41716
  • Davidus
    #8692
    shift+klikk
  • Mayday
    #8691
    Oke, koszi a valaszt mindkettotoknek! :)
  • Davidus
    #8690
    soul gemeket lehet boltban venni?
  • rage at work
    #8689
    Az 5200-as kártya már akkor is nagyon gyenge volt, mikor megjelent...
    Ha úgy írták volna meg a játékot, hogy azon tökéletes sebességgel fusson,
    akkor most mindenki a grafikát szidná...
    Shadereket használ a játék, DX9.0c alá fejlesztették, az 5200-as kártya
    shader támogatása pedig ... gondolom, az új 3dmark programokban is látod.
  • Sheltem
    #8688
    Valaki tud számszerű adatokat azzal kapcsolatban, hogy mennyivel kisebb az oblivion világa mint a morrowind? (terület nagysága, dungeonok száma, játékidők)
  • Sheltem
    #8687
    Úgy hogy mielőtt bármit kérdezel elolvasod a faq-t.
  • Thonsen
    #8686
    Hi...Tudom luser kérdés,
    de hogyan lehet kidobni az inventoriból tárgyakat?
    mert túl nehéz vagyok és nem enged menni:D
  • ZsZso
    #8685
    amúgy olyan 10 körül sztem nincs otthon (nappal 10) - én akkor törtem be :)))
  • ZsZso
    #8684
    én előtte jól elcsevegtem az őrökkel, lefizettem őket, maxoltam a reput (85) s így nem kaptak el. Lehet csak mázli volt, nem is a repunövelés ... nem tudom.
  • cenobite
    #8683
    Ha ez a kereskedős küldinél van akkor:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Én este mentem be hozzá lock-pick-el, megszereztem/elolvastam amit kell, de kifelé menet, akármit csináltam elkapott az őr. Irány a dutyi, ami nem gond, mert visszamehetsz a kereskedőhöz és beszámolhatsz neki a könyvben olvasottakról.
  • cenobite
    #8682
    Festeni tudott már valaki? Mi kell hozzá? Ecsetem és palettám már van.
  • MrStokes
    #8681
    Akar az SG-ben a sajat Galeriadba is rakhatod a kepeket GIF vagy JPEG formatumban.
  • Mayday
    #8680
    SPOILER!

    Ez az Agarmir (ha jol emlekszem a nevere) mikor nincs otthon? Szet kellene nala nezni, de eddig meg mindig ugy tunt, otthon van.
  • cenobite
    #8679
    Végre van egy kis időm írni... (Pihi a melóhelyen)

    Technobuzi dolgok: 6600-as 256 MB-os videokari, 2.6 Giga Cerka, 1 Giga Ram és az Oblivion 800x600-ban majdnem minden high-on (medium-hight között ingázok szerintem) tökéletesen megy. Pedig még driver-t sem nagyon frissítettem, valami régebbi van fent - hiába no, elkapott a játék heve. :) FPS-t nem tudok mondani, mert nem érdekel. Lényeg hogy élvezhető legyen, ne diafilmet nézzek. Néha beröccen, de bőven belefér kategória.

    Röviden: A játék nekem eddig nagyon tetszik. :)

    A karaktergenerálás jól eltalált, tényleg a végletekig gyurmázhatjuk hősünk búráját. Jópofa.

    Most az arénánál tartok, ott próbálom magam felküzdeni minél nagyobb szintre, legyőzni a főgenyát, stb. Megcsináltam a városban a kereskedős-nyomozós küldetést, szerintem nagyon hangulatos lett, élveztem. A város kinézete is tetszik, bár míg a Morrowind inkább egy igazi fantasy világra emlékeztetett engem (a hatalmas gombákkal, ugráló bolhákkal), addig az Oblivion inkább egy középkori kitalált világ hangulatát kelti - legalábbis eddig. Ami nem baj, csak nekem az előző valahogy jobban tetszett.

    Kicsit fura még az inventory-ban ugrálás, ezt megtarthatták volna olyannak, mint a Morrowindben volt. Bár ezt is meg lehet szokni egy idő után.

    Nem túl sokat toltam a játékot - kb. 3-4 óra, de az eddigiek alapján meg vagyok vele elégedve, jöhet a bolti példány. Azt hiszem erre az évre biztosítva van a pc-s szórakozásom.
  • MrStokes
    #8678
    Te is hetfon veszed meg? :))

    En is alig tudom turtoztetni magam, h melobol kimenjek, es megvegyem a jatekot meg ma... Csak elutazok videkre a hetvegen, igy nem sok ertelme lenne, inkabb hetfore hagytam a vasarlast. Remelem lesz annyi peldanyban az uzletben, hogy meg hetfon is lehessen kapni. Lehet felre kellene 1-et tetetni.

    Addig is gyujtom magamba a jatek feelingjet masok elmondasaibol, es a sok hasznos infot. Ezert halas koszonet mmindenkinek, aki rajon vmi erdekes, fontos dologra es nem rest gyorsan egy post erejeig ALT+TAB -ozni hogy megossza masokkal is!
  • PyRex
    #8677
    Lesz csokiosztás!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez az a "világ", ami annak a festőnek a festményében van. Bementem (betörtem? :)" egy házba (direkt nem írom hel melyik városban, a többieknek had legyen meglepi) és őrök helyett az ágyon éppen alvó csaj azzal fogadott, hogy a férje, aki nagyon híres festő, már 2 napja eltűnt. Oda is adta a kulcsot a dolgozószobájához, ahová belépve, a festményre kattintva, hirtelen benne találtam magam. Na ez az a hely :) Vissza kell szerezni a valóság ecsetét (ha jól emlékszem valami ilyesmi a neve) aztán go vissza a real worldbe. De nekem nem adtak semmit ezért, neked?? :)
  • PyRex
    #8676
    Használni = felveszed és nálad van? Mert akkor ezért nem lett belőlem vámpír :)
  • Fritz Von...
    #8675
    INFO INFO INFO INFO!!!!!

    Megérkezett az 576-hoz 30 db Collectors Edition. Ezek a mai nap folyamán kikerülnek a boltokba. Azaz persze már csak 29 darabról beszélünk. :P
    A normál kiadás csak hétfőn lesz.
    Tehát akit érdekel, az menjen egy 576 shopba, és reménykedjen, hogy marad. Ja és délutánra érnek ki. Több collectors nem lesz, talán csak a CD Galaxisnál.
  • Fritz Von...
    #8674
    Nemtom, majd kiderül. :) De ha behal egy másik game, akkor tudod mit kell visszanevezni. :)
  • Fritz Von...
    #8673
    Én egy totál keresést nyomtam az összes hard drive-ra, és a windows systemben volt. Nem tudom, hogy neked merre lehet akkor.
  • Voltan
    #8672
    Ottan se nincs.
  • Lacika 79
    #8671
    Photoshop Freskó effekt van rádobva?
  • Fejes021
    #8670
    és akkor ha ezt átnevezem akkor hány játék fogja összehalni magát?
    Mert ezek szerint nem a játék fájlja.
  • Fritz Von...
    #8669
    Kérlek szépen, ez a file a windows/system helyen van, windows rendszerfile.
  • Voltan
    #8668
    Fagyogat.
  • Voltan
    #8667
    Némileg off, de hadd kérdezzem meg. Új ATI drivert akartam telepíteni, de a setup félbeszakad, és "Remote procedure call failed" error üzenettel kidob. Micsinájjak?
  • LegionarR
    #8666
    Miért keresed? Neked is fagyogat, vagy csak szeretnéd tudni hogy neked is fent van-e?
  • Fejes021
    #8665
    lehet hogy a dokumentumok --> játék mappájában van.
    pont én segítek neked akinek még nincs is emg.
    Majd ha jön valaki akinek megvan az tuti tudni fogja
  • Voltan
    #8664
    Nincs...
  • Zsolo007
    #8663
    Ez a tomb hol van?
  • Fejes021
    #8662
    add meg win keresőnek az oblivion mappáját és szerintem pikk pakk megkeresi neked
  • Lobsterman
    #8661
    Hát akkor szarul jártam rage... De azért azt még mindig nehezen hiszem el hogy nem voltak képesek rendesen leoptimalizálni, és legalább egy kicsit gondoltak volna azokra akik nem 3 havonta fejlesztik a gépüket. A Cthulhu kapcsán már istenítettem a Bethesdát, de most csak szidni tudom őket...
  • Voltan
    #8660
    Éredkes. Nem találom azt a bizonyos mpeg2dmx.ax file-t. Hol kéne lennie?
  • Mr. Perfect
    #8659
    Ja, tényleg nagyon él a világ... én meg kivettem egy almát egy eldugott sarokban egy hordóból, megfordulok hát nem rohan felém egy városi őr, hogy hát akkor most jól lecsuknak mert loptam :))))
  • Fritz Von...
    #8658
    Thx :)
  • Fritz Von...
    #8657
    Jó reggelt! :)

    Na igen. Az van, hogy én anno a morrowinddel nem játszottam sokat, alig csináltam valamit. Mostanában meg (1,5 éve) Everquest2zöm. És most ez teljesen új. De így legalább izgalmas. Tudni azt, hogy fokhagymának van haszna pl. :)

    Egyébként nagyon él a világ. Bementem valahova, erre beszólt a városi őr, hogy elég rosszul festek, ugye nincs semmi bajom? :P
  • ZsZso
    #8656
    LÁL ... nézem, hogy eltűnt C-mről a 3 GB szabad hely, de nem tudod hova. Hát FRAPSsal felvettem egy csomó mindent, és ugye addig ment a felvétel, míg meg nem telt a partíció :))) (látszik nem vagyok nagy "frapsos")
  • ZsZso
    #8655
    Szép Jó Reggelt Mindenkinek!

    Örülök, hogy örülsz!
  • grebber
    #8654
    Pedig lesz AGP-s elméletileg mert volt róla szó.
  • Sheltem
    #8653
    7600GT ben nem látok AGP-st alaplapot nem akarok cserélni (ASUS A7N8X deluxe van)