41716
  • o.san
    #10536
    a morrowindnél voltam úgy hogy bármit tettem kidobott a game pár perc játék után. aztán széttörtem a billentyűmet és már nem volt gond!
  • o.san
    #10535
    kipróbáltam egy szűz sp2-es képen és ment, minden bizbaz nélkül. lehet sp2 kell neki? tényleg nemtom, de próba
  • MrAndree
    #10534
    Hát én a dark brotherhoodba való belépéskor kaptam tőlük egy klassz light páncélt meg csuklyát és most azt használom.
  • Shodan
    #10533
    nem örülök mert nem megy játék.csak már kínomba nem tudom mit próbáljak.
  • o.san
    #10532
    akkor örülj neki!
    mellesleg start menű - keresés!
  • Shodan
    #10531
    ez az mpeg2dmx.ax nevű fájl amit a FAQ is ír, pontosan hol található mert nekem nincs ilyen
  • spatrik
    #10530
    Huhh.Sikerült felvinnem lvl 5-re.Megcsináltam az első 2 főküldit(végig Kvatch ostromának befejezéséig.)Kipucoltam 3 dungeon-t és most a 4.általam bejártba vok(végre emberekkel nem impekkel).Az előzőlvl 13-asomnál rájöttem hogy naon nyomi lett ugyhogy újat kezdtem(Breton mage).Nem tudja vki hol van vmi jó Light Armor cucc?
  • PyRex
    #10529
    OFF, még utoljára:

    AAARRGH, de a 16 bites sokkal előbb volt. Az, hogy az nvidia rámozdult az sm 3.0-ra és hogy az abban lévő HDR terjedt el jobban az 2 dolognak köszönhető (1. mert valóban teljesítményben jobb, 2. mert rohadt nagy hype volt körülötte - emlékezz vissza). De látványra nem sok különbség van a 2 között. Az meg, hogy ki minek nevezi az sm2.0 HDR-t, az rohadtul nem tud érdekelni :) 9700 már tudott HDR-t és punktum (mellesleg a Crytek techdemóban is pl. a 9800pro-m tudott HDR-t, érdekes...) De azért te nevezd az sm2.0 HDR-t annak, aminek akarod :) A "kis agyacskám" pedig nem hülyeségekre alapozza az állításait...
  • MrStokes
    #10528
    Gondolom a spellek nem valtoztak a Morro-hoz kepest, ezert Morro-s spell leiras is tokeletesen megfelene... :)
  • MrStokes
    #10527
    A spelleknek nincs vmi reszletesebb leirasa esetleg valahol? Mert ez a shield 5% nem tul sokat mond szamomra.
  • jazzy
    #10526
    #10524 -> jo regen irtam .. #10520

    #10525 -> en is igy csinaltam egyfolytaban water breathing spellt varazsolgattam es nott az alteration, shieldel ugyanez :)
  • MrStokes
    #10525
    Azt olvastam, h a shield folyamatos castolasaval konnyen fejlesztheto az alteration skill. Most mar csak ki kell probaljam :D
  • Zsolo007
    #10524
    Varázslatot lehet benne kreálni, mint a Morroban? Én eddig nem találtam senkinél ilyen lehetőséget, lehet elkerülte a figyelmem? Jó lenne ha lenne, nagyon hasznos dolog, ha az ember "testre szabhatja" a varázslatait :)
  • jazzy
    #10523
    feather varazslat siman megeri nekem most igaz 75os alterationra de 6 percig ad 200 feathert az pedig jo
  • Zsolo007
    #10522
    Ehh: Olvasni tudni kéne mielőtt lerohannál a .....:
    The only video cards currently compatible with HDR are the Nvidia GeForce 6 series and above and the ATI x1000 series.

    As this includes multiplication and division it is useful to have the extended accuracy and range of 16 bit integer or 16 bit floating point format. This is useful irrespective of the abovementioned limitations in some hardware.

    Support for high dynamic range rendering was primarily for graphics cards supporting Shader Model 3.0, but Shader Model 2.0 soon became an industry standard along with Shader Model 3.0 for HDR rendering.

    Nagyon nem akarom külön leírni a fentieket. A lényeg annyi, hogy SM2.0án 16bites "HDR" van. De a szabvány 32bites. És azt hívjuk HDRnek. A 16bites inkább a procit terheli. Pontosan ezért itt nagyon jól van írva a 16bites "HDR", bloomnak nevezi, mert a valódi HDR csak SM3.0án megy. Nagyon remélem, hogy ez befér a kis agyacskádba :). Ha nem az is mind1, én többet nem fogok vitázni. Egyébként meg nézd meg a VGAd leírását, hány helyen írják, hogy támogatja a HDRt? Sehol :)
  • MrStokes
    #10521
    Jelenleg kicsit aggodom a spellsword karim miatt, nem tunik meg tul eletkepesnek (igaz, meg csak lvl 3), de ami a legjobban idegesit, hogy ha nala van a pancelzata, + az arenas pancelzat, meg 2-3 fegyver, akkor korulbelul megkozelitettem a teherbiro kepessegenke kb 90 %-at. Annyit kell meg, hogy nehezverteket hasznalok. alapvetoen elvagyok igy vele, de atotl felek, hogy majd 1-2 dungeonban kiesik 1-2 jobb cucc es majd nem tudja magaval vinni oket a szerencsetlen. Mineden eddigi szintlepesnel noveltem a strength tulajdonsagat, de igy is eleg szukos a "fennmarado teherbirasa".

    Otletek, tippek? Esetleg dungeon kipucolasat kovetve hasznaljak feather varazslatot, h el tudjam cipelni a cuccokat?
  • jazzy
    #10520
    - jelentősen lehet úgy fejlődni egy-egy alkalommal, ha bizonyos küzdő ellenfeleket nézel. Pl. Elven Gardenben a fővárosban vannak pusztakezes harcot gyakoroló NPC-k, kb. egy percig kell őket bambulni, aztán új mozdulatokat leshetsz el. -- ez erdekesnek tunik bar en 1x arenaban pont neztem azt az orkot aki questet is ad es karddal gyakorol epp, elmentem fel orara es utana sem tapasztaltam valtozast a blade skillemben, na mindegy. Egyebkent en a spellmakinget tartom az egyik legjobb dolognak, Conjurationra tessek fejlodni, mert nagyon jo summonok vannak! - persze magusoknak.
  • Reyes
    #10519
    Sztem ezt még a FAQ-ba is bedobhatnátok:)
  • Reyes
    #10518
    "a lovak különbözőek, eltérő az áruk, sebességük és a HP-juk.

    - alkímia mászthev, harcosoknak és íjászoknak! Lehet mérgezni mindent, fegyvert, nyilat. A leghatékonyabbnak a poison tűnik (ugyan a könyv nem írta, de valószínűleg tolvaj-asassin megkapja erre is a bónuszt - így már életképesnek tűnik!), de harcosoknak a fatigue se egy rossz választás. Decrease fatigue fegyverre, aztán üsd-vág, ezzel a földre kerül az ellenség, ahol ki lehet végezni.

    - minden dungeonnek és területnek megvan a belőtt nehézsége. Az ellenfelek képessége növekszik (illetve táposabb fajtájú goblin lesz mondjuk ugyanott), nem pedig újak kerülnek oda.

    - enchant is mászthev, ha nem fegyverre nyomod, akkor nem "charge-olt" képességet kap, vagyis nem kell újratölteni.

    - ha valaki szeretne lootolni, akkor barátkozzon meg a gondolattal, hogy rá kell menni a security skillre, mert a lockok is nehezednek, ahogy mi haladunk. (ezt mondjuk nem pont így tapasztaltam, de mindegy)

    - jelentősen lehet úgy fejlődni egy-egy alkalommal, ha bizonyos küzdő ellenfeleket nézel. Pl. Elven Gardenben a fővárosban vannak pusztakezes harcot gyakoroló NPC-k, kb. egy percig kell őket bambulni, aztán új mozdulatokat leshetsz el.

    - trainerek: low level, med level és master trainerek vannak, 40-70-100 pontig tanítanak, ofkorsz jó pénzért. Könyvestboltban lehet venni skillbookokat, melyek növelik a képzettségeinket bizonyos képességekben.

    - vannak kombók! Skill perkeket kell megfelelő sorrendben összefűzni, például harcosnál block-knockdown-paralyze.

    Remélem segített, és most már érthető, hogy miért panaszkodtak egyesek a balance-ra, meg az enemy levelingjére."

    Idézet HW-ről...

    Remélem segít:)

    Jah, és ne nekem köszönjétek, hanem annak, aki vette a fáradtságot, és utána nézett...
  • I.C.ram
    #10517
    Kösz!
  • BEAST #10516
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    már páran leírták :) IC-ben keress egy wanted plakátot amin az áll hogy a tolvaj lídert keresik bla bla , fizess le egy csövest és kérdezd meg róla , azt fogja mondani hogy a waterakármi negyedben megtalálod akit keresel , ott egy eldugott helyen éjfél körül megjelenik 3 alak , az egyik a helyi kiskirály a másik kettő az első tolvajküldetésedben az ellenfeleid lesznek , ha nyersz bekerülsz és a küldetésadó megadja a nevét meg a helyét a helyi "kereskedőnek" aki átveszi a lopott cuccaidat , asszem ennyi :)
  • Looserke
    #10515
    próbálom összeszedni a mage guildhoz a recommandation-öket de a corrols-ban lévő mage guildben nem akarja megadni. elvileg megcsináltam a hozzá tartozó küldetést és a muksó is megadta de mégsem fogadja el a game valamiért. a mapon még mindig jelzi a nyíl a muksót mintha még a küldetést csinálnám de a beszélgetések alatt már fel sem kínálja a recommandation szöveget...mi lehet a gond?
  • Kandurex
    #10514
    Passz, gondolom ki kell próbálni, bár a logika az diktálná, hogy a quest -es npc -hez nem piszkálni.
  • cuccok
    #10513
    a magics guild-nál hogy kell felébreszteni azt az embert aki az ágyon fekszik ?Ott áll mellettem aki a küldit atta az is és adot valami papírt is csak nem tudom hogy melyiket
  • BEAST #10512
    ha a tolvaj és assasin küldetéseket csinálod kell is tervezni , szeretem követni az áldozataimat , kiismerni mikor mit csinál hol érdemes lecsapni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    miután silencer leszel kezdődik az igazi assasinkodás , csak a célpontot kapod meg és néha kis segítséget , pl útvonalterv , főbb szokások , a többi már rajtad múlik


    kétlem hogy kincstárakat csak "úgy" kifoszthattál volna a kastélyokat elég jól örzik , igaz van egy két titkos átjáró , de még ígysem könnyű , egyszerübb a kovácsokat kirámolni a heavy armorokat meg a fegyvereket szépen viszik :P bizsukkal meg ilyen apróságokkal én nem foglalkozom :)
  • deep
    #10511
    Ha éppen ütsz, vagy megfeszíted az íjad, akkor nem válthatsz. Minden egyéb esetben igen:D
  • deep
    #10510
    Ha van itt valaki, aki 6800GT-vel nyomja és jól megy neki, szóljon már legyen kedves, volna pár kérdésem:)
  • MrStokes
    #10509
    Akkor nalam lesz vmi gubanc, mert nekem mindig azt irja ki h nem valthatok fegyvert harc kozben, ergo elkezdek nyilazni, aztan kozel jon a csoka es jol agyonver, ha nem vagyok ugyes. Na majd megvizsgalom a dolgot meg1x kozelebbrol. :D
  • CS@
    #10508
    Ha elbírja felveheti.
  • I.C.ram
    #10507
    Senki nem tudja erre a választ? Már tele vagyok lopott cuccokkal és nem tudom hol elpasszolni őket :D
  • CS@
    #10506
    Nem teljesen, mert eddig szinte minden páncélból előbb találtam jobbat annál mint amit éppen viseltem mielőtt az a boltokban megjelent volna. Találtam olyan dolgokat is amik a boltban nincsenek.
  • BEAST #10505
    szerintem ez nem is olyan jó mint ahogy azt egyesek hiszik ... pl az őrök lvl20 meg a guild líderek 30 ... heh ha valaki tolvaj vagy assasin küldetéseket kezd az első pár küldetés után esélye sem lesz , mivel a magasabb npc észrevesz mindenképpen , nehogymár lvl20nak kelljen lennem a 3. tolvajküldetéshez ... nem rossz az original , csak ésszel kell játszani nem úgy ahogy én kezdtem , most én keresem a küldetéseket és ezek szerint kalandozok , az új karakterem 14es , nem esznek meg a farkasok , ha gáz van megtudom magam védeni ( a hülye lovam úgyis nekimegy mindennek :DD ) ... a cuccokat viszont sajnálom , jó lenne látni már az elején hogy " hűűű az az őr glass cuccokban van " ... szal a cuccmodban még benne is lennék , de a szintekkel semmi baj , te döntöd el hogy mi legyen , a lovagommal is találtam patkányokat a végén , úgyan úgy 1 ütés volt mind nem voltak 20asok mint én ...
  • Hunnenkoenig
    #10504
    Lejjebb valahol postoltam ket tuning progit, ami regebbi gepeken akar 10 FPS javulast is ki tud hozni a jatekbol, de hat ugye ram nem figyel sose senki...
  • Ron Ragm
    #10503
    fel tudja, max az alacsony skillek miatt nem tudja elég hatékonyan használni.
  • Kandurex
    #10502
    Extra - übereket nem, de a szintedtől valamivel nagyobbakat igen.
  • Hmuda
    #10501
    Kösz, egyelőre megvagyok elégedve a mostani frizurámmal. :-)

    Majd talán a következő karim tar lesz.
  • Kandurex
    #10500
    Részben. De 1. szintű karakter fel se tudja venni nem? Vagy igen?
  • David2
    #10499
    szal a jobb cuccok alcsony szinten be se spawnolnak? akkor semmi értelme a kalandozásnak, mer úgy se találunk semmi kézzelfoghatót, max szép tájakat...
  • Dns5000
    #10498
    na erdekes dolgot fedeztem fel, 78as conjural 180 manna a derida speider ideze
    98 as conjurral viszont 78manna!!! Viszont erdekes hogy 113 conjur is 78 manna es a 100as szintet kovetelo idezeseket nem lehet igy sem elmondani. Lehet ,hogy fortify bug.
  • Alrogan
    #10497
    HDR-t SM2.0-tól lehet leprogramozni, DE mivel sokszor kell ugyanazt a textúrát módosítani, elmenteni, majd visszahozni, ezért a shader program nagyra nőhet és egy bonyolult scene-nél nagyon belassul. 3.0SM-nél külön utasítások vannak ezeknek a kezelésére. Maga az eljárás itt elolvasható.