41716
  • Hmuda
    #9733
    Lehet mindenfelé találni ilyen köveket (Soulgem, többfajta kiadásban). Ha van nálad üres darab akkor rávarázsolsz egy ellenfélre egy Soultrap varit és lenyomod. Ha jól csináltad akkor az ellenfél lelke beleköltözik a kőbe, amit a megfelelő mage guild mókusoknál lehet felhasználni cuccok fejlesztésére (a Sigil kövek már egyszerűbbek, azokat csak símán használni kell az inventoryban).
  • Kandurex
    #9732
    írd le
  • CUCLI
    #9731
    szisztematikusan haladj :D
    fentről lefele, vízszintesen légvonalban :D
  • Hmuda
    #9730
    Amúgy csak engem zavar, hogy a térkép nem jelzi, hogy melyik kapu van bezárva és melyik nem?

    Annyi már a kapu, hogy akármerre indulok, minden kilóméterre jut minimum kettő. Ha gyorsabb lenne a bezárás menete akkor mindegyiknek nekiesnék, de sajnos egy kapu az átlag fél óra, ami túl hosszú (ha már ott vagyok akkor mindent körbejárok, hogy ne hagyjak ki semmit...a felfedező hajlamúak átka a játékban :P).

    Ha a térkép külön jelezné a bezárt kapukat akkor símán kimennék és minden zokszó nélkül felderíteném a környéket, de nagyon frusztráló, hogy lépten-nyomon kapuk garmadájába botlok és inkább elkerülöm őket, mert nem lehet megkülönböztetni a még nyitott és a már bezárt kapukat a térképen. >.<
  • CUCLI
    #9729
    ide is kéne gy etikett szótár meghogy mi-mire jó. mert nekem dió2volt az első "rpgm" azóta meg nemigazán nyomtam mást... =|
  • CUCLI
    #9728
    még 1 dolog. lélekkő holvan/mire jó pontosan? xD
  • PiszkosFred
    #9727
    Creeper volt a leánykori neve a scampnak. Pletyka szinten talán újra feltűnik, de erről semmi konkrétum eddig - és eléggé valószínűtlen is, de sosem mondta Pete anno, hogy nem lesz. Csak mosolygott ;] De egyébként nagy szükség nincs is, elég jól meg lehet dolgoztatni a boltosokat, hogy legyen elég pénzük a későbbiekben is.
  • Hmuda
    #9726
    Ez a beszéd. :-)
  • CUCLI
    #9725
    akkor gyors lerombolok még egy kaput :D
  • PiszkosFred
    #9724
    Na. Sotil érdekes hírt hozott a HQ fórumán. Szégyellem, de az elmúlt pár napban elkerültem a hivatalos fórumot (először spoilerveszély miatt, aztán meglett a game, és az ejtett rabul:D), így erről lemaradtunk. A lényeg, hogy megoldották, hogy menjen az Oblivion nem dx9es kártyával. A példa egy gef4ti4600ason zajlott.

    LINK a cikkhez

    Ez meg a végeredmény, dx8as kártyával az Oblivion.


    Eddig a hír. Nem teszteltük, nem is néztünk utána komolyabban, de érdekesen hangzik. Gondolom akiknek titánjuk van, most majd utánanéznek úgyis. Ez esetben egy privátot küldjenek már pls az eredménnyel. Remélem hogy nem kacsa a dolog, és újabb játékosok csatlakoznak Tamriel világához.
  • Hmuda
    #9723
    Te jó ég. A dió egy agyatlan hack n slash (a jobb fajtából, de attól még agyatlan). Ne akarj már párhuzamot vonni. Itt a drágakő az drágakő. A tárgyakat itt lélekkövekkel és az oblivioni Sigil kövekkel lehet enchantolni.

    tormy: elhiszem, hogy frusztrált vagy, de legközelebb próbáld meg káromkodás nélkül elmondani a bánatodat.
  • CUCLI
    #9722
    hm. ami van flawless ruby,meg emerland. azokat nem lehet berakni a fegyverbe? mert emlékszem dió2be volt olyan ,h ezeket a kis gyémántokat bele lehetett rakni pajzsba,fegyverbe, akármibe amibe socket volt. itt nemlehet? mert van már egy csomó ilyen kis gyémántom.
  • HTB
    #9720
    koszi szepen a valaszt, jatekban erre semmi utalast nem talaltam, de igy mar biztatoan hangzik <:

    no m1, addig se tetlenkedtem, felgyujtottam par rosszcsontot az arenaban =D
  • donpedro
    #9719
    Ja igen, még annyit, hogy miután nem találtam Fighters Guildet Imperial Cityben, lenéztem az Arenába, abban reménykedve, hogy itt csiszolhatom kicsit a tudományom, mielőtt elmegyek világot megmenteni.

    Valahogy úgy voltam vele, hogy ha az Arénában lenyom az első néhány jöttment harcos, akkor akár elindulnom is felesleges, hisz sansztalan, hogy túlélem a világmegváltást. Mondanom se kell, közben ismét kaptam egy mellékküldetést. (a már jól ismert orkosat)

    Összességében véve, szvsz simán lehet úgy szerepjátszani (a klasszikus értelemben) az Oblivionban, hogy bár nem rohansz a fősztorival, egy percig sem unatkozol, és nem is lesz logikátlan, vagy irreális a játék.

    Szvsz minden számítógépes RPG esetében az a döntő, hogy képes vagy a saját fantáziáddal kitölteni a játék hiányosságait, vagy olyan sok van ezekből, hogy az már megoldhatatlan feladat lenne. Az Oblivion bőven a határon belül van, még inkább, mint anno a Morrowind volt.
  • o.san
    #9718
    ez a rohadás kapu megint megjelent a hegyek között, azt hittem letudtam egy életre!
  • Dns5000
    #9717
    itt a jo 4xAA+Bloom
  • donpedro
    #9716
    Szerintem ott romlott el nálad a dolog, hogy nem néztél szét rendesen Imperial Cityben, mielőtt elmentél Jauffre-hoz. Én a katakombák után egyből bementem a városba, részben azért, hogy körülnézzek, másrészt, hogy bevásároljak, felkészüljek.

    Úgy terveztem, hogy belépek valamelyik céhbe is, hogy az ott esetleg felszedhető ingyenes segítséget is igénybe vegyem, de ugye Imperial Cityben nincsenek épületei egyik klasszikus céhnek sem, és ezzel kapcsolatban máris belebotlottam egy mellékküldetésbe, amíg a Guildeket kerestem. Közben végigjártam a boltokat, és ezalatt is a nyakamba szakadt 3 mellékküldetés, teljesen akaratlanul.

    Mire észbekaptam, úgy el voltam halmozva feladatokkal, hogy fel is adtam egy kicsit a főszálat, és csak akkor indultam el Jauffre-hoz, amikor már volt néhány potion-öm, némi tapasztalatom, és pár hasznos spellem.

    Menet közben rájöttem, hogy mennyire hurka vagyok, ezért rögtön Jauffre után mentem Anvil-ba, és beléptem a céhekbe, hogy fejlődhessek, erősödhessek, naná, hogy azonnal jöttek a további feladatok. Jelenleg én is 19. szintű vagyok, és a főküldetésben szereplő Martinnak még színét sem láttam, de így sem unatkoztam, annyi szent.

    Egyébként a gyorsutazást igyekszem nem nagyon használni. (Egy kivétel van, ha akkora tömegű a szajré, hogy sokszor kell fordulnom, mire elszállítom. Apropó tömeg, mekkora hülyeség, hogy a nyergen nincs nyeregtáska!!!) Ezzel is nyúlik a játékidő, több a kaland, annak ellenére, hogy a kihalt dungeon-öket, eddig nem nagyon zaklattam, kivéve ha küldetés maitt mentem oda.
  • Dns5000
    #9715
    hdr szebb, a fenyek iszonyat jok dungeonban
    4xAA
    HDR
    4xAA+BLOOM
  • LegionarR
    #9714
    Nekem egyszer a game visszaállította az INI-ben az átszerkesztett rész, úgyhogy nézd meg te is és állítsd vissza.
  • R4VII
    #9713
    Nah, tudjátok a morrowindben volt crapper a kis szörny calderában aki megvett mindent max áron és nem pofázot vissza semmiért xD. Szal talált már valamaikőtök olyan embert az oblivionba? Sajna nincs sok időm, ugyhogy a topicot nemtom visszaolvasni ha már lett volna.előre is THX.
  • BBalee
    #9712
    Ottvan a szobájába egy ládába (mutatja a nyíl is).
    Easy lock-al van lezárva, szóval könnyedén kinyitható. :)
  • jazzy
    #9711
    Mage guildnel a council chamberhez sikerult mar valakinek csatlakoznia ? Ugyanis a fele mage guild recommendation quest megmaradt nekem es nem tudom folytatni mivel nincs tobb instrukcio. lasd pl amikor a konyvet kene elvinni a csavohoz de mar odaadtad a csajnak o meg nem adja vissza . .
  • ZsZso
    #9710
    Sokan mondják, hogy élsímitás + bloom szebb mint a HDR önmagában. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy 800x600 -ban és 1200xmittmoénmennyi -ben az AA hatása nem ugyanakkora. Amúgy meg könnyen megnézheted mi a különbség a kettő között. Szánj rá 10 percet, és elsőkézből értesülsz az eredményről.
  • BBalee
    #9709
    IC-ben nekem se sikerült csatlakozni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Menj el egy másik városba, én skingradban csatlakoztam azt hiszem West Gate distinctben. Itt lesz Magic Guide ahol szívesen látnak.
    Miután meglessz a Join Quest kinyitják a kapukat számodra (lehet hogy egy kicsivel hamarabb is nem próbáltam).
    MG-s szintet IC-ben lehet majd lépni miután megvan az engedély.

    Csak itt IC-ben találtam Encantment, illetve Varázslat oltárt, ahol a mágikus fegyvereket is fel lehet tölteni, illetve kedvedre csinálhatsz saját mágiát.

  • ZsZso
    #9708
    Most bővítettem a FAQt ezzel a témával is ... úgy látszik ez a kérdés is sűrűn merül fel ;)
  • pinehead
    #9707
    igaz az, h élsimítással kissé még szebb a graf, mint hdr-el?
    csak mert nem cseszném el a beállításaim, de legyen már profi a fíling eme csoda alatt így is...:)
  • deep
    #9706
    Az miért lehet, hogy újabban nem tudok screenshotot csinálni? Eleinte ment:DD
  • HTB
    #9705
    őőő
    Imperial City mellett lévő mage guildbe hogy jutok be <:

    aztat modnja hogy barhogy erolkodok, a kapu nem adja meg magat, a toronyba meg egyik NPCnel se tudok csatlakozni
  • LoCk
    #9704
    Valaki meg tudná nekem mondani pontosan, hogy hol találok egy olyan embert, akinek sok pénze van mindent megvesz, és jó áron is veszi a cuccokat? !

    THX!
  • KAttila
    #9703
    Glass armort Bravilban a Fighter Guildben lehet találni.
    Van ott még egy pár brace meg egy pajzs.
    A kastélyban van egy Glass Dagger.
  • o.san
    #9702
    köszi
  • Hmuda
    #9701
    #9634 :P
  • o.san
    #9700
    szellemek ellen milyen fegyver, varázs kell?
  • ZsZso
    #9699
    Lál. Szavamra mondom, meglesem azt a kavicsot. ;)
  • cenobite
    #9698
    Hö! Kikérem magamnak! Kőkemény brutálmetál ork vaok.

    Aki azért néha gyűjtögeti a ritka kis növényeket és kotyvaszt ezt-azt

  • Newfronter
    #9697
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Máshogy oldottam meg az arénában a harcot, felugrottam a betonra és onnan nyomtam az ellennnek az áldást, igaz a vége felé megszívtam, mert akadt egy tűzlabdát dobáló varázsló, és ellene nem tudok sok mindent tenni. Így is túljutottam a Hero szinten, köszönhetem az akrobatikus skillem magas fejlettségének. :)
    link
  • BEAST #9696
    hmm szombat van ... asszem csütörtök délután ... péntek délután , ekkor még 14 voltam és befejeztem a főszálat , azóta csak sírrablok meg fosztogatok
  • ZsZso
    #9695
    Ja és FAQ - nem cak enyimé a dicsőssssszég. Köszönöm a jó kis infókat, s kösz, mindenkinek, aki segített.

    Itt ragadnám meg az alkalmat arra, hogy bejelentsem: még mindig nem jött semmilyen "cikk" a vámpírsággal kapcsolatban. Szóval nyugodtan írjatok :)
  • cenobite
    #9694
    hmm, szerintem ez érdekes téma. Mármint hogy igazodjanak hozzád az ellenfelek avagy sem. Nekem a Morro-s megoldás naon bejött. Ott volt úgy, hogy 5-6. szint körül elkezdtem bóklászni, aztán két ork egy romnál úgy legyakott, hogy ihaj. Akárhányszor próbálkoztam. Aztán léptem néhány szintet, visszamentem és én voltam a nyerő. Nekem ez a megoldás jobban tetszett.
  • CUCLI
    #9693
    mióta nyomod? és napi hány órát? :O