41716
  • rage at work
    #8652
    Az a baj, hogy a hivatalos fórumot olvasgatva, az a tapasztalat, hogy a legerősebb FX kártyán sem sikerült 10 fps-t meghaladni, mindent legalacsonyabb felbontásra téve sem. Az 5200-as kártya pedig még az FX-ek között is az egyik leggyengébb darab. Sajnos, nem ehhez a játékhoz tervezték.
  • [Jakuza]
    #8651
    Menni fog az tokeletesen medium felbontason 6800GTvel.
    Nemekem 6600GT-m van es az is viszi 4xAA es 8AF mellett, ugyanitt.
    De ha van egy kis eszed akkor nem veszel 6800GT-t, ha csak nem olcson tudsz szerezni hasznaltat, ugyanis a 6800GS sebessegben ugyanannyira gyors, viszont jocskan (10-15k) olcsobb.
    Vagy pedig veszel egy 7600GT-t az nehany ezressel dragabb csak viszont lenyegesen gyorsabb mint a 6800GT.
  • Lobsterman
    #8650
    Na végre én is "kipróbáltam". 2 FPS-et sikerült kihoznom. KARAKTERGENERÁLÁSNÁL!!!!
    Mi van itt emberek. Nem eltúlzott egy cseppet az hogy legalacsonyabb beállításokkal ennyit bír? A gép egyébként Celeron 2.4, 512 MRAM, inno3d GeForce FX5200, szóval elvileg valahol a minimál és az ajánlott gépkonfig közt terpeszkedik... Kicsit idegesít, főleg úgy hogy nem tudom kikapcsolni a legtöbb shadert, a bump mappinget, env. mappinget.
    Nem tudna valaki generálni nekem egy olyan init amiben gyakorlatilag le van irtva róla minden ilyen gépzabáló effekt? Mert az azért elég gáz, hogy ilyen levett állapotában sokkal rondább mint a Call of Cthulhu, és az simán kivisz huszon-néhány FPSt. És itt most belső helyszínről beszélek.
    Szóval aki vágja az inibuherálást az légyszi küldjön nekem egy abszolut minimál designt a [email protected] címre plíííííz
    Előre is kössz.
  • Sheltem
    #8649
    Egy nagyon láma kérdésem lesz, előre is bocsánat.
    A varázslatokat hogyan tudom véglegesen megtanulni? Mert ami spelleket találok azok csak xszer használatosak ha jól tudom.
  • [Jakuza]
    #8648
    Azok a piros kovek vagy "buff"-t adnak, vagy valamilyen varazslatot.
    Nekem pl az egyik ilyen hatasara belekerult a varazskonyvembe mas varazslat is.
  • [Jakuza]
    #8647
    Legkozelebb majd hasznalod a fokhagymat. :
    Illetve ezekutan majd rajtad fogjak hasznalni a karoval egyetemben. :P
    Amugy en is megcsinaltam azt a questet lecsavartam a palit meg vicsorogni se volt ideje, nemhogy harapni. :P
  • rage at work
    #8646
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most, hogy vissza kellett térjek a fővárosba, egy nő ott odajött hozzám, hogy ha gondolom, lépjek be a tolvajok közé.Amennyiben érdekel a dolog, menjek el este ide-meg ide. Gondolom, ott már be is lehet lépni közéjük
  • Sheltem
    #8645
    Nálam ha csata van(2-3őr + 2-3 ellenfél) akkor lassul be nagyon, ott mi a helyzet a 6600gt vel ?
  • Shan
    #8644
    ue.-ken a beállításokon játszom, kivétel: 4 helyett 2xAA, és 6600Gt-n. nincs gond az ellenfelekkel, csak a vízzel, ha minden effektet rápakolsz. na akkor rezeg a léc...
  • STREEX
    #8643
    Valaki árulja már el pls hogy hol lehet csatlakozni a thief guildhez!
  • Sheltem
    #8642
    Akinek itt 6800Gt je van írja le nekem privátba(ha nem akarjuk ezzel untatni a népet),hogy hogyan megy 1024 medium + bloom + 4xaa val ha 4-5 ember csatázik légyszíves, mert le akarom cserélni a 9800pro-mat csak nem tudom jelentős e a javulás 6800gt esetében.
  • Lyan Kyj
    #8641
    Jah, megnéztem, nem lehet 1x-re HDR-rel...akkor Bloom + AA lesz...
  • Lyan Kyj
    #8640
    Köszi, várom a linket! Igen, Bloom is onon van. Átkapcsolok akkor AA-ra. Azt vettem észre, ha benyomom a Self Shadow-t, akkor a karakterek igen furcsán néznek ki, teljesen irracionális az árnyékolásuk. Délután pakolok képeket
  • Sheltem
    #8639
    Köszönöm az infót
  • urbijoe
    #8638
    képfeltöltés
  • Sheltem
    #8637
    HDR nél állítólag szebb ha AA -t nyomod maxra.
    Bloom is onon van? Adok neked linket privátban ahova tudsz feltölteni képet én meg kilinkelem ide(ha van rá igény)
  • dApRo
    #8636
    thx master :O
  • Lyan Kyj
    #8635
    Tegnap megjött a gépem, MSI P4N Diamond, P4 3.0, 7800GTX, 2GB DDRII...
    Még nem jutottam ki a szabadba, de eszméletlen durva a játék!
    1024*768-ban minden maxra húzva, HDR-rel, stbstb csodálatos!
    Átlag 70 FPS-t visz dungeon-ben, néha leesik 30ra, néha felmegy 120-ra.
    Képeket szívesen mutatnék, csak nem tom hova feltenni őket.
  • PyRex
    #8634
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ÁÁÁÁ, már a 3. (vagy 4.?) Oblivion kaput semmisítettem meg és most is van pár aktív quest, uhh, csomó mindenre rájöttem és már level2 vok. De remélem engem nem haraptak meg a vámpírok (mert ki kellett nyírni 5-öt egy barlangban....)

  • BEAST #8633
    eeh , hogy milyen szívás vámpírnak lenni ... a fél világot meg kell lopni mire összeszedem az ellenszerre a cuccokat :D
  • donpedro
    #8632
    A lovak közötti árkülönbség vajon minőségbeli különbséget is jelent? Ugyanis az én 500 aranyért vett paripámat éppen most futotta le egy gyalogos... Bár lehet, hogy Khajit volt, azok elvileg gyorsak. Amúgy az marha jó, amikor vadul vágtatunk a város felé, és izomból átugratjuk az istállókerítést. Franc fog a kapuval szarakodni. :)

    Egyébként annyira nem nagy szám a ló, mivel a harchoz le kell szállni, és sokszor útban is van szegény, na meg őt is ütik a gazok, bár elég jól bírja. Néha kimondottan hasznos társ is tud lenni, a múltkor lényegében egyedül elintézett egy banditát meg a kutyáját, miközben én folyton mellélőttem a tűzlabdáimat.
  • kill3r22
    #8631
    szerezz láthatatlanság varázslatot én már találtam de ne kérdezd hol még a legelején...:)
  • kill3r22
    #8630
    azthiszem hétfön eltünsz a fórumbol aztán majd valamikor péntek fele talán benézel...:)
  • LegionarR
    #8629
    Eggyüttérzek veled... Tudom milyen rossz, hogy egy hétvégét úgy kell végigszenvedni, hogy iszonyatosan vársz valamit...
    De legalább jó lesz a hétfőd :)
  • PiszkosFred
    #8628
    Egyelőre ezt passzolom ;] De tény, hogy most sokkal részletesebben ki van dolgozva a vámpír lét. Ezúttal táplálkoznod kell, mert a vérszomj az vérszomj, akármelyik világban is vagy vámpír ;] Nehéz a középút, vagy vérszívó leszel soksok hullával a hátad mögött, vagy megtagadod a sorsod és nem iszol, de ekkor meg kiszáradsz. HQn volt egy részletes ismertető anno a tervekről.

    Volt egy próba a Bethnél, a RAI tesztelése során, amikor a player megfertőzhette az NPCt is, akik szintén fertőzhettek. A dev fogta, csinált két vámpírt egy nagyobb városban, majd elment a határba, és aludt egy hetet. Mire visszaért, a falu tele volt hullákkal, és jópár vámpírral. Sajnos ez csak magánakciója volt a srácnak, a véglegesben nem volt benne, hogy vámpírrá tehetsz embereket - tudtommal legalábbis.

    (már csak 3 nap, és végre játszhatok, istentelen szar érzés ez így;])
  • fixpont
    #8627
    Az "Amelion familiy tomb"-ban hogy kell a koveket onnan elrakni, hogy a kardhoz es a pajzshoz juthassunak?
  • Goth
    #8626
    Mit kell csinálni a Fighters Guildnek a The rat problem küldetésénél?
    megöltem az asszonynál az oroszlánt, aztán kimentünk a vadásszal, ott is megöltem 4 oroszlánt, bent az asszonynál megint egyet, aztán most azt mondja, hogy egy quill-weave nevű gyanúsított asszonyt nyomozzak le hogy mit settenkedik a ház körül... de hiába beszélek vele vagy hiába követem, nem jövök rá hogy mit kell csinálni :/
    Addig jutottam, hogy a ház falánál egy lyuk előtt láttam egy eldobott húst. Na de onnantól mivan :c
  • Prof William
    #8625
    Ez nagyon jól hangzik... Lassú átváltozás, vámpír élet... Úgy tűnik jobbam kidogozták mint az előzőben. Filinges lehet éjszaka belopakodni a házakba és inni az alvó emberekből, akik nem is ébrednek fel rá. Így a városban sem tudják meg. Gondolom a vámpírok ebben is elfogadnak ha már átváltoztál. De ha teljes az átváltozás, akkor is gyógyítható még?
  • kill3r22
    #8624
    na meglett a level kettö végre...:)
  • Fritz Von...
    #8623
    Brunai mage guildben vagyok, kell a jóváhagyásuk ahhoz, hogy accesst nyerjek a fő mágus helyre. Öt ilyen város kell, ez az első.
    És amikor odaértem, mindenki aludt. Be is kajáltam belőlük LOL. :DDD

    Már csak arra leszek kíváncsi, hogy x idő múlva ők is átalakulnak-e, odafigyeltek-e erre a készítők. Ha igen, akkor le a kalappal! (így is) :D
  • PiszkosFred
    #8622
    Ki, ezúttal nem komoly küldetéssel, hanem egyszerű potion vagy gyógyító szentély is elég.

    Egy jó tanács (remélem nem túl nagyképű;]), vámpírként nyomj egy savet, és azt hagyd meg. A vámpír lét egészen új értelmet ad a játéknak, ez már a Morrowindben is így volt, de itt aztán rátettek egy lapáttal. Kezdve a tényleges táplálkozással (alvó emberekből), a kitaszítottságon át egészen a napsugárig. Ha nem eszel, akkor gáz van. Ha sokat eszel, akkor is ;] Rengeteg lehetőséget raktak bele vámpíroknak, szóval kár lenne egy ilyen savegameért, főleg most, hogy még annyira nem ismert mi merre hány méter. ;]
  • Drizzthsz
    #8621
    Nagyon jó, ha third personra váltasz. Mondjuk azt vártam, hogy nagyobbakat fog ugrani a paci. :P
  • Prof William
    #8620
    Wowww! Akkor lassú az átalakulás? Iszonyú hangulatos!
  • markastor
    #8619
    Segítség kellene:
    Scheduled for execution nevű quest (The Dark Brotherhood).
    Remélem valaki már megcsinálta és segít is nekem, mert min. egy másfél órája szenvedek vele. :(

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A börtön Sanctum nevű része.

    A kézikönyv ennyit ír erről a részről:
    "Stay in sneak mode and make your way slowly and surely up to your old cell."


    Köszi annak, aki foglalkozik a problémámmal. :)
  • Hunnenkoenig
    #8618
    En meg eljutottam az oblivion kapuig. Nagyon gyönyörü ez a jatek.

    A hegytetöröl a kilatas valami allati.

    Talaltam egy titokzatos követ amin piros szimbolumok voltak es most valami istennek vagyok a hivöje, ami valamiert jo, csak meg nem jöttem ra, hogy miert...

    Meg talaltam ilyen buffolos kutakat is. Bar sok hasznukat eddig nem vettem, de azert jo, hogy vannak :-)

    A sürü fü tetszik a legjobban. Az annyira hangulatos!
  • LegionarR
    #8617
    Tényleg, a lovaglás mennyire hangulatos a játékban?
  • hen-tes
    #8616
    az semmi, a lehulló láncravert buzogányok sokkal szemetebbek, volt hogy három már leesett, meg is indultam erre hátbavágott és majd összepisáltam magam :|||
  • Kandurex
    #8615
    Vámpírkodásból ki lehet gyógyulni?
  • Fritz Von...
    #8614
    Nnah, végre én is elindultam kis lovamon mindenfelé.

    Azonban most vettem észre egy érdekességet, ami korábban történhetett velem, de most kezd előjönni. Szóval az arénában lent volt egy félork, aki adott egy questet, hogy találjam meg neki a származását, merthogy nem tudja ki volt az apja. El kellett menni messze nyugatra egy kriptába. Kiderült, hogy a fater egy vámpír volt. Lent a kriptában találtam is kettőt. Lenyomtam. De hogy, hogy nem, megfertőztek. Azaz csak rájuk tudok gondolni, mert máshol nem voltak.

    Lényeg, hogy szép lilás-kékes dark elfem kezd átalakulni szürkévé, a szemeim már pirosak és a napnak már van némi hatása. Szóval vazze kezdek vámpírrá válni. :)))

    A mágus, a dark izé és a Blade factionnak vagyok tagja, illetve ugye grandmaster vagyok az arénában. Egyszerűen hihetetlen menniyre részletes világ és mennyi mindent lehet itt csinálni. :)

    Kicsit ugyan fura, mert lvl2es vagyok még csak. :P
  • pinehead
    #8613
    bazz alig vártam, h hazaessek melóból, csak beköszönök, aztán irány a katakombákba...