30078
  • sz4bolcs
    #17307
    mi az a don?
  • Renegade
    #17306
    muszájos, irány a köv szint, nem lehet lazsálni,

    20 belefér egy nap, mondjuk az már kemény, pláne ha egyben, furán festek utána, mintha belennék állva (halucináció, instabil járás, faja) :-)
  • Renegade
    #17305
    na akkor egy kis DON:

    először a számok, aztán majd a lényeg :-)
    eddig 4300$-t költöttem DON-ra (10+1), kerestem vele 4600$-at, ez kb 7% nyereség, ennél több lesz, ez csak arra volt jó, hogy tudjam, megéri vele foglalkozni.
    ehavi mérleg: 15%!!!
    ez azért fontos, mert nagyon könnyen kiszámolhatod, hogy az adott szinten mennyi nyereséget termelsz, ha rászánsz egy hónapban 3000$-t akkor tudod, hogy 3450$ lesz a hó végén a számládon. Szórás lesz, a lényeg, hogy tudd, hogy megéri DON-ozni, mert amikor 30000$-t költesz (DON100) akkor is jó eséllyel lesz egy 5-7% nyereséged, mert ugye bár kemény a mezőny, de remélhetőleg fejlődtél. :-)

    nálam a nyerő stratégia 10perces vak szintes 10+1-en:

    tádám, semmi ördöngös, ABC TAG, nagyon odafigyelve a pozícióra. Ezt nem győzöm hangsúlyozni, mert ugye fullring asztal.

    az első harmad:
    UTG-ből 88+,AQs+: 3BB, minden más fold, nem, nem játszunk meg limp 78s-et, bármennyire is akarjuk
    MP: 55+ A8+
    B: it már lehet lazulni, bár ha megadják a vakok a 44-et jó eséllyel kidobhatod a picsába, de már jók a brodway-ek, az se baj ha unsuited

    mi van ha már valaki limpelt, beemelt?
    88+...JJ: call
    QQ/?KK? raise (KK akár allin, ez rajta múlik, meg azon, hogy mennyire is para gép akire emelsz)
    sok limp + majd egy 3BBs raise, vagy kettő: AA, KK: allin véletlenül sem hagyjuk, hogy 2nél több ember be jöjjön velünk, mert akkor szétspammelitek a topikot, hogy köcsög RNG :-)
    Egyszerű példa: ha 4en néztek floppot akkor az AA nyerési esélye már csak 52%
    AK: ez megítélés kérdése, sok ember ellen szart sem ér, ha kemény vagy Allin, csak fogadd el, hogy csak 45%ban nyersz, ha mutatás van (több lesz az a dobások miatt)

    játék középső szakasza:
    2 variáció:
    1500 alá esett a zsetonod, akkor be kell feszülni és csak igen jó lapokkal menni, sosem limp, akkor sem, ha mögötted ül a nap lucky fishe 7k+ zsetonnal és akkor sem limpelünk, ha a szint legnagyobb proja van mögötted, csak keményen :-)

    2500+ zsetonod van:
    itt már jó lesz az image, csak nagyon jó lapokkalszokták adni a 3BBs emelésed, simán jó a KTs, hidd el szinte mindenki dobni fog, ha nem, akkor floppon behívsz félpotot, ha adja, akkor akár le is mondhatsz a potrol :-)


    utsó szakasz (nagyon magas vakok, ált 6-7játékos):
    nagyon lazán hátradőltök, cigi, szerencse plűs elő, 88+, AJ+: allin

    Ha valaki már előtted allinment, akkor indulhat a tipródás, eleinte csak 88+ AKs-el fogadjátok, aztán majd kitapasztaljátok, hogy ki ellen elég az A2s is :-)
  • ba32107
    #17304
    Jaja ez engem is érdekel. DON nem rossz, starson mondjuk buktam vele, de lehet befektetek egy másik terembe, ha van sok fish DON-ozni. Most csak CG megy FT-n, de szokásos se le, se fel...
  • ba32107
    #17303
    81 ha nincs kedved játszani? :D Jól gondlom hogy az napi 6? :D Ha nekem nincs kedvem játszani, akkor be sem lépek napokig :D
  • Fabio Capello
    #17302
    erről mesélhetnél hogy mi ez, mi a jó taktika, melyek a legjobb termek ahol ezt tolni lehet :)
  • Renegade
    #17301
    kezdem azt hinni, hogy fejlődöm. a tegnapi 100 dodós bukómat már be is hoztam, ok CG-n csak 1BI-t, de ez a DON ez tényleg egy aranybánya, 150+$ a hónapban, ami azért vicces mert nincs kedvem játszani és csak 81et toltam le, most kéne kb 200 lejátszott partinál tartanom :-(
  • Renegade
    #17300
    jaja, szerintem ő is berakta a kedvenc topikjába, a topik cimbijeinek , mint napi badbet :-)
  • Lory87
    #17299
    Hehe ott a pofa biztos leszakadt :))
  • TaRka0107
    #17298
  • Nightt
    #17297
    Ez nagyon durva
  • Renegade
    #17296
    életem első poker vs pokere

  • Renegade
    #17295
    játszik valaki közületek ps-en? aki vágja a pont rendszerét? feltettem pár kérdést egy másik fórumon, de megkérdezném itt is. (gondolkodom a költözésen, mert ott van DONSNG20)
  • Renegade
    #17294
    ha jó a readje, akkor érthető, na meg HU-ban Aany már nagyon jó lap,
    bár az AK move nem világos számomra, mert könnyü vele elvérezni, engem egyszer tudtak megfogni AK limppel (mindenki csak callolt allin mentem AQ-val, no comment) sokkal többet láttam viszont belimpelt AK-t elvérezni A42 floppon, úgy hogy a BB-nél ott volt a 42, nagyon -EVs játék, bármilyen jó lappal nem emelni. Pl egy tegnapi zseni gyerek KK limp, hárman adták, nálam TT, na mondom sok itt CS nézzünk olcsón floppot, ha ilyen hülyek: 27T, a többit kitaláljátok.
  • sandor8206
    #17293
    ja igen ami a legjobban tetszett, amikor fordított, A4 emelt és KQ csak call, flop K 10 8, emel kb. 2/3 potot én csak call, turn x megint 2/3 pot ekkor baszom vissza rá az all-int, instant call részéről, river A :-)
  • sandor8206
    #17292
    tök fura dolog történt velem most, heads upltam egy magyar gyerekkel egy sng végén, előtte is úgy játszott mint egy idiota, mondanom se kell mindig jött neki (emelésre 78 vissza all-in, másiknál AA de neki lett sora stb.)
    + végül úgy vert ki, hogy limpelt AK-val én csek, flopon mindekettem csekkoltunk, turnél chekolt én ekkor bemeltem a semmivel lopás végett, csak call, river semmi megint chekolt ekkor a 8000 potba all-int nyomtam kb. 5000 stackemmel és lecallozta A magassal csak, DE nekem végig ULTRA feszes imagem volt, még a heads upban is
    Szóval mondom tuti vesztő fish, megnéztem 28% Roi van 2$ SnG áll +750$-ban
    na vagy kurva jó játékos vagy nyomja a gép, de komolyan mondom meglepődtem, főleg a az utolsó leosztás végett
  • sz4bolcs
    #17291
    Itt saját örömére bárki folytathatja, amég van kedve, bár ilyenkor az értelmesebbek bármire allinelnek. :)
  • Renegade
    #17290
    az dúrva, szerencsére pp-n úgy van az ilyen ticket vadászatokban, hogy pl. ha az első 15 kap jegyet, akkor ahogy kiesik a 16., vége a játéknak.
  • sz4bolcs
    #17289
    xDDDDDD

    ...6 órás lett a játék.

    Az első 48 hely kap ticketet, de én meg, miután bekerültem a 48-ba, amolyan Forest Gumposan azt mondtam: "Ha már itt vagyok, miért ne játsszam még egy kicsit rendesen?" Így aztán ráhúztam még1 órát, és az első 6-ban végeztem vagy mi. xDD

    (de végül már nem bírtam és nyomtam én is egy kamikáze allint)
  • Renegade
    #17288
    nekem olyan volt, hogy valamikor kurvára nem volt kedvem semmit sem csinálni, leültem passziánszozni, és amikor megláttam a lapokat az első gondolatom az volt, hogy, hú báz, flössöm van :-)
  • ba32107
    #17287
    Csak hülyéskedtem :D
  • sz4bolcs
    #17286
    Milyen szart? Az 5-cd egy élvezetes játék. :)
  • ba32107
    #17285
    AK-ra tettem, a mögöttem lévő allinnél azért beszartam :D
  • ba32107
    #17284
    Ilyen szart senki nem játszik itt :D
  • sz4bolcs
    #17283
    6 óra játék bakker egy mocskos ticketér. xDDDD

  • sz4bolcs
    #17282
    Egy bagoly sincs itt? Elszórakoztatom magam azért. :)
  • sz4bolcs
    #17281
    Még csak pénzt sem lehet rajta nyerni. xD
  • sz4bolcs
    #17280
    omg, 4 és fél óra 5-card freerolltól már kezd rohadni az agyam. :/
    Pedig már csak 127en vagyunk a 6000ből. xD
  • sz4bolcs
    #17279
    Zsu üzenete:
    basszus XDD rákattoltam a 200 callra xDD
    pedig csak kép



  • sz4bolcs
    #17278
    Sz4bolcs üzenete:
    mit csinálsz ha ilyet kapsz? xDD
    Zsu üzenete:
    mit tennék?
    hát az A -t eldobnám
    Sz4bolcs üzenete:
    melyiket?
    xDDDD
    Zsu üzenete:
    xDDDDDD
  • sz4bolcs
    #17277
    Nehéz döntés: xDDDDDDDDDDD

  • sz4bolcs
    #17276
    Láttatok már kamikáze gyökeret? xDDDD

  • Lory87
    #17275
    Miért ne blöffölj microtéten!


    5 percen belül 3x visszanyertem tőle :)
  • TaRka0107
    #17274
    Akkor bocsánat, tényleg azt hittem hogy 3x-os emelést jelent:D:D
  • Lory87
    #17273
    ABC Poker

    Az ABC póker egy egyszerű, szilárd alapú pókerjáték stratégia. A kezdő játékosok tipikus játékfajtája, kerül minden trükközést. A gyenge lapokat mindig dobja, csak nagyon erős kezekkel játszik és csak pozícióból. Semmi trükköt nem használ, nincs sem blöff, se félblöff, se slowplay. Ha valaki így játszik, nem jelenti azt, hogy rossz játékos.

    (Pokerstrategy szótárjából szedtem)
  • Lory87
    #17272
    3bet

    A harmadik emelést nevezik így egy tétkörön belül.

    Minta:

    A játékos bet/nyit
    B játékos raise/emel
    C játékos 3bet - ráemel
  • zeli
    #17271
    A 3bet az nem harmadik emelést jelent ?
  • Renegade
    #17270
    ABC póker: matek alapokon játszol, számtalan excell van a neten, ahol lapra pontosan le van bontva, hogy honnan, mivel hívj
    TAG: konzervatív játékos, csak erős lappal játszik, ritkán blöfföl és ha jó a flop, akkor agresszívan hív
  • TaRka0107
    #17269
    3bet az 3x-os emelést jelent:D
  • sz4bolcs
    #17268
    Jó, de én magukkal a kifejezésekkel nem vagyok tisztában: ABC poker; TAG; 3bet