41716
  • obe
    #15602
    ...hát nem hiszem hogy valaki is használná a forumozok közt, hisz igy elveszik a játék varázsa:(
  • Panzerfaust
    #15601
    A Daedra Blood küldinél is vámpírokat kell gyakni, asszem Brumaban is meg az imperial cityben is van vámpíros küldi.
  • szablya
    #15600
    Köszönöm a segítségeteket.
  • NEOreg3
    #15599
    Dark Brotherhood egyik tagja aki az első küldetéseket adja vámpír. Ha az ő küldetéseit megcsinálod akkor felajánlja neked, hogy átváltoztat.
  • ati2002
    #15598
    Én spec alig tudom őket elkerülni (alváskor). menj el pl az Arénába, és aludj ott egyet. Garantáltan megharap majd egy, amíg alszol.
  • szablya
    #15597
    Hol találok vámpírokat a játékban? Nagyon kiváncsi vagyok rá, hogy milyen vámpírnak lenni. Kérlek válaszóljatok.
  • PiszkosFred
    #15596
    Huh, tényleg, eszembe sem jutott a yield ;] Úgy megharagudtam rá, elborult az agyam: kimentem a sz*rból, még óvóbácsit is játszok mellette, erre nekemesik csak mert véletlen ráültem a lovára. Hát fene a pofáját ;]
  • Sanyix
    #15595
    Ja sikerült, még többet kellett várni.
  • Tataglia
    #15594
    PIZZATAINER a kulcs. a NUMPAD gombok mindegyikének benyomása: örökélet, végtelen pénz, örök mágia és fatrigue, soha nem vesztesz el tárgyakat. Én csak tudom, hiszen használtam.
  • karajan
    #15593
    velem is többször előfordult hogy a nagy kavarodásban egyik társamat sebeztem meg. ilyenkor jól jön a "hé haver bocs véletlen volt no" opció. folyamatos blokkolás melett egy space a karakterre és megbékél velünk és fejpénz sincs(aszem). ha nem mondtam újat bocs, csak jobb lehetőség mint egyből hidegre tenni a herceget:) a kínosabb az ami velem történt. egy járőr lovát sikerült fejbe somni egy buzogánnyal és vele nem is sikerült egyességre jutni ( kiirta a progi hogy sóri de lóval nem tudsz beszélni) ugyhogy az otthagyta a gazdáját és a következő város kapujáig üldözött:)
  • BEAST #15592
    sztem random , legalábbis nem tűnt fel hogy ugyanazok lettek volna :)
  • DooDoo
    #15591
    Lopott mágikus cuccot kinél tudok javíttatni?
  • PiszkosFred
    #15590
    Lenne egy kérdésem ;] Az O-Tornyokból nyerhető kavicsok mindig ugyanazok kapunkként, vagy random? Vagyis ha új karaktert kezdek, ugyanaz vár rám minden kapu mögött, vagy lehet szerencsém is akár egy jobb random hatásokkal rendelkező sigil kaviccsal?
  • ZS90
    #15589
    hopsz némi gépelési hiba - questnél, rányomok
  • ZS90
    #15588
    Hi all! Lehet hogy hülye kérdés lesz de pls ne oltsatok be mert 2 napja játszok a játékkal. A Blood of Daedra című quetnél tartok azon belül is a Shrina of Azuránál. Elmegyek a helyre ott van egy szobor amit lehet aktiválni rányok és nem történik semmi. nem tom mit kell csinálni hogy tovább mehessek, pls vki help! köszi
  • BEAST #15587
    énis utálom a "segítőket" véletlen eltalálom őket és vagy meghalnak , vagy rámtámadnak ... az a legjobb amikor véletlenül egymást támadják meg
  • BEAST #15586
    hehe , én kb félúton elvesztettem az öreget , az az igazság hogy csak vágtáztam előre , fel sem tűnt hogy lemaradt ... vicces hogy a kapuban megjelent a semmiből
  • Sir Quno Jedi
    #15585
    Én másokkal rühellek utazni, mert nem élnek túl egy nagyobb csatát, ami néha megesik velem mostanság. A legerősebb summonjaim simán kinyírják a harcoló feleket is teszemazt, mégha azok az enyimék közül is valók, bumm bele a közepébe és kész a tömeghalál... A többi spellről már nem is beszélve! Az NPC-k akik velünk vannak totál eszetlenek, simán nekimennek a totál túlerőnek, ami ellen max. nekem lehet esélyem.
  • ati2002
    #15584
    Nekem a nagyon sima utam volt, amikor hármasban lovagoltunk, egy darabon még egy őr is kísért minket. Mindenki arra hívta fel a figyelmemet, hogy le ne térjek az útról. Nem is kószált el senki.

    Amúgy én sem használnám a fast travelt, ha lenne egy nyavalyás lovam, de így kénytelen vagyok. De most el kezdem gyújteni az aranyat egy pacira. Tényleg, tudsz kölcsönadni 10-éig?
  • b-type
    #15583
    állítóla a karó használ :DD
    egyébként FAQ-ban van némi irányadás..:)
  • csocso14
    #15582
    Vámpír??? Én is erre gondoltam, de eddig ez nem volt nem lehet esetleg ellene tenni valamit?
  • ShaiHulud
    #15581
    lal
  • PiszkosFred
    #15580
    Vámpír vagy aranyapám, nem tűnt még fel? :D
  • PiszkosFred
    #15579
    Ööö, tisztában vagyok vele, de elvből nem használok Fast Travelt a játékban, ez korábban már írtam párszor. Tudom, elmebeteg gondolat, blabla - ez van, ez az én hülyeségem. ;] Imádok lovagolni az országúton, akár egyedül, akár egy járőr társaságában, akár nagyobb kompániával...
  • csocso14
    #15578
    Én azt szeretném meg kérdezni, hogy ha nappal van miért megy le folyamatosan az életerőm és van erre orvosság?
  • Sir Quno Jedi
    #15577
    Felesleges velük bandukolni. Simán nyomsz egy fast travelt és ha nincs ellen a közelben voilá!
  • PiszkosFred
    #15576
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tegnap hajnalban jartam ott, de nem. Elobb bezartam a kaput, aztan visszamentem a barikadra a kapitanyhoz, vele megrohamoztam a varost, majd bementunk a templomba. Ott orult nagyon hogy legalabb par ember meg eletben maradt, azokat o ki is vitte a kapuhoz. Martin is ott lopta a napot, elmondtam neki hogy nagyon ne essen ketsegbe, es ne szidja az isteneket, mert nem hagytak cserben egyelore Tamrielt. Aztan megemlitettem, hogy nem mellekesen o a csaszar fia, amit meglepoen konnyen megemesztett, majd szolt, hogy ez esetben ugyan vigyem mar el Jeuffrehez Chorrol melle. En szoltam neki, hogy jo, majd elviszlek cimbora, es ott allt jopar oraig, amig en szedtem par deadra szivecsket a maradek szornyikebol. Aztan followwal egy istentelen hosszu ut kezdodott, megspekelve az idiota Dawn szektasok elcs*szett rajtautesevel (mondjuk a kis kopasz papot jol levertek), egy ujabb hosszu lovaglassal, soksok medvevel, oroszlannal es a folyamatosan elkallodo Jeuffreval. Nemtudom, de az a pacak szerintem az eletben nem ult lovon, mindenfele ment, csak arra nem amerre mi :D

    Erdekesseg. Volt egy kisebb csetepate. Egyik reszrol harcolt a lovam, Martin es Jeuffre, masik oldalon volt egy szerencsetlen es kelloen naiv Khajiit bandita. Mire eszbekaptam, mar halott is volt. Az en lovam es a Martine egymas mellett allt, es mit ad isten, rossz lora szalltam. Na erre a hulye papja nekem esett. Jol pofanvertem par villammal, aztan elvesztette az eszmeletet. Jeuffre mindekozben - a testorok gyongye - valahol megint a lovat probalta iranyba allitani, lesz*rta hogy epp a kovetkezo csaszart verem laposra. Maritn aztan felkelt a foldrol, mosolygott, szolt hogy jo lenne mar a Felhok Templomaba erni, ugyhogy siessunk. Ennyi. En meg kaptam 250 bountyt, es semmi mast. Azota nem jartam varos kornyeken, siekrult kikerulnom a jaroroket is az uton. Szoval a lenyeg, a Marint gyerek nem haragtarto :D
  • reménytelen
    #15575
    Én meg néhány 6-7000 arany értékű cuccot akarok eladni, de eddig 1200 arannyal rendelkezett a leggazdagabb kereskedő, akit találtam.

    Dark Brotherhood pedig:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Embert kell ölnöd. Egyszer megjelenik egy felirat, hogy ismeretlenek figyelték a gyilkosságot, és legközelebb, ha biztonságos helyen alszol, megjelenik a Brotherhood speakere és ad egy csatlakozó küldetést.
  • Halfer
    #15574
    nekem is olyan kéne :P vannak cuccaim 700 meg 600 arany értékben de adnak érte maximum 200-at, de vhol még annyit sem. felháborító :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Dark Brotherhood-ot hol találom, hol csatlakozhatok hozzájuk?
  • b-type
    #15573
    "...Viszont pontosan a grafikája és az AI miatt nem fogja megközelíteni soha a pnp szerepjátékot. "

    viszont sokkal sikeresebb :)
    Az ember kitalál a mindent, minden kihat mindenre, aztán rájön hogy vagy megveszi 3 ember a játékot, vagy bár az emberek azt mondják az kell nekik, de valójában dehogyis :)

    Tálalsz az embereknek egy fantázia világot, a játékosok negyedét teljes joggal bebörtönzik, a másik negyedrészt megölik mert gyík bár azt hiszi nem, a harmadik negyedrész belegyalogol vmi csapdába és az utolsó pixel alatt a semmi közepén hal meg, a maradék pedig kibeba'ott nagyot szórakozna és soha nem felejtené el, de az ő gépükön meg sem moccan a játék. :)
  • reménytelen
    #15572
    A nagyon drága cuccokat hol lehet eladni? Hol van olyan kereskedő, akinek sok aranya van?
  • bfg900
    #15571
    Tenyleg senki nem akadt el, mikor az elso oblivion kapu bezarasa es a var megtisztitasa utan Martint kell megkeresni? Az illeto, aki az infot tudja (nekemadta a panceljat) nem mond semmit, pedig a zold nyil rajta van.
  • dronkZero
    #15570
    Így van, ezzel egyetértek. Viszont pontosan a grafikája és az AI miatt nem fogja megközelíteni soha a pnp szerepjátékot. Minél szebb és részletesebb a grafika, annál kevesebb hely jut a fantáziának.
    Meg amiatt, hogy csak azt _lehet_ csinálni, amit a készítők kitaláltak neked, hogy csináld. Pl mire jó a rengeteg villa, kanál, fonál, meg egyéb cucc? Csak sallang, hogy olyan legyen, mintha ez egy világ lenne. Aláírom, ebben nagyon jót alakít, de annyit nem, hogy _én_, a játékos úgy viselkedjek, mintha szerepjáték lenne. Pl az ajtókat kinyithatod securityvel, meg spellel, de baltával betörni már nem tudod. Nem hordhatod el a házat kövenként. Nem kötheted össze a nagylábujjad és a kilincset fonállal, alváshoz. Innentől kezdve nekem az Oblivion (és minden más crpg) két dologról szól: a karakterem legyen minél erősebb, és csináljak meg minden questet.

    Na, mindegy igazából, nem is tudom miért írogatok ennyit erről a témáról. De végülis nem off, asszem...
  • Kandurex
    #15569
    ...alkesz mágusok...szép ez az alkémia, de én csak úgy vagyok vele, hogy egy arch-mage csináljon mindent IQ -ból :)

    Ott van pl. a jó öreg Skandar Graun. Harcos pap, naponta 6 - 7 varázslat, meg mellé a káosz szava és csókolom, a többi harc, pedig az is alkeszoskodhatna, mondjuk ő szokott is, csak nem mannát, hanem jófajta ork söröcskét :p
  • CS@
    #15568
    Most fejből meg nem mondom, hogy mikor, de majd szinttől függően megjelenik a kínálatban.
    Potion: A 2es súly szerintem nagyon gáz. Csináld inkább úgy, hogy legyártasz 1 db RestoreHealth potiont két 0.1-es összetevőből majd nézd meg a súlyát. Ha az jó akkor utána már gyárthatsz bármiből azonos nevű és hatású italt mert azoknak is annyi lesz a súlya.
    Azt is észrevettem, hogy utálja ha csupa nagy betűvel írom a potion nevét.
    Azonos összetevőkből, felszereléssel és hozzáértéssel, ha készítek egy <szóköz>Strenght majd egy <szóköz>STRENGHT potiont akkor az utóbbi 10x nehezebb lesz.
  • CsőKujts
    #15567
    Akkor kicsit félreértettem. ;)
  • PiszkosFred
    #15566
    "3pts for 11 sec gyogyit, azt is 11 sec alatt gyogyit 3-at?"

    Igen, összesen 33hp-t fog gyógyítani, másodpercenként hárommal.
  • PiszkosFred
    #15565
    Apró megjegyzés. Van a számítógépes szerepjáték, és van a szerepjáték. Egyik "neve" crpg (ahol a "c" a computer-t jelöli - lásd Oblivion) a másik "neve" pnp (paper and pen - de lehet fordítva, ami az élő játékot hívatot jelezni) A kettő ég és föld, mindaddig amíg a meseterséges intelligencia el nem éri az emberi agy szintjét. Ha pedig eléri, asszem lőttek az emberiségnek, de ez egy másik téma ;] Szóval persze hogy nem szerepjáték, ez egy számítógépes szerepjáték.

    Egy nyári estén, a szabad ég alatt, tábortűz fényénél, kiváló mesélővel megfűszerezett dndpartyk nyomába sem ér a játék. De nem is biztos, hogy ez a cél. Az Oblivion biztosít egy gyönyörű világot, egy szabályrendszert, és úgyahogy elfogadható mennyiségű népességgel. Na most hogy ezt ki hogy éli meg, és játssza/reagálja le, az már embertől függ. Aki szereti a szerepjátékot, és nem mindig csak a jutalmat, hanem inkább a hangulatot és az élményt nézi, az úgy játszik, és nem lesz belőle multifunkciós csáknorrisz. Aki pedig csak egy jót akar játszani a játékkal, az nem foglalkozik vele, hanem megy előre és élvezi. Mindkét stílusnak megvannak az előnyei, hátrányai, és mindkét stílusnak megvannak a "követői". De még a szerepjátszós, szituációt átélős Oblivion sem közelíti meg a valódi, élő, emberek közötti dobókockás kalandokat, hiába kapunk a gépes játék mellé vizuális orgiát, az AI az mindent visz. Azon múlik - szerintem - minden, a látvány már csak az ember fantáziájának és kreativitásának (képzelőerejének) kérdése.
  • ShaiHulud
    #15564
    nincs is jobb annal amikor ejszaka menekulsz es hallod ahogy a hatad mogott egy verszomjas medve dorombolve uldoz.
  • BladeW
    #15563
    Nalam a sajat fozesu magicka potionok nem igy mukodnek. Kezdo alchemy-s karim van (42-es alch) es azzal olyat keverek h 6 pts for 29 sec. Es az masodpercenkent ad 6-t es nem 29 alatt. (Szep is lenne... hehe). Es ennek olyan gyakoriak az alapanyagai hogy annyit lehet fozni amennyit nem szegyell az ember. 2-3 -at belotykolve osszeadodik a hatasuk es hat nem nagyon tud elfogyni a mana :)