276
Amikor az érzékszerveid becsapnak...vagy mégsem?!
  • Random_
    #195
    Igen erről volt már szó, hogy az álmokban mintha ezeknek az eseményeknek kerekedne előzménye.
    Én arra gondolok azért is emlékezhetsz arra, hogy pl vonatozol mert ez egy folyamatban lévő álom volt és ahogy ébresztenek fel eljutsz a mély alvó helyzetből az éberebbe ahol az agyad már veszi az adást.

    Én csak akkor emlékszek álmokra ha nem ébresztőórára ébredek mert akkor fokozatosan ébredek fel és az álmok az agy bekapcsolásakor elmentődnek. :D
  • angello
    #194
    én is álmodtam ufósat : azt hofy fölébredek és sötét van és az ablak nyitva én kimászok rajta kint meg az égen van egy világitó pont ami egyre közelebb jön aztán vége az álomnak
  • Munch
    #193
    Ez érdekes! Néha anyám alig bír felébreszteni, úgyhogy kénytelen, rángatva ébreszteni. De pár másodperc, mire felráz, ahhoz képest kb. 5-10 percesnek megfelelő story történik álmomban velem ennyi idő alatt. Vasúton utaztam, beszélgettem haverral, majd megkérdeztem mitől remeg ez a vonat ennyire, és haver megszólalt: -Nemtom, lehet hogy fel kéne kelni. Következő pillanatban már ébren vagyok. :D
  • ranGer2
    #192
    egy olyan világos kört nem láttál a TV ben? :P
  • Munch
    #191
    Én is álmodtam sok marhaságot... mostanában nagyon ritkán jönnek elő, de régebben rendszeres volt. Sokkal stresszesebb is voltam, szerintem azért.
    Volt egy olyan álmom, hogy ültem a szobában, és az előszobábol egy láthatatlan valami jött, megfogta a lábam, és húzott ki az ajtón. Kapaszkodtam amibe tudtam, és csak húzott. A poén az, hogy mellettem ültek anyémék, és mintha nem történne semmi, nézik a tv-t tovább. :D
    Voltak ufós álmaim is. Jött egy ilyen szürke ufó-lény, oszt el akartak vinni. Ufót is láttam álmomban sokszor, megálltak ablak előtt, elmentek felettem, meg ilyenek. Olyankor mindíg lelassulok valahogy, valamiért csak lassan tudok mozogni álmomban. Nem értem, hogy miért, miközben az ufó mint az állat, úgy mozog.
    Amikor fáradtan fexek le, -ahogy már valaki írta- nálam is előfordul, hogy hülye hangokat hallok, fél másodperc mulva felriadok. Az is előfordult, hogy egy nap csak játszottam egész nap, szóval a Machine gun hangja picit berögzült, és álmomban annak a hangját hallottam. :D
    Amikor kisebb voltam, néha beszéltem álmomban, marhaságokat. :D Mi történt aznap, meg ilyenek. De ez úgy tudom általános, csak nem nagyon ébred fel rá senki, főleg ha egyedül alszol egy szobában.
    Pókos álmom nekem is volt, felriadtam, kipattantam ágyból, rácsaptam a villanykapcsolóra, és mondtam, hogy "jáááj mi mászik ott!!!" :D Utána leesik, hogy hülye vagyok, hogy álmodtam, és visszafexek. Persze reggelre elfelejtem, hogy ez történt és valamikor napközben eszembejut, hogy jéé, mintha felkeltem volna éjjel... :D
    Volt egy másik rémisztő, ilyen hangyaszerű valami álom. Végképp semmi értelme, talán arra emlékeztet, amikor a mézga családban kapcsolták MZ/X-et, és a hangyák-háborúja kép-effektus ment. :D
    Mászkálni szoktatok álmotokban? :D
  • angello
    #190
    én elaludtam és arra gondoltam 38 perckor lekésöbb fel kéne ébrednem és pont 38 perckor ébredtem fel :D
  • orkenyid
    #189
    ja meg olyan is volt hogy nem tudtam a tv-t kikapcsolni hiaba huztam ki a dugojat tovabb ment.
  • orkenyid
    #188
    nekem olyan volt hogy megpróbáltam felkapcsolni álmomban a villanyt de csak valami kis fenypont vilagitott, nagyon ilyeszto volt. Kiskoromban meg olyat almodtam hogy az ablakom helyen egy furcsa szinu (meg soha nem lattam azelott olyan szint) luk volt. Amikor hozzanyultam, hirtelen felbredtem.
  • ranGer2
    #187
    Az a baj hogy az álom nem irakban volt hanem itt a házunk előtt :DDD salz. :P
  • legensy
    #186
    :DDDDDDDDDD
    "álmodozás az élet megrontója" :)))
  • Csirke4
    #185
    Nekem olyan kéne hogy a testem elmegy iskolába én meg itthon gépezek :)
  • legensy
    #184
    szerintem álmodban elhagytad a tested és valahová irakba vagy akárhová mentél ahol háború van és mivel a fizikai tested nem volt ott, ezért tudtak átmenni rajtad.
    sok emberrel előfordul (hacsak nem mindenkivel) , hogy elhagyja a testét álmában. erről sokat olvastam és hallottam.
    de nem állítom, hogy hiszek benne, azt sem, hogy nem hiszek. lehet igaz.. (?)
  • ranGer2
    #183
    Okok az én álmomra is mondj valami okosat :DD
  • Wing Rockling
    #182
    Egy volt tanárom is mesélte egyszer, hogy egy jó haverjával szobatársak voltak, egyszer elaludtak, és az éjszaka közepén mindketten egyszerre felugrottak az ágyból, és felordítottak:
    -Vigyázz, ott van!!!
    Ez elég érdekes, ha 2 ember ugyanazt a dolgot álmodja az bizonyítja, hogy valamiféle spirituális kapcsolat van az emberek között, ami egymás megismerésével alakul ki folyamatosan (mivel nem hallottam még, hogy 2 idegen ember ugyanazt álmodta volna).
  • Wing Rockling
    #181
    De örülök neki hogy nem látok ilyeneket, szt sem tudnám hova rohanjak :DD
  • Random_
    #180
    Na meg a fények is megtréfálják az embert főleg ha álmos.
    Ha mind a ketten láttátok akkor álom tuti nem lehet. Bár hallottam olyanról, hogy emberek ugyanazt álmodták, de nagyon ritka az ilyen eset.

    Ezek olyan misztikus dolgok melyekre nem lehet magyarázatot találni csak ha rendszeresen előfordul és meg lehet alaposabban figyelni a jelenséget. Pl. párhuzamot vonni a látomások között vagy az azokat megelőző események között. Lehet, hogy csak bizonyos események bekövetkezte váltja ki ami bármi lehet.
  • Csirke4
    #179
    Esetleg beszökött valaki? :)
    Vagy nagyon álmos voltál és hallucináltál?
    Bár ha ketten láttátok akkor lehet hogy ott voltak :D
  • legensy
    #178
    mi is! bár nem hiszem, hogy erre lenne magyarázat.
  • ShaiHulud
    #177
    erdekes hmmm...kivancsian varom erre mit felelnek az itteni nagyokosok:)
  • legensy
    #176
    nem, ketten láttuk.
    mielőtt kérdeznéd, minden káros szenvedélytől mentesek vagyunk 100%-osan.
    Megy minden éjjel a gépről mese, mert feleségem csak úgy tud aludni.
    De hogy szellem volt-e azt nem tudom. Lehet csak valami látomás, kivetülés, mit tudom én mi.
    És tényleg morbid.
  • ShaiHulud
    #175
    a szellemeset azt nem almodtad veletlen? eleg morbid hogy egys zellem nezi a szamitogepeden a meset:D ment a geped vagymi?
  • legensy
    #174
    Feleségem azt álmodta 4 hónapja, hogy veszekedett valakivel, elesett és beleharapott a lábszárába a valakinek...
    Arra ébredt fel, hogy a saját alsókarjába harapott és ébrenlétében 1-2 percig nem tudta kiengedni fogai közül karját (ezt én is láttam) a harapás helye ma is megvan, olyan erőteljes volt.

    Amúgy szellemfélékről, vagy miről annyit, hogy egy 4 év körüli kisfiú éjjel az ágyunkból nézte a meséket számítógépről. Feküdt a hátán, feje alá rakta karját, pizsomában volt és mesézett.
    Erre két hétre meg egy kislány lebegett a szoba közepén.

    Nem tudom szellem volt-e vagy mik lehettek ezek a gyerekek, de voltak ez tény. De nem tudom és nem is foglalkoztam vele különösen, hogy kik és honnan stb...
  • Csirke4
    #173
    Hehe nekem ezz OPF-al van így :D
  • zero_cool51
    #172
    de olyan is történt velem a multkor, hogy azt álmodtam, hogy elharaptam a számat, de amikor felkeltem, akkor dőlt a számból a vér.
  • ShaiHulud
    #171
    ohh en meg amikor hajnali 6 ig CS zek akkor altalaban cs set almodok:DD szal joez:)
  • zero_cool51
    #170
    nekem pl folyton deja vu érzéseim vannak
    eddig sokszor volt már olyan, hogy voltam valahol, és akkor abban a pillanatban elragadott az az érzés, hogy ez már megtörtént egyszer velem.
    De mint irtam, legalább 10szer volt már ilyenem.
  • I.C.ram
    #169
    Akkor a Battlefied, abban még bombázni is lehet.
  • ranGer2
    #168
    Igazad lehet :P de abban nincs helikopter... :P
  • I.C.ram
    #167
    agyadra ment a CallofDuty.... :/
  • ranGer2
    #166
    ÚÚ meg volt egy másik álmom ami nagyon tetszett kissé rémisztő volt de elmesélem..
    Szal azt álmodtam hogy felkeltem reggel jókeddvel.. (ritka az ilyen..) furcsa volt hogy kissé sötét van reggel.. megyek az ablakhoz felhuzom a redőnyt és akkor se lett sokkal világosabb de ami kint volt az valami borzasztó látvány volt...-> szétbombázott házak minden ég géppuska hang stb stb... ilyedtemben felkaptamm egy pólót meg egy papucsot és kirohantam az utcára... (nem volt jó ötlet) ami most történt az nagyon rossz érzéseket váltott ki bennem) szal mikor kimentem az utcára pont akkor érkezett egy ilyen csapatszállitó teherautó,kipattantak belőle a bakák és felém tartottak.. azt hittem velem akarnak valamit de nem egyszerüen átfutottak rajtam... mintha ott se lennék... megfordultam amerre futottak és láttam hogy 2 légvédelmi ágyut készitenek elő... aztán jött az a szirénahang.. énemeg csak álltam mint akit odaraktak.. És akkor jelent meg 2 helikopter.. tökig felfegyverezve.. elég ilyesztő volt főleg hogy először rám lőttek..( miért is ne? ) :Dbefutottam egy fedezékbe.. ilyen romos vacak de mire észrevettem hogy az egyik helikopter hátbakerült már késő volt.. lelőtt..

    Mikor reggel felébredtem végiggondoltam az álmomat... és biztos van valami alapja is mivel tőlünk nem messze található 1 reptér. Elég ilyesztő álom volt :)
  • ranGer2
    #165
    Én 3 napja furcsákat álmodok... az első az volt hogy Naplementénél megcsókoltam az egyik osztálytársnőmet... nem részletezem ilyen romantikus csöpögős... izéé
    aztán másnap-> kb ugy minden második percben megcsókoltam...
    tegnap meg minden 5mp ben.. tegnap elég keveset aludtam.. eléggé idegesitőő :DDDD
  • Wing Rockling
    #164
    De az a tükrös dolog is lehetséges
  • Wing Rockling
    #163
    Vagy clint éppen nagyon szarul hazudik
  • Csirke4
    #162
    Vagy felszereltek egy tükröt... :)
  • Csirke4
    #161
    Szerintem hajléktalanok...
  • soldier
    #160
    szerintem ne parázz nem hiszem hogy hullák voltak
    Lehet hogy csak vámpírok vagy ufók
  • Csirke4
    #159
    Nem lehet hogy mókusok?
  • Csirke4
    #158
    Webcamerát nem szerelsz föl?
  • CLINT EASTWOOD9
    #157
    ott esténként ott járkálnal
  • Csirke4
    #156
    Vagy én tévedek és tényleg a hullák voltak?...