30078
  • Galy
    #17387
    lekopogom, eddig az vagyok :)
  • Carloska
    #17386
    De most őszintén van itt egy darab ember fórumon aki nyereséges pokerstarson ?
  • Carloska
    #17385
  • kraawz
    #17384
    Hihetetlen, ekkora barmot is rég láttam :D

    Sajna HH nem jó vmiért, de ezt muszáj vagyok beírni.

    Preflop kapok kézbe 44-et, emelek 3 BB-t, 3man adják.

    Flop: Ah Qh 4c

    Srác emel 1 BB-t, kettő megad, visszaemelek 4 BB-re. Kettő dob, egy megad.

    Turn: 10s

    Nyitok a pottal, a srác megadja.

    River: Jh

    Itt már check-check, K4-et mutat (!), kb 15 BB-mbe került ez az idióta..
  • Dick Riddick
    #17383
    A bankroll az, ami igazi biztonságérzetet ad, nem a játéktudás, és nem az ellenfelek játékmódja. Nem mindegy, hogy 40 BI-ből marad 30, vagy 25-ből 15. Márpedig 10 BI +/- simán benne van még fullring játékban is. Nem is beszélve a SH-ről.
  • Renegade
    #17382
    jaja, és nagyok a különbségek a stratégiában/álományban, nem győzöm hangsúlyozni a saját tapasztalataimat NL10/25 között a BB/100 különbség legalább 10, persze lehet én léptem föl túl hamar 25re és ezért ez a nagy különbség :-)
    de tény, hogy 30BI+nál, már az ember könnyebben adja meg a fish river hívását Kmagas lappal :-) (régebben akkor sem adtam, meg ha biztosra vettem, hogy elég)
  • zeli
    #17381
    nem hiszem el ennyi idiótát.....
    egymás után két SNGből estem ki úgy, hogy flopon allint megadták egy húzóval (és overbet volt, nem is kicsi)
    azt hiszik egy flush\sorhúzó egy kurva nuts....
  • ba32107
    #17380
    Pontosan így van. Én most NL5-ön vagyok, és kényelmesen érzem magam, bátran betolok 2-3 dollárt akár blöffre is ha nagyon érzem a játékot. De ma reggel felmentem NL10-re kipróbálni magam, és alig mertem játszani, fura érzés volt hogy az eddigi BI duplája forog kockán minden handben. És meg is látszott a játékomon :/
  • sandor8206
    #17379
    hát gyerekek a haverom, áprilisban rekord hónapot zárt :-) + 3,5 milkó
    egyszer nekünk is menni fog, hajrá :-D
  • Dick Riddick
    #17378
    Akadémiát ritkábban olvasom, A PS-nél vagyok általában.
    Mindegy milyen limiten van az ember, 20-50-100 BI minusz mindenkit megvisel. Hogy ilyenkor se zökkenjen ki az ember, ahhoz nem kevés lelkierő kell. Ezért akarom én is kondicionálni magam, mert ez a határ nálam még elég vékony.
    Vannak emberek, akik gond nélkül lépdelnek fel NL1000-2000-re, és vannak akik évek alatt sem tudnak NL2-ről feljebb lépni /most a cash-t emeltem ki, de igaz ez a többi játéktípusra is/. Ilyen a póker, ezt el kell fogadni. És persze a legjobb játékot kell hozni..
  • TaRka0107
    #17377
    Én azt vettem észre, hogy ha az ember stresszes, meg van más dolga is akkor nem úgy tud játszani ahogy kellene. Én nyáron kaptam 25$-t PP-re. Hát a nyár ugye arról szólt nekem hogy a semmittevésről--> volt időm játszani, és nyugodt voltam. Felvittem vagy 120$-ig(nekem ez akkor nagy szó volt) Persze nekem is volt downswing, de aztán meg eljött az hogy egy nap megnyertem vagy 3 SnG-t. Jött a szeptember akkor elkezdtem lefelé menni és elvesztettem mindent...:S
  • BlackShadow
    #17376
    amikor először próbáltam, akkor vmi hibás lehetett a HH-kban, mert se pokertracker, sem poker hand replays nem bírta kezelni őket.. most meg semmi változtatás és jó .. mind1, nem értem, a lényeg, h most működik :D

    mikrolimitnél én eddig azt tapasztaltam, h 0,25/0,1 alatt mindenhol uaz a játszani nemtudó tömeg nyomul.. rush pokernél mgé nem mertem felugrani, mert ha nem jönnek a jó lapok, elesz a vak..
    amúgy eléggé fosósak az emberek.. már rátértem arra, h amit igazából csak MP-ből játszanék meg, lazán megteszem UTGről, hisz az asztal fele addigra már tuti quickfold-olt .. vakot lopni szintúgy simaügy .. meg ált elég lazák az emberek
    igazából "papírforma" a preflop, onnantól meg tudás.. folytató emeléssel óvatosan kell bánni, mert húzókat úgy játszanak meg, mitnha monster lenne :)
  • ba32107
    #17375
    Jaja, igazad van :D Én olyan közepesen viselem a bukásokat, ma reggel például elvesztettem 12 dollárt, és majdnem mind a saját hibámból volt, rossz játék volt, na. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy kizárom magam pár napra, hogy véletlenül se játsszak (mondjuk most nem is annyira a pénz, inkább az idő miatt csináltam, mert nem bírom ki hogy ne játsszak :D). És azt vettem észre, hogy mióta pókerezek, sokkal fegyelmezettebb vagyok az élet más területein is :)

    Jó játék ez nagyon, és ha valaki fektet bele pénzt és energiát, megtérül. Én sajnos nem tudok annyit foglalkozni vele, mint amennyit szeretnék, így maradok egyelőre a centes szinten, és próbálgatom a szárnyaimat. Na majd talán nyáron lesz időm rá :)
  • Renegade
    #17374
    ha jól láttam, szoktál írni akadémiára, ott nagyon el tudok ámulni az emberek hozzáálásán (jó értelemben). Nem rég egy jó regulár, blogon írt a -50BIjéről (NL100!!), és pozitív volt a hozzáálása, én biztosan nagyon összeomlanék, jó lenne elérni ezt a magabiztossági szintet. Gondolom idő, idő, idő. Hát igen az ember egy év póker után jön rá, hogy csak kapisgálja a pókert, és tudatosul benne, hogy kenyér ez is, akár jól fizető, de nagyon nehéz, kicsit túlmiszticizálva: eddigi életemben ez a "szakma" a leg ember próbálóbb, akaraterő és lélek tesztelőbb. Önismeret fejlesztésre sem utolsó, mert marhára nem lehet mellébeszélni, a számok, beszélnek helyetted :-)
    Basszus én egy kivagyi, nagyszájú, türelmetlen ember vagyok, de az asztalnál, türelmesen és céltudasosan, játszom TAG stílusban, sosem hittem volna :-)
  • Dick Riddick
    #17373
    Akkor jön elő igazán a pszichológia, amikor 100 hand alatt eléri az ember a stop-loss-t.
    A lényeg, hogy ha buksz is, ne a te hibádból következzen be. Mindegy, hogy -20 vagy -50 BI-ben vagy, ha a játékodban nem követtél el hibát, és a várható érték pozitív.
  • ba32107
    #17372
    FT-n nincs DON. Hogy érted hogy kezelni tudja a rush poker HH-kat? Ami handet én berakok, az mind rush pokeres. Úgy szoktam, hogy rákattintok a last hand gombra, ott pedig a console alatt ki tudod másolni.

    Amúgy te 0.5/1-en játszol? Milyen a játékosállomány? Én még csak 0.02/0.05-ön vagyok, de úgy érzem hogy kezdem verni ezt a mezőnyt. A tegnapi nap folyamán 20 dolcsit nyertem kb, lehetett volna több is, de KK-val belefutottam egy AA-ba :D

    Szeretnék már feljebb lépni én is, de egyelőre nem nagyon merek :) Kíváncsi vagyok hány handnél tartok, eddig megvan majdnem az összes általam játszott handhistory mióta pókerezek, most tartok 138 megánál. Majd felrakom a PokerTrackert, mert kéne már kicsit vizsgálni a játékomat, hogy hol vannak a gyenge pontok.
  • Renegade
    #17371
    ahogy fejlődik a read, egyre kevesebb rosszul megjátszott keze lesz, egy jól megjátszott set, vagy egy potcontrolozott overpair mellett is vannak szép meglepik, na igen, a hülyék ellen semmi nem véd :-)
  • Renegade
    #17370
    a pozitív hozzálláson lenne még mit javítani. :-)

    a szerencse kérdésére meg persze jó szokás szerint kitaláltam a saját verziómat: ha a matek kikezdhetetlen, akkor szerencsés (és sikeres) az a pókeres, akit a coin flippek sűrűbben hagyják cserben tét nélküli szituációkban (alacsony BI-s versenyek, sok játékos továbbjutós selejtezők) és az igen kritikus szitukban pedig többet van a pot jó végén (pl nagy pot középen, nagy össznyereményű verseny).

  • Dick Riddick
    #17369
    A matematika nem hazudik. Upswingem még nekem sem volt, pedig nem százezer handet játszottam már le. Viszont az ellenkező oldalból már kaptam ízelítőt. Csak idő kérdése, hogy mikor fordul a kocka. Persze ez csak abban az esetben igaz, ha a vesztes helyzetek nem játéktechnikai hibák következményei.
    A pozitív hozzáállás és gondolkodásmód pedig mindennél /de tényleg mindennél/ fontosabb. Enélkül az egész semmit sem ér.
  • Renegade
    #17368
    ezen már én is gondolkodtam sokat, optimizmus, pesszimizmus, a probléma akkor jön elő, ha az ember elgondolkodik azon, hogy ok a mateknak idő kell, akár egymillió hand, na de így 100K fölött illene már látni belőle valamit. :-)Pl: még soha nem volt upswingem, csak hot runom, aztán persze lehet, hogy majd egyszer megkapom csőstül, végül is inkább 0,25ön legyen icipici haszon és majd 400-on egy 3 hónapos up :-)
  • BlackShadow
    #17367
    ejj mára végeztem :( ez így egymás után már intő jel :(



  • sandor8206
    #17366
    nem lenne itt semmi gond, csak az a baj, hogy nem tudnak játszani és így nem megy nekem se, elején mint az örűltek a végén meg még a chipleader is be van feszülve, egyszerűen nem nyomják ki a shortstackeket
  • BlackShadow
    #17365
    gyere rushpokerezni :) mikroban 0,05/0,1 van egy valag idióta amcsi.. csak dől a lé :)
  • sandor8206
    #17364
    ok csak 10 beülönyi az meg SnG benne van, de elég szar érzés bubblben kiesni amikor van egy 400BB 1000 zsetonú extrém shortstack is KK-val, chipleadernél meg AK és persze jött is az A :-) na jól elbeszélgettem magammal
  • sandor8206
    #17363
    na kb. -60 dodó mára nap megkoronázása volt amikor egy idióta 4 limpelőnél QQ-val 2BB emelt vissza, nálam 55, természetesen flop 5QJ
  • sandor8206
    #17362
    minuszban természetesen full minuszban vannak
  • sandor8206
    #17361
    sztetek a 3. ember mit keresett a partyban mindkétszer??? és ez 5$ és full 500-1000-6000$ vannak az emberek, nekem ne mondja senki hogy 5$ kell hobbiból játszani? mondjuk ha így haladok én is ott leszek :-D





    meg ez is e????

  • Dick Riddick
    #17360
    Mikro-limiten is lehet slow-play-elni, csak megfelelően erős kézzel, és megfelelő board-on.
  • Dick Riddick
    #17359
    Alkalmanként olvasgatom a topikot, és néha reagálok is egy-két hsz-re.
    Az igazság az, hogy túl pesszimista nekem a topik. Egy ideje arra kondicionálom magam, hogy csak annyi negatívumot olvassak, amennyi feltétlenül szükséges, akkor is csak olyan esetben, ha valami kézzelfogható tanulságot lehet belőle levonni.
    Egyébként az SG-re is ritkán járok mostanában, csak egy-két topikot látogatok, azokat is leginkább read-only üzemmódban.
    Azért ha látom hogy valakinek ügyes-bajos dolga van itt, ha tudok segítek.
    Szóval a lényeg, GL all, és nyerjetek sokat!
  • sandor8206
    #17358
    gyerekek itt 5$ kicsinálnak :-)
  • BlackShadow
    #17357
    gondoltam kipróbálom ezt a DON dolgot így rush után, de ahogy nézem full tilten nincs .. v csak én vagyok vak :)

    plusz vki nem tud megoldást arra, h vmi hand replay kezelni tudja rush poker HHket?
  • kraawz
    #17356
    mikro limiten SOHA ne slowplezz.
  • ba32107
    #17355
    Ne slowplayezzetek :D
  • zeli
    #17354
    backdoor.
  • sz4bolcs
    #17353
    omg :/
  • Renegade
    #17352
    hohó, most látom, hogy rosszul emlékeztem, nem a cl volt, ja és nem AT volt nála, hanem JJ

  • Renegade
    #17351
    szóval 1BI már nem érdekelne, elvégre elég deep a rollom, de egy karnyújtásnyira lenni a póker terem legkomolyabb versenyétől és elbukni egy tie:95% Lose:5%-ot, majd utána egy win 95%-ot, na az ilyet nehéz kezelni.
  • Renegade
    #17350
    azt vágom már egy ideje, jobban kezelem a tiltet mint régen, meg egy TAG játékos inkább jobban befeszül, mintsem hogy elkezdjen blöffölni. inkább elkeseredek, miközben nézem a nagyon erős 74o-kat és szép csendben megesznek a vakok. Ha meg jön valami, akkor meg a másiknak esik, de nagyon.
    A leggázabb, ha ugye fontos versenyen, pl utsó elődöntő a monthly millionra (első 20 megkapja a 640$-os ticketet). Szépen mászok felfele, már bent vagyok az 50ben, amikor bukok egy JJ vs JJ-t, majd rögtön utána egy QQ vs AT, de ezt már a CL ellen, egy ilyen szituban:
    3BB call flop:QJT Petike allin, ő adja,a turnt meg szerintem kitalálod :-)

  • Lory87
    #17349
    Vigyázz ha bukóban vagy ne ess abba a hibába, hogy mindenáron vissszakell nyerned az elbukottat, mert akkor aggresszivebb leszel, és akkor lehet hogy elkezdesz többet bukni, és akkor jön a lavina! :)
  • Renegade
    #17348
    basszus, nem tudom mi van most, két napja fent van a szopóálarc, és nem jön le, tök ki vagyok, szépen visszaestem 600 alá, még a DONis cserben hagyott, úgy fest itt is létezik a downswing, és persze az összes settemet lejavulja allin után a lyukas sor. asszem elkönyvelem a veszteségeket, és pihi, majd talán holnap.