41716
  • ShaiHulud
    #15562
    az azt jelenti hogy minden masodperceben sebzi azt az erteket illetve gyogyitja.
  • dronkZero
    #15561
    Ja, de boltban is csak apprentice szintűt találtam...

    A potionátnevezős elmélethez annyit tennék hozzá, hogy legyártottam 40 "Restore Health"-et, egyenként 2-es súllyal. Loadgame, ugyanazt a potiont "Restore Health 1" névvel, és azoknak a súlya is 2 lett.
  • dronkZero
    #15560
    Így van. :P

    Én sem azért írok, hogy vitatkozzam. Csak a véleményem közlöm, meg a tapasztalataimat, hogy hogyan haladok vele.

    Egyébként asszem az a nagy különbség köztem, és köztetek, őselderszkrollszos sgfórumozók (no offense!) közt, hogy én ezt nem tekintem szerepjátéknak. Ahhoz társaság kell, meg egy, a számítógépnél sokkal intelligensebb (gy.k.:igazi, élő ember) mesélő.
    Nekem ez az Oblivion is csak egy számítógépes játék, azok összes élőnyével-f*szságával együtt. Mániám a játékok enginjével annyit szórakozni, hogy előjöjjenek a hibák, hülyeségek, amiket aztán a magam hasznára tudok fordítani.
    Például egy nagyon idióta szitu, gondolom ilyet ti soha nem csináltatok:
    Mageguild, bementem alkimista cuccokért. Két cuccot gond nélkül elloptam, a harmadik csak olyan szobákban volt, ami tele volt emberekkel. Megpróbáltam lelökdösni a polcról, de csak beljebb csúszott annyira, hogy már lökdösni sem tudtam. Na, mondom, velem nem basznak ki: íj elő, belelőttem a calcinatorba, az leesett a földre, onnan átrugdostam egy olyan szobába, ahol épp nem volt senki, és felvettem a földről.
    Lóval ugyanez. Ha nekimész, kissé odébbcsúszik. Ki lehet tolni a karámból, be valami tereptárgy mögé, ahol fel lehet rá ülni.
    Vagy pl tolvaj karakteremmel nyertem úgy harcokat, hogy az ellenség mögé lopóztam, powerattack 6x-os sebzésért, de valahogy az ellenség agyáig ez nem jutott el, csak odébbcsúszott, de nem fordult meg. Ha vártam volna pár másodpercet, akkor észrevesz, és nekemront. Persze nem vártam. Még 3-4 powerattack, mindért megkaptam a 6x-os szorzót, aztán feküdt is. És semmi lelkiismeretfurdalást nem éreztem.
  • CS@
    #15559
    Az expert a boltban vehető legjobb alkimista felszerelés, mastert csak lootból lehet szerezni.
  • CarajoEsp
    #15558
    Nvidia 6800. Nagyon meg vagyok vele elégedve, frankót fut a játék:D

    Spoileres lenne, de majd teis meglátod, hogy merre vannak láthatatlan Medvék:D
  • Lunki88
    #15557
    Mi van, még a brumik is tudnak láthatatlanok lenni? Ja és milyen VGA-d van , mert nálad fényévekkel szebb a graf. mint nálam...
  • donpedro
    #15556
    Második kérdésedre a válasz szvsz igen, én 30. szintű vagyok, és már mindenből van expert, sőt, Aylied Ruinban mastert is találtam, csak vissza kellett töltenem, mert a Showracemenu el****ta a skilljeimet.
  • CarajoEsp
    #15555
    Jaja: GRabbel, de amúgy az egészben az volt a szép, hogy mikor rámtámadt, erősen láthatatlan volt, így csak a morgásból következtettem:d Viszont szép nagy Pofája van, beleférne a karim egészben:D
  • Lunki88
    #15554
    Ezt grabbel csináltad, vagyis közben vonszoltad a macit?
  • haxoror
    #15553
    "agyonpáncélozott-lopakodó-íjászbajnok-ősmágus-Conan"

    Szerintem ez azért ront az élményen, de a te játékod szal nem vitatkozom :)
  • Kandurex
    #15552
    ...én meg ezen a mondaton....

    "Elakadtam azon a reszen, mikor MArtint kell elokeriteni MArtint."
  • CarajoEsp
    #15551
    Noh, Fred ezt tengap csináltam, reméem hasznáéható lesz valamire:D
    A hülye vérmedve meg akarta harapni, a talpam:D
    Amúgy valóban egyre keményebb lesz a játék, a rohadt vadállatok jobban gyorsulnak százra, mint egy Ferrari:D
  • dronkZero
    #15550
    Nem értek egyet. Így is, úgy is az én karakterem, én csinálom. A lopakodós küldetéseket lopakodva, a harcolósakat fegyverrel vagy mágiával. Security skill meg egy vicc, tényleg 5ös értékkel fel lehet törni a zárakat a minijátékkal. Tolvaj karakterrel sem nyomtam meg soha az auto attempt gombot. Ha meg a sneak-et nézzük: ahol kritikus helyzetben kell lopakodni, ott ha alacsony skillel elb*szod, akkor úgyis loadgame lesz belőle. Ergo értelme nem sok kezdőként vergődni... Szerintem.
    Másrészt véleményem szerint aki megmenti a világot, az egy kiemelkedő képességekkel rendelkező, nagy tudású karakter legyen, ne egy sehonnai börtöntöltelék... :)
    A küldetések meg úgyis a sztorijuk miatt érdekesek, nem azért, mert könnyű/nehéz őket megcsinálni. Viszont pl a tolvaj/DB küldiket hagyom majd a céhes küldik végére, mert már ismerem őket, csak szenvednék, ha mégegyszer neki kellene most állnom.
  • bfg900
    #15549
    Elakadtam azon a reszen, mikor MArtint kell elokeriteni MArtint. Bezartam az elso oblivion kaput, kitisztittaom Kvatch-ot (vagymi :) es a falusiak kozul mindenki azt a fazont javasolja az infoszerzesre, aki ott all a kapolna kozepen, amit megtisztitottam es nekem adta a panceljat. Naszoval oda mutat a zold nyil is, az aktiv quest is helyesen van beallitva. VEle viszont csak egy mondatot lehet valtani, halakodik. Mindenki azt mondja, hogy o tudja, merre vn martin, ra mutat a zold nyil es nem tudok tovabbjutni. Olyan, mintha valami gameplay bug lenne, de nem hinnem. Eredeti a jatekom raadasul, szoval nem toresi hiba. Segitsetek, kerlek titeket :)
  • Mike at home
    #15548
    koszi
  • Goth
    #15547
    igen. Sajnos így van =)
  • haxoror
    #15546
    Menj le a dungeonokba, ott hamar felfejlődsz. Minél magasabb szinten vagy annál jobb cuccokat dobál a nép.
  • Mike at home
    #15545
    pls vki
  • haxoror
    #15544
    Így mondjuk érthető a tápolás de élményben nem ugyan az egy 1. szintű tolvajjal elkezdeni a céhet vagy egy 25. szintűvel (pláne ha még mellette varázsló meg harcos is vagy), én inkább minden céhet a hozzátartozó karakterel nyomok végig ;)
  • BlueMaster
    #15543
    Én nem figyeltem mennyit vártam.... Akkor sikerült?
  • Sanyix
    #15542
    LOL ott írja a küldetésben, hogy várjak egy napot. Vártam egy napot de mégsem annyit kell? Hát szép munkát végeztek a küldetésszerkesztők...
  • Mike at home
    #15541
    vagy mindketto azt jelenti 11s-en keresztul gyogyit 3-at, masodpercenkent?
  • Mike at home
    #15540
    a 35 pts for 20 sec azt jelenti hogy 35-t sebez 20s alatt?
    ugyanigy ha 3pts for 11 sec gyogyit, azt is 11 sec alatt gyogyit 3-at?
  • dronkZero
    #15539
    Hm... Most jutott eszembe.
    Varázstárgyba elvileg ugye lehet fortify attribute cuccot enchantolni. Ha csinálok egy teljes szettet, mindenhol annyi +endurance, amennyi belefér, szintlépéskor pizsamának használva megkapnám a plusz HP-t belőle?

    Alkimista felszerelés is lootnak számít? Tehát master alkimista cuccokat csak akkor fogok kapni, ha elérem mondjuk a 25-30. szintet? Mert a skill már 100on pihen, de a boltokban max apprentice cuccokat árulnak, a világban elszórva meg csak novice-k vannak.
  • Fejes021
    #15538
    ok. akkor majd ha lesz elküldöm a moszta képeket JPG-ben, célkereszt és minden nélkül
  • BlueMaster
    #15537
    Ilyen nekem is volt, de akkor még nem fedezték fel a csávót a házában mert ott feküdt ahol kinyírtam még aludtam egy kicsit és akkor már eltűnt a házból a srác a kérdéses ajtó pedig nyitva volt....
  • Sanyix
    #15536
    ÁÁÁ nemhiszem el: a dark brotherhood nemtomhányadik küldetésénél tartok, amikor Choroll-ban el kell menni egy emberkéhez, és egy méregbe mártott tőrrel állhalált okozok neki, egy bérgyilkos szeme előtt. Azt írja, hogy 1 nap múlva menjek a choroll-i templom kriptájába, és élesszem fel az ellenanyaggal. Lemegyek a terem neve pontosan "Choroll chapel undercroft" és "Needs key, cannot be picked"-et ír, ami alapból nagyonhülyeség, mivel nem rég törtem fel azt a zárat, akkor még csak average volt... Na mindegy ott van egy büdös nőstény ork, ami állandóan figyel engem. Odamentem hozzá és elloptam egy kulcsot aminek a neve "Choroll chapel undercroft key" gondolom ilyen nevű hely nem sok van még. Lemegyek az ajtóhoz, nálam ez a kulcs, rányomok az ajtóra, és "Needs key, cannot be picked", és közben ott van nálam az a tetves kulcs. Most mi a rák van?
  • dronkZero
    #15535
    A tápolás egyébként jól halad. 15. szinten 70es erő és gyorsaság, 100as IQ és endurance. 21. szintre elérem, hogy megyugodjon az a bizonyos kisördög a vállamon, és neki is kezdek a küldiknek... :)
    Elvagyok egyébként küldetések nélkül is, gyártom a varázsitalokat ezerrel, gyakorlok sokat, meg irtom a szörnyeket az erdőben, gyűjtögetem a pletykákból megtudható küldetéseket.
    Reményeim szerint, mire a főszálnak nekikezdek, olyan lesz a karakterem, hogy egy suhintással kettévág egy hadsereget, ha valakire csak csúnyán néz, az kocsonyaként omlik össze.
    Egyébként nem azért csinálom, mint általában a vérpistikék, csak egyszerűen nem akarok még egyszer belekezdeni a közeljövőben. Nincs időm végigvinni egy harcost, egy tolvajt, egy varázslót a sztorin. Meg nem is érdekelnek 3x ugyanazok a küldetések. Ha lehet egyetlen karakterrel mindhárom kasztot csinálni, akkor miért ne?
  • BBalee
    #15534
    Helyes! nincs is értelme az egy pofon-egy hulla stílusnak úgy unalmas. Sőt én inkább újrakezdtem egy tolvajjal, mert nevetséges volt hogy a mágusom a T.G.-s küldetéseknél csettintésre nyitotta az összes zárat a kb 80-as alterationnal, illetve osonás helyett egyszerűen csak láthatatlanná vált.
  • donpedro
    #15533
    Shock varázslatokkal nagyon könnyen le lehet verni őket, nekem még sosem okoztak gondot, köszönhetően 80 Shock-ot sebző staffomnak.
  • PiszkosFred
    #15532
    Fene tudja, valószínű hogy a constans reflect tulajdonságának "vizuális effektje" jött elő, és némileg sebzett téged is. De ez csak tipp, én varázsolgatva öltem, melee harcban hamarabb vágom le a saját fejemet a csapkodásommal, mint hogy eltalálom az ellenfelet :D
  • Cassell
    #15531
    Én tegnap kezdtem neki a főquestnek level 22-n és elég simán legyaktam Kvatchban a népeket az alap nehézségi fokon. De az tény ,hogy nagyon sokat számít egy-két klikknyi is a nehézségi fokozat állításán.
  • PiszkosFred
    #15530
    Ok, megnézem majd, de nekem tökéletes a kb 3/4es állás. Eddig legalábbis. Én szeretem ha vért izzadok, és mindent be kell vetnem egy-egy harc során. Ezért is tartok ott, ahol tartok (gyakorlatilag sehol;]). Csak tegnap felmerült ez a kérdés egy beszélgetés kapcsán (lev20+ként belekezdeni mennyire lehet gáz a főkveszt), és gondoltam megnézem mennyire lehet érezni a slider állását, illetve annak értékét. És meglepődtem.
  • dronkZero
    #15529
    Clannfear.
    Egy darabbal találkoztam eddig, kemény is volt, viszont volt valami, amit nem értettem. Amikor megcsaptam törpe hosszúkarddal, bevillant sárgán, mintha varázsolt volna, vagy valami. De minden ütésnél. Mit csinál olyankor?
  • CS@
    #15528
    Ha ilyen tesztelős kedvedben vagy akkor egyszer egy próba erejéig ajánlom, hogy próbáld ki az ini –ben a „fDifficulty=” értékének „-0.1000” –et megadni. Aztán a csúszkát nem elállítani. Amikor lvl15-20 között idegesítően nehéznek tartottam a játékot akkor ezzel a beállítással játszottam és szerintem teljesen jó volt.
  • Kandurex
    #15527
    Nincs fent ilyen, csak a static level, az meg annyit csinál, hogy nem ugranak velem a mobok szintet.
  • donpedro
    #15526
    Igazából szvsz az a gond, hogy egy olyan játékhoz, amellyel hetekig, hónapokig lehet nyomni, nagyon kevés ennyi mob, sokkal több kéne, kb. a duplája már elég lenne.

    Jelenleg ugyanis van kb. 2 erős "állatfajta", 2 erős undead, 1 erős daedra és slussz.

    Ráadásul ezek is rosszul vannak kiegyensúlyozva, pl egy elvileg csúcsmobnak számító Minotaur Lordot könnyedén elverek, lényegében hozzám se ér, a Xivilai sem vészes, ezzel szemben egy elvileg gyengébbnek számító Goblin sámán rendesen megizzaszt.
  • b-type
    #15525
    sztem uaz lehet az oka, mint annak hogy kicsit kihalt a vidék, azaz egyenlőre ha raknának több mindent az leterhelné a gépeket, és ez nagy kockázat.
    Egyenlőre annyi szereplő van amennyi szükséges.
  • CS@
    #15524
    Nem lehet, hogy ez valami MOD miatt van?
    Csak tippelek mert én bőven 30felett is találkozom farkasokkal, nem annyival mint az elején, de azért pont elegenvannak.
  • PiszkosFred
    #15523
    Apróság.

    Tegnap életemben először a sorcim átment végre egy oblivion kapun. Anvil felé ügettem este 10 körül, és gondoltam benézek már Kvatchba. Mire észbekaptam már a Blade Szentélyben voltam a hegyekben, hajnali 5kor (gyk: magával ragadt a dolog nagyon;])

    Szóval találkoztam Clanfearrel, két flame atronach kíséretében, egyből Kvatch kapuján belépve. 12es sorcom van, heavyarmor+block+spellek. Atronachok hamar eltűntek - sokkolta őket a látvány hoyg megjöttem:D - de a cf kemény dió volt. Megkergetett keményen, mire sikerült levágnom. Nagyon sok manapiám is ráment, de jó alkímistaként mindig van nálam pár raklapnyi pia. Mindez a 3/4es difficulty sliderrel.

    aztán gondoltam egyet, ideje megnézni hogy mit is jelent ez a slider, és vele az erősség. Lehúztam minimálisra, visszatöltöttem a Kvatch kapu előtti állást. Hát, mint kés a vajon. Agyaggalamblövészet. És hasonló jelzők. Két-két lövés az atronach-k, 3-4 shock ment a clanfearba, és csuklott is mint a kempingszék. Manám alig fogyott. Sőt, eléálltam pajzzsal, hogy üssön. Minimálisan sebzett, pedig sorci vagyok, aránylag kevés hpval. Mondjam azt, hogy nevetségesen könnyű volt? Mert az volt.

    Szóval, nem értem a dolgot. Én nem használok sok modot, csak a Horse armort, a no psychic guardot, és pár textura modot. Static meg szintezős izéket nem. De ha a slider ilyen szinten butítja le az ellenfél erősségét (főleg hpját és sebzését), akkor azt hiszem, akik féltek attól hogy a főküldetésbe majd 20+ként kezdenek, azoknak adott a lehetőség.

    Hosszabb távon ez a minimáis diff slider illúzióromboló lehet, sőt biztos hogy az. Eltűnik a kihívás és a tényleges nehézség, átmegy hacknslashbe a dolog. De egyes kvesztek alatt bátran, de mértékkel, alkalmazható, ha másképpen otthagyjuk a fogunkat.

    #szerintem

    ui: arénát meg sem merem nézni ilyen nehézséggel. Félek hogy a rácsot át sem kell lépni, csak kettőt pukkantani aztán szevasz, vissza Owynhoz...