41716
  • Newfronter
    #9855
    Egy haverom kérdezi, aki tudja a választ írja meg pls!:
    Corrupt watchmen

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Corrupt Watchmen Imperial City Beszéltem mind2 faszival akit lelejmolt a watchman de ők nemtudják a nevét az egyik trader tudja a nevét de nemhajlandó beszélni velem mert azt mondja hogy nembízik bennem.......csináltam neki egy kvestet de továbbra sem bízik
  • PyRex
    #9854
    "úgy magába szippantott a világ, hogy minden egyéb dolog jelenleg másodlagosnak tűnik..."

    LOL, hasonlóképpen. Tegnap este elkezdtem játszani (azaz folytattam) és amikorra pont a főküldit befejeztem, reggel 8 óra volt és kint sütött már a nap. :) Észre sem vettem, hogy kivilágosodott, fáradt sem voltam :)
  • PyRex
    #9853
    Pontosan így van, ahogy mondod :) Azon veszem észre magamat, hogy míg a főküldiben használtam a fast travelt, most már egyre inkább NEM, ráadásul sokkal jobban hajlok az aktuális küldetéstől független helyek felfedezésére.
  • PyRex
    #9852
    Én is végignyomtam, pedig én más küldetést is csináltam párat és egyáltalán nem siettem. De szerintem jó a fő történet, de nekem speciel inkább most kezdődik a játék, hogy tudom, hogy a fő szálat végigtoltam, nincsenek ilyen félig kényszeres küldetések, hanem tényleg azt csinálhatok kedvemre, amit akarok :)
  • T1
    #9851
    én meg a legelején elakdtam mikor megkellet vmi faszit keresni és háború volt ott bementem a kapunk meg egy toronybe teljesen elvok veszve
  • Hmuda
    #9850
    Haladgatunk-haladgatunk. :-)
  • Gabyee
    #9849
    a térkép ami a játékban van az már a teljes bejárható terep?(Cyrodiil)
  • BBalee
    #9848
    7-es szint és vége???
    Én már 22-es Sorcerer vagyok és sehol nem tartok a fő küldik során. Csak egy Oblivion kaput csuktam be, aztán meg is álltam Guildeket keresni...
  • BBalee
    #9847
    Természetesen lehet :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha csatlakozol a Magic Guide hoz és Megvan az összes városhoz a Recomendation alküldi, akkor az Imperial Cytiben kinyilnak a kapuk és a lehetőségek

    Saját varázslatok készítése, Enchantment fegyverek készítése, feltöltése csak a megfelelű oltárat kell megkeresni.
  • MrSpock
    #9846
    Érdekes ,ahogy olvasván a hozzászólásokat van aki végigjátszotta a főszálat,és csak 7-es szinten volt a karaktere..hmm...
    Morrowindnél ha úgy játszottál egy ilyen szinten..hááát.egy barlangot nemtudtál kifosztani,vagy egy táposabb elennfélt aligbirtál lenyomni.Nembeszélve az anyagiakról.
    Vagy csak énvoltam béna anno.
    Jó játék ez az oblivion,szerény gépecskémen kipróbáltam,de azthiszem várok vele mig nemlesz esetleg táposabb konfigom.(VGA)Morro-t is vagy 2 évvel megjelenése után vittem végig,addigra futott a gépemen teljes valóságában :-(
  • b-type
    #9845
    Meg mint már írták is, a 'végigjátsza' az nem egyenlő azzal hogy kijátsza.
    sőt.
    Nem mindegy hogy hogyan játszod a játékot, ahogy már írták előttem is és én is egy kis példával..
    követek vkit...nem néz hátra,..én mégis úgykövetem ahogy követni kell, behúzodom a sarkok mögött, elbújok a bokrok/fák mögé.
    Igazából te határozod meg hogy mit csinálsz, ez így volt és most is így van.
    Ki kell játszani a karaktert és a szituációkat.
  • dronkZero
    #9844
    Ugye a későbbiekben lesz lehetőség saját varázslatot gyártani? Nem sokat játszottam a Morrowinddel, de ezt a lehetőséget kiemelkedően jó ötletnek tartom. Remélem nem cseszték el...
  • BBalee
    #9843
    Ez a Chorol recomendation a finger of mountain mellék küldivel?

    Ha igen akkor Chorolban lakik a "the grey Mare"-val jelölt helyen (Chorol déli részén) az emeleten van a ládika easy lockkal zárva. Én vettem itt ki szobát mert szintet is kellett lépnem(elég lepra hely de legalább olcsó), de szerintem az nem szükséges ahoz hogy feljuss a felső szintre.
  • Bandew
    #9842
    Nem feltétlenül van így. A kíváncsiság és a játék élvezete is fokozhatja a sebességet.
  • Zoliz
    #9841
    Aki végigjátssza 4 nap alatt, az inkább gép mint ember. Ismerek egy kettő ilyet. A legjobb foglalkozás nekik az online tesztelő lenne. Ők a mennyiségre és nem a minőségre törekednek. Biztos várják a következő gémet. Egy ilyen volumenűre várhatnak még pár évet. :)
  • dronkZero
    #9840
    Tolvajcéh:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Én valami rohadt nagy mákkal találtam meg őket. Pont előző nap találkoztam egy faszival piacon, azt mondta, hogy úgy érzi, látni fogjuk még egymást. Épp valami betöréses rablásból futottam az őrök elől Waterfrontba, ahol három ember állt éjfélkor egy fáklyával a kunyhók közt, az egyik a csóka a piacról. Beszélek vele, elzavar. Speechcraft, szóba áll velem, közli, hogy azzal, hogy megtaláltuk őt, az első próbát ki is álltuk, meg hogy ő a céh helyi PR managere. Ahhoz képest, hogy nem s kerestem, csak megfordult a fejemben, hogy csak jó lenne már eladni a szajrét... :)
    Elvileg minden nap éjféltől ott álldogál egy órát, és semmi előzmény nem kell a csatlakozáshoz.
  • Bandew
    #9839
    Sztem jó lenne a FAQ-t átírni Gyakra Ismételt Kérdések-re, mert sztem sokak nem tudják mi az a FAQ és úgy kérdeznek.
  • ZsZso
    #9838
    Piros szöveg ... azt jelenti Gyakran Ismételt Kérdések (FAQ). Katt rá ... pár kérdésre meg is van a válaszod.

    Inventoryt megnyitni pedig: <TAB> ... kard ikonra katt (alsó sorban)
  • tibor16
    #9835
    Sziasztok, - mindenkitől elnézést kérek, de a legegyszerűbb dolgokra nem találtam a a magyarázatot, - nagyon megköszönném, ha vki venné a fáradtságot és leírná... 1-2 órát játszottam vele, és nem sikerült rájönnöm, hogyan kell az életerőm növelni (enni), illetve az életerőm növelni (pl varázsitalt inni) és a gyorsbillentyűket aktiválni (gondolom a fegyverekhez stb), később vásárolni, ill eldobni tárgyakat. Bocsi... előre is köszi...
  • Fritz Von...
    #9834
    És bevallom, hogy hasznltam a fast travelt. De csak egy esetben, az antivámpír questnél. Soksok helyet kellett végiglátogatni néha többször is, hogy meglegyenek az összetevők. És már nagyon szerettem volna megszabadulni.
    Minden más esetben nincs fast travel. :)
  • Fritz Von...
    #9833
    Hehe. Én nem is folytatom a fő sztorit csak akkor, ha már nem találok sehol semmilyen más questet. :)
  • PiszkosFred
    #9832
    Mekkora? 2 és fél nap játék után láttam 2 várost (City és Chorrol), meg vagy 5-6 romot és dungeont. És kábé a játéktér 1%án ha jártam. ;] Igaz nem sietek, Fast Travel kilőve, beszélgetek sokat, keresek régi ismerősöket, pletykákat, néha követek egy-egy npct, hogy mit csinál egész nap (főleg miután találtam egy jó kardot, de épp rámnyitott amikor le akartam nyúlni :D - most előbb megnézem melyik időszakban merre lopja a napot, és úgy lopom el), stb. Én maradéktalanul elégedett vagyok, úgy magába szippantott a világ, hogy minden egyéb dolog jelenleg másodlagosnak tűnik...
  • CS@
    #9831
    Na a szintezéshez(9764 és 9618kapcsán) hozzászólnék én is mert szerintem meg így korrekt, ahogy van, örülök, hogy ez így van és nem kényszerítenek senkit a tápolásra.
    Szinte minden játék ebben a szellemben készül és nem kell, hogy ez is közéjük tartozzon.

    A főküldibe semmilyen helyre nem kell elhelyezni semmiféle tápos jószágot azért, hogy a játékost visszatartsa, ha akar akkor menjen, ha nem akkor úgysem megy. Mint ahogy a Morronál is láthattuk, hogy akár néhány perc alatt végigjátszható, de nem muszáj.
    Ha pedig a mágus karakterem 100x annyit gyakorolja az ugrálást mint Carl Lewis akkor igenis nyomja le őt elvégre gyakorlat teszi.

    Igaz itt még csak 8dik szintű vagyok, de még nem adtam oda(és még nagyon sokáig nem is fogom) a király nyakláncát. Morrot első végigjátszásnál úgy nyomtam végig jó hosszú idő alatt, hogy nem adtam át a papírt Caiusnak csak mentem amerre jól esik, nem is voltam teljesen tisztában azzal, hogy hol is a vége. Ettől függetlenül ez volt a legélvezetesebb végigjátszásom.
  • ZsZso
    #9830
    Na ezé' útálom a magyar windows -t. Nem lehet rákeresni a neten a hiba pontos szövegére :(. " Error "oblivion.exe" "-re semmi hasznosat nem találtam :(

    itt néznék körbe a helyedben. Hátha volt hasonló probléma másnál is, és hátha van már rá megoldás. Sok Szerencsét!
  • Danton
    #9829
    csácsá, az a lényeg hogy az én gépem éppen hogy veri a minimumot.
    Le lehet valahol a játékban állítani a képminőséget stb, hogy úgyahogy elmenjen a game?

    MI a legalacsonyabb fölbontás? le lehet valahogy redukálni a "fogyasztását"?
    Csak azért kérdezem, ha naon szaggatna, vagy ilyesmi akkor nem szerzem meg a játékot, bár naon szeretném, mert a Morrowind mellet éjszakákat töltöttem el!

    Esetleg van vaki akinek szintén gyengébb gépe van?

    Előre is köszönöm a segítséget!!!! Respekt
  • ZsZso
    #9828
    ugyanakkora mint a crackelt. Ne aggódj.
  • strebacom
    #9827
    Lenne egy olyan hibám, hogy ha az iso-t daemontoolsal telepítem(kiirt dvd-röl) akkor a telepítö CRC hibával leáll, miért?????Próbáltam többféle lemezzel is és iróval is!!
    Kérlek segitsetek !!!
  • Jokk
    #9826
    A Reinstall már megvolt párszor az eredeti exe-t is visszamásoltam már de nem segített. Bár az eredeti exe is pont ugyanakkora mint a crack, ami gyanús.. :) Valaki nem írná meg , hány Kb az eredeti exe?
  • Cat 02 #9825
    4.6 giga talán
  • Cornholio
    #9824
    Helló!

    Segítsetek lécci! Radeon 9800-asom van, 6.3-as catalyst.
    A láthatatlan emberes faluba értem, és bizonyos helyekre ha nézek, leesik a framerate 1 fpsre :(
    Mit lehet tenni?
    (bocsi, ha már volt róla szó, kerestem rá, de nem találtam)
  • tegla
    #9823
    De úgy kb?
    Úgy kb akkora mint a Morrowindban kb :)

    Na a "boldban"-ez gondolom bolt lenne ha beszéltél az ipsével elmondja,hogy mi a szitu és a journalodban is megvan a lényeg csak olvasni kéne illetve ha nem tiszta beszélj még a csókával és elmondja sztem még1x csak a te kedvedért.

    Lopott cuccokat eladni thieves-n belül nekem Ongar az emberem Bruma-ban,este a helyi kocsmában,nappal a házikójában megtalálod.

    Zombi és zombi között ofc van különbség.
    -Van gyors zombi és lassú zombi
    -Hörgős és nem hörgős
    -Fejnélküli és fejes
    Na de sztem a különbség az lehet,hogy mágikus v. silver fegyverrel kéne sebezned,gondolom.
  • DonnieBrasco
    #9822
    (a Bethesda bevallottan azért csinálta "bármikor, könnyedén" végigjátszhatóvá a fősztorit, mert rengeteg alkalmi, abszolute nem hardcore játékosnak (NEM Beast :) csak ennyire érdekes a játék - ők azok, akik ha szembekerülnek egy nem azonnal megoldható problémával (+5 szinntel nagyobb monszta egy kulcsfeladatnál), akkor sírva rohannak apuhoz hogy "szemét a gép" és sose játsszák végig a játékot, és terjesztik a rossz hírt. Na hát ezért az iránytű, a fast travel és könnyű rövid főküldi. A csipszevő vígjátéknéző "fastfood" igénytelen fogyasztórétegnek.

    De nekünk meg ott van a hihetetlen mélység... a főküldi csak egy questsorozat a sok közül :))) de nem? És tényleg jól indul, hangulatos - de megálltam, hogy belekezdjek!

    DB
  • ZsZso
    #9821
    privi ment
  • DonnieBrasco
    #9820
    Hát akkor nem semmi a hatékonyság/sebesség amivel végignyomtad a játékot... mondom nekem 16 óra alatt alig sikerült belekapnom valamibe is.. igaz - 16 questet már végigcsináltam és van 12 függő :) meg kipucoltam 10-12 barlangot/erődöt/bányát, de ebben a tempóban minimum 120-150 óra játék lesz mire befejezem (csak a T guildet akarom végignyomni, de fighter, se mage, se dark b., se aréna, azt majd más karikkal :)) Szóval számomra szinte hihetetlen, hogy 4 napja van kint és van, aki végignyomta. Ilyet utoljára egyetemista koromban tudtam csinálni, és akkor is csak FPS-sekkel :)

    DB
  • LoCk
    #9819
    Ja még valami!
    Hol lehet házat venni?
    Eddig egy nagyon szép kis városban voltam, de ott nem igazán hajlottak rá.
    High Elf karakterem van.
    Vagy ha valaki tud egy küldetést, aminek pot ez a vége, azt is szívesen veszem, ha nem egy romos kísértet tanya.
    Ezt is privbe ha kérhetem.
    Nyugi minden privbe kapott hasznos dolgot elmentek, és később, majd a rendelkezésére bocsájtom bárkinek.

    Előre is köszönöm!
  • Jumpy
    #9818
    Üdv..én is újrakezdtem,még az elején egy redguard saját classal.
    Alább olvastam hogy votl aki nyálát csorgatta a jó páncélokra,hát először én is,de pl az aréna páncél már egész jó.A blades is, de most hogy ujra kezdtem,a Kvatchban hozzám csatlakozott imperial őrök egyike elhullott a hosszú küzdelem alatt,én meg gondoltam ne menjen pocsékba a péncélja felvettem,hát láttam csodát.Eddig 18 volt a legjobb armor értékem, ezzel rögtön 24re ugrott fel,ami így az elején egész kellemes.

    Más a szintezésről szóló beírás nagyon korrekt,én a Might and Magic sorozatban azt kedvetlem,adott térképen adott erősségű szörnyek nyüzsögtek,ha alacsony szinten odakolbászoltam,hát jól elkenték a számat. :-)

    De ami nekem nem tetszett pont Kvatchban, hogy az idétlen npc (a tökéletes AI ellenére) egyszerüen elém ugrik miközben én apritom a szörnyeket.Volt vagy 2 sikeres visszatöltésem ezért, mikor az imperial belugrott a flare spellembe....boldog voltam.
    (nem, és nem ARRÓL a katonáról húztam le a vértjét!!!!)
    :-)
  • Bandew
    #9817
    Amúgy mekkora a játéktér? Nyílván nem akkora mint a Morrowindban, de úgy kb?
  • LoCk
    #9816
    Valaki aki tud segíteni plz. tegye meg! :)
    Kalandozásaim után, most visszatértem a főszálhoz.
    Most ott tartok,hogy valami könyveket kell megtalálnom.
    Elmentem egy boldba, ott vartyogott valamit a csávó, amire ugye én nem igazán figyeltem oda, de asszem valami shrin-t kell megtalálni...
    Tehát nem tom valaki help!A térkép nem jelöl semmit.
    Ha lehet privbe küldjétek a helpet!

    THX!
  • VKiller
    #9815
    Hi

    A lopott cuccot.
    A Thieves Guildon belül hol?
    Melyik városéban?
    Jó előre tudni


    hogy lehet eladni? Csak 2 órát játszottam még vele és nem tom.
  • grebber
    #9814
    Hát ez se valami oltári értelmes kérdés de zombi és zombi között is van különbség?Mert a katakombákba nyomulok és csomot lezuzok könnyedén de van amit 4 órája csapkodok azt semmi hatás.