41716
  • Jagi
    #16109
    Ja azok, mint Morrowindben?
    :)))
    Akkor nekem más a fogalmam a táp dolgoról:
    Alap cucc: alap cucc
    táp cucc: használható jelentős előnyre tesz szert viselője az alap cucchoz képest
    20 to agility (permanensen :))
    végül:
    übertáp: ősi erekjék jelentős előny mindenhez viszonyítva (már-már félisten a kari)
    :)
  • Me0w
    #16108
    Tab, es a legutolso ikon alul.
  • Me0w
    #16107
    Olvasd el amit ir a kuldetes b+.
  • ChevyG work
    #16106
    arra lennék kiváncsi, hogy Ti milyen konfigon jáccotok!

    az én masinámnak a föbb alkotói: asus a7s333, athlon 2400+, 2x256mb samsung ddr @333mhz, ati 9800se (csak 4 pipeline)

    vannak akik gyengébb konfiggal nyomják (élvezhetően)???
  • ShaiHulud
    #16105
    mer ez hol tap?:) barki megtudja szerezni ezeket a mage guildben. szerintem tap cucc az ami valami osi ereklye es kurva nehez megszerezni, ilyenekkel amugy meg nem talalkoztam, de tuti van.
  • ChevyG work
    #16104
    köszi
  • kHares
    #16103
    Ha valaki akar szemezgetni a készülő/kiadott modokból akkor itt megteheti.

    Én is innen vettem őket, ill. a faqban szereplő helyeken rá is lehet keresni és kategóriákba vannak szedve. Sajnos a fentebbi fórum nagyon gyorsan változik ezért könnyű lemaradni a jobb dolgokról, érdemes minden nap 5 percet rászánni és átlapozni az első 10 oldalt. A REL vagy RELz előtagok a kész letölthető pluginok.
  • ChevyG work
    #16102
  • Jagi
    #16101
    De ezen kívül semmi táp cucc ugye? :DDDDDD
  • ShaiHulud
    #16100
    jahat idezes nelkul eleg szar lehet:D amugy telejsen jol boldogulok kvatchi oblivion kapu es kvatchi kastely gyerekjatek volt. szejjel aoeztam a nepet:D igaz kozben csinaltam 2000 bountyt a sok fasz guard miatt, akik beallnak a szornyek koze, de nem kulonosobben erdekel:D conjuration szerintem nagyon fontos, ha nem akarsz kozelharcba keveredni, mert a lenyed feltartja a szornyikeket es kozben akar tudsz manat regeneralni is (ugye itt jon kepbe az attronach csillagjegy oriasi hatranya;) ) es lodozheted tavolrol a spelleket:) speed+atlehtics is fontos, hogy eltudj szaladni a kozelharc elol:) halisten talaltam egy gyurut +20speed,+20athletics:D ugy futok mint speedy gonzalez:D

    de amugy full egyszeru a karim semmi tap cucca nincs, robe amit mage guildtol kaptam conjurer rankon, cipo ami +10 int nyaklanc amit mage guildtolkaptam 20% spell absorb, egyik gyuru az speed+athleticses masik a vampirolos brotherhoodtol amit kaptam,staff amit csinaltak mageguidlben (villamszoros fajta) szal kb hirtelen ennyi:)
  • Jagi
    #16099
    THX, van benne egy két mod aminek hasznát lehet venni... :)
  • LegionarR
    #16098
    Ez a leírás modokról F.A.Q. -ba való, linkekkel kiegészítve!!! Ezer kösz!
  • FlatlineHun
    #16097
    Hmm.. nem tűnik túl táposnak... és te ezzel a karakterrel jól boldogulsz?

    Sajna én 40. szint közelében már kénytelen voltam a karakter harcos oldalát használni, mert idézés nélküli mágusként semmi más esélyem nem volt....

    Majd ha hazaérek, én is nyomok be screenshotot...
  • cuccok
    #16096
    annál a mage guild-os küldetésnél az information at a price a neve mit kell csinálni ?elküldtek skindrádba és beszéltem egy emberrel azt megjelent a térképen még vagy négy ember azt nem tudom mit kell csinálni!help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!444
  • cenobite
    #16095
    Szép, kimerítő info, gratula érte! Hasznos!
  • ShaiHulud
    #16094
    karilap:

    egy

    ketto

    harom

  • atkaq
    #16093
    Nem tudom hogy az micsoda az mission journalba kérlek segits
  • kHares
    #16092
    Na, elég rég jártam erre, bizonyára már sokat szidtátok/dicsértétek a játékot, írnék pár modról amit teszteltem.
    Személy szerint nem értem a bethesdát (illetve igen, persze, egy profitorientált cég) miért jött ki így ezzel az enginnel a morrowind után, miért hagyta ki a rengeteg apró részletet ami naggyá tette azt, miért ilyen gépigényes amikor közelről bizony nem is olyan szépek a textúrák/npc-k, pofátlanság nem berakni cuccokat csak azért hogy később 2 dolcsinként kiadjam a maradék 20%-ot, stb.
    Ezért kénytelen voltam modokat letölteni mert a játék sok részletével nem voltam elégedett.

    - A szintlépésekre Kobu's character advancement system-ét töltöttem, ebben van pár barátságos kiegészítő kedvencem a skillek fejlődését lassító. Így már tényleg nagyon lemegy a szintlépések sebessége ill. nem kell figyelnem a szorzókra. 10 óra alatt léptem 3 szintet
    -Kobu's lighter backpack, ez megduplázza a cipelhető cuccokat mennyiségét, 1 erő 2 súly. Miután a weapon rebalance, alchemy ingredient és egyéb dolgok akadnak más modjaimmal kénytelen vagyok így kontrollálni a súlyt. Mert ha egy longsword 25 font akkor ott valami baj van
    -PiszkosFred által említett timemod, mindenképp javaslom nem vettem észre ai hibát vele
    -promptat2items, eladásnál jól jön ha 2 cuccod van nem kell külön külön eladni hanem rákérdez mintha 3 vagy több lenne
    -guildownership1.2, ugye belépünk egy guildbe rögtön mindent lenyúlhatunk, itt ranghoz van kötve a különböző értékő tárgyak használata, tehát lopásnak számít ha kezdőként valami jobb cuccot elvinnél
    -deadlier traps, mint neve is mutatja szerzett már meglepetést néhány figyelmetlen pillanatomban, instant death csapdák :)
    -Cass eyes faces merging, Natural Faces + Oblivion Eyes v1.7 + PA Eyes Colors 1 és 2 egyberakva az ütközések elkerülése végett
    -bountyreductionovertime, szép(inkább nagyon) lassan elkezd lemenni a bounty ha nem túl magas
    -natural wildlife, az állatok scriptjét módosítja, lesznek félénkek, agresszívak ill. passzívak. Kellemes, életszerűbb
    -attack and hide harder, na ez határozottan jó, eddig ha megláttak majd elfutottál sose tudtál elbújni, ezzel viszont ha elrohansz egy sötét sarokba majd csöndben nem mozogsz és elég magas a sneaked akkor nem találnak meg. Határozottan ajánlom.
    -dej harvest, szintén erősen ajánlott, ha harvestelsz(gombát, virágot stb.) akkor leveszi ezeket a térképről vagy más textúrát kapnak. Az újratermelődés után(ami cellánként talán 72 óra?) természetesen visszkerülnek ahogy eredetileg voltak. Többé nincs az hogy szedegeted a cuccot az erdőben, megtámad egy imp majd a legyakása után nem visszafordulva nem tudod a 40 növény közül ugyan mit szedtél már le.
    -No psychic guards harder v1.2, ha valami bűneset történik és ezt látja egy npc riasztás történik, ez alapból 3000 távolság, ez a mod leveszi ezt 1000-re. Npcknek 750 a hangtávolságuk, szóval ezt inkább érzem realisztikusnak.
    -better water, nagyon jó, végre lehet látni a víz alatt és még jól is néz ki. Talán rosszul néz ki ha nincs a víz tükröződés bekapcsolva, nálam nincs vele probléma
    -deadlier sneaking, ahogy fejlődsz úgy növekszik a sneak attack szorzója. Elméletileg a master sneak perk nem működik főleg ennek a hibának a kiküszöbölésére jött létre. Ja, ha fényforrás van a kezedbe alapból detectálnak, ez is kellett.
    -quest award leveling, na ebben bizonytalan vagyok használjam e, minden küldetés végén adott tárgynak vagy varázslatnak van szinthez igazított megfelelője. Tehát megycsinálod a questet 6-os szinten és kapsz egy gyűrűt. Annak van level 1, 5, 10, 15 és 20 megfelelője. Te megkapod a level 5-öst, de ha ha ezt fölrakod a tárgy veled együtt szintet lép amint eléred a 10-es, 15-ös stb levelt. Kicsit erősnek érzem, még gondolkodom rajta
    -Improved Barter Gold v1.0.1, a merchant skilledhez viszonyítva lesz pénz az árúsoknál. Szóval el lehet adni az 5k-s cuccost is ha magas a merchant képesség
    -increased value - sigil stones, gems & jewelry, clutters. Nos igen, az 1-2 pénzt érő dolgok realisztikusabb árat kapnak. Pl. egy pearl 60 pénz nem 5 vagy 10 mint eredetileg. Nem érzem hogy fölborítaná az egyensúlyt
    -különböző guestfixek
    -Reznod Mannequins, a morrowind bábúi visszatérnek, ez már állítólag javított jól működő verzió. Megvesz, házban lerak, páncélokat belepakol és voilá, máris lehet a csajok előtt vagizni a páncélkirakattal. Lehet fegyvereket is mutat. Nagyon jó
    -Tom Servo's rare items, talán a legfontosabb, a cuccok elosztásást szabályozza, nem kerülnek banditák kezébe durva mágikus vagy ebony/daedric tárgyak. Általános fegyverek az ezüst/acél. minden másért a leveled monstákat kell kergetni, minotaur lord stb. Daedric csak demora/daedráról.
    -Sagerbliv Creature Balance, szintén must have, a szörnyek leveled list-je van módosítva. A nem boss banditák soha nem lehetnek igazán magas szintűek de pl. a vámpírok soha nem lesznek alacsony szintűek. Többek között aréna is módosítva van kellemes kihívást biztosítva(nem első szintű grandchampionoknak). A legjobb rész a tömeges spawnolás, rontott már rám 8 goblin 1 szobából ill. egyszer 12 csontváz támadott le egy rom bejáratánál
    -majdnem elfelejtettem a BTmod-ot, tlejesen átírja a kezelőfelületet, nem konzol érzés hanem nagyobb térkép, inventoryban nem csak pár sor látszik stb., alapmod
    -Nude Texture Revamp, ez megemlékezésképp a morrowindes better bodiesról, de lehet kicsit beteg vagyok, szintén kötelező darab :) a pixelcsöcsök híveinek
    -sok más apró mod, pl. mark and recall, quickchar, stb. talán majd máskor írok róluk, sajnos többet ki kellett hagynom kompatibilitás miatt
    -javaslom az oblivion mod manager-t, beállítható a pluginok betöltési sorrendeje ill. le tudja tesztelni melyik mivel akadna.

    Végszóként annyit hogy csupán segítségként írtam azoknak akik hozzám hasonlóan elégedetlenek a játék mostani állapotával. Nekem ezek nem akadnak, játék szempontjából nem ajánlom a könnyed szórakozást keresőknek, lassú szintlépés, sok szörny, kicsit megerősítve, jó tárgyak nem jönnek a banditáktól. Mint föntebb írtam level 6-on rámesett egy tucat csontváz(bizony, számoltam ott álltak egyetlen nagy csoportban), kell taktikázni. Kell a sok lóvé, venni a tréninget mert kobunál a tulajdonságok Major skills * 0.5 + Minor skills * 0.35.

    Mindenki próbálgasson nyugodtan amit szeretne, a népszerűbb témákra rengeteg mod készül párhuzamosan(szintlépés, tárgyak leosztása, scaling stb.) ill. ne felejtsük el ezek főleg béta verziók folyamatos fejlesztés alatt. Mindenki olvassa a readme-t.



  • haxoror
    #16091
    Bele kell turkálni a Tes-el, a damage-attribute varázslatokat is csak így lehet előhozni (a játékban még senkinél sem láttam) és engedélyezni kell hogy 25-nél magasabbra mehessen a csúszka ill az absorption enchantolható legyen.

    A levitáció és a teleport elvesztéséért kárpótlásként :)
  • FlatlineHun
    #16090
    További részleteket leírsz esetleg? Skillek/tulajdonságok...
  • haxoror
    #16089
    20. szintre az összes major skillt ki tudod maxolni?
  • ShaiHulud
    #16088
    level 30 breton , The Mage csillagjegy, Mage class.
  • ShaiHulud
    #16087
    jaja nem lehet absorptiont enchantolni :(
  • Mike
    #16086
    nálatok mi a tank?
    a melee kari?
  • FlatlineHun
    #16085
    Hányadik szintű vagy és milyen a karaktered?
  • FlatlineHun
    #16084
    Ja és üzenem annak, aki azt mondta, hogy két tárgy enchantolásából össze lehet hozni 40% Spell Absorbtiont, hogy kapja be! :))) [csak viccelek persze]

    Ugyanis nekem se páncélba, se gyűrűbe nem enged Spell Absorbtion-t enchantolni, pedig van egy 15%-os amulettem...
  • ShaiHulud
    #16083
    en meg meg midnig ugy erzem mage sokkal tapabb mint egy melee kari. valamit nem jol csinaltok:D
  • FlatlineHun
    #16082
    Éppen ellenkezőleg, ott indul be igazán...... Sajna itt a (mágia)rendszer átgondolatlansága miatt a harcosok-tankok nagy előnyben vannak....
  • CS@
    #16081
    Ha van bármilyen FortifySkill spelled akkor elméletileg igen.
    Ha esetleg neked van akkor a pontos neve érdekelne.
  • Lacee
    #16080
    lehet hogy hülyeséget mondok, de fortify skillt simán lehet enchantolni tárgyakba, nem?
  • Mike
    #16079
    másold már ide, majd keresgetem, ugye?
  • CS@
    #16078
    Meg is sasoltam az editorban én nem tolonganak, sőt mondhatni, hogy egyetlen fortify skillt sem találtam, úgyhogy ilyet egyenlőre nem tudok.
  • Mentol
    #16077
    OK. De odaírtam, hogy nem tudok letölteni. Mind1. Majd leszedem máshogy, ha tudom.
  • LegionarR
    #16076
    De a #16045-osban egy szóval se írtad hogy tűzfal mögött vagy... Akkor mi meg honnan tudjuk?
  • SNAKE01
    #16075
    #15857 valaki???
  • Mentol
    #16074
    cs@: Tudod, mit? Nem is kell! Nem vagyok zöldfülű, és nem hiányzik ez a hozzáállás....

    Legionarr: El tudtam olvasni. Mint ahogy azt is, hogy nem tudok onnan letölteni, mert tűzfal mögött vagyok.

    SZÓVAL AKKOR: fikázás helyett van valakinek linkje, ami http-re muttat, és a magyar kézikönyvet rejti? Ha nincs, akkor köszi!
  • Mike
    #16073
    jaja, fosnék mint állat :)
    rainbow6 á lá fantasy :))
  • CS@
    #16072
    Szorry, de valahogy nem tudom minden egyes hozzászólásodat fejben tartani.
  • LegionarR
    #16071
    A rapidsharen bizony várakozni kell ha nem fizetsz érte... Keresd meg a linket megint, és keress egy FREE nevű gombot. Na ezután kell várakozni...
  • Kandurex
    #16070
    Morrowindbe amúgy, hogy van? Ott is megszűnik a mágus magas szinteken?