276
Amikor az érzékszerveid becsapnak...vagy mégsem?!
  • The Garrett
    #235
    az nagy fless :D szoktam enis :DDDDDDD
  • ranGer2
    #234
    én ha sokáig dörzsölöm a szemem akkor furcsa szinek és formák jönnek elő.. :D
  • Random_
    #233
    A vöröses köd nem a vér lehet ami a szemhéjadban áramlik?
  • gergou
    #232
    A kep minoseget illetoen, olyan mint mikor kinyitod a szemedet, es hirtelen becsukod, eltakarod a kezeddel, es latod a kepet amit elotte neztel... Ez is ilyen formaban lathato, csak mozgokepes anyag...
  • gergou
    #231
    Ennalam allandoan elojon, de hozzateszem koncentralni kell, nekem kb 20 perc utan jon elo... es egesz nap nem hagy nyugodni, ha becsukom a szemem mar elo is jon, van ugy, hogy kinyitom a szemem, egy sotet helyen pl, es ott is latom, neha ilyeszto... jah, es ez olyan is szokott lenni, hogy folyamatos piros kodszeruseget latok aramlani magam korul kulonbozo formaban...
  • The Garrett
    #230
    hat igy telt eddig minden hegyaljafesztival... semmi ilyet nem tapasztaltam
  • gergou
    #229
    Hozzateszem allittolag ez az elvonasi tunetektol van, de nem hiszem, hogy az ilyen szinten kepes lenne megdolgoztatni az emberi agyat.
  • gergou
    #228
    En egyvalamit nem ertek:

    Probaljatok ezt ki: Kb 2-3 nap pialas utan tortenik meg ez a dolog, ugy, hogy elso nap iszol, es lefekszel aludni, masnap masnaposan ebredsz, azonnal elkezdesz megint inni, es az egesz napot vegigvedeled... Masnap mikor felebredsz erdekes dolgok fognak tortenni... Nem leszel masnapos, es ha behunyod a szemedet olyan dolgokat latsz, hogy hihetetlen... tullkeppen mintha egy filmet nezne az ember... Majdnem teljesen ugy latni mint a valosagban, csak picit gyengebbek a szinek, es homalyosabb... Hozzateszem itt az ember teljesen jozan... Teljesen valtozo, hogy miket lat az ember, a noktol a gyilkossagokon at mindent, mintha ott lehetnenk mindenhol... kb 3 secenkent valtozik a helyszin... Probaljatok ki, kurvara erdekes:)
  • orkenyid
    #227
    nekem is van ilyen órás dolog. Pl én általában minden nap 11:11:11-kor nézek rá az órámra. szinte sohasem kesek meg egy mp-t sem.
  • Sephi
    #226
    Hya... az oreg banyas alom. Horrorfilmben illo bazeg.
  • OPM
    #225
    ja, látom te is irogattál oda :)
  • OPM
    #224
    jaja, ezkről sokat dumáltunk már ebben a topicban
  • Sephi
    #223
    Jaa almokrol mar nem is beszelek. Nekem olyan almaim vannak neha hogy amikor felbredek jon hogy sirjak mert vege lett.

    Az almoknak sok mondanivaloja van az emberrol. De altalaban ha valamit nagyon akarunk tuti azt fogjuk almodni hogy nem sikerul...

    Volt egy csaj akinek el lehetett kudeni emailben az almodat leirva es par ora allat valaszolt es elmagyarazta. En ket hetig birtam mert mar kicsit tulsagosan furcsa magyarazatokat adott.

    www.dreamwalker.com volt a cime. A csaj valami kutato csoport tagja aki almokkal foglalkozik es az emberi elmevel.

    Ha meg el a site es tudgyatok akkor probajatok ki. Kell egy kis alap angoltudas is sajnos mert angolul kell megirni az emailt. Lehetoleg minnel pontosabban.

    A csaj tobbek kozott meg akarta nekem tanitani hogyan iranyitsam almaimat de sajnos keves sikerrel jart.

    Nekem egyszer az eletben tortent meg az hogy kepes voltam iranyitani az almomat az o teoriaja alapjan.

    Eppen azt almodtam hogy a szobaban vagyok es egy fekete felho van az ablakban. A szobaban egy asztal volt es rajta egy virag. Tudatosan vertem le a viragot es kozben csodalkoztam hogy hol vagyok.

    Ez kb ugy lehetseges hogy amikor nagyon faradtak vagyunk akkor fekudjunk le majd egy fel ora mulva rakjunk orat hogy felebreszen minket es aztan aludjunk viszza. Ekkor az agy nem tudom mit csinal de nagyon valoszinu hogy hirtelen a "felalom" dolog tortenik meg. Ez kb azt jelenti hogy mar ebren vagyunk de a testunk meg alszik. Amikor ez van akkor egyesek alitolag panikba esnek mert felnek megbenultak pedig tudgyak hogy mar felebredtek. Ebben az alapotban tudgyuk mozgatni egy kicsit a tagjainkat. En kepes voltam ugy megeroltetni magam hogy a szememet is kinyisam felig is lattam hogy az agyban fekszem de nem tudtam megmozdulni. Ekkor borzaszto erofeszitesek aran az osszes izmomat megprobaltam mozgatni es mar az volt az erzesem hogy kapalozok es orjongok... csak ebredjek mar fel. Es az erolkodesnek megvolt a erdemenye. Felbredtem de tiszta viz voltam. A poen az volt hogy nem a virag tort el hanem a kapalozas kozben leesen az agyamrol a szemugeme es a telefonom :)
  • OPM
    #222
    "Jövő látása vagy távoli helyek látása ahol soha nem jártunk"

    pontosan!
    volt egy olyan álmom, Törökországaban jártam, talán Isztambulban, és ott egy hatalmas kupolás épület mellett

    másnap nézem a tv-t, egy dokumentumfilm volt róla és pontosan úgy nézett ki a környezet + az épület mint az álmomban pedig előtte sohasem láttam. Furcsa érzés volt...
  • Random_
    #221
    Azért a tudatalatti már fél előre ezektől az időpontoktól mert te megad is tudod, hogy ekkor történtek a különös esetek. Nem feltételen természetfeletti dolog lehet egyszerűen már előre tartasz ezektől a napoktól.

    Az ébredések viszont nagyon érdekes dolgok ez azt bizonyítja, hogy agyunk sokkal többre képes mint amit mi elképzelhetünk csak sajnos tudatosan nem vagyunk képesek ezt irányítani.

    Ilyen lehet a távolbalátás is ami több féle lehet. Jövő látása vagy távoli helyek látása ahol soha nem jártunk ezekkel kapcsolatban a hidegháború alatt komoly eredményeket értek el.

    Jelenleg még a tudomány teljesen elveti ezeket a misztikus dolgokat, de a jövőben lehet, hogy képes lesz az emberiség képességeit kitágítani.
    A szkeptikusok sok látomást és különös eseményt azzal magyaráznak, hogy csak elménk viccel meg minket és már látott tapasztalt elemeket összekötve alkot valami látomást. Én ezt akkor vontam kétségbe mikor jómagam először voltam részese olyan eseménynek amit elötte pontosan megálmodtam. Összesen 3-4 ilyen alkalom volt amikor szóról szóra emlékeztem a történésekre és a helyszín nézőpont minden tökéletesen egybevágott. Egyszer meg is jegyeztem ezt a jelenlévőknek.
  • Sephi
    #220
    Nem tudok. A Lord csaladneve volt csak megadva es egy masik irasban taltam utalasokat hogy az a csalad is bele volt martva.

    Az a baj hogy az oreg tata aki engem kisegeittet (nem kevesebb mint 150 penzert) mar elpatkolt es ott ahol a boltja volt most valami cukrazda van :(
  • OPM
    #219
    nem tudom hogy léteznek-e ilyen dolgok mert velem még nem történt ilyesmi, de szerintem járj utána, pontosan milyen szekta volt akár itt interneten
  • The Garrett
    #218
    marmint 215
  • The Garrett
    #217
    mikor nem viszek kulcsot, leülök a lépcsőházban a 3. on, és ha valaki belép a lépcsőházba a földszinten, meg tudom mondani hogy családtagom-e vagy nem. Egyszeruen hallom a lépéseiből, hogy most valamelyik rokonom jön e felfele vagy egy szomszéd. Valami ilyen lehet a tied is.
  • Sephi
    #216
    Londoban elmentem egy regisegkereskedohoz es mondtam neki miket keresek mire az oreg harom het allat kikutatta a csaldfamat 1844 -ig visszamenoleg.

    Az egyik osom lord volt es nagyon rosz dolgokat olvastam rola mert alitolag valami szekta tagja volt. Lehet onnan ered ez a viharos dolog?
  • OPM
    #215
    hja, azt tudom
    az 1. még nem is olyan különös, de a 2.-at nem értem :)
  • Sephi
    #214
    Lehet van bennem valami mert az en erdetem irorszagbol van es nagyon sok konyvet olvastam mar atkokrol es egyeb termeszetfeltetti erokrol... volt amikor meg is lepodtem egy ket dolgon.

    Egybkent az ebredesel en is ugy vagyok hogy altalban 5 percel elobb ebredek fel mialott az oram csorogne.
  • The Garrett
    #213
    ugyhivjak biologiai óra :)
  • OPM
    #212
    a felébedéssel kapcsolatban, valahogy alvás közben én megérzek dolgokat

    általában a mobiltelefonom csipogására akarok ébredni, de a legtöbbször nincsen szükségem rá, pár perccel vagy másodpercel hamarabb mindig magamtól felébredek, akár 05:00-ra vagy 07:00-ra állítom az ébresztést.

    a másik dolog hogy abban a pillanatban amikor felébredek sokszor tudom, mi fog történni.
    egy példa: koleszban aludtam délután kb fél órája, nagyon fáradt voltam és még lett volna 1 szabad órám de hitelen felébredtem és tudtam hogy másodperceken belül melyik szobatársam jön be a szobába (5en lakuk ott és bámelyikük megjöhetett volna). Mintha ez is egyfalyta reflex lett volna, hogy ne ő ébresszen fel, vagy nem tudom, de nekem elég fucsák ezek a dolgok :)
  • Csirke4
    #211
    És TE elhiszed hogy megátkoztak?
  • Sephi
    #210
    Osszefirkaltam a szokasos Tubular Bells rajzaimmal :) De en nem emlekeztem akkor se....
  • Sephi
    #209
    Altalaban minden honapban.... nagyon furcsan is erzem magam ezekben a napokban... mintha felnek valamitol :(
  • Csirke4
    #208
    "Kollegam aszongya hogy nem aludtam mert meg irtam is valamit egy papira"-Nincs meg a papír?
  • Csirke4
    #207
    Hónaptól is függ vagy bármelyik 23 24 25?
  • Csirke4
    #206
    Na eszembejutott nekem is valami... :)
    Haverral vagyunk egy szobában én szembe ülök vele és dumálunk. Egyszercsak megszólal hogy "Mik azok a fekete pontok?" És amikor hátrafordultam a polcról leesett egy könyv.
    Rá is esett egy maketthajóra. :)
  • Sephi
    #205
    Meglhet... de ez miert mindig 23madika es 25odike kozott tortenik velem? Ugyertem akkriban? Es miert mindig vihar elott?
  • The Garrett
    #204
    ez lehet csak " belédrögzült cselekvés.

    PL mareggel felkeltem 9:40 kor 10:40 kor meg 11:40 kor...
    (amikor kinyitottam a szemem mindig ennyit mutatott az óra)
    huuuu bizto ufok ;)

    általában minden reggel 6:20 és 21 között felkelek, mert 14 év alatt belémrögzült. Ugyanez lehet náladis az órás dolog.
  • Sephi
    #203
    Nalam par masodpercik tartott a dolog mindig... igaz kopogjam le azota sem tortent meg semmi szal ok minden... remelem orokre...
  • Braveheart
    #202
    Néha nekem is olyan deja vu érzésem van... pl. amikor haverokkal elmegyünk 1-2 helyre és leülünk dumálni, én csak bambán figyelek, mintha megszűnne körülöttem a világ, mert úgy érzem már vmikor megtörtént ez velem...aztán csak akkor eszmélek föl amikor már lökdösnek hogy mit csinálok :)
  • Sephi
    #201
    Meg erdkes hogy minden honap 23 , 24 es 25-iken erdekesen mindig akkor nezek az orara amikor ugyanazon szamjegyeket ir ki.. E.G : 3:33 , 5:55 ...

  • Sephi
    #200
    Azt meg hozzatennem hogy amikor ezek tortenek velem akkor a datum az mindig 23 , 24 vagy 25 -odike volt....
  • Munch
    #199
    Ez nem semmi!!!
  • Sephi
    #198
    Ennek kb az a lenyege hogy alitolag valaki engem elatkozott vagy egy rosz leleg belem bujt... miutomen... :(
  • Sephi
    #197
    Hat en csak most lattam eme topikot es meg szeretnem veletek osztani par ilyen elmenyemet.

    Az elso meg kiskoromban tortent amikor kb 14 eves lehettem. Akkoriban sokat buszoztam az Ors es Rakoskeretur kozotti utvonalon mert ott volt az egyetlen altalam ismert SNES jatek kolcsonzo. Egy csutortoki delutan ugy 4 ora fele ertem oda majd ultem ott es aztan haza akartam menni. Mat utkozben gyanus volt hogy hirtelen beburult de a nap meg erosen sutott. Igyaz naplemente volt de akkoris gyanus volt.

    Mire hazaertem mar eleg sotet volt es emlekszem hogy amikor kiszaltam a buszbol a Sugar mellet hirtelen ugy ereztem mintha nem is letezne semmi korulottem. Ures volt minden es tisztara beparaztam. Aztan eszbe kaptam es hirtelen minden a regi lett. De ugy ot masodpercig mintha eltunt volna a vilag korulottem. Aztan hirtelen akkora vihar lett hogy amig haza ertem csomom vizes voltam.

    Par evvel kessob amiutan Nagyvaradra koltoztunk a szuleimmel ujra megesett ez a dolog velem csak mas formaban. Kiakartam menni az udvarra jaccani es egy ora mulva hirtelen vihar tamadt. Osszes gyerekkel berohantunk a tomhazba es a bejaratnal jaccotunk mikozben zuhogott az eso. Ekkor hirtelen akkorat villamlot hogy meg ma is tisztan emlekszem ra... mintha szo szerint kette csapta volna valaki az eget. Hirtelen elkezdett fajni a fulem es azota is a jobb fulemre nem hallok tisztan es non-stop egy csengo hangot hallok. Aztan hirtelen egy borzasztoan nagy sarga gomb csatant fel. Lehet villam volt ahogy az egyik elharitoba csapodott vagy valami de tutom hogy borzasztoan megijedtem. Mire szolni akartam a tobieknek ujra az az erzes fogott el hogy senki sincs korulottem. De par masodperc mulva minden a regi lett. A

    Par nap utan anyam esszrevette amikozben furodtem hogy a hasamon ot anyajegy volt ami egy tisztan kiveheto keresztet abrazol. Aszonta hogy ezek nem voltak ott es hogy mileyn erdekes. Nagyanyam meg volt rola gyozodve hogy Isteni jel... mondom jolvan.

    1998-ban eppen a baratnomet vartam a suli ellot amikor egy kocsi elem alt. Ekkor reflexbol hirtelen balra neztem es tudtam hogy az egyik ismerosom ki fog lepni az ajton es hogy a baratnom a kolleganojet fogja nyugtatni mert eppen rosz jegyett kapott. Pontosan tudtam hogy ez fog torteni es meg is tortent. Ilyen Deja-vu fiilingem mar nem egyser volt de nem akarom ebbe belemelyedni.

    1999-ben nyaron egy delutan bringaval tekertem hazafele matekrol amikoris hirtelen teljesen lebenultam es megint az a z erzesem volt hogy nem letezik semmi korulottem. Elvesztettem a kontrol a bicaj felett es par pillanat mulva egy kocsi allat tertem magamhoz ami pont akkor vette a kanyart. A sofor rendes volt es csak ket pofont kent le majd elkudott a picsaba.

    Ezutan mar komolyan kezdtem agodni az egesegem miatt es elmentunk orvoshoz de az aszonta hogy absolute semmi bajom es aszonta hogy a fulemben a csengest sem tudgya megmagyrazni.

    2000-ben oktober kornyeken eppen a suliban ultem ahol egy 3 oras tanfolyamon vettem reszt es ugyancsak viharfelhok gyulekeztek az egen. Hirtelen nagyon elkezdett csengeni a fulem. Mivel az ora unalmas vala en szokasom szerint a padra raktam a fejemn hogy pihenyek de egy villamlas utan feleszmeltem. Amikor raneztem az orara mert lattam hogy mindenki all fel kiderult hogy 2 es fel ora teljesen eltunt. Fogalmam nincs micsinaltam ebben a ket oraban. Kollegam aszongya hogy nem aludtam mert meg irtam is valamit egy papira es rohogtunk de en ezekre nem emlekszem.

    2002-ben volt az utolso ilyen elmenyem a temaban. Egy esos ejszaka amuitan valami jatekot jaccotam a gepnem ugy 2 ora fele lefekudtem az agyban. Hirtelen a fulem elkezdett csengeni es tisztan halottam ahogy tobb ember beszel!!! Felriadtam es felkacsoltam a villanyt de senki sem volt a szobaban. Megneztem a radiot a hifit a gepet a tv-et de egyik sem volt bekapcsolva. Tisztan kivettem a beszelgetest es valami igen csunya dolgon vitatkoztak.

    Meg abban az evben egy kis faluba mentem a haverrel mert ott laktak a nagyszulei. A faluban volt egy oreg tata aki alitolag nagyon bolcs volt es egy palinka mellet elmeseltem neki ezeket a dolgokat. Azt tanacsolta nekem hogy ... tudom baromsag de... hogy amikor maskor vihar van akkor azonnal tegyek egy forro vizben atitatott zsepkendot vagy akarmit a hasamra ahol az a jel van.

    Akar hiszitek akar nem akarhanyszor nagyobb vihar van kint en hulye mar csak babonabol is fogok egy zsepit es odarakom. Aszota sem tortent semmi ilyesmi velem...

    Tudom hogy baromsagnak hangzik de meg merek ra eskudni hogy ez mind megtortent velem.
  • orkenyid
    #196
    miért?