41716
  • Mayday
    #12702
    Egy kerdes:
    Hiaba jatszottam mar 20+ orat, es vagyok 9. szinten, meg nem teljesen vilagos szamomra ez a power tamadas. Pontosan hogyan is tudok masfele tamadasokat, erosebbeket nyomni? Jelenleg, mint a hulye, nyomkodom a left klikket...
  • dzsonesz
    #12701
    koszi probalom, ugytunik akkor az volt a gaz h bokor amiben bujtam tul messze volt:)
  • Árnyvadász
    #12700
    Very THX! :) Remélem DB is feltünik a színen hamarosan...
  • Árnyvadász
    #12699
    Igen ha jó kó áron tudod eladni és tőle is olcsóbban veszel, akkor nőni fog a képességed. Azonban ha nem fogadja el az ajánlatodat, mindig csökken egyel a viszonyszáma a kereskedőnek. De ezt kiírja, hogy épp mennyi. Az alku függ a te mercantil képességedtől, a viszonytól, a kereskedő mercantile képességétől. Az alapviszony meg sokmindentől :) Milyen fajba tartozol és a kereskedő milyen fajú, a hírneved mekkora, milyen céh tagja és a többi... Ezért kell előtte minijátszani, ha alacsony ez a szám. Persze van egy max. határ is, ami felett nem vihető fel. Gondolom ez még alacsony szinten van így. Később talán egészen felvihető akár a 100-as határ közelébe is, de lehet ebben a progiban ezt is átalakították. Sokminden másképp lett alakítva (szerintem előnyére a többség), mint az elődben.
  • MrStokes
    #12698
    Eloszor nekem is alldogaltak 1 darabig, de amikor kozelebb mentem, akkor elkezdtek dumalni es a kuldetes is update-elodik.
  • MrStokes
    #12697
    Amugy Boldog Szulinapot mind neked, mind DB-nek!!!
  • grebber
    #12696
    Hát majd megnézem mit tehetek pénzzerzés ügyben.
  • dzsonesz
    #12695
    hali!
    kene kis help az unfriendly competition cimu questben, tehat annal a reszenel akadtam el h kovetni kell a csokat miutan bezarta a boltot en kovetem is aztan talalkozik valami gyanus kulselyu fickoval allnak a kertbe vagy 10 percet ugy h 1mashoz se szolnak utanna mindenki megy a dolgara es nem tortenik semmi se a q log nem valtozik se se semmi...
    elore is kosz a segitseget.
  • MrStokes
    #12694
    Ugye jol gondolom, hogy az alkudozas(Haggle) vegeredmenyet a boltos merchantile skill-jen kivul az enyem is erosen befolyasolja?
  • MrStokes
    #12693
    Csak akkor meg attol felek, h meg 1 cuirass-t sem fogok tudni magammal cipelni eladasra. :D Megszoktam mar hogy a teherbirasom 4/5-et elviszi a nehez pancelzat :DD Nem tudom a konnyu pancelok mennyivel konnyebbek, de megmondom oszinten nem szeretnem a loot-okat, meg az ellopkodott dolgokat 10 forduloban a hazamba juttatni. Ha a sebzes nem is annyira szempont, a teherbiras annal inkabb.

    Szoval nem tudom melyik lenne a legjobb. Lehet endurance lesz mgis csak, es feather spell meg az ingosagok utaztatasahoz. :DD

    Amugy vagja vki, hogy a feather az melyik magiafajtaba tartozik? Alteration esetleg?
  • Árnyvadász
    #12692
    Én régebben az Oblivion HQ-n olvastam, hogy a jutalmazás attól is függ, hogyan oldassz meg egy küldetést. Mivel többféleképpen is lehet, ha épp olyan. És valóban kapsz mágikus tárgyakat. Szóval én sem értem teljesen azt amit felhoztál.

    Pénzt meg dungeonokban találsz, ha kalandozol, plussz ha kereskedőknél jársz, előbb játsz velük minijátékot, a viszony emelése miatt, majd alkudozz és add el azokat a cuccokat amikre nincs szükséged. Így szépen lehet termelni pénzt.

    Én pl. egy Goblin varázsbottól szabadultam meg így és 1000 aranyat kaptam gyak. egy olyan tárgyért ami nekem ingyen jött, csak pár goblint kellett fejbekólintanom :) Az igaz, hogy a bot sokkal többet ért, de mivel alacsony (még) a mercantil képességem, nekem ez is jól jött!
  • grebber
    #12691
    Én a főküldit csináltam eddig csak de ott nem adtak nagyon semmit hasznavehetetlen egyszer kaptam egy véretet de semmire nemvolt jó mert jobbat találtam eddig ami használható az a ló semmi egyéb.
  • ShaiHulud
    #12690
    ?? altalaban legtobb questert kapsz aranyat(fent irja hogy mondjuk 200 gold added vagy valami ilyesmi) vagy magikus fegyvert is szoktak osztogatni vagy egyeb dolgokat.
  • grebber
    #12689
    Amugy nem tetszik a gameben hogy a feladatokért nemkapok lószart se nemhogy aranyat :(
  • haxoror
    #12688
    thx
  • haxoror
    #12687
    Nem mondom hogy rossz csak szerintem fölösleges Conan izomzatúra gyúrni egy tolvajt, alacsony erővel is simán elboldogul. Ha a táp a szempont akkor inkább az endurance-ot választanám mert a szintenkénti legnagyobb HP növeléshez az kell és az erőt csak később fejleszteném :)
  • ShaiHulud
    #12687
    es a lenyeg hogy barmikor amikro eladtok vagy vesztek a hagglet leglabb egy szazelekot rakjatok feljebb a minimumnal mert csak igy no a mercantile. (az hogy mennyivel noveled az nem befolyasolja a skillnovekedes merteket)
  • foxxi
    #12686
    Sziasztok!

    Épp a Oblivion Color Map Mod-ot szeretném felrakni de nem tudom még a leírás alapján se hogy mit kell módosítani. Mert a könyvtárszerkezetbe nincsennek is ilyen könyvtárak. Tudna valaki segíteni? :) Nagyon megköszönném



    Description

    New texture for the worldmap in oblivion. Based on
    the original texture but with added colors.


    Included files:
    \Oblivion\Data\Textures\Menus\Map\World\cyrodiil_resized.dds
    \Oblivion\Data\Textures\Menus50\Map\World\cyrodiil_resized.dds
    \Oblivion\Data\Textures\Menus80\Map\World\cyrodiil_resized.dds


    Changelog

    1.1
    Added maps for low resolution players

    1.0
    Initial release
  • ShaiHulud
    #12685
    szerintem csak egyszer, tehat experten noveled 1700 re aztna masteren meg tovabbi 500 al 2200 ra. (ha az alapbol 1200 as uzletet nezed, de itt megjegyzem hogy ezeknek a kereskedoknek magasabb a mercantile skilljuk ezaltal nem tudod a haggle szazalekot olyan magasra feltolni)
  • ShaiHulud
    #12684
    jo neked:D en anyagi gondokban vagyok, pure mage vagyok es marha dragak a spellek:) es kozben a trainerek is.
  • haxoror
    #12683
    Ezt az 500 aranyas növelést csak egyszer lehet eljátszani egy boltnál vagy többször is? Szóval egy 1000 pénzel rendelkező boltból lehet így 10.000-est csinálni?
  • grebber
    #12682
    Á én nem szorakozok inkább ilyenekkel amugy sem kellett pénz eddig semmire.
  • ShaiHulud
    #12681
    ero tobb szempontbol is jo. no a sebzesed ez ugye jo koszonhetoen a szorzonak tehat minden egyes sebzes novekedes hatszorosan szamit. ezenkivul no a teherbirasi kapacitas ami ugye megintcsak eleg fontos:)
  • ShaiHulud
    #12680
  • MrStokes
    #12679
    Hmmm. Most elbizonytalanitottal.
  • ShaiHulud
    #12678
    kesobb ezzel nem lesz gondod viszotn azzal igen hogy mondjuk er valami 4-5000 goldot es nem tudod jo penzert eladni mert csak 1200 at adna erte maximum. amugy remelem azt tudod hogy mielott eladsz valamit nyomd vegig a speechcraft minijatkot es tornasz fel az igy elerheto maximumra aztan esetleg fizesd meg le, es vegul varazsolj ra egy charm alapu varazslatot igy lazan elerheto a 100 as ertek. ezek utan hagglenal magasabb ertekre tudod allitani es igy dragabban tudod eladni, haggle resz fugg attol is hogy az adott kereskedonek mekkor a mercantile skillje (irja haggle ablakban)
  • BEAST #12677
    igen , ha jól tudom akkor a Cheydinhal melletti fekete lovak a leggyorsabbak az Anvil mellettiek pedig a legerősebbek , de ez nem 100% ... nekem Cheydinhal-i fekete lovam van és sokkal gyorsabb mint az eddigi ingyenlovak
  • MrStokes
    #12676
    Ez ezt milyen aranyban teszi, pl 100 aranyert mennyivel novelheted meg a maximalis penzkapacitasat?
  • Drizzthsz
    #12675
    Tényleg! Ló és ló között van valami különbség? Mondjuk gyorsabb valamelyik, vagy ilyesmi???
  • grebber
    #12674
    PFF az nem semmi én lennék a világ legboldogatt embere ha annyi pénzt látnák életemben ebben a játékban.
    Van nálam cumo ért vagy 500 aranyat azt örülök ha 50 aranyat ad érte.
    10 óra játék után összeszedegetem kemény 700 aranyat.
  • ShaiHulud
    #12673
    mercantile pedig ugy no jol ha haggleval (alkudozas) feljebb tornazod az eladni kivant cuccok erteket, erdemes sok kis aprosagot eladogatni mert akkor no ha eladsz, illetve veszel hagglesan cuccot.
  • BEAST #12672
    kb 60-70%on van a nehézség
  • ShaiHulud
    #12671
    amugy akinek az a gondja hogy a kereksedok csak 800 vagy 1200 goldig vesznek cuccot , az tolja fel mercantilet masterre (de lehet mar experten is ez a perkje) es akkro tudod tamogatni a kereskedot olyan modon, hogy penzt adsz neki es igy megnoveled azt a limit erteket amennyiert beveszi a cuccokat, tehat hosszabb tavon megeri.
  • grebber
    #12670
    Ki milyen heézségi szinten tolja a gamet?
  • PiszkosFred
    #12669
    Tárgytalan ;]
  • Rage47
    #12668
    Köszi, amugy én is gondoltam a Napra, csak biztosra akartam menni:)
  • BEAST #12667
    hááát :) én leginkább detect life spellel rohangáltam , nem nagyon tudtak megijeszteni :D ... igaz az orromig se láttam , de annyi elég hogy tudom merre lőjek , néha lightot is használtam amikor a nyílakat kerestem meg titkos átjárokat stb :D ... most van light is meg detect life is a cuccaimon chameleon mellett , spellt csak poénból használok , meg amikor túl közel jönnek , ilyenkor jó hogy 3-4 Wizard's Fury-ra van elég magickám , mellesleg az illuziók elég jól jöhetnek , a mostani cuccaim 65(%?) chameleont adnak , így sneakben addig észre sem vesznek amíg nem támadok hehe
    belemászok a képükbe , kilopom mindenüket , volt hogy adtam nekik dolgokat , hozzájuk vágtam tereptárgyakat és semmi xD ... alap sneakben ilyenkor már észrevesznek , pedig master szintű
  • haxoror
    #12666
    Inkább endurance/agility szvsz, az erő nem annyira fontos a backstab szorzók dolgoznak helyette.
  • Hmuda
    #12665
    Nagyon félreérted...maga a fizika nagyon jól lett megcsinálva, csak sajnos olyan helyeken is alkalmazzák ahol nagyon de NAGYON nem kellene mert teljesen megöli azt amit sokan szerettek csinálni a MW-ben is: az egyedi és értékes lootok kiállítását a házikóban.

    Semmi gond nem lenne vele, ha a már lerakott tárgyak és az actorok között nem lenne ütközésmodell (csak a Grab-el lehetne manipulálni). De amint leül valaki enni és a szék kicsit közelebb van az asztalhoz mint kellene akkor az az asztal már nem kimondottan felel meg a "rendezett" jelzőnek. Az meg már külön élmény, hogy valaki elrendezgheti a felemás grab lehetőséggel a lootokat a polcon, erre a legkisebb lökésre az egész galéria repül a sarokba.
  • PiszkosFred
    #12664
    Kérdésem lenne. Manuális Enchantolás során az Egyetemen, ismét csak az általam ismert spellekből lehet az enchant fajtáját kiválasztani, vagy ezúttal függetlenül a tudásomtól, bármi választható? Erre nem figyeltem, és most nem tudom megnézni sem, ezért kellene a válasz ;]