41716
  • PyRex
    #9773
    Én tegnap este 22 óra óta mostanáig játszottam. Észre sem vettem, hogy kint már süt a nap. Asszem picit lefekszem... :)
  • hen-tes
    #9772
    simán jól
    ilyen procival, 512 gagyi rammal, és egy 9550GE-vel egész jól fut "minimum" szinten
  • o.san
    #9771
    köszi
  • ShaiHulud
    #9770
    kovesd a quest logot, visszakellett volna nezned az alkimistahoz az arcane universityn, mielott a cavebe mentel volna.
  • o.san
    #9769
    és ilyet hol találok?
  • Fritz Von...
    #9768
    Na a mai adag Oblivion is megvolt. Amíg ti fórumoztatok, én játszottam. :))
    Nagy örömömre szolgál, hogy végre sikerült elkészíttetnem a cure vampire italt és újra rendes dark elf vagyok. A mai nap nagyobb része ennek a questnek a kivitelével telt el. :)
    Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és sok mindenkivel egyetértek. A fő sztorivonal is nagyon tetszik, bár egyelőre csak odáig jutottam, hogy elhoztam a trónörököst az északi erődbe és megkaptam a Blade holmikat. De egyszerűen annyi mindent belezsúfoltak és olyan változatos questek vannak, hogy képtelen vagyok dönteni, hogy mihez lássak hozzá. Most sikerült mindegyik guildhoz beiratkoznom (kivéve a Fighters, az még várat magára), szóval azt hiszem, hogy guildenként fogok haladni. Ha azok megvannak, akkor következnek a városok és az ott felvehető questek. Végül majd egyszer a fő sztori. :)

    És az egészben az a legjobb, hogy szinte teljesen szabadon lehet a saját ízlésednek megfelelően megcsinálni a questek nagy részét. Például:

    KIS SPOILER!!!

    Amikor a vámpír italhoz kellet az 5 grand soul gem, lehetett választani többféle módszer közül. Én battlemage létem ellenére úgy döntöttem, hogy ellopom őket. :) A mage guildek közül párban vannak kitéve kis vitrinbe gemek, hard és very hard zárakkal. Ezeket szépen feltörtem, és a gemek (mivel guild tag vagyok) nem minősültek lopásnak. :)

    SPOILER VÉGE!!!

    A zárak kinyitása valami hihetetlen jó lett. Csak az próbálkozzon, akinek van türelme hozzá. Azon vettem magam észre, hogy ahol lehet, mindenhol nyitogatok. :P És komolyan mondom, hogy már kezdem azt hinni, hogy egy profi tolvaj segített lemodellezni az egészet. Ki kell figyelni a zárak nyelveinek mozgását, és ha a figyelem megvan, a relfexeken múlik. Egy idő múlva már úgy mozgattam az egeret, hogy szinte éreztem a kis nyelvek súlyát. :))

    Szóval ez nagyon nagyon simán az év játéka minden tekintetben (versenyfutás milyen a Thieves Guidnak??? :)))

  • ShaiHulud
    #9767
    refined glacier salt
  • donpedro
    #9766
    Eszembe jutott még egy jó megoldás/példa. A Project Entropia eredetileg egy olyan MMORPG volt, ahol az elején annyira nudli vagy, hogy még a hurkább dögök is simán lenyomnak. Aztán ha fejlődsz, szépen elkezded levadászni a kisebb dögöket, és tuti, hogy magadhoz nyúlsz a gyönyörtől, ha levadásztad az első Atroxodat. (T-rex-szerű dínó, ami gyorsabb nálad, és egy közepesen páncélozott embert egy harapással megöl.) Nekem ez kb. 3 hónap után sikerült. A játékban fellelhető legjobb fegyverekkel se könnyű leberni egy ilyet, és ha történetesen ketten jönnek, akkor szó szerint vért fogsz izzadni, bármilyen fejlett is vagy.

    Egy a lényeg, számomra az ideális RPG az, ahol a játékos viszonylag hosszú idő alatt a saját faján belül kiemelkedő képességűvé, vezérré, "hőssé" válhat, de semmiképpen sem válhat félistenné, akit minden halandó lény retteg.
  • o.san
    #9765
    miért nem tudok bejutni a frostfire Glade kapun? azt írja hogy this door cannot be opened! but why?
  • donpedro
    #9764
    Írtad már korábban is, hogy azért mentél végig gyorsan a főszálon, mert nagyon tetszett a sztori, és ezt abszolut meg is tudom érteni, és mivel azt is írtad, hogy közben a fő guildeket is megcsináltad, ezért teljesen igazad van abban, hogy DB commentje nem jó helyre van címezve, ettől persze még neki is teljesen igaza van, csak ne te vedd magadra.

    Engem meg valszeg félreértettél. A te problémás elsősorban az, hogy az új skálázott fejlődésrendszer miatt nagyon hamar végig LEHET menni a főszálon, ha valaki azt akarja. Ezt én komoly hibának érzem. Nem lenne szabad lehetővé tenni azt, hogy egy sima apprentice skillekkel rendelkező kalandozó kiiktassa a gonoszt a világból. (Jó példa a rossz design megoldásokra a lockpick rendszer, 8-10 körüli security skillel is simán ki lehet nyitni egy very hard zárat...)

    Ám mivel sajnos így oldották meg, ezért nekünk (játékosoknak) kell más megoldást kitalálni, és itt jön be a role-play. Erre próbáltam kilyukadni az imént.

    Megjegyzem, szvsz tök egyszerű lenne a megoldás, egyszerűen meg kellene határozni belépőszinteket. Arra gondolok, hogy attól, hogy én egyes szintű vagyok, még ne legyen az összes goblin, bandita, stb. egyes szintű, hanem minden induljon a maga meghatározott szintjén, tehát pl. a banditák mondjuk 5-10. szint között, és csak akkor kezdjenek fejlődni, ha én is elértem ezt a szintet!

    A főküldibe megfelelő helyeken el kell helyezni pár 20-as, 30-as fazont, akik azonnal fejlődésnek indulnak, mihelyt te is eléred a szintjüket, de addig maradnak ugyanolyanok, ergo az én egyes szintű emberem számára legyőzhetetlenek.

    Ez rákényszerítene mindenkit a tápolásra, és mégse válna unalmassá a játék magasabb szinteken, mert akkor már mindenki fejlődne veled. (Egészen egy meghatározott - nagyon magas - felső határig, elvégre idétlen lenne, ha a mágus karakterem egy idő után lenyomná Carl Lewis-t távolugrában, csak azért mert korlátlanul tudom fejleszteni.) Esetleg még annyi kikötésnek lenne értelme, hogy azok a létformák, amelyek csak korlátozott intelligenciával bírnak, csak egy bizonyos pontig, vagy korlátozott mértékben fejlődhetnek. (Nem lenne szerencsés, ha egy szuperhős-félisten karaktert megizzaszthatna pl egy mezei patkány.)

    A játékidő iszonyúan megnőne, megmaradna a sikerélmény, ha leversz valakit aki papíron nálad erősebb, megmaradna a para, hogy esetleg olyan dungeonbe "nyúlsz bele" amivel nem igazán vagy egy súlycsoportban, stb, stb...

    Mindenesetre ha ezt valaki meg tudná csinálni egy modban, az oltári lenne.
  • PyRex
    #9763
    Varla Stone és Welkynd Stone mire valók azon kívül, hogy eladom őket? :D
  • BEAST #9762
    hát azért meló mellett nekem is csak késő délután este felé van időm játszani :) ... a térképet teljesen felfedeztem ... kicsit csalódtam amikor a -nem mehetsz tovább fordulj vissza- üzenetet kaptam :) a Crusaderemmel már nem élveztem a játékot , a mai napon felfedeztem a maradék kis területet amit eddig nem láttam meg virágot szedtem :D ... most alvás , holnap folytatom az assasint
  • Hmuda
    #9761
    Na jó megyek aludni. Épp most léptem be egy kapun, reggel friss fejjel akarok nekiállni...utálom az Oblivion létsíkjait. >.<
  • Hmuda
    #9760
    Hát ahogy találsz. Pl a főváros piacnegyedében is van vagy két spellbolt.
  • CUCLI
    #9759
    spelleket meg magic guildbe ugye?
  • Hmuda
    #9758
    Ha scrollokat veszel akkor egyszeri, ha spelleket akkor örök.
  • DonnieBrasco
    #9757
    Van egy rakás új könyv, és jópár (100+?) hely amit felfedezhetsz, széles e vidéken :) Azért irígylem a tömérdek idődet. Nekem 16 órát sikerült eddig játszanom, mert munka és szűkebb család mellett még ez is necces volt :(
    8. szintű vagyok és még sehol se tartok semmiben.

    DB
  • Bandew
    #9756
    Jah, ezt sajna még nem tapasztaltam, de majd ma végre kipróbálom.
    Bár én beérném azzal is, hacsak hadonászik velük. :-)
  • CUCLI
    #9755
    1x se vettem ilyet de tudom hol lehet. ez a megvétel úgy megy ,h megveszek 1ilyen cuccot és akkor 1x használhatom vagy megveszem a varázslatot és akkor a faszim bemagolja és korlátlan használat?
  • BEAST #9754
    " "végigrohanok azt kész" embereket " ebből is látszik hogy nagyon nem ismersz ...

    (donpedronak is)

    én a börtön után mentem meglesni a boltokat csorgattam a nyálamat a steel armorok láttán , majd megláttam az arénát mentem egy pár kört , amikor az ikrek elvertek gondoltam szétnézek mi van a többie kerületben , megcsináltam a merchant küldetést , majd gondoltam megkeresem az ork apját , mivel az amulet küldetés utbaesett leadtam , innentől kezdve kezdett megtetszeni az egész főszál annyira hogy nem angyon tudott érdekelni mivan az orkkal meg az apjával ... nem azt írtam hogy nincsenek mellékküldetések , vagy ha akarnám se lennék képes csinálni mást ... ilyet egyszer sem állítottam ... én azt mondtam a fősztori annyira tetszett hogy mással nem is volt kedvem foglalkozni , de mivel túl rövid lett megpróbáltam keresgélni de semmi sem tudott megint annyira lekötni ... útközben rengeteg küldetést megcsináltam , egy nagy marék lovagi címmel meg guild ranggal , a fősztori után engem nem hoz lázba hogy csöveseknek keressek kaját ... lehet tetszett volna ez a küldetés ha az elején jön szembe velem ez az npc xD ...most kezdtem egy assasint amivel megpróbálok rossz lenni , nehezen megy :DD

    más , a könyveket még Morrowindben kiolvastam , köszönöm

    és még mindig hiszem hogy a legjobb története a Baldur's Gate 2nek volt , ez volt az egyetlen játék amit rengetegszer végigjátszottam a legeldugottabb történetszálakért ... azóta sem volt még egy ilyen.
  • Hmuda
    #9753
    Vegyél.
  • CUCLI
    #9752
    nincs soultrap varázslatom... namostakkor? =(X)
  • Hmuda
    #9751
    Amíg ilyen amatőr módon kezelik a karakter/miegymás animációkat addig szerintem jobb is hogy nem eröltetik a kétfeygveres harcot.
  • Hmuda
    #9750
    Pedig nem egy nagy ördöngősség. Aminek örül azt akkor ha tele van, aminek nem örül azt akkor ha üres és egyszer forgathatsz. Tömören ennyi.
  • Bandew
    #9749
    Sejtettem...
    Azért ezt sajnálom, biztos nagyon feelinges lett volna egy két szablyás dark elf, vagy egy két szekercés nord. No sebaj, majd a kiegben.
  • PiszkosFred
    #9748
    Nem megy nekem a persuade minijáték. Ha belegebedek, akkor is elrontom, és már a fél City meg akar lincselni :D Olvastam Jakuza fejtágítását, olvastam már Vlk ismertetését, de én hülye vagyok ehhez, egyelőre. De arra jó a bénázásom, hogy pár dolog előjöjjön a RAI kapcsán.

    Pl eleinte nem tűnt fel, csak később, amikor rendszeresen eltoltam a győzködést, és leesett 0-10 körülre a szimpátia. Minden boltos, folyamatosan elkezd követni, ha én felsomfordálok az emeletre. Ott sasolnak, mindig, pont annyira hogy ha csinálok valami csalafintaságot, elkezdenek sikoltozni. A mocskok, nem bíznak bennem :D Képes ám az emeletre is feljönni...

    Viszont egyiket sem sikerült még úgy megsérteni, hogy támadjon és önvédelem legyen - mint Morrowindben szokás volt ugyebár ;] Egyszer megtámadott egy, meg is öltem, ki is fosztottam, aztán nagy boldogan mentem ki, kinn meg vártak az őrök. Biztos ráléptem a lábára, nemtudom, de megvolt a reload hamar ;]
  • Hmuda
    #9747
    Nem.

    Cucli: már írtam. Rányomsz az ellenfélre egy soultrap varit, kinyírod és belekerül. Csak arra figyelj, hogy lehetőleg Grand kőbe ne patkánylelket zárjál és Petty kőbe meg ne egy Daedra Lordot.
  • CUCLI
    #9746
    1 dolog még nem tiszta. hogy a rákba rakom én bele az ellenség lelkét ebbe a kőbe? gondolom valami varázslat van a dologban de pontosan melyik?
  • Bandew
    #9745
    Ja, kérdés!!! (bár sajna gyanítom a választ)
    Lehet kétfegyveres harcot mívelni?
  • Hmuda
    #9744
    Most néztem. Csak egy marker lehet a térképen és slussz-passz. Ez így iszonyatosan sovány teljesítmény, főleg egy ilyen játékban.

    Szerk: na látom megvolt az óra átállítás.
  • Hmuda
    #9743
    Igen, de csak Mage Guild megfelelő tagjainál lehet.
  • DonnieBrasco
    #9742
    Maxximálisan egyetértek, pontosan leírtad hogy fiatal kollega mit nem lát át a TES játékokból.
    A főszál mindössze egy mankó, azoknak akik nem tudnak/akarnak önállóan kalandozni, akiket kétségbeejt a lehetőség ilyen tárháza. Pontosan azért zseniális az Oblivion is amiért a Morrowind is az volt: hogy azt csinálasz, amit akarsz. Senki nem kényszerít semmibe bele, ahhoz fogsz amihez kedved van, úgy csinálod ahogy neked tetszik és akkor, amikor Neked tetszik :)
    Az Oblivion azért iszonyatosan nagy eredmény, mert a "végigrohanok azt kész" embereket is maximálisan leköti. De az igazi nyertesek mi vagyunk, akik képesek több 100 órát is elkalandozgatni ebben a komplett világban.

    A főszálat már befejzőknek egy pár kérdés: hány könyvet olvastak el a játékba? Kicsoda Arkay? vagy Akatosh? Hogy jöttek létra a daedrák? :)) :P

    DB
  • CUCLI
    #9741
    tehát akkor ezekbe tudom belenyomatni a leölt ellenségek lelkét, majd buherálni a felszererést?
  • PiszkosFred
    #9740
    WoWhoz is elsok kozott jott ki a mapnotes, a jatekter nagysaga es komplexitasa miatt. Tuti hogy itt is erkezik valami hasonlo. Csodalom hogy alapban nincs benne (vagy legalabbis en meg nem lattam), mert volt szo ilyesmirol.
  • CUCLI
    #9739
    pofázás helyett most csinálhatnám de ahoz megint bekell készülni :/
    (ropi,kóla,szomszédok amúgyis alszanak már xD)
  • Hmuda
    #9738
    A sigil köveknek kötött a tulajdonságuk. Csak lélekkövekkel lehet kedved szerint buherálni a felszerelést.
  • CUCLI
    #9737
    hm. de a sigil köveket cask úgy tudom használni ,h "megnyitom" és egy szabadon választott ruhát,pajzsot,fegyvert upgradelek. más opciót nem nagyon láttam :S
  • Hmuda
    #9736
    Már most lehet...hogy ez eddig nem jutott eszembe. Kösz... >.<

    Legalábbis nekem shiftklikk-re enged kék WP-ket lerakni, csak nagyon zavaró lesz, ha minden kapuhoz rakok egyet és mindegyiket jelezni fogja az iránytű... :P
  • Hmuda
    #9735
    Írja a kotera. Úgy döntöttem, hogy ha épp úgy hozza kedvem akkor bezárok egyet-kettőt. Ha jól tudom akkor a főszál megoldása után úgyis bezárul mind.
  • PiszkosFred
    #9734
    Tuti lesz valami mod, amellyel kommentelni lehet a terkepet. Keptelenseg fejbentartani a dolgokat ilyen szamu helyseg mellett :D