30078
  • MEdievil
    #18307

    ehhez kell humorérzék :)
  • ba32107
    #18306
    Az azért bátor, az alig több mint 6 beülő :D Én 500 alatt biztos nem megyek fel ilyen szintre, de inkább 6-700 dollár kéne.
  • Christian88
    #18305
    most ~170 dolcsi. 150 felett szoktam ezen a szinten, ha alatta vagyok akkor visszamegyek 0.05 / 0.1-re. Ha nem mákolnak le és nem idegesítem fel akkor nyereséges, de ez sokszor megtörténik(pár linket nyomtam már) akkor eléggé visszabukom.
  • ba32107
    #18304
    Pff :D A balfasz... Azt megkérdezhetem hogy mekkora a bankrollod? Általában ilyen téten játszol? Nyereséges vagy?
  • Christian88
    #18303
    Azért amikor megláttam a lapját eléggé paráztam

  • ddt500
    #18302
    De a rekordom 0-ból 270 dollár. Freerollból lett 25 és abból nyertem még egy tornát ami 95-öt fizetett aztán nemsokra rá megnyertem egy 24$-os selejtezőt ami 9/1-es volt szóval 216$ ért. (Közben persze vesztettem is párszor).
  • ddt500
    #18301
    Hát persze, hogy elveszítem mert mostanában csak szórakozom és nincs bankrollmanagment.(Mondjuk az sosem volt) Betolok 50$ és beülök vele egy 25$-os asztalra. Na most gondolhatod, hogy omahában meddig húzom 2 beülővel.Van amikor felduplázom-3-4X-em magam akkor visszautalom a beülőt de a vége mindig 0.
  • Renegade
    #18300
    :-)))

    szint függően: kb, én fizetném a söröd, ebéded, nyaralásod :-)
  • ba32107
    #18299
    Játszok veled egy SNG-t ha játszol velem fél óra CG-t :D
  • ba32107
    #18298
    Hát de ha minden hónapban be kell tolnod pénzt, akkor az már régen rossz, mivel az azt jelenti, hogy elvesztetted :) Én a pokerstrategy-s 50 dollárral kezdtem 0.01/0.02-őn. Őszintén szólva nem emlékszem, hogy pontosan milyen tranzakciókat csináltam, de úgy rémlik, hogy amit a saját pénzemből még beraktam, azt ki is utaltam...... nem tudom pontosan :D De az biztos, hogy 50-ből csináltam kb 350-et.... ebben persze benne vannak különböző bónuszok, stb, tehát nem mind tiszta profit, de PT szerint CG-ben profitos vagyok (pedig ebben benne van minden kezdeti bénázás, még az első hónapokban), és a PT nem hazudik, szóval én örülök :)

    Amúgy a "rendes" CG nekem is túl lassú, én most Rush Pokert tolok két asztalon egyszerre. Mondjuk ez nem túl jó, mert a RP azért kicsit más, mint az "igazi" CG, de egyelőre jó ez is... építek egy kis rollt, és ha esetleg sikerül feljutni 1/2-re, akkor majd váltok a tradícionális CG-re. NA attól félek én is :D
  • Renegade
    #18297
    hehe, én meg a CG-től futok ki a világból, PS-en van már több száz SNG-em, jó pár MTT-m,és 0 CG-m. :-)
    Szerintem nincs az az ember aki ne verne le CG-be. :-)
  • Renegade
    #18296
    jaja, igaz ez DON-ra is, olyan megadásokat lehet látni néha, hogy nem hiszem el. :-) Még jó, hogy létezik a hosszú táv fogalma. Mintha megedzett volna a legutóbbi 1000-es down-om (mondjuk ezt nem kívánom senkinek). Majd az összes pf allinem elvérzett JJ+, AKs. :-)
    Cserébe, már nem tudok mit kezdeni a badbeat-el, szerintem már láttam az összes elképzelhetetlen lejavulást.
    Ami fura, hogy sok ember mesélte, hogy DON100-on is lehet látni raise, reraise-re allint toló embereket 46s-el. :-)

    Na meg ott a Vis Major, srác mesélte, hogy egyszer 900$-jába került egy 1 órás áramszünet, szóval ha valaha feljutok 50-100-ra tuti vszek egy szünetmentest + mobilnetet. :-)
  • ddt500
    #18295
    Tornán az első két összecsapás határoz meg engem. Ha a legelső támadásommal nyerek és ki is fizetik akkor általában elég messzire eljutok. Nem mondom, hogy a pénzig de ha felduplázom magam akkor a 3 óra játékidő szinte garantált. Viszont ha elsőre veszítek (nem kiesek) akkor onnantól csak arra tudok gondolni, hogy na megint dupláztam de csak ott vagyok ahonnan indultam.
    Bár az is igaz, hogy a legdurvább tornagyőzelmemet (1772fős torna) 220 zsetonról nyertem meg. Arra máig emlékszem. KK-vak buktam le 220-ra. Aztán 66-ra ólin. 4-en megadták és jött a 6-os. Aztán rá 5 órára flössel kivertem az utolsó embert. (25 kemény dollárt ért)
    Szóval türelmesnek kell lenni amíg van zsetonod de azért néha be is kell tolni egy keveset mert ha valaki túl feszes akkor az emelése olyan mint egy vészcsengő. No nem mint ha értenék hozzá csak pofázok itt.
    Utoljára betoltam 50$ és úgy elbuktam mint a szél.
  • ddt500
    #18294
    Igazándiból CG-t azért nem tolok mert ahhoz nincs türelmem/dellám. Úgy vettem észre, hogy olyan 0.25/0.50-es alapon tudom komolyan venni a játékot. Azt meg hosszútávon nem tudom tartani. Azért minden hónapban nem tudok betolni 1000$. Tehát amit ba32107 csinál én már nem tudnám. Nem izgat ha nyerek 10 dollárt. Az omaha viszont szórakoztat. 1000$ tournamenteken elég sokáig kitart. SNG-ket is hanyagolom egy ideje. Ott mint ha még több hülye lenne.
  • ba32107
    #18293
    Én vérbeli anti-tournament játékos vagyok. Azt hiszem még sosem játszottam pénzes MTT-t és nem is akarok :D Nem érzem magam biztonságban, állandóan rajtam van a nyomás, hogy szinten kell tartani a stacket, stb... régebben SNG-ztam, azt szerettem, de nem voltam nyereséges.
  • Renegade
    #18292
    1000$ azért merész, bár 10:1 ITM nem rossz. CG-t már én sem, annyira nem tudok pókerezni, DON20-on meg nem kell sokat agyalni. MTT-t (2,2-5,5) akkor játszok, ha kell a motiváció a DON-hoz. 6-7 DON 1 MTT, így egész jól el lehet lötyögni. Én nem bírnám idegekkel az MTT-t, pl: bubble előtt kiesek AA-val a 72o ellen, 2-4 óra játék után, jó ha ilyenkor fut pár másik asztal, hogy ne bántsam a monitort. :-)

    Egyébként sokan mondják, hogy egyszer kell bemákolni egy 5-100K-s versenyt, hogy ne őszüljön bele az ember abba, amíg épít egy normál rollt.

    El se tudnám képzelni, hogy pl DON 1+0,1en kelljen vergődni, hogy összejöjjön a 200-250$ 5,5-re, le a kalappal azok előtt, akik onnan kezdik a szamárlétrát.
  • ddt500
    #18291
    Ha éppen játszom akkor PL omaha 15/25c alapon amilyen asztal éppen van ill. Pl OH vagy NL HEM tornákat tolok ilyen 10$ körüli nevezésűeket. Igazándiból egy ideje nem játszom cash game hold'em-et. Nemtom miért. Van egy tervem, hogy karácsony tájt betolok 1000$ és benevezek 10-50$ közötti tornákból annyira amennyire futja. Ahogy számolom olyan 8-9 tornánként szoktam pénzes helyig jutni.(Persze ebben benne vannak azok is ahol a 10$-ból nyerek 14-et 4 óra játékkal).
    Szóval hátha bejön egy nagyobb nyeremény. Jó lenne már egyszer 1000$ felett nyerni.
  • ba32107
    #18290
    Neked válaszolok, de mindannyiótoknak mondom. Tudom ám, hogy nem volt jó játék, azért (is) tettem be, hogy ti hogy játszottátok volna. Én nagyon szeretem a suited connectorokat, és itt nem volt szívem eldobni (sejtettem, hogy a másik fickó is meg fogja adni, és azt akartam). Persze nem is az volt a baj, hogy a másik megadta, nem is az, hogy 4 BB-t emelt (erre nem lehet alapozni, én is mindig 4 BB-t emelek, függetlenül a lapomtól...), hanem az, hogy nem voltam pozícióban. Rossz megadás volt preflop (a postflop játékom elemzésébe most nem akarok belemenni). Szerintem nem jó az a mentalitás, hogy az ilyen lapokat el kell dobni. Pl. buttonról lazán callozok 109o-val egy emelést, mert az esetek többségében el fogom vinni a potot, és csakis a pozíció miatt. Lehet, hogy csak a játékom lazul fel, de eddig bejött :) Persze én is hibázok sokat, de hát ki nem.
  • Renegade
    #18289
    illetve norm v turbo?
  • Renegade
    #18288
    milyen szinten játszol?
  • ddt500
    #18287
    Tehát itt az lett volna a cél, hogy megadja. Persze amikor előkerül az AK jön a "bazmeg ilyen nincs" de még is nyersz flössel.
  • ddt500
    #18286
    Itt nem a vaklopás a cél hanem, hogy nyerj. Ha az AK/QQ-re vársz lemegy még 2 kör és nincs zsetonod. Ráadásul itt a lehető legjobb helyzetben voltál mert 1v1 volt. 10BB alatt bármivel ólin lehet menni csak lehetőleg minél kevesebb ellenfeled legyen.
    Lemegy 2 kör marad 500 zsetonod és kapsz egy AA-t. Ólint mondasz megadják 3-an és kiesel K10 ellenében. 10BB-vel K?-el azonnal ólin megyek 1v1-be. Mert nincs mire várni.
  • Renegade
    #18285
    CL ellen nem szívesen ollézok, már csak dacból is megadja bármilyen Ax-el. Azért elkondolkodtató, mert alacsony párok ellen még játszhatok egy gyenge cf-et. Na majd kipróbálom. :-)
  • ddt500
    #18284
    10BB-d sem volt. KQs ilyenkor alap preflop all-in. Ha ő emelt volna akkor is. Ennek ez volt megírva.
  • Renegade
    #18283
    az AK hülye felhasználásai:



    volt egy másik hasonló (persze, hogy nem találom), amikor még ante sem volt, szintén AA (vak:30) és a srác nem bírt ellenállni a K magas floppon az allinemnek. Pedig sok esetben az AK az easyfold.
  • Renegade
    #18282
    mai játék: ki volt a nagyobb hülye (mert, hogy én is az voltam, az egy percig nem kérdés)? :-)

  • Renegade
    #18281
    Én pl DON-ban, 1 esetben játszom meg az alacsony-közepes suited connectorocat, ha szar a mezőny és mindenki csak limpel én pedig nagy vak vagyok (kis vakként max 40 zsetont vagyok hajlandó rákölteni). Hát ennyire pénz égetés, de így legalább olcsón kiélem a szerencsejáték részét a pókernek. :-)
  • Renegade
    #18280
    jaja, ez a lényege a hosszútávnak, az összes szart (pl:89s) el kell dobni, 1 millió hand után pedig észre veszed, hogy jé, csak pp-vel AQs-el tudtam +EV-t játszani, már ha TAG vagy, mert ugye egy ügyes LAG az más tészta, de ahhoz tényleg kell tudni pókerezni, + kell hozzá egy nagyon komoly adatbázis.
  • ddt500
    #18279
    És ez volt rá az élő példa???Még ha a megadást nem is vesszük a flop utáni belehívás eléggé felesleges volt. Az vezetett az utolsó 3$ megadásához. Flop után check/fold. Turn után fold. River után call. Sort én sem dobnék el de ezt olcsóbban is megúszhattad volna.
  • kraawz
    #18278
    tételezzük fel, hogy 4 BB-t csak jó lapra ad meg a 2 ellenfél

    Mondjuk 1. embernél JJ van, 2. embernél AQs, nálad pedig 89s.

    41% odds-a van a JJ-nak, 40% az AQs-nak és neked 18%-od vam csak. Szerintem nem éri meg.. :)
  • ba32107
    #18277
    Pont az ilyen lappal jó sok ellenfél ellen menni.
  • kraawz
    #18276
    preflop 4 bb call egy ilyen spekuláns lappal? maximum egy ellenfél ellen néha belefér, de ha már hárman vagytok ...
  • Renegade
    #18275
    nálam az ilyen pf fold, vagy, ha valahogy bekeveredek, akkor check/call.
    a jó hír, hogy ez a henry gyerek rém szarul játszotta meg, gőzerővel kellett volna védenie a settjét. Az ilyen 89s-ekkel az a baj, hogy az ember kényszeresen bent marad velük egy ilyen szituban. 50BB-be került a "talán" :-(
  • ba32107
    #18274
    Mit gondoltok, hogy játszottam meg?
  • ba32107
    #18273
    Láttatok már ilyet? :D
  • Renegade
    #18272
    hűűm, megelőztél, nekem 8 volt a rekord, bár nem 1-en ;-)
  • zeli
    #18271
    szép, grt! továbbiakban is menjen így.
  • kraawz
    #18270
    egyszer minden sorozat megszakad, pedig kevés híja volt a 10.-nek :)

  • zeli
    #18269


    Itt azért emeltem kicsit preflop, hogy azt higgyék, a vakot lopom.



    Ez meg csak simán nc..

    Kb egy hónapja nem játszottam erre kapásból így kezdek. :D
    minek megyek allin egy párral fffuu.
  • ddt500
    #18268
    QQ-re?? Nem jó ötlet. A reraiser még ráemelt. Ebben AA-KK is benne volt.