41716
  • Sheltem
    #11940
    Egyébként állítólag a Daggerfall a legnagyobb(mármint a terület / küldetések száma stb.)
  • Sheltem
    #11939
    Nekem megvan a Daggerfall ha kell valakinek feltöltöm, csak nem próbáltam még , hogy Dosbox vágja e.
  • Jagi
    #11938
    Igen és free lett. A Daggerfall-t is tervezik.
  • Sheltem
    #11937
    Szerepjáték = rpgre gondoltam mielőtt valami tudálékos belémköt
  • Sheltem
    #11936
    Ebben semmi bonyolult nincs(nagyon érződik rajta a konzol hatás). Ettől függetlenül ennél jobb szerepjátékot nem nagyon találsz jelenleg(szerintem!)
  • Piko888
    #11935
    Köszi
  • Sheltem
    #11934
    Érdemes, a morrowind bonyolultabb volt.

    Az első 2 rész pedig már jópár éves(az Arena tavaly volt 10 éves asszem).

    #11931 es problémát tudja valaki hogyan tudom megkerülni ?
  • Shan
    #11933
    Szeva, mé' az nfs mw-t nyomod nem? és jáccottál az nfs1-gyel?

    buta kérdés.
  • Piko888
    #11932
    Hali!Aki nem jáccot az elöző részekkel annak érdemes itt elkezdeni?
  • Sheltem
    #11931
    Nah énis eljutottam egy olyan szituációhoz ami nem tetszik a játékban ez viszont nagyon nem. Tegnap épp a Dark Brotherhood szellemanyjának a küldetéseit csináltam miközben szintet léptem. Jó mondom megyek aludni.Lefekszek, álmomban megharap egy vámpír. Jó mondom akkor load utolsó save és megyek máshova aludni. Elutaztam a halál faszára Bravilba, lefekszem az ottani ágyba ugyanúgy megharap álmomban a vámpír, ráadásul a szintlépés is elmarad. Az még oké, ha harcban harapja meg az embert mert ha nem akarok baszkódni a vámpirizmus kigyógyítással potionokkel kigyógyítom magamnak alvás előtt. Az viszont, hogy most mindenképpen megharap akárhova megyek aludni, és utána csinálhatom végig a vámpírkigyógyítást(amúgyis sajnálom rá az 5 grand soul gemet) hát esküszöm a legnagyobb faszság az egész játékban.
  • steweee
    #11930
    NGO NVIDIA Optimized Driver v1.8425

    Version: Based on ForceWare 84.25
    Publisher: NGO - ngohq.com
    Date added: 2006-03-24 08:40:28
    File Size: 20 MB
    OS Support: Windows 2000/XP & Media Center Edition x32
    License: FreeWare Version
    Downloads: 8482 downloads
    Software type: Videocards - NVIDIA Forceware (Modified)




    You are here: Guru3D.com » downloads » category selection » NGO NVIDIA Optimized Driver v1.8425

    ez a driver kell neki, ugye ?

    link : http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1358
  • steweee
    #11929
    aha, tényleg logikus, így a jó, nem értem az eredeti játékban miért nem így csinálták. bár hozzátenném sztem ez sem túl jó megoldás, hogy a lényeknek "szintjeik" vannak, ettől mindig ideges leszek. nem lehetne simán csak úgy csinálni (mint mondjuk a wizardry sorozatban)hogy pl: thief -> robber -> master thief vagy minotaur -> minotaur lord -> minotaru king stb. a lehetőségek száma rengeteg, és akkor nem kellene ilyennel vacakolni hogy hányas szintű egy lény, hanem simán a nevéből és a rajta látott felszerelésből lehetne következtetni az erejére is. és ha magasabb SZINTŰ a játékos, akkor gyakrabban találkozna varázskardos master thief vezetése alatt álló rablóbandákkal, meg egyszerre akár több minotaurusszal is. és a lényeknek lehetne fix fizikális és varázstulajdonságaik, legfeljebb az éppen használt fegyverekben és esetleg ruházatban lenne eltérés hogy ne legyen uncsi a kinézetük, a varázslásokat meg monstrára jellemző de azon belül változatos elsütögetéssel lődöznék ránk

    tehát röviden ha vki szintjétől függetlenül találkozik egy trollal, mégha az mondujuk a gyengített verziójú "young troll" :)) is lenne, akkor 10 SZINT alatt csak a futás menthetné meg hogy darálthús ne legyen, és pont.

    a páncéllal kapcsolatosan vki? 11923
  • donpedro
    #11928
    Bent van a link a FAQ-ban, ahonnan le lehet szedni, egyébként meg itt találsz több infot róla:

    NPCstaticlvl mod - forum

    Röviden magyarul: kijavítja az NPC-k, illetve egyéb lények szintjének karakterhez igazítását. Tehát, ha bekapcsolod a modot, akkor a lények nem fognak korlátlanul fejlődni veled együtt, hanem egy idő után megállnak a fejlődésben (néhány nagyon kemény dögöt kivéve), viszont a nagyobb, erősebb ellenfelek nem 1-es szintről indulnak, hanem az erejüknek megfelelőről, pl. az Arena-ban a végéhez közeledve már csupa 20-30-as szintű ellenféllel kell küzdeni, függetlenül attól, hogy te milyen szintű vagy.

    Így nem lehet alacsony szintű karakterrel lenyomni az Arena harcosait, viszont ha már kőkemény, rutinos veterán hős vagy (lvl 30-40 fölött), akkor viszonylag simán levered őket.

    Ugyanez igaz pl, a főküldetésre is, míg mod nélkül ugyebár mindkettőt simán meg lehet csinálni harmadik-negyedik szinten is.
  • steweee
    #11927
    static mod - mi az ?
  • donpedro
    #11926
    Két órával ezelőtt, kissé pénzszűkében lévén, elhatároztam, hogy megpróbálkozom újra az Arena-val (Bloodletter-ig már korábban eljutottam, de az ugyebár csak kb. 5-6 meccs.)

    25. szintűként számítottam rá, hogy az elején viszonylag könnyen fog menni (static mod fent van), és valóban nem volt vészes, de aztán rendesen bekeményítettek a srácok. Néhányszor még az is megesett, hogy futnom kellett, de összességében véve egyszer sem kellett visszatöltenem, sikerült minden meccset elsőre behúzni. Igaz, volt olyan, hogy kb. 5 HP-m maradt a végére. :)

    Az volt a tervem, hogy nem hagyom el az Arena-t, amíg meg nem verem a Gray Prince-t, és sikerült is eljutnom addig, bár már erősen kifogyott a pia és soulgem készletem. Egy dologban bízhattam, hogy volt néhány brutális tekercsem, illetve a lövésenként 80-at (shock dmg) sebző staff-omban is volt még 14 töltet.

    Őszintén szólva eléggé be voltam szarva, annyira el volt szállva mindenki az Ork szuper harctudományától, szóval igen kemény csatára számítottam, különösen az eddigi tapasztalatok után.

    Amikor elindult lefelé a rács, akkor bevetettem a titkos fegyvert: egy Summon Clannfear tekercs segítségével 45 másodpercre megidéztem egy durva segítőtársat, azzal a célzattal, hogy a bestia eltereli az ork figyelmét, én meg addig párszor jól ledurrantom a középkori sokkolómmal.

    Csupán egy apró hiba csúszott a tervembe. A Clannfear ugyanis kb. 5 másodperc alatt szétszedte a nagy bajnokot, még a botomat sem volt időm felemelni!!! :)

    Ezek után azért egy kicsit elgondolkodtam. Ha a továbbiakban ilyen bestiákkal kell majd küzdenem a dungeon-ökben, akkor alaposan fel kell kötnöm a gatyámat...

    Pozitívum, hogy befektetésképpen csupán a saját magam által legyártott piákat és soulgemeket használtam, így kb. 4000 septim netto haszonnal hagytam el az Arena-t.
  • PiszkosFred
    #11925
    És mi van az enchantolt páncélokkal, értékekben ott is a deadric a legjobb? Vagy netán az Ebony? ;]
  • Smitiz
    #11924
    Hmm köszi a válaszokat, jó8 mindenkinek! :)
  • steweee
    #11923
    bár megvan egy ideje, még nem telepítettem mert úgysincs rá időm . kérdésem az, hogy itt is "bevékonyodik" a vastag csupasz karakter ha felvesz egy páncélt?
  • Drizzthsz
    #11922
    Jájj, megcsináltam az 5 képzést az aktuális szinten, de így is csak 12 még a mysticism. :( Scroll nincsen valahol soultraphez, Idegesít, hogy van kismillió soul gemem, s nem tudok beléjük tenni semmit.
  • PunkZoli
    #11921
    mikell azurának ,a szobornak??:D mert aszonya nincs a properemben:D
  • ShaiHulud
    #11920
    daedric a legerosebb. master heavy armornal mar nem fog a sulya szamitani a pancelzatodnak tehat nem fog az encumbranceba szmaolodni az ami rajtad van heavy armor.
  • Fritz Von...
    #11919
    Nem tudom. Abból indultam ki, hogy ha most fevenném a teljes ebony szettet, akkor kb 3-4 db virág és két lötty férne el, vagy túlsúly. :) És ugye a battlemage heavy armoros class, tehát azért erre szakosodik (persze még csak apprentice heavym van).
  • Fritz Von...
    #11918
    Nem. Ha megcsinálod a questet, akkor kigyógyulsz, de bármikor megint megharaphatnak.
    Engem álmomban nem haraptak még meg, talán amiatt, hogy mindig olyan helyen alszom, ami azért védett. Fogadóban soha nem alszom, mage guildban szoktam kitúrni az alvókat a helyükről. :))) Talk, akkor felkel az NPC, én meg befekszem a helyére. :)))
    A vámpíroknál arra kell figyelni, hogy ha lemész egy helyre és sokan támadnak rád, akkor tuti hogy megharapnak. Én direkt figyeltem, egyik helyen három rontott rám. Ebből kettővel harcoltam (petem+én), a harmadik meg hátam mögé került és baszott közelről megharapott. Szóval lehet látni és készülni is rájuk. Ennek ellenére ajánlott pár fiola cure disease potiont vinni mindig.

    A fertőzést pedig úgy lehet kideríteni, hoyg rajtad van-e, hogy a spell ablakban a jobb oldali fülre kell kattintani (aktív spellek), itt lehet látni, hogy az különféle enchantok és faji spellek mik, amik rajtad vannak fixen. Legfelül szokott lenni az esetleges fertőzés (drain akármi, Porphyric Hemophylia, stb...)
  • PyRex
    #11917
    Ebony cuccok a legjobbak (leszámítva a nagyon speckó dolgokat)??
  • PunkZoli
    #11916
    jared a kém lakásában mit kell keresni?
  • PyRex
    #11915
    Én ugaynígy vagyok. Most picit félre is teszem a játékot, mert amúgy is sok a meló.. És ha kijön egy hivatalos patch, vagy egy normális (számomra sem cheat-nek minősülő :)))) MOD, akkor majd... :)
  • Fritz Von...
    #11914
    Na eltelt egy újabb nap. Két nap alatt Anvil és Kvatch által behatárolt területet derítettem fel tejesen, pontosabban azt a részt, aminek a határa Kvatch lenne, ha egy függőleges vonallal jelzem a térképen. Utána megnéztem, hogy kb mennyi van hátra. Saccra olyan 300 óra tiszta játékidő lehet ebben. Brutál. :)
    Battlemage létemre ma jutottam el odáig, hogy az arénás light armort lecseréltem a harchoz heavy cuccokra, és az ork szett tetszett meg, szépen megenchantoltam minden alkatrészét, marha jól néz ki. :) Egy glass bow (shock damage enchant) és egy glass sword (shock damage) a fegyverzetem. Ezen kívül összeraktam egy jó kis spellt, ami háromféle alapsebzést okoz (fire, frost, shock) és drain life is. Ennek egy erősebb (manaigényes) és egy finomabb vezióját használom. :) A manaigényes előnyeit nem hiszem, hogy el kéne mondanom. Egy cast és annyi nagyjából (olyan 55%-60%-os nehézségen nyomom).

    Ahogy olvasgattam, sokaknak nem tetszik, hogy a többi lény is fejlődik. Szerintem nincs ezzel gond, mert így mindig leköt egy-egy dungeon. Megmarad a kihívás. Én attól félek, hogy elszámolták magukat a játékidő és a lehetséges ellenfelek - armorok, fegyverek terén. Nagyon remélem, hogy nem az ebony cucc a legerősebb. Akkor a vége felé biztos unalmas lesz majd, mert nem marad sokminden új. Most kezdtem el összegyűjteni az ebony cuccokat, későbbi enchanthoz.

    Egyik bookban olvastam, hogy vannak ősi legendás relikviák is, fegyverek, páncélok, stb. Ezeket ugye azért majd össze lehet szedni és nem mindenki ebony cuccokban rohangál? :)

    Dark elf battlemage, lvl 18, expert conjuration, expert destruction, expert blade. Azt hiszem jól választottam. :))
  • PyRex
    #11913
    MArket Discrict-ben van egy nemtommilyen Office (Kb. ott, ahol a Best Defense is található).
  • PiszkosFred
    #11912
    En is arra varok ;] Addig elvagyok itt-ott, de komolyabb jatekot majd csak ekkora tervezek. Egy fpsben jo, ahogy megyek elore a palyakon ugy lesznek erosebbek ellenfelek, vagy esetleg megno a letszamuk, de ide nagyon nem illett ez most. Biztos hogy lesz valami hivatalos lepes erre, kerdes csak hogy mikor... De szerencsere egyre jobbak a modok, par het es mar talan kiforrnak annyira, hogy erdemes lesz hasznalni oket.
  • PyRex
    #11911
    Mármint igen, erre gondoltam. A történetnek nincs köze hozzá. De maga a játék ugye folytatása az előzőnek :)
  • Smitiz
    #11910
    Hmmm... majd megpróbálom.
    ÉS ha megcsinálom a vámpíros questet akkor már ugye soha többé nem leszek vámpír? Immunis leszek a vámpírságra?

    ÉS a kajibát kitől vetted? Vvan valami ingatlanos ember?
  • PiszkosFred
    #11909
    Nem a folytatasa. Kronologiailag nemsokkal a Morrowind utan van, ez igaz, de semmi koze sincs hozza tortenetileg. Ket egeszen mas tortenet, ugyanazon a vilagon, ennyi ;]
  • Prof William
    #11908
    Reméllem majd jön ki egy szintproblémát orvosoló pach. Nem mod hanem hivatalos.
  • Drizzthsz
    #11907
    Köszi, éppen ott vagyok. :)
  • Landor
    #11906
    shotot! milyen lett a vityillód!
  • BBalee
    #11905
    Keress egy alvó embert, és megszólítás helyett bálaszthatsz a feed és a beszéd között.
  • BBalee
    #11904
    Yes vámpírság.
    Az alvó emberek vérét ha kiszívod, akkor ismét lehet emberekkel beszélni, így teljesíthető a Vámpírquest is.
    Továbbá Célszerű mágussal lenni, mert ott a Charm varázslat amivel 100-ason bárki szóbaáll veled, még akkor is ha 100%-ig vámpír vagy.
    Mellesleg a vámpírnak is van valami (ha jólemlékszem 50-es és napi egyszer használható) charm spellje a beszédhez, de 100%-os vámpírnál az 50-es charm nem a legjobb.
    Elég ha a Charmspell 2-3 mp-ig tart, hisz a beszéd elején számítja csak ki a dispositionját az NPC-nek. Ez lehet hogy bug :)
  • PyRex
    #11903
    Vettem Imperial Cityben egy kis halászkunyhót - 2 rongy volt így is :) Vettem bele pár ládát meg polcot és kész - kb. 40 ezer arany értékű cucc van már benne :) Kíváncsi vagyok, mikor törnek be - ehheheh :)
  • Fritz Von...
    #11902
    Már Archmage vagyok, csinálgatok mindenféle spellt. De ott sajnos nem lehet új lény summont csinálni. Azt sajnos venni kell. :(
  • Fritz Von...
    #11901
    Köszi, megtaláltam. :)