30078
  • sz4bolcs
    #25550
    Musha rain dum a doo, dum a da

  • sz4bolcs
    #25549
    ezt moár szeretem :D

  • precision
    #25548
    olvasd a kérdést többször is, vannak becsapós(abb) kérdések is, amire nem egyértelmű a válasz
  • ProSztata
    #25547
    csináltam a cikk szerint szinte végig de ezek szerint én vagyok nagyon vak.. jó igaz, hogy vagy 2 kérdést nem találtam meg a cikkben de szvsz arra is helyes választ adtam..mégse fogadta el.
  • precision
    #25546
    +1

    simán ki lehet puskázni magáról az oldalról a válaszokat, van idő rá bőven
  • ntex
    #25545
    BSS -ről szól még mindig a kezdőkvíz? Elméletileg simán ki lehet puskázni mindent a cikkekből... Én is úgy csináltam meg annak idején, amit nem tudtam kikerestem a cikkből. Ha jól tudom nincs időlimit vagy annyi van hogy röhögve meg lehet csinálni. Csak figyelned kell, szövegértés az egész kb :D Ne csak fusd át, olvasd el egyszer legalább normálisan a kezdő cikkeket + a táblázatokat nézd meg, hogy emlékezetből vissza tudd keresni ha nem tudsz valamit hogy merre találod a választ.
  • ProSztata
    #25544
    Átfutottam a cikket, és nem sikerült. Már régebb óta játszok pókert, csak épp nem az interneten.(általában a debreceni fórum bevásárlóközpont póker termében fordul elő velem, hogy beülök játszani)

    De így is bevallom voltak olyan kérdések amik nem az, hogy elgondolkodok és úgy nem jövök rá, hanem fogalmam sem volt róla, hogy mi lehet a helyes megoldás. Ezért gondoltam rá, hogy itt kérek segítséget.
  • ba32107
    #25543
    Az a lényege a kvíznek, hogy ne veszítsd el a kezdőtőkét azonnal. Ha nem tudod helyesen kitölteni, még nincs itt az ideje hogy játssz :) Olvasgasd el a cikkeket és menni fog.

    Ha csak arra mész hogy bezsebeld az ingyen tőkét, az nem fog menni, mert sokat kell játszani hogy kivehesd.
  • ProSztata
    #25542
    Hello skacok!

    Valaki segítene nekem a PokerStrategy kvízének kitöltésében?... most találtam rá erre az oldalra és pokerstarson nincs számlám, szóval oda jól jönne a kezdőtőke, de egyedül nem tudom kitölteni..valaki? (vagy esetleg elég egy link is ahol megvannak már válaszolva!)
  • ntex
    #25541
    Nem hittem volna hogy valaha lesz ilyen XD

  • sandor8206
    #25540
    mert az a lényeg, hogy bekerülj ITM-be és nem az, hogy első legyél
    ez az elsődleges cél

    SnG alapfilozófia az, hogy sokkal többet ér a zseton amit megtartasz kockáztatás nélkül, mint az amit nyerhetsz vele
    ergo 3200 te zsetonod nem = az ellenfél 3200-vel, hanem "többet" ér
  • ntex
    #25539
    Ez a DoN elég faéknek tűnik eddig... 5-öt játszottam ma, mind az 5 meglett. Szedek be egy kis zsetont az elején, aztán csak dobálom el a szar lapokat végig, a többiek meg szépen kiejtegetik egymást... XD
  • Csacsi
    #25538
    Mert hosszútávon többet nyersz a dobással....mint a callal.

    Ott a megadó ranged még ha az ellenfél any kettővel betolja, akkor is QQ+.

    Jah és nem baj, ha az ellenfél megadja.....mert hosszútávon rossz döntés hoz, és Te jössz ki jobban.

    Ez egyszerű matek. Érdemes utánanézni az ICM-nek. Persze kizárólag SNG-n alkalmazható ez.
  • precision
    #25537
    igaz freeroll, de most estem ki ezzel a lappal ebben a pillanatban :)
    túl sok már a bukó széria...

  • precision
    #25536
    mármint QQ ellen...
  • precision
    #25535
    van most valahol nodeposit ingyen tőke? :)

    nem akarok most befizetni, néha játszani meg jó lenne
    sajnos a pokerstrategy -s 50 dollárom elment :| az utóbbi hét rohadt nagy lejtmenet volt számomra
    akármire mentem be, levertek, AK -ra kijön flopra az AK, QQ -val vagyok allin preflop, riverre lejön a Q... és ilyesmi handek tömkelege
  • ntex
    #25534
    Nem tudod bankroll nélkül lehet ott indulni pénzes freerollokon vagy csak befizetőknek van freeroll?
  • ba32107
    #25533
    Miért dobás ez?
  • #25532
    Tavaly sokat lógtam ott.
  • ntex
    #25531
    Valaki játszott már innen PKR-en?
  • sandor8206
    #25530
    pl: nálam az a kevés 2$ 9fős SnG minuszos, a 6,5$ más breakeven van
    szóval lehet hülyén hangzik, de gondolkodtam/gondolkodom rajta, hogy kihagyok pár szintet és egyből 11$, de inkább 22$ kezdem újra
    ok, olyan fishezen hangzik :-) hogy kihagyok szinteket, de alacsony téten "Jó" Sng-t játszani szinte lehetetlen, nincs fold equilitid
    felsőbb szinteken már használhatsz pár trükköt , finomságot
  • sandor8206
    #25529
    pont erre akartam célozni, hogy mindenki shortstack és így sokan, gyakorlatlan játékosok nem a megfelelő döntést hozzák és úgymond ezért szívsz
    pl: gondolod nyomsz egy any twot, hisz úgy is dob, de barátunk egy gyakorlatlan játékos és csak azt látja, hogy AQs milyen jó lap, te meg állandóan terrorizálod és leszarja, hogy bubble leszarja, hogy van egy kis stack, leszarja hogy kieshet ITM előtt, hanem nyom egy call, mert úgy is jobb lapja van, te meg "baszhatod" a 73o-dat, mert "mákolnod" kell és ha nem szinte tuti bukó az ITM
    vagy is nekem általában így volt, bár nem sokat játszottam 9 fős turbot vagy 1500-2000 kb. ami azért nem sok valaki havonta nyom ennyit, de pont hogy a gyakorlatlan játékosok miatt szívtam

    sőt volt olyan meglepő dolog, hogy máig megjegyeztem
    ITM vagyunk, én chipleader kb. 7000 chips körül SB, Button kb. 750
    BB 5000-5500 kb. arányilag valahogy így álltunk
    BB/SB 500/250

    Button fold, ok nálam sima any two all-in (KJo volt nálam), erre BB A6o sima call, kikaptam
    annyira idegesített, megnéztem a gyereket, úgy ment fel a grafikonja mint a nyíl, csak lestem
    ok lehet jó volt és tudta mit csinálok, de ha megmutatom a lapomat akkor se callozhatott volna csak kb. KK+, szóval hagytam a francba a Turbot 9főst, visszatértem amivel kezdtem 27 fősekkel, remekül ment megint, erre nem bebaszott a Full tilt :-)
  • Csacsi
    #25528
    Hát pont ezaz. SH asztalon sima dobás abban a szituban az AQs. Csak ezt sokan nem tudják. Ezért számít a tudás....és lehet, hogy hosszabb távon jön csak ki a tudás, nem úgy mint a 9 fősnél....viszont sokkal gyorsabb...és többet le lehet játszani...Jobb az órabér. És havi 1000-1500 darabot simán le lehet játszani....kb 6-7% ROI-val 30 dolláros szintig. Nah most a full ringet 11-12%-os ROIval lehet hozni....de fele annyi játékkal. Szal nem mondtam, hogy jobban megéri a 6 max...de gyorsabban pörög a bónusz...és a rakeback is több. Az órabér meg még jobb :)
  • xxxpaulxxx
    #25527
    Aztamindenit! Gratula!
  • #25526
  • wantonly
    #25525
    Már nem aktuális a kérdés, megkaptam az 1000 savvy pontot. Remélem a 90 dollárom is megérkezik. :)
  • ntex
    #25524
    Lejátszottam az első 1$-os 10 fős DoN-omat Everesten, izgi volt :D Megadtam egy pre-flop pusht AQs-el, TT ellen elbuktam, maradt 75 zsetonom 10 főnél, és sikerült felállnom, meg is lett :P
  • sandor8206
    #25523
    hát szar ez a pokerstars, teljesen értetlenül állok, hogy miért ez a No.1?!
    lehet, hogy "jó" de így Full tilt után nem az igazi
  • ntex
    #25522
    Én miért nem tudok ilyet kifogni sose?
  • xxxpaulxxx
    #25521
    A tegnap már emlegetett jószívű barátunk elleni handjeim:DD





  • xxxpaulxxx
    #25520
    Könyörgöm néha használj equilatort/pokerstove-ot!:D
  • sandor8206
    #25519
    azért kell dobni, ha olyan a szitu a AQs is, de ez nem olyan volt
    szitu függő
    pl: azért írtam, hogy SH-nál már sztem sima fold ugyanez az eset
  • ntex
    #25518
    Tudom csak már rengetegszer voltam úgy hogy riveren 3%-ról meg 5%-ról (tudom, én is :D) megfordult az ember és vesztettem (vagy nyertem) XD

    De itt csak arra célzok hogy hiába nagyobb az esély, az a kis esély is bármikor bejöhet, mint az ötös lottó XD
  • sandor8206
    #25517
    bocs, + 40%-ot , csak az illeszkedéstől függ, AQs, any two range ellen nagyon jól teljesít, sima call
  • sandor8206
    #25516
    azért az a magas lap érték nagyon sokat számít, ne becsüljük le azt a 20%-ot
  • sandor8206
    #25515
    kösz
  • ntex
    #25514
    Annyi előnye van AQs/o -nak akár 23o ellen is hogy ott van a magas lap értéke amúgy tényleg coinflip, melyik lap esik le :D Ilyen alapon ha tudnám hogy nem pocket pár ellen kell allin mennem gyakorlatilag any2 -vel allin mehetnék bármikor ha coinflipelni akarok :D
  • xxxpaulxxx
    #25513
    Ha jól emlékszem ctrl+9, vagy valami hasonló billentyűkombinációval... meg lehet nézni az ablakbeállításoknál
  • sandor8206
    #25512
    sztem ez könnyű szitu, nehezebb lett volna ha valami határeset lapot kérdez, K10s vagy valami hasonlót (persze ha jól tippeltem :-D)
    AQs sima call, főleg reg ellen az ellen még sokkal szarabbal is
  • ntex
    #25511
    Preflop allin nem pocket párral a legnagyobb coinflip. Any2 ellen mondhatsz allint AQ-val, akár 63o ellen is kikaphatsz ugyanúgy ha nem jön sem A sem Q csak 6 vagy 3 a boardra. Nem szeretem nagyon az ilyen szituációkat :D