41716
  • Kandurex
    #17033
    Egyébként pont a szerepjátszás miatt az összes major skillem a harcosomhoz passzoló. Sok szorzó elmegy a francba, de hát :(

  • b-type
    #17032
    Sztem ez álszentség :) nehogy magadra vedd,
    sztem Light armor-t azok hordjanak akik nem bírják el a Heavy Armor-t...én spec simán elbírom, de ne azért mert tudják hogy expert szinten úgyis olyan védelmet ad mint egy Heavy Armor.
    Azt írtam hogy azért nem hordom, mert nem akarom hogy elmenjen a szorzó a Speed-re, persze...meg is mondom, így szorzót ad az Endurance-ra, sokkal jobb a védelmi értéke, és nem lopok semmit, nem is kell semmi igazán, a különlegesebbeket elviszem a többit otthagyom.
    Nem fogok a kardom markolatával támadni ha tudom hogy a hegye hatásosabb.
  • Mayday
    #17031
    Ideznek egy forumtarsat, aki ezt nagyon szepen leirta:


    Minden atributumhoz skillek tartoznak például a marksman és a sneak az agilityhez tartozik, a blade és a blunt a strength-hez.

    Amikor szintet lépsz (ez akkor történik amikor a major szkilljeidet összesen 10-el növelted pl ha a blade-et 7-el a marksmant meg 3-al növeled és mindkettő major szkill akkor szintet lépsz) na szóval amikor szintet lépsz akkor a játék megnézi egyenként minden egyes atributumra lebontva hogy a hozzájuk tartozó szkilleket az előző szintlépés óta mennyivel növelted, itt már a minor szkillekre is figyel.

    A fenti példánál maradva ha a marksmant 3-al növelted az előző szintlépésed óta és most szintet lépsz akkor agilityre 2x szorzót ad a játék.
    De ha az agilityhez tartozó egyébb szkilljeid is emelkedtek akkor azokat is hozzászámolja, mondjuk ha a sneakre közben összeszedtél 5 pontot és a securityre még 2-őt (ezek lehetnek minor szkillek is, a lényeg hogy ezek is az Agilityhez tartozó szkillek) akkor az agilityhez tartozó szkilljeid összesen 10 ponttal nőttek és ilyenkor megkapod az 5x szorzót.
    Tehát ahhoz hogy mikor lesz szintlépés csak a major szkilleket nézi a játék de amikor megtörténik a szintlépés akkor a szorzókhoz már az összes szkilledet nézi.

    Ha például az agilityhez tartozó szkilljeid közül egyet sem növeltél az előző szintlépésed óta akkor a mostani szintlépésednél egyáltalán nem kapsz szorzókat. A luck az egyetlen atributom amire soha sem fogsz 1-esmél nagyobb szorzót kapni mivel egyetlen szkill sem tartozik hozzá :(

    A szorzók így néznek ki:

    0 pontnövelés = 1x
    1-4 pontnövelés = 2x
    5-7 pontnövelés = 3x
    8-9 pontnövelés = 4x
    10 pontnövelés = 5x

    Ha rendszeresen 5x szorzókat akarsz összehozni akkor tanácsos hogy az adott atributumhoz tartozó szkilljeid közül legalább egy minor szkill legyen, ha mindegyik major (például a tolvajnál az agility összes szkillje major) akkor már nagyon macerás 5x szorzót összehozni mert tolvajnál pl az 5x agility csak úgy jön össze ha a major szkilljeid közül csak azokat növeled és a többit nem.
  • Halfer
    #17030
    még két kérdésem lenne:
    1. hogyhogy nekem +2 és +3 pontot lehet adni a skilljeimhez szintlépésnél, másnak meg akár +5-öt? vagyis, mitől függ ez?
    2. dark brotherhood 2. küldetésével kapcsolatban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elkellett menni egy hapsi házába Bruma-ban. Feladat hogy az erkélyről lazítsam meg a kitötmött fejet tartó köteléket. De nem tudom hova nyilazzak, mert nem látszik mi tartja azt. Szal hogy esik rá a fejére?
  • b-type
    #17029
    Inkább úgy mondanám hogy egy jóval lassabb-nyugodtabb fejlődés.
    Ha belegondolsz hogy egy szintet ki lehet lépni 10 hozzáértéspont növelésével, és ki lehet lépni 30 pont növelésével is, akkor egyértelmű hogy a szorzós fejlesztés lassabb szintlépés.
    De nálam pl. 1:1-ben telik az idő, egyedül ezért indítottam új karaktert, szal én nyugodtan kialszom a 8órákat este, nem alszok csak azért hogy ne lépjek szintet..stb. (első karakteremnél pont ez volt a probléma).
    Ha a képeket nézem akkor egyből lejön, gondolom nem csak nekem, hogy eddig szinte semmi cimbizés nem volt az értelmesebb fajokkal. Ez például mesterségessé tehetné ha utaznék a Personality szorzóra...de nem teszem, azt elbukom, mert nem akarok olyan karakterré válni, ahogy szuperintelligensé sem.
    Szal nincs ez egyáltalán erőltetve, én jó harcos akarok lenni és semmi több...ha azok a tulajdonságaim megfelelőek, akkor már csak az érdekel hogy növeljem a szerencsémet, semmi más. :)
  • Mayday
    #17028
    Hat letod, ez az, az ilyenek

    "Eleinte nem hordok light armor-t mert az speed-re adná a szorzót, az pedig kell magasabb szintre kellett nekem"

    En speciel Elf vagyok, es scout, es light armorban jarok, nem aza alapjan jatszok, hogy hogyan eri meg!

    De persze noflem, jatsszunk csak ugy, ahogy jolesik!!!
  • BEAST #17027
  • Halfer
    #17026
    Hol lehet Elven Long Sword-öt találni/venni? Nagyon szeretnék az Arena óta olyat.
  • CS@
    #17025
    Sem a Morroban sem itt a játékon belül nincs feltűntetve(számszerűleg) a fegyverek speedje se a hossza, de ettől függetlenül azért az editorban minden fegyvernél meg vannak határozva ezek az értékek.
  • Mayday
    #17024
    Hat en is ide akartam kilyukadni.
  • Mike
    #17023
    nem mesterséges ez egy kicsit?
    én asszem maradok annál, hogy szépen kalandozgatok, és lesz ami lesz :)
  • Kandurex
    #17022
    hm, htx

    Nálam is meló, kényszerszünet :) De este...este...este, se jó mert akkor meg HOMMV jön, aztán meg a haverok., na legközelebb csak holnap játszok :(
  • b-type
    #17021
    Most írom hogy semmit nem kell agyalni,..nem ezzel kell megmagyarázni ezt a dolgot, ezt az tudja aki így fejleszt.
    Nekem sem tökéletes a karakterem, tök mindegy, mert biztos hogy meg lehet buherálni a játékot úgy hogy vki átírja a fő tulajdonságait és kész....ilyesmiért én nem vergődnék.
    Nem, ez elég egyszerűen müködik, megyek-csapnak-ütök-gyógyulok-javítok.
    Eleinte nem hordok light armor-t mert az speed-re adná a szorzót, az pedig kell magasabb szintre kellett nekem, ránézésre tudom hogy ezt a szintet melyik major-ból lépjem ki, mert a minor-ból úgy is melléjön a szorzó.
    szal semmi görcsölés...és nem is bíztattam senkit görcsölésre, mindenki úgy játszik ahogy akar.
  • b-type
    #17020
    Most renderel a gépem.
    De elmondhatom szóban, mert emléxem...viszont nem ez a lényeg, én is elrontottam bizonyos fokig, de az 'elrontás' szóhasználata is már vicc.
    Nagyjából a lényege a harcos karakternél.
    - csillagjegy-faj megvan.
    - főtulajdonságonként 1 kasztspecifikus hozzáértés legyen major csak, ez csak azért számít, mert a minor-k alacsonyabb szintről indulnak -> könnyen fejlődnek.
    - ellenőrizhetetlen major skill lehetőleg ne legyen, azaz ami a játék használatától is fejlődik.
    - odafigyelés főleg alacsony szinten, ha vmelyik tulajdonság lassan fejlődik pl. endurance, akkor a strengh-tet adó hozzáértéseket felváltva használni, hogy lassúljon.

    kb. ennyi.
    alapvetően ha 1-2 alkalommal megcsinálod akkor később már nem igen kell rá figyelni mert berögzül...igen eleinte oda kell figyelni, mert meg kell tudni hogy mit hogyan, de kb. 4szintől már le is lassúlnak a szintlépések, és nem is kell agyalni semmit.

  • Kandurex
    #17019
    Szerintem lopj el egy almát :) az közvetlenül ott lesz a téged beenegedő őr asztalán :) azzal még abszolute nem nő az infame. A cuccaid asszem a ládába lesznek ugyanott, vagy automatice visszakapod? Passz. Nem csökken semmilyen képességed.
  • grebber
    #17018
    Two side of coins küldetést csinálom.
    Beszéltem a rabbal mint kiderült nem sokmindent fiog mondani amig én is egy cellába nem kerülök vele.
    Nomármost ha börtönbe csuknak nem csökken valami képességem?A cuccaimat honnan tudom majd visszaszerezni?Mivel érdemes lecsukatni magam vagy ez tökmindegy értem lopjak el vmit vagy kezdjek el őre ellen harcolni vagy nincs jelentősége?
  • Mayday
    #17017
    Hat en nem is tudom... Az alapjan jatszani, karaktert csinalni, hogy a szorzok mindig meglegyenek... Ez is egy "jatek"mod... De en nem tudnek igy jatszani. Semmi spontan nincs benne, hogy csak jatszol, es elvezed, alladoan szamolgasd, hogy nah, most meg 10 percig blokkolom a rakot, most meg nyomni kell 200 tor teremtest, most ezt kell nyomni, most azt kell nyomni... Pff...
  • tasakos
    #17016
    Köszi a segítséget,így tényleg jó :D
  • Kandurex
    #17015
    Az URL -t használd a kép helyett.
  • Kandurex
    #17014
    Na, akkor kérek egy képet a major skill listáról :) +egy class megnevezést a hozzápászító csillaggal.
  • b-type
    #17013
    Elgondoltam egy fejlődést, és úgy használom a hozértéseket hogy kijöjjenek.
    ..leginkább a LUCK miatt.
  • tasakos
    #17012
    KandúrEX! Köszi a hibajavítást,elmondanád, hogy kell feltölteni .rar fájlokat normálisan?

    Előre is köszi!
  • vLaDDD
    #17011
    :)
    hát így visszagondolva tényleg elkövettem pár csúnyaságot.
  • Kandurex
    #17010
    Biztos akkora "csúnyaságot" követtél el, hogy nincs elég pénzed letenni az óvadékot. Irány a sit :)
  • vLaDDD
    #17009
    de nem tudok fizetni mert csak két lehetőségem van:
    -börtönbe vonulni
    -ellenálni
  • DonnieBrasco
    #17008
    Azaz! Köszi :)

    DB
  • Mike
    #17007
    micsoda gyönyörű 5ös szozók mindenütt és egyszerre!
    te ezt hogy csinálod?
  • tasakos
    #17006
    jajjj ezt elszúrtam :D igen látom a bibit,nem vagyok jártas az ilyen feltöltési dolgokban... :D
  • Kandurex
    #17005
    Őőőő....miért akarsz képbe linkelni egy rar típusú filet?

    mindjárt kijavítom, csak érdekel a dolog :D
  • tasakos
    #17004
    Hi all! Olvasva fórumokat látom elég sok embernek baja van az elkapott vámpír korral! Az ehhez tartozó bugos mellékküldiről ne is beszéljünk.
    Épp emiatt én csináltam egy modot a vámpírság ellen ami garantáltan meggyógyat (ha piros a szemed, ha nem )
    Akit érdekel arjon egy e-mailt : [email protected] és elküldöm.

    addig itt érhető el egyenlőre:
  • Kandurex
    #17003
    Hogy csináltad az állandó 5X szorzókat?
  • Mayday
    #17002
    Az ujonnan megjelent ATI Catalyst 6.4-el tapasztaltatok valamilyen szintu FPS novekedest esetleg? (Release Notes-ban nem ir Oblivionrol ilyet, de hatha).
  • b-type
    #17001
    Még annyi hogy nem tudom hogy hogyan is nehezíti az ellenfeleket, de sztem fejlődéssel mindenképpen lépéselőnybe kerülsz, tehát 'Umbra' nem hiszem hogy magasabb szinten több problémát okozott volna.
    5-ös szintig én így fejlődtem:
    - lvl2
    - lvl3
    - lvl4
    - lvl5
  • Mike
    #17000
    hm, pedigh nem csúnya így sem :)
  • Kandurex
    #16999
    BefeJezted
  • Mike
    #16998
    köszi

    ma megyek is oda, mihelyt befelyeztem a ténykedésem lent éppennemtomhol :)
    meg kell szereznem a guild ajánlását, aztán kinyirni azt a barmot
  • FlatlineHun
    #16997
    Hát nekem 42. szinten 180-as erővel még ennyit sem kell csapkodnom :)))
  • Kandurex
    #16996
    Itt:

  • b-type
    #16995
    Nekem egy lángoló kardom volt :) (még mindig megvan dísznek)
    de az alacsony agility miatt nehéz volt a harc, olyasmi volt mint a kalandfilmekben a kardozós jelenet, ugráltunk-csapkodtunk, én felugrottam a félemeletre ő jött körbe, én leugrottam a padlóra ő jött körbe, addigra felgyógyultam nagyjából, összeugrottunk.. :)
    De végül is kézzel vertem meg (kifogyott a töltet), beszorult vhova én meg közel mentem és addig meg sem álltam amíg konténer nem lett belöle. :)
  • Mike
    #16994
    valszeg elkövettél vmi csunyaságot
    fizess nekik, amikor megállítanak