41716
  • csgj
    #12663
    thx akkor mek meggyógyulni.. OBLIVION FOREVER!!!!!!!
  • Árnyvadász
    #12662
    Bármelyik.
  • csgj
    #12661
    bármelyik?
  • DonnieBrasco
    #12660
    nem méreg az, hanem betegség. Templom jó lesz neked.

    DB
  • csgj
    #12659
    megharapott egy rák és asszem megmérgezett... ugyanis levonott pontokat a strengh-ből és az endurance-ből, na meg pirosan vannak írva a számok... templomba kell mennem? ha igen akkor melyikbe?
  • DonnieBrasco
    #12658
    Inkább az ATI kártyákhoz tedd ki az Omega driverek linkjét a semmiresejó NGO helyett :)) kb negyedszer javallom! :)

    DB
  • Zsolo007
    #12657
    Tudom, nem is a tiédre írtam
  • DonnieBrasco
    #12656
    Az eset amit én írtam, az egyértelműen RAI. Ha a spojleres részt is elolvasod, akkor végképp egyértelmű :)

    DB
  • Árnyvadász
    #12655
    Értem. Pedig jó lett volna ha... :)
  • Zsolo007
    #12654
    A gond az, hogy sokminden olyat is ráfognak az emberek a RAIra, aminek köze sincs hozzá. Az emberek ilyenek, látnak valamit és egyből: Áhhh ez a RAI. Példa: Halott ló Oblivionban. Annak semmi köze a RAIhoz. Az alapból ott volt :). Cheydinghalei knightok lovai azok (volt még 1 azon a mapon asszem).
    Amennyiben valaki "elveszti" a lovát vissza kell menni ahhoz az istállóhoz ahol vette, ha nem ölték meg akkor többnyire oda megy vissza. Tudom, énis ott találtam meg a lovam. Szal jó ez a RAI, de nem minden a RAI műve. Amik a főküldiben történnek meg vékkép nem a RAI műve...
  • DonnieBrasco
    #12653
    De még mennyire!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Annál is inkább, mert mint a hölgyről később kiderült, hogy ő lopta el azt a dolgot, ami miatt az egész quest elindult....


    DB
  • Árnyvadász
    #12652
    Nem akarom BEAST elől elhalászni a választ, csak annyit írnék ehhez, hogy ha esetleg valamelyik képességed nem lesz éppenséggel Major Skill, akkor sincs nagy baj! Oblivionban szerencsére a Minor Skillek is nagyon szépen tudnak fejlődni. Az igaz, hogy 5-ről indulnak (bár módosítója bőven akadhat: faji alapon pl.), de szépen felkúszik az már a játék elején is egy Apprentice szintre, csak sokat kell használni, ahogy a Major Skilleket is.
  • Árnyvadász
    #12651
    Jók ezek a sztorik, mert ebből látszik, hogy a RAI nem parasztvakítás volt, hanem valóban működik!

    Legyen már este :)
  • MrStokes
    #12650
    Akkor ezek szerint erdemes bevalasztani a block skill-t is a main skillek koze egy ilyen karakter eseteben, h alapbol Novice utani szinten induljon (vagy hamar elerje az ember azt), hogy ne vigye meg az is a fatique-ot.

    Na kezd kialakulni bennem, hogy mik lesznek az uj kari main skilljei. Pompas.

    Ugye jol gondolom, hogy ha blade-del akarok hatbaszurogatni emberkeket, de mondjuk az ido masik reszeben meg nyilazni, akkor az altalam eddig kivalasztott prefered AGI es SPEED helyett inkabb az AGI es STR lenne a nyero?
  • DonnieBrasco
    #12649
    Sztori:
    Egyik kastélyban nyomozok (igyekszem nem spojlerkedni), kinyitom az egyik gyanúsított lezárt ajtaját a megbízómtól kapott kulccsal, bent megnézek egy ládát, van benne egy csomó jó pia, de semmi fontos lelet. Kimegyek, majd amikor 5 perccel később arra járok látom hogy egy másik helyi alkalmazott grasszál kifelé az említett szobából. Bemegyek csekkolni a ládát ismét (csak kíváncsiságból), hát nem lenyúlta az illető (nő!) a szobatulaj márkás piáit? :)))

    DB
  • MrStokes
    #12648
    Dungeon-okban ha nem varazsolok magamra light-ot, vagy nincs faklyam, akkor ugye gyakorlatilag alig latok vmit. Azt vettem eszre, hogy ilyenkor tele a libero a jatek altal teremtett franko atmoszfera miatt, meg hogy nem latom, ha jon vki. Igy is neha 1-1 ellenfel ugy megijeszt, hogy ihajj! :D Mi lenne ha sunnyogos karakterrel no light, no torch(faklya) maszkalnek a barlangokban, brrr! :DD
  • Árnyvadász
    #12647
    Inventory Menu

    Shift+Left Click - Eldobod a kiválasztott tárgyat.
    Left Click and Hold Mouse Button - Mielőtt eldobnáb még fogod és te döntöd el hova dobod el.
  • MrAndree
    #12646
    Nyomva tartod a shiftet és rányomsz a bal gombbal arra amit el akarsz dobni.
  • akos91
    #12645
    hogyan lehet eldobni a cuccokat?
  • ati2002
    #12644
    Akkor én írtam rosszul lejjebb, és nem goblin volt, hanem scamp vagy mi (tüzlabdás). Még nem vagyok teljesen tisztában a fogalmakkal.
  • LegionarR
    #12643
    Pont jobbra mellette van annak a gombnak, ami a közvetlen környezeted mutatja.
  • Árnyvadász
    #12642
    TAB-ot nyomsz, aztán katt az iránytűre és alúl az ikonok közt a Serleget fogó kéz melletti ikon a teljes térkép. Ezt hogy nem találtad meg? :))
  • LegionarR
    #12641
    De van olyan, csak váltogasd alul a gombokat, és megtalálod.
  • LegionarR
    #12640
    Ahogy Beast is, én is arra gondoltam hogy az OBlivioni létsíkban nincs tudtommal goblin, csak az a tűzlabdás, de az meg nem goblin, hanem scamp, vagy mi.
  • Madmano
    #12639
    Még egy kérdés:a játékban lévő térképen csak a közvetlen környezetem látszik.Nincs olyan map,ahol az egész terepet lehet látni?
  • CS@
    #12638
    Legegyszerűbb, ha elmész a savegamekhoz(Dok/MyGames/Oblivion/Saves) és értelemszerűen(SaveNeve - KarakterNeve – bla bla bla.ess) átnevezed a mentéseid arra amire akarod. Ezután a játékban is ezt a nevet fogod viszontlátni és ha rámentesz akkor is megmarad.
  • ati2002
    #12637
    Gondolom, ha úgy veszed meg, akkor nem. Le is vágnám, a gazdájával együtt. :D
  • Madmano
    #12636
    Hali.Szóval ha csórok egy lovat,leszállok róla,akkor elindul vissza,ahonnan lenyúltam?Ha tisztességesen veszem meg,akkor is?
  • ati2002
    #12635
    És nem lehet valahol ingyen lovat szerezni legálisan? Mert pénzem az nincs.
  • ToMy_
    #12634
    Azért a fizikára van egy pozitív példa is:
    még az elején a börtön utáni barlangrendszerben, ahol megtalálod Oblivion-beli életed első rusty iron bow-ját egy csontváz mellett, van egy kötélen lógó vödör.
    Alapból szépen egyenesen lóg, belenyilazol egyet, ferdén lóg, mert a nyílvessző elhúzza oldalra, kiveszed a vesszőt, ismét szépen egyenesen lóg...
  • Árnyvadász
    #12633
    Gondolom valami ilyesmi lehet a magyarázata:

    Lovad egyszerűen elkoricált, a goblinok üldözőbe vették, teljesen véletlenül egy Oblivion kapu felé vette az irányt, goblinok is követték és lehet bekaadt a ló valamibe (sokszor látok beakadt NPC-t, állatot, stb.)a pokoli síkon és levágták.

    Én egyszer azon lepődtem meg, hogy épp egy elf romba mentem volna le, aztán a bejáratnál ott állt egy ló. Mondom magamban ez mi a francot keres itt? Ránéztem de piros patkós volt, tehát valakijé. Bemegyek a romba és rögtön a bejáratnál ott volt egy fazon. Talán vmi nekromanta lehetett, mert ilyesmiről papolt, de csak a rumors jelent meg a listában. Jó semmi vész, mentem beljebb a romba, ott már voltak Impek meg ilyesmi. Aztán mikor végeztem és jöttem a kijárathoz, a pasi sehol. Kimentem a szabadba már se a ló se a pasi. RAI célokat ad az NPC-knek, így gondolom ez a fickó is bement a romba, aztán hogy mit csinált az nem tudom, de szépen kiment is távozott a lovával :)
  • SaGa Jr
    #12632
    Hali!

    Túl magas az infamy-d. Próbáld növelni a fame pontjaidat (csinálj fighter, arena, mage guild küldiket, emg a fő küldetéseket) és ha több lesz, mint az infamy, akkor utána megint bemehetsz a templomba. :-)

    Az infamy a gyilkolástól, bountytól növekszik és nem tűnik el akkor sem, ha kifizette a karakter a büntetését. Ha meg netán valaki végigviszi a thief guild vagy az orvgyilkos banda küldijeit, na annak lesz ám szép magas pontja ezen a téren. A thief guild esetében a végén lesz egy gyűrrű, amit ha felvesz az ember, azonnal 100-ra ugrik az infamy értéke és mindenki felismeri mint a legfőbb tolvajt. Kicsit necces a dolog, de ad emellett sok tápot is a gyűrű. ha viszont leveszi az ember, akkor nincs táp, de nem is zaklatják.
  • BEAST #12631
    de nem az oblivion síkon :)
  • Fritz Von...
    #12630
    Vannak goblinok. Sőt goblin shamanok is.
  • BEAST #12627
    én lassan ott tartok hogy inkább fast travel , vagy méginkább gyalog megyek ... már kb 5 lovam tünt el , ették meg , akármi ... mondjuk igaz , az elsőt kb 10x próbáltam megöletni , de nem sikerült :( ... az alap bolti lovak meg hullanak mint a legyek , egy ogre ránézett és holtan esett össze
  • LegionarR
    #12625
    Jah én se gondoltam hogy ilyenre is képes a RAI. De álljunk csak meg egy pillanatra! Hogyan is voltak a goblinok ellopni egy lovat? Én még nem láttam goblint lovon ülni :)
    Ja és a másik, mit keresnek goblinok az oblivionban??? Ott tudtommal csak scampek vannak...
  • Árnyvadász
    #12624


    Együttérzek! Nekem is ellopták a lovam. Remélem az enyim még él valahol. A kép alapján: Meggyőző lett a RAI :)
  • ati2002
    #12623
    Alig hittem a szememnek, megtaláltam a pár napja eltünt lovamat, a szemét goblinok átvitték egy Oblivion kapun. Mikor átléptem, épp ott falatoztak rajta, lecsapkodtam öket, de már késő volt.kép
  • Árnyvadász
    #12622
    Jól gondolod. A blade (tőr, kard, szabja, egykezes, kétkezes) típusú fegyverek azonos szorzóval rendelkeznek. Mind1 milyen van a kezedben. És utóbbi amit írtál is így van.
  • BEAST #12621
    igen a szorzó ugyanaz csak a sebesség változó

    edit: a nagyobb kardok több fatigue-t vesznek le egy-egy támadásnál , ezért sem éri meg közelharcolni alacsony block képességgel , meg nagy kardokat használni , késöbb lesznek képességeid , dodge ,stb amik jobban használhatóak ha ügyes vagy , még mögé is kerülhetsz , nem kell izomharcosokkal szemtől szemben harcolni