41716
  • Fyrex
    #14269
    igen így véltem énis csak vmi ilyen játékra vágyok mostanság dehát reménytelennek tűnik :)
  • PiszkosFred
    #14268
    Nekem sehol, de mint írtam, eddig nekem semmi problémám nem volt sem hanggal, sem grafikával, sem fagyással, mentett állással, stb. Egyedül a memória sokall be 3-4 óra játék után, ha széltében hosszában vágtázok a vidéken, ekkor egy fél perces restart után folytatom a dolgokat. Ez legyen a legnagyobb bajom ;]
  • cuccok
    #14267
    vagy hogy lehet kérni másikat ??
  • cuccok
    #14266
    és akkor hogy lehet visszaszerezni az amulettet ha véletlen eladtam ??????
  • CUCLI
    #14265
    nemsok esélyt látok :(
  • Fyrex
    #14264
    hali all!

    1,4 GHz
    256MB RAM
    Nvidia GeForce FX 5200

    elfutna a játék bármilyen lebutított grafikával is élvezhetően vagy nem kéne megpróbálkozni? :)

    előre is köszönöm
  • Lacee
    #14263
    köszi, végülis sikerült, egyszerűen odaugrottam a kívánt helyre, mivel a két rács az istennek se volt hajlandó eltűnni :D

    most épp egy érdekes bugba futottam bele: ahogy menekülök a quest utána a csatornákon keresztül, egyszer csak vaksötét lett minden: tudok mozogni, inventoryban turkálni stb, de a környezet egyszínű fekete... most visszatöltöm, hátha elmúlik.
  • k8bal
    #14262
    hogyan csináltátok meg?
  • reménytelen
    #14261
    Neked hol volt az a fájl? Mert nekem nincs sehol...
  • Goth
    #14260
    lenyomtad 320x240-be? :D
  • PiszkosFred
    #14259
    Nemtudom, de a FAQba azért került, mert másoknak megoldotta a hang problémáit. Nálam eddig kifogástalanul működött a játék, ezért én is csak azokat a tippeket mondhatom, amelyeket másoktól hallottam, nem saját tapasztalatból...
  • BlackShadow
    #14258
    a dark brodáznál ha okosan csinálom a küldiket nem kapok bountyt ugye? mert akkor kiseggelek a soldiers guildbol :)
  • I.C.ram
    #14257
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most csináltam meg egy Dakr Brotherhood qt, amikor egy házban vagyok összezárva 5 másik balekkal, és rejtve ki kell őket írtanom. Na ez a küldetés baromi jó volt :D, bár elég bugyuta volt. Nem kellett túl sokat gondolkozni rajta. Az utána lévő Dark Brotherhoodos q viszont nagyon nem tetszett, mármint, hogy ki kell írtani az egész sanctuaryt.
  • I.C.ram
    #14256
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Van, ha a főbejárat felől nézed, jobboldalt egy járat. Ott már az elején van egy gomb a falon. Azt meg kell nyomni. Vissza kell menni, és a szobortól jó messze, van középen egy kis terasz szerűség, amit eddig két "rács véedett", de mivel megnyomtad a gombot, ezek lenyiltak. Szóval oda kell állni arra a kis teraszra, és ott van egy négyzet alakú kőlap, arra kell ráálni. Ha ráálltál, akkor a nagy szobor a messziségben elkezd megfordulni, és kinyílik a gyomra, amiben majd látni lehet valami ki szart. Na azt kell a teraszról eltalálni az Arrow of blablaval. Elötte érdemes hagyományos nyilakkal próbálkozni. Kb valahova a kardjára kell célozni, ha jól emlékszem. De egyébként, ha eltalálod sima nyillal, akkor egy erős kattanást fogsz hallani, és innen fogod tudni, hogy jó helyre lőtted.
  • Kandurex
    #14255
    Engemet rendszeresen kiraknak a mágus guild -ból :)... valahogy tesztelni kell az új spelleket amit a maker -el készítek... ugye az első delikvens a szobába kitűnő tesztalany
  • BlackShadow
    #14254
    mikor találkoztam gray fox-al megkíséreltem h hátha le lehet nyúlni a 'fejvédőjét' de sajna nem írta ki h lenne nála.. ezzel szemben kidobtak a guildbol pedig csak megnéztem mi van nála:) betöltöttem egy másik mentést és folytattam :p
  • Lacee
    #14253
    elakadtam a thieves guild utolsó questjénél, ahol az Arrow of Ecsctricationt kéne használni... elvileg egy szoborra kéne kilőni, de nem tudok középre jutni, ahonnan lőtávolban lenne: a nagyterem mellett találtam egy gombot, de nem történik semmi, ha megnyomom. mit kéne tennem?
  • reménytelen
    #14252
    Mellesleg nekem sehol sincs ilyen fájl...
  • Lunki88
    #14251
    És mit csináltál hogy mégis elindult neked azzal a karival? Mert havernak is olyan karija van és nem megy neki.
  • Jaffa 2843
    #14250
    de a cod 2-ben is volt ilyen opció nem??
  • deep
    #14249
    Őőő, azt a drivernek kell támogatni:D
  • Jaffa 2843
    #14248
    Hi! A game támogatja az SLI-s technikát?
  • reménytelen
    #14247
    Még nem. Amúgy az a fájl mit csinál?
  • Kandurex
    #14246
    #14219
  • PiszkosFred
    #14245
    FAQs mpeg file nélkül próbáltad már?
  • reménytelen
    #14244
    Nekem a videókkal nincs gond, és kilépni sem sok idő. Nekem egyszerűen néha az összes játékbeli hang csak sercegésként jelenik meg.
  • Árnyvadász
    #14243
    Nekem olyan van, hogy az intró állandóan szaggat, vele együtt a hang is. Kénytelen voltam felrakni egy Radtools-t, hogy legalább azzal megtudjam nézni.

    Hanggal csak annyi volt, hogy nagyon ritkán, ha harc közben baromi sokszor csinálok gyógyítást, fényt, akkor egy-két ilyen varázsnál kimarad, aztán visszajön, de amúgy minden ok.

    Nem lehet, hogy memória probléma? Kilépésnél meddig kell várnod, míg a desktopra érsz? Mert 1GB-al nekem durván sokat és még a leállítása a gépnek is lassú volt.
  • Lysandus
    #14242
    Ezt én is tudom. Csakhogy én nem vmiféle balance-ról beszélek, nem akarok politikailag korrekt lenni. Hanem hogy a dolgok végre a helyükre kerüljenek, mágia mindenek felett, és kisújjból lövöldözhessek olyan varázslatokat, amelyek városokat pusztíthatnak el. Yeah! :-Ð

    Szal ezért volt nekem kicsit csalódás a Morro a Daggerfallhoz képest, a TES2-ben tényleg kisújjamból többet ki tudtam rázni, mint TES3-ban egy állítólagos isten. Ezt most legfeljebb finomhangolták, nagyon picit visszaerősítettek a mágián.
  • Mike
    #14241
    olvasgatom a faq-t, vámpirnak lenni miért rossz?
  • reménytelen
    #14240
    Mi okozza, hogy néha a hangok nem hallatszanak normálisan, csak ilyen sercegő valamiket lehet hallani? Ilyenkor újra kell indítanom a játékot, és ha szerencsém van, jók a hangok. (Most például már kb 15-ször indítottam el, és mindig rossz a hang [a főcímzene nem, csak betöltés után])

    Elvileg a legújabb hangkártyadriver van fent, más játéknál nem volt ilyen gond.
    Az Oblivionom pedig eredeti.
  • Árnyvadász
    #14239
    Mesteri alkímia szinten elég egy alkotóelem is és abból is tudsz potiont csinálni! Fontos, hogy a mozsáron kívül még beszerezhető pár alkímikus eszköz, ami... de ajánlom az Oblivion HQ eme részét. Részletesen le van írva. Klikk a bannerra :)
  • Mike
    #14238
    köszi a válaszokat
  • PiszkosFred
    #14237
    Bármelyik vidéki, nagyobb városban van guild székháza a Mágusoknak, ahol csatlakozhatsz. Aztán ha az összes vidéki vezetőnek bizonyítasz hogy jó gyerek vagy, akkor bejuthatsz az Egyetemre, és akkor kezdődik a karrier igazán.
  • Árnyvadász
    #14236
    1. Minden városban van egy, kivéve Cyrodill-t.
    2. Előszőr is kell egy mozsár. Ha ez megvan akkor az inventoryból klikkelj rá. Bejön egy ablak és 4 helyre tudsz pakolni növényeket, állati húst egyebet. Alkímia képességedből függ, hogy egy hatóanyagnak mennyi tulajdonságát látod, többi kérdőjeles. Két olyan alkotóelem kell, aminek ugyanaz a tulajdonsága van és abból lehet egy potiont csinálni.
    3. Ágyban kell aludni és úgy fog.
  • PiszkosFred
    #14235
    Valamilyen szinten megvan a szintezés a varázslatoknál, igaz nem a játékos szintjéhez viszonyítva, hanem a skillhez, illetve az abból adódó képzettségszinthez. Ahogy egyre jobb vagy, úgy nyílnak meg előtted újabb és újabb "erősebb" varázslatok. Azt mondod, így lev1es varázsló is vehet 100as (master) szintű destruction spelleket? Igen. De manája már nem lesz, hogy használja is, ezért nem árt ha fejlődik is szintben, és ezzel növeli a mana pontjait. Egy-egy "powerfull" spellhez nagy manamennyiség kell, amely még 10es szinten is néha kemény dió, szóval valahogy megvan ez a "fejlődés=erősebb varázslatok használata" balance. Legalábbis szerintem ;]
  • Mike
    #14234
    pár dolog érdekelne:
    1. merre van a mágus guild?
    2. hogyan kell healing potion-t kotyvasztani?
  • Lysandus
    #14233
    Nincs kedve valakinek egy ilyen modot csinálni?
  • Lysandus
    #14232
    Igen, Morro-ban az absorb health volt a legdurvább. Viszont ott nem volt absorb magica. De itt most van. Szal miért olyan rossz az az attronach csillagjegy?

    Daggerfallban és Arénában egy kicsit bonyolultabb volt a helyzet. Nem volt ennyire éles a választóvonal a fajok, illetve a csillagjegyek között. Ami viszont nagyon hiányzik, és igazán lehetett volna itt is: ha már az ellenfelek velem fejlődnek, akkor ezt igazán megtehetnék a spelljeim is. TES1-ben és TES2-ben ez így volt. Kedvenc támadó spellem valami damage health volt, ami alapból mindössze 1-et ütött, de még szintenként 10-et. A kis alapsebzés miatt olcsó volt, viszont 40-es szinten már 401-et ütött. És mivel az ára csökkent ahogy a destruction nőtt, úgy 20-as szinttől már csak egy spellpointba került. Na ez jelentette igazi mágusnak lenni! :-) 401-es damage spell egy pontért, ez már a mágia művészetének igazi ismeretéről tanúskodik!

    Vagy képzeljük el ugyanezt az idézésnél. Szintenként egy sec már qrva sokat jelentene. Vagy a zárnyitásnál. Egy az elején megkonstruált spell később mindenhova jó lenne. És így az enchant vagy az alkímia tényleg a csak a harcosok kisegítője lenne. A mágia pedig az a művészet, ami valójában: egy mindenek felett!
  • Mike
    #14231
    ez nagyon szép
    és hogyan sikerült elérni?
  • Sir Quno Jedi
    #14230
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Vedd fel a nyakláncot amit a guildmaster adott és feküggyé má' le aludni a csávó melletti ágyra!