41716
  • MerlinW
    #10336
    Normál Save is csak 2 kattintás, ráadásul meglepően gyorsan ment a progi.
  • Me0w
    #10335
    Defense mint a pancelokbol adodo vedelem, vagy az armor skill vagy mire gondolsz? :)
  • MerlinW
    #10334
    émmégcsak lvl3 vagyok, 14 -es deffel. De eddig nem volt bajom belőle (valszeg nem jártam még rossz helyen:) )
  • Me0w
    #10333
    Quicksave is neha bugos elegge, es nekem sajnos az ujjam ra van tapadva a gombra :( Lehet ugy kellett volan megcsinalni a jatekot, hogy menteni csak varosban lehet, mondjuk 8 ora alvas automatikusan elmenti a jatekot, kicsit ovatosabban jatszanek, mint most :(
  • donpedro
    #10332
    Van olyan, hogy egy varázslat besül? Mert nekem eddig nem volt, igaz, én mondjuk elég jó vagyok a témában, magasak a skilljeim, de eddig ilyet nem tapasztaltam (ellentétben a Morrowinddel, ott gyakran megesett az ilyesmi). Ugyanígy megszűnt(?) a hibázás lehetősége a piakészítésnél, legalábbis nekem eddig még egyet sem "sikerült" elrontani.
  • Dns5000
    #10331
    nektek mennyi a deffenzetek ? 37 mar jo?
  • MerlinW
    #10330
    Áhámm. Értem.

    Viszont ezt az egyeskettesgombos trükköt még nem probálam:) Mondjuk nem vol még rá szükségem mert mikor ijjal nem ment oda sóztam valami mágikusat, ami pontott tett a monszta élete végére, de lehet nem árt a késöbbiekben ha tudok harc közben fegyvert váltani:))

    Ez azért is poén mert olvastam több helyen is hogy van ilyen, de mindig elfelejtettem kiprobálni:)
  • donpedro
    #10329
    Ja, elfelejtettem példát írni ilyen üzletre, pl. Imperial City-ben a Gilded Caraffe (bár ez rohadt drága bolt), a többi városban pedig a Mages Guild valamelyik tagja árul ilyen piákat.
  • PiszkosFred
    #10328
    Tudják, de lényegesen kevesebb manájuk van, és a spell "sikerességi mutatója" is alacsonyabb. Vagyis egy warrior is tud Destructionnal támadni, de max 1-2 spellt tud ellőni, az is gyengécske, és lehet hogy besül..
  • MerlinW
    #10327
    Van pl a Thief vagy milyen csillagjegy amivel láthatatlan leszel 1 percre.
  • Me0w
    #10326

    Ti hogyan hasznaljatok effektiven az ijjat es a kozelharci fegyvereket ugyanazon harcban? Mintha nekem kiirna, h harc kozben nem valtoztathatok felszerelest.
    Csak mert vicces lenne messzirol megsorozni az ellent, es ha kozel ert, akkor meg szepen kozelharci fegyverrel elpaholni.


    Egyszeruen :) Knyitod az inventoryt, es a pici ujaddal nyomvatartod az 1-es gombot a billentyuzeten, ekkor megjelenik egy hotkey bar. Ilyenkor mig nyomva tartod az egyest, rakattintasz a kardodra, ami ott megjelenik. Ekkor elengeded az egyest, es megnyomod a kettest. Ide a fenti modszerrel berakod az ijadat. Mikor meglatod a monstert tavolrol, nyomsz egy kettest, felhuzod az ijat es losz. Ekkor meg kb egy vagy ket lovesed van ha nem tudsz felugrani valami magasabb pontra, es rajtad lesz. Ekkor nyomsz egy egyest, es eloveszi a kardodat, ha epp nincs nyilvesszo huzva a hurra.

    Az NPC arusoknal mi az a Haggle, mire szoglal es hogyan kell hasznalni?

    A merchandise skilledtol, az NPC merchandise skilljetol es az NPChez valo viszonyodtol fuggoen alkudhatsz az arakbol. A csuszka easy es hard allasa kozott barangolhatsz, a hard jelenti szamodra a legkedvezobb vasarlasi felteteleket, de ezt csak expert merchandiseon erdemes probalni. Egyebkent minden alkalommal, mikor vennel/eladnal, de a magas alkuertek miatt visszautasitasra kerul az ar, a viszonyod romlik az NPC-vel (ezt a jatek mondja, en meg nem vettem eszre)

    A kulonbozo elohalottak ellen milyen tipusu fegyverek es magiak hatasosak?

    Altalaban a magikus fegyverek jobbak, ilyet szerezhetsz pl. ha megcsinalod az Imperial Cityben az Unfriendly Business kuldetest.A varazslatokrol majd valami satnya varazslo tobbet tud mondani gondolom.
  • PiszkosFred
    #10325
    Farkasok lehet megfertőződtek. Vagy egykét Blight-os őzike lehet megharapott amikor nem figyeltél ;]
  • donpedro
    #10324
    Alkímiával foglalkozó üzletekben lehet kapni ezt orvosoló löttyöket, vagy ha csinálni akarsz magadnak ilyet, akkor nézz be a FAQ-ba, ott vannak a receptek. Mindenestre ha betegségtől mentek le az értékek, akkor előbb egy Cure disease is kell, mert különben nem ér semmit a többi.
  • markastor
    #10323
    Ááááá!!!!!
    Legyen legalább két save-etek, mivel én pont most jártam úgy, hogy lementettem a játékállást, és mikor töltöttem volna be újra a főmenüből, kiírta:
    Save game is corrupt. Returning to game.
    Erre visszalépett a főmenübe. :(
    Franc se gondolta volna, hogy még a asvegame is bugos. :(
  • Laky
    #10322
    melyik fajjal/csillagjegy/stb. lehet a legjobban lopni/rabolni, illetve lehet-e a járókelőktől észrevétlenül lopni?
    a Snake módot (CTRL) hogyan kell normálisan használni, mert mindig észrevesznek
  • MerlinW
    #10321
    Én íjjat magasabb helyekről használom, ugy nincs prob a közelharccal. Ill ha mégis arra kerüll a sor akkor közel/távolharci varázslatokhoz folyamodom (Frozen, Flame, stb). Igaz Battlemage vagyok, de gondolom a spelleket tudják használni a nem mágus karik is.
  • tomo
    #10320
    haggle alkudozas.
    a csuszkaval tod beallitani az ajanlatod, amit az elfogad vagy sem.

    vonatkozik vetelre es eladasra is.

    minel jobban alkudozol, annal olcsobbak lesznek a vasarolhato cuccok, es annal tobbet kapsz az eladott cuccaidert.
  • MrAndree
    #10319
    Azt szeretném kérdezni, hogy hova kell mennem ha a pirosba fordult tulajdonságaim szeretném helyreállítani /mert a strenghtemet meg luckomat már pirossal jelzi/. Vagy nem is lehet rendbehozni?
  • hen-tes
    #10318
    mindenképpen próbálj valami mágikus fegyvert szerezni, és azt is nézd meg, hogy jó állapotban legyen mindig a fegyvered
  • MrStokes
    #10317
    Lenne par kerdesem:

    Ti hogyan hasznaljatok effektiven az ijjat es a kozelharci fegyvereket ugyanazon harcban? Mintha nekem kiirna, h harc kozben nem valtoztathatok felszerelest.
    Csak mert vicces lenne messzirol megsorozni az ellent, es ha kozel ert, akkor meg szepen kozelharci fegyverrel elpaholni.

    Az NPC arusoknal mi az a Haggle, mire szoglal es hogyan kell hasznalni?

    A kulonbozo elohalottak ellen milyen tipusu fegyverek es magiak hatasosak?
    Pl eszrevettem, h a zombik nagy ivben lesajnaljak, hogyha fagyvarazslattal megyek ellenuk. Gondolom a tuzzel tobbre mennek ellenuk. Valamint a zombikat karddal kaszabolva igen sok ideig tartott nmegolni oket. Nem tudom, hogy ez azert lehetett, mert sokkal tobb HP-juk volt, mint az eddigi lenyeknek, vagy csak a sword nem tul hatasos ellenuk. Na ez miatt is kerdezek ilyen okossagokat.
  • ToMy_
    #10316
    egyelőre localban.
    ha vki ad tárhelyet, fel tudom tenni.
  • Jagi
    #10315
    Bocs vettem a fáradságot és rákerestem :)
  • Jagi
    #10314
    Simán. Hol van?
  • Jagi
    #10313
    Hát kb így gondoltam én is :)
  • ToMy_
    #10312
    Ööö, van egy 600 megás Oblivion.Complete.Strategy.Guide.pdf
    Prima Official Game Guide kiadvány, 373 oldal, a karakter kreálástól kezdve a várostérképekig minden miegyéb benne van.

    Érdekel ez vkit?
  • Sheltem
    #10311
    Nem kell enni.
  • donpedro
    #10310
    Úgy nem fogod tudni lezárni a vitát, hogy levonsz egy teljesen rossz következtetést, aztán pont... Ennyi erővel ő is írhatná, hogy tényleg felesleges a vita, mert te az akciójátékokat szereted, ő meg az RPG-ket, és ezért te inkább lebutítod a játékot, ő meg nem, pont.

    Hozzáteszem, hogy tudtommal anno pont te kezdted el a vitát, amikor regáltál az általam leírottakra.

    Ugyanakkor nincs ezzel semmi gond szvsz, teljesen kultúrált vita volt, pro és kontra elhangzottak az érvek és senki nem győzött meg senkit. :)
  • Hmuda
    #10309
    Nem egy nagy katasztrófa. Kifosztasz 4-5 katakombát és máris megveheted.
  • tibor16
    #10308
    Gondoltam, körülnézek 1 kicsit. Elindultam Morrowind felé, fel a hegyekbe. Szépen rámesteledett, ezekután megtámadott 1 farkas. Gondolom vadászott és éhes volt. A hegyeken nem lehet átkelni ugyan de a megfelelő magasságban elértem a hóhatárt. Hajnalban őzeket láttam, vagy 3 rohant el mellettem, majd fellöktek. Szépen hajnalodott - a színek meg minden, sz'al yóól nézett ki. Alig játszottam vele, de ezt ki kellett próbálni, naggyon bejön. Csak azt nem értem, az erőm leesett 180-ra, itt enni is kell, mert különben lefogyok? - vagy mivan? :) Mellesleg dolgoznom kellene, de nem bírtam ki... :)
  • Jagi
    #10307
    csak 20k?
  • PyRex
    #10306
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Basszus, az Imperial City alatti csatornarendszer hihetetlen nagy és tele van vámpírral :)
  • Reyes
    #10305
    Próbálom visszafogni magam...ez NEM Sims:)
  • PyRex
    #10304
    Berendezheted, de asszem a cuccokat magától rakja bele (veszel valamit és mire visszamész a házhoz, ott lesz benne), tehát nem te mondod meg, hogy mi hova kerüljön, legalábbis az én kis lepusztult halászkunyhómnál így volt :)
  • Hmuda
    #10303
    Van egy-két házam, de eddig a Skingrad villa tetszik a legjobban. Van ott minden mi szem-szájnak ingere: tágas hálószoba, étkező, tűrhető mennyiségű vitrin, személyzeti szállás (csak személyzet nem jár hozzá :P), stb. Nekem nagyon bejött, de főleg a vitrinek miatt. 20.000-be kerül mellesleg, külön bútorvásárlást nem számítva.
  • Jagi
    #10302
    ez engem is érdekelne, hogy ki kell-e hajigálni mindent és izlés szerint bepakolni, vagy üres pecóba költözök-e be....
  • LoCk
    #10301
    Hol lehet megvenni a legszebb házat és mennyibe kerül?
    Hány évig kell rá gyüjteni?
    Ja és ha van házad be is lehet rendezni, kandallót begyújtani, szőnyegeket venni stb.? Vag ymár berendezve adják a házat? :)
    Ha lehet ne öljetek meg a kérdésemért! :)

    THX!
  • MrStokes
    #10300
    A hetvegen elkezdtem 1 Dark Elf Spellsword-ot, kivancsi leszek, mennyire fogok vele tudni boldogulni. Ugy vettem eszre, hogy ez egy harcos-magus keverek, aki tud hasznalni nehez verteket. Eddig nagyon tetszik a jatek. Nagyon feeling-es, es vegre a grafikara sem lehet egy arva szavam sem. :DD
  • Hmuda
    #10299
    Ugyan hagyd már. Úgyse fog senki senkit meggyőzni, fölös most megint elkezdeni a vitát. Te a kihívás ellen vagy én meg a kihívás mellett. Pont.
  • donpedro
    #10298
    Úgyis csak eladni járok az üzletekbe, vásárolni csak alkímiához szoktam hozzávalókat, de az meg van a céhnél.
  • deep
    #10297
    Én így csináltam:)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem adtam oda neki a cuccaim, ellenem fordult így kinyírtam. Felvettem a láthatatlanná tevő gyűrűm /megjegyzem szart sem ér, mert nehézvértem van és csörgök mint egy vasedénybolt/ és belopakodtam. A sötétben kivártam a szertartás végét elhúzott a főmufti, a többike szépen elmentek. Ekkor a bentmaradt 2 kecseget lezúztam és fel a könyvet. Ezután azért még szép módszeresen kinyírtam az összeset és lootoltam:D