10 dodo micro cash)... fent emlitett jatekos aki a sajat accjan eleg jo statisztikakkal rendelkezik (hozzam kepest) atadtam neki az accomat (fujjj igen :)

    tobb mint egy hetig szenvedett es ugy adta vissza az accot, hogy "wtf" :) el is vesztette szepen... igaz csinalt nekem egy silvert nullarol... en meg letoroltem tenyleg veglegesen az egesz szart ugy ahogy van... :)

    amugy mar livera sincs kedvem menni (foleg most rehab statuszban vagyok a mutott, ketoldali bokatoresemmel, nem lehet sokaig logatni labamat)
  • Csacsi
    #29940
    Két kérdés? Minek játszol, és hanem játszol, akkor minek érdekel a téma?

    A másik meg hogy a teremnek nem tökmind1...hogy ki nyer...ő a leosztásonkénti raket úgyis megnyeri.
  • gg01
    #29939
    Sziasztok.

    Na kérem szépen. 'Vágjunk' bele:

    A mai számítógépek , okostelefonok, modemmel összekötött TV-k, stb - abban a pillanatban hogy netre kapcsolódnak, pláne ha online, végképp pláne ha szélessávú kapcsolattal , azonnal elfelejtheted hogy valahol van bármilyen kis lakáskád , szobácskád, vagy akármilyen kis zegzugod, ami bármilyen nagy vagy kicsi és akármilyen szép vagy koszos kis vacok ; de legalább egy hely ahol megpihenhetsz, elbújhatsz szép csendbe vagy akárhogy és nyugodtan zavartalan el lehetsz a kis világodba. Ezt nagyon gyorsan felejtsd el.

    A mai online gépek kis túlzással egy otthoni pukizásodból vagy egy böfögésedből megmondják hogy aznap mit ebédeltél, és máris jegyzeteli ezt egy szerver valahol Londonba, Los Angelesbe, San Franciscoba, Washingtonba, vagy akárhol ahol ilyen adatgyüjtögető monstum szerverhegyek erre kijelölten végzik kis áldásos tevékenységük.

    Kivetítve ezt online pókerre ? Game Over Haver. De csak neked, nekik annál jobb ; miközbe valahol távol néha unalmukba maximum nézhetik értelmetlen vergődésedet.

    Senki ne csodálkozzon azon, hogy ha mondjuk jó néhány éve ráállt már végre egy akár enyhe emelkedésü, akár vakmerőbb szakik meredekebb emelkedésü nyerő stratégiára, és rendszeresen tudott végre kipréselni pénzt; akár mint havi jövedelem, akár kiegészítő áldásaként, aztán egyszercsak a sokéve kitapasztalt stratégiája beáll arra a szintre hogy emígyen libikókázik :

    4 dollár nyer - 7 dollár veszít ; 7 dollár nyer - 4 dollár veszít ; 12 dollár nyer, 18 veszít ; 18 dollár nyer 12 dollár veszít ----
    és vége az hogy beáll egy kb. stagnáló helyzetbe.
    Ez egyáltalán nem a véletlen műve, ez a világ legjobb pókerbiznisze ; ahol a nyerő játékosok beállnak stagnálóba , a fish-ek meg buknak; vagys abszolut nincs kifizetés csak befizetés ; vidámpark barátom; jót szórakozhatsz és csak fizesd be szépen a jegyedet oszt csá.

    Ugyanis ha én mint pókerszalon ha arra adnám a fejem, hogy érdemes felrugni az elvileg kötelező véletlenszámgenerátor (random) függvény által kiosztott lapleosztást; azt a következőképpen mahinálnám meg:

    Szépen ugyanúgy kiosztok neked megfelelő időközönként ugyanugy AA KK QQ 10-10 ; 44 flop 4xy ; 77- flop 7xy AK stb... lapokat.

    De hát akkor hogy garantálom mégis hogy ne nyerj vele?

    Ne legyél naiv; csak hogy közbe direkt az ellenfeleid kezébe ilyeneket pakolok : 2-7 ; 8-3 ; J-5 ; ami ratyi lap is , se nem pár , de még csak sor se lehet belőle; így szépen dobnak neked, és kerestél a tutiddal 7 nagyvakot, miközbe annak levárásáért ennek többszörösét adtad ki póker-rezsiköltségként várván a tutira , hogy biztonságossá tedd nyerésedet.

    Hurrá. Ez aztán a szép új világ . Pókermanipuláció mesterfokon. Képtelenség. Tényleg? Aztán ki ellenőrzi azt a véletlenszámkenerátort egy mindenkit lefizethető korrupt világba, pláne egy szuperháttérbe működő bármit feltörhető ,extra kémprogramok világába ?
    Na meg ha valahol a világ eldugott sarkába lenne is egy szuperbíró és felülvizsgáló lefizethetetlen makulátlan tisztességes erkölcsü tiszteletreméltó illető; az meg valószínű azt se tudná ezen a szinten , hogy eszik-e a pókert vagy isszák.

    Na de elég belőlem, már rég találtam neten is egy még nálam is fanatikusabb tuti összeesküvésgyártó kisiparost eme témában, inkább az ő leírásából tennék ki a 'falra' egy kis idézetet, forrásmegjelöléssel:

    Fogyasszátok "egészséggel" :



    ----- forrás : https://netuddmeg.wordpress.com/about/ -----

    Még itt, Magyarországon is, a tízmillió koldus országában, ahol a csoróság ellenére, még mindig tudunk pár dollárt befizetni valami ócska terembe, ahol a “nagy halak elleni küzdelemben” napokig képesek vagyunk párdollárokért órákig izzadva gyüjtögetni, és abból újra és újra játszani, folyamatosan hasznot termelve a teremnek.

    Arról nem is beszélve, hogy ingyen rabszolgák vagyunk, egyszerűen felkinált ellenfelei a sok-sok “beetetett” pókerarcnak.

    Statisztikai adatok a terem népszerűségi mutatóiban, olcsó biorobotok és tesztalanyok, egy undorító pénzcsináló gépezet ördögi tervében…

    Hát ez már tényleg meredek lesz! De lássuk, miről is van szó…
    Egy példa

    Pisti, John, és Igor játszik éppen egy leosztásban. Pisti pitiáner magyar játékos. Most fizetett be 50$-t, gondosan nézegeti a bónuszát’ (50$ nem létező pénz, amit mindössze 150$ jutalék kitermelésével realizálhat – jutányos áron)!

    Az 50$-t okosan kezeli, mert megtanulta a jó bankrollmenedzsmentet. 2$-al ül le egy asztalhoz és 1-2 centes téten játszik.

    John és Igor is piti játékos, csak hogy Igor már 6 napja játszik a hasonló bónuszáért, és nagyon szépen gyüjtögetett tegnapig. Már több, mint 30$ nyereséget termelt, és az $50 bónuszából is valóra váltott 5 dollárt (hihetetlen meló volt)…

    Igor lassan eléri a küszöböt, amikor kiveszi az eredeti 50 befizetést, vagy akár minden pénzét… Igor nem csinálja meg a bónuszokat végig. Egy másik teremben sem csinálta végig, hagyta a francba, és ez a pókerterem ezt is tudja. Igor nem nyerhet ebben a leosztásban.

    John éppen a tiltjén van, hiszen amúgy is egy balfasz, és az utolsó pénzeit bukja el, de amúgy is egy fanatikus, be fog fizetni megint.

    A leosztást Pisti nyeri! Nincs mese! Így kell lennie.

    Persze tovább játszanak, és egy kis pénz vissza megy Igornak, aztán egy kicsi Johnak… Az elosztás folyamatosan változik, mindig másképp alakul. Függetlenül a nagyon nagy dolognak gondolt emberi tényezőtől.

    A lényege mindezeknek az, hogy a játékosok mindig azt kapják, amit kapniuk kell. Ha nyernie kell, be kell vadítani, akkor nyerni fog. Ha bukóra kell fordulnia, akkor bukni fog.

    És ha nem lett volna egyértelmű, a termek megosztanak egymással adatokat is. Az online pókertermek talán konkurensei egymásnak, de egy bizonyos szinten nagyon is megértőek egymással.

    Ha a játékosok pénzéről van szó, akkor nagyon jól megértik egymást. A sok “fertőzött” pókerzombi jellemzőit pedig érdemes tudni. Nem csak a “gonosz” csaló játékosok adatait teszik ki a szégyenfalra néhanapján. Hanem az összes többit is. Egy nagy adatbázis az, amin keresztül mindenki leinformálható.

    A terem technológiája számára elérhető információk azok, hogy te mikor, hol, mennyit fizettél be, miket és hogyan játszol, mennyi pénzt vettél ki, mikor és hogyan.

    Ezek alapvető információk ahhoz, hogy minél inkább nekik dolgozz! Te vagy az ö kenyerük!

    ----- forrás : https://netuddmeg.wordpress.com/about/ -----
  • vegicsek
    #29938
    Helló mindenki!

    Úgy gondoltam belevágok újra a pókerbizniszbe :) Ez a hozzászólás egy picit blogbejegyzés szerű lesz, de bocsássátok meg, akit zavar görgesse át.
    Az elmúlt 5-6 évben többször nekikezdtem, általában mindig másra koncentrálva, de többnyire MTT, SNG. Minden nekifutásom hasonló volt. Elhatároztam, hogy márpedig én most ebből profitot fogok termelni, csak hát tőke kevés van, deee én értek hozzá, olvastam cikkeket, könyvet, sokatjátszottam már, menni fog a bankroll építés. Persze borzasztó türelmetlen voltam, sose volt olyan hogy huzamosabb ideig a megfelelő limiten játszottam, hamar tiltre kerültem, beléptem a kaszinó részlegre, satöbbi. Talán a legtöbb pénz ami a számlámon valaha volt az 100$. Ha profitom volt vagy elbuktam az egészet, vagy kivettem, hogy fedezze régebbi elbukott depositokat. Igazából egyhelyben totyogtam.

    Mostanra úgy érzem kellően lehiggadtam, és üres óráimban suli mellett megfelelően tudok játszani.
    A terem kiválasztásába nem sok energiát fektettem. Néhány helyen vagyok regisztrálva, Stars, Unibet, Fulltilt.
    Ezek közül a Fulltilten éreztem magam legjobban, talán ennek a teremnek a játékstruktúrái álltak a stílusomhoz legközelebb, szóval ezt az accountot élesztettem fel.
    A másik fontos szempont, hogy biztosan tudtam, hogy nekik van alkalmazásuk telefonra. Naponta 2 órát tömegközlekedem, egyetemen is vannak üres óráim, ezért az optimális választásnak a cashgame tűnt.
    Pénzből mindig hiány van, szóval most kőkemény 10$-t áldoztam erre a célra, és belőttem a NL2-t.
    Rég volt a kezemben kártya, szóval a biztonság kedvéért elolvastam az OPHU-s NL pókersulit, csak hogy emlékszem-e még arra, mi az, hogy implied odds :)

    Elhatároztam, hogy ha beledöglök is tartom magam a szigorú bankroll managementemhez. Egyelőre nincs semmilyen csábítás, szóval boldogság van. Jelenleg a tervek úgy néznek ki, hogy NL5-re akkor lépek fel, ha meglesz 75$ (15 beülő).

    Még mindig félek attól, hogy előbb tépem ki a hajam, mielőtt ez az összeg meglesz, de egyelőre nem tűnik vészesnek.
    Tapasztalatok: Egyelőre 1 max 2 asztalon játszom. Volt mikor régebben 4 cash asztal mellé még nyitottam egy SNG-t, de most tényleg szeretnék nyugisan építkezni. A játékosállomány itt kellően borzasztó, és szerencsére fenemód kiszámítható mindenki. Vannak jobb játékosok, de őket is könnyű észrevenni. A játékom úgy érzem megfelelő, a 10$-ból 3 nap alatt 30$+ lett. Nem fogok ettől elszállni, párszor éreztem hogy mázlim volt, és azért volt negatív session is. A döntéseim nagy része szerintem hosszútávon is kifizetődő, valamint az eddigi readjeim nagyrészt hajszálpontosak voltak.

    Továbbá ami tetszik a fulltilten, az a Rush Poker. A negatívuma az, hogy 6 fős asztalokkal operál, amihez más játékstílus kell, valamint nem lehet sem imidzset kialakítani, sem pedig előző körök tapasztalataira építeni. Előny viszont, hogy átlagosan 4x annyi handet lehet lejátszani 1 óra alatt, mint egy normál asztalon. Plusz az egy kis könnyedség is, hogy nem kell a saját imidzsre figyelni.

    Egyelőre ennyi, valamint felírom ide is magamnak, hogy be kell szereznem egy Poker Trackert, vagy más erre alkalmas programot, ezzel kapcsolatban ajánlásokat örömmel fogadok.
  • Herold
    #29937
    Játssz egy kicsit lazábban, blöffölj többet, és inkább SH asztalokon.
  • gg01
    #29936
    Aki egymás után 30-szor beleköp mások levesébe, mert valamelyik felmenője elkényeztette, annak igenis 30 eset után 1-szer lehessen lekeverni egy helyretevő jókora pofot; ha már az élet nem tesz sajna ilyet, a póker eddig betöltötte ezt a szerepét, még ha csak a pókerszámlája nullázódott is le ezáltal.
    Én akkor is jáccogatnék ha nagyon ritkán szednék ki belőle, mert a nyeremények zömét elvinné a rezsiköltség ; mert öröm attól a játékostól nyerni egy megpakolt potot, aki addig 1 órája az összes körülötte lévőt hülyének nézte.

    Ezt az örömöt is elveszik az embertől ; hogy hogyan azt nem tudom, tippelni meg nem akarok, rábízom bárki fantáziájára , hogy esetlegesen vajon miféle csaló eszközök lehetnek amivel a pimasz játékosokat mindíg tályékoztatják, hogy ha érdemesebb dobniuk, és pillanatnyilag felfüggeszteni a pimaszkodást.

    Nem létezik hogy mindnek akkora szerencséje van, hogy egymás után 20 kört túlhív, és azt az egyet mindíg eldobja mikor beleszaladna a késbe, és ujra 20 körön át hülyének néz mindenkit. Ekkora mázli képtelenség hosszutávon.

    Pofot a pofátlannak; jó nagyot; csattanjon.
  • gg01
    #29935
    Sziasztok.

    Extra-radar ; varázsgömb mimózák - ( mint téma )
    (azt a szuper-megérző dobózseni nénikéjüket)

    Türelemjáték volt mindíg is a cash game tx-holdem pkr . De mostanába míg elmegy az ember pár hétre egyéb ügyeit intézni, annyira felzabálják a fish-eket, hogy az első az amit észlel az ember, hogy 9-ból 6 játékos vagy orosz vagy ukrán.

    Normál esetben egy igazán jó lapcsira biza várni kell simán 1 órát is, akkor ugye meg plusz veszélytényező hogy hiába valószínü hogy tiéd a pot, sőt, tiéd is, de nem azért mert megnyered a harcot, hanem mert nincs is harc; dobnak neked mint szél (hiszen látják miyen régóta hajigálsz)

    De ha mondjuk 10 perc alatt bemákolom azt , amire máskor 2 órát is várni kell; így nem számíthatnának rá hogy levártam a tutit; ... Na szóval az orosz-ukrán-kazahsztáni CCCP játékosok akkor is inkább dobnak, még akkor is ha tényleg le-diszkontosítottam azt a megadnivalót érte; hátha legalább annyicskát megad.

    Teljesen lelohasztó, mikor a 8-adik szeted megy a kukába 5 nagyvak haszonnal.

    Egyszerüen nem értem hogy lehet az , hogy ha 83 fényévnyire innen egy másik galaxis másik bolygóján egy ottani szöcske meglebbenti szárnyát és ásít egyet, abból az orosz honnan tudja , hogy épp royal flössöm van ?

    Az életbe ne legyenek szemtelen emberek, de ha annyira elszemtelenednek, hogy az életbeli tank stílust pofátlanságot pökhendiséget ugribugri pimaszkodást át merik vinni a pókerbe ; akkor igenis legyenek legalább néha szituációk, mikor jól beleszalad a késbe ; ez a dolgok eredeti rendje; egykoron ez így is volt, nem is olyan kis rendszerességgel ; de ma már annyira óvatosak hogy nem ér semmit az egész.

    Emelj már rám könyörgöm, jó bele az allinbe, főleg ha én emelek; köszi.

    Aki pimaszkodik annak - addig jár a korsó a kútra míg el nem törik - igenis időnként bele kell szaladnia valamibe.
    Igen szorgalmasak a mai sátán ördögei, hogy villámgyorsan odaszaladnak a pimaszkodóhoz, fülébe súgva hogy : dobd-el dobd-el; mert ellenfelednél túl jó lap van.
  • vafeN
    #29934
    szerintem menj és keresd fel az EZO.TV-t ennyi tudással ami neked van. De amúgy is a hétvégi haveri pókerjátszmák többet érnek mint az, hogy folyamatosan net előtt ülsz és nyomod a freerolljaidat.
  • bardocz
    #29933
    Azért nem kell keresztre feszíteni, szerintem a többségnek ennyi a póker.
  • Herold
    #29932
    A topiktárs gyaníthatóan semmit nem tud a pókerről. Gondolom, az ismeretei kimerülnek a hétvégi haveri pókerjátszmákkal.
  • vafeN
    #29931
    jogos mert nagyon jó reflex kell hogy legyen meg fekve ki kell nyomni az 500kg-ot.
  • Herold
    #29930
    Most látom, mekkora baromságot írtál.
    Attól, hogy ismered a "szabályokat", még nem fogsz nyerni.
  • Master91
    #29929
    "úgy is lesz egy stratégiád hogy melyik kártyával játszol melyikkel nem"

    ha már így játszol, az régen rossz
  • Herold
    #29928
    Itt találsz mindenféle pókerhez kezdő és haladó tanfolyamot.
  • vafeN
    #29927
    Ha a szabályokat tudod akkor igazából nem kell oktató videó vagy könyv ha csak nem akarod tudni a szakszavakat, idővel meg úgy is lesz egy stratégiád hogy melyik kártyával játszol melyikkel nem. Játék pénzzel meg bármelyik oldalon van lehetőség játszani, meg mellette mennek ingyenes tournamentek is ahol pénzt is nyerhetsz. de pl PokerStars vagy Full Tilt Poker
  • attiGT
    #29926
    Skacok! Egy total kezdo, aki idovel komolyabban szeretne a pokerrel foglalkozni mit tudnatok tanacsolni, hol kezdje? Gondolok itt konyvekre, vagy videokra es egy neten jatszhato helyre, ahol nem valodi penzzel jatszanak de lehet tanulni is (persze ha letezik ilyen...) Koszonom!
  • gg01
    #29925
    Bunkó mantalitás :

    Ha mások elindulnak egy 7-8 egyszinüvel, s nem jön se a 7 se a 8 , se a sor se flöss rá, csak húzóra, dobniuk kell; ha elindulnak egy AK-val, s nem jön rá dobniuk kell ; ...
    Van aki viszont elindul ugyanezekkel, vagy valami hasonlóvam s egyszerüen emel emel; az van belekalkulálva plusz szerencsetényezőként; hogy én vagyok a tank , a másikok ugyis majd félreállnak, és akkor meg úgy is lap se kell; ha esetleg mégse áll félre, max . leesik valamim, vagy viszek magaslappal; amúgy az oroszok is ezzel a plusz szerencsetényezővel számolnak, csak ők úgy, hogy ha a másik mégse áll félre akkor ők dobnak.
    Szóval a manus előző körei is ilyen tank módon tétemelgetve történtek , így neki indultam egy AK egyszinüvel, nála AQ volt; lapok : 7 - 2- 7- 3- K riverre érkezett a K csak , a manuska végig emelget, megadok, river megment; persze az AK így is ugyis magasabb, mint az AQ hacsak nem esik le az a nyavajás Q ; emel emel; elviszem a potot, sértődötten kiszáll; mert az a gonosz ellenfél nem dobta el riverig.

    Nem, nem , nem csak a póker ilyen ; lemész a közértbe egy kiló kenyérért, jön 4 olyan ember, aki egész nap ráér, de rittig egymás mellett; hogy csak úgy kerülheted ki ha lemész az útra ahol elüthet az autó; bunkóia, románia, tuskóország, tuskóvilág.

  • gg01
    #29924
    Flop - rettegés :

    Sok játékos van, aki 4 - 5 - 8 szoros preflop indítás után, ha megadnak ha nem : nem emel tovább, csak passzolgat.
    Hát ha egyszer bízik a jó lapjába, miért nem emel tovább ?
    kézbe 8-as párra is inkább rátolja allin, de még 3- 4 szeres prefloppal se enged flopot nézni; de miért?
    Hát az a nyomorult flop őt is feljavíthatja; és akkor becsalogathat egy tuti lappal, a többi félnecces lappal menőt és a végén jó nagyot kaszálhat.
    Miért gondolja úgy, hogy a flop csak mást javíthat fel ? Külömben nem mondana allin-t 8-8 jára rémültébe, hanem lapitana vala, hátha elkapja a QK8.

    Tudja ő azt , hogy őt is és mást is egyaránt feljavít; csak hogy azt is tudja ezek szerint, hogy ő az, aki sorhuzót is flösshuzót is, és A-10 10-9-K -t is tol bele allinbe; és így tudja, hogy a másik jóval inkább csak tényleg akkor ad majd meg, ha minimum kétpárja van, vagy legalább egy AK + K-x-y vagy AK+A-x-y ; ezért kell annyira erősen indítania; hazárdírozó , ami kockázatos, de ha mást is hazárdírozásba kényszerít, akkor lesz csak esélye.

    Ticket - poker : Veszünk egy jegyet , mint a moziba, és várjuk a végét, mozdulatlanul; csak hogy az nem is póker

    Ritka esemény az hogy az embert feltolja a flop; nem kéne attól annyira hisztérikusan rettegni.

    De hát a mai világ már csak ilyen hisztérikus; más téren is: vagy hallgat néhány ember és órákhosszat letargikusan bámulja a plafont; vagy egy elkezd hangoskodni, és akkor mindenki kapkod, hangoskodik, ugrál tombol, kiabál; szélsőségvilág lett.


  • vafeN
    #29923
    Köszi szépen :)
    A Hola meg a Tor-os megoldásra én is gondoltam először, de ezeket az alternatív ip cimes oldalakat nem vágtam :)
    Aztán ha kijön ez a szépség lehet egyre érdemes lesz beruházni :D
  • Herold
    #29922
    megoldás
  • vafeN
    #29921
    Félig off:
    Most melyik oldalon érdemes játszani ? Így hogy egyre több fogadósportált tilt be kedves barátunk a NAV így kicsit tartok attól, hogy ha most elkezdenék valahol játszani aztán blokkolja a teljes hozzáférést akkor buktam a pénzt is. Mai nap akartam bet365re regisztrálni aztán láttam hogy tiltó listán van az oldaluk (bár valami mobilalkalmazáson keresztül elvileg teljesen el lehet érni). Valami olyasmi oldalt keresnék ahol lehet mellette fogadni is (bár nem tudom, hogy ez így megéri-e vagy nem és inkább külön-külön oldalakat használni). Mondjuk az is vicces hogy a bwin meg a bet-at-home teljesen lekerült a tiltó listáról :)

    #29919
    Pár hete hallottam azt a rádióban, hogy illegális terror szervezet, szóval e szerint van legális terror szervezet is :)
    Legális szerencsejátéknak az minősül, hogy ha van engedélyed, illegálisnak(tiltott) meg hogy ha nincs. pl.: Ha haverokkal leültök játszani otthon pókert pénzre az már illegálisnak minősül és elviekben fel is lehet jelenteni titeket.
  • Herold
    #29920
    Még hány helyre írtad be a zavaros eszmefuttatásodat?
  • gg01
    #29919
    Tiltott szerencsejáték - legális szerencsejáték .

    Na most én ezt nem értem. Valami vagy legális , vagy nem legális.
    Ha nem legális, akkor be kell tiltani az összeset, ami azzal foglalkozik; vagy nincs idő rájuk, és akkor hagyjuk őket.

    Ha a szerencsejáték illegális, akkor nem lehet azt mondani, hogy abszolut ugyanazt a tevékenységet űzők közül egyeseknek tilos, ami másoknak nem.

    Ugyan abban a hónapban indul el a Nyíregyházi Casino, mint amelyikben hosszú évek óta svájci óra pontossággal pénzt le és fel utaló, és csalástól mentes, évek óta megbízható tökéletesen működő oldalakat tiltanak le, olyan alapon, hogy az nem az ő kutyájuk kölke.

    Ez olyan mint mikor kint állnak a sarkon utcalányok ; és akik 3000 forintért játtszanak mesterien fúvós hangszeren, de nem fizetnek nekünk, azokat meg kell bírságolni, vagy tiltani, stb... ; de akik 7500 forintért oboáznak, melyből 2000 forintot mindíg szépen borítékba csúsztatnak, azokat megdícsérjük, és az oboázás sarki szolgáltatását legálisnak tekintjük; amiből a kuncsaftok csak annyit vesznek észre, hogy a bírságolások és tiltások után megdrágult a sarki szolgáltatás majdnem duplájára.

    Szóval bárhova is vonuljon át az aki szerencsejátékokon jáccott eddig, számolhat vele, hogy akármilyen is a játékstílusa, vagy stratégiája; garantáltan megnőnek a bukási esélyei; mert ahol jáccik , annak azt a költséget is ki kell tudnia termelni, hogy legális maradhatott, amíg a többieket mind bezáratták.
  • sz4bolcs
    #29918
    Na végre, ez üti az összes royalomat: :D