41716
  • haxoror
    #17073
    Restoration szerintem alap a közelharcos karaktereknek, amikor már 1. szinten is szarráfertőz minden mudcrab meg farkas a tökömnek sincs kedve visszarohangálni egy oltárhoz vagy kannaszám inni a tablettés cure desease potiont

    Az biztos hogy ha egyszer tényleg elindítok egy meele karaktert akkor a Restoration major szkill lesz nála.

    Paladin powa!
  • Mike
    #17072
    hűűű
  • haxoror
    #17071
    Pedig a játék lényege pont az lenne hogy tényleg azok a skillek legyenek majorok amiket főleg használsz, így meg pár óra játék és már a szomszéd Józsika is full glassban fog zsebpénzt követelni az erdőben :D
  • Kandurex
    #17070
    Major skill -be vele! Egyébként, bevallom, mágussal egy kicsit már untam magam a vége felé. Mást se csináltam, mint 'conjurer' a legerősebb summon -t aztán megvillámozni-tűzezni a mob -ot. Most így harcossal komolyan mondom csupa élvezet a játék. Változatosabb!

    Egyszerűen oda megyek és a sz*rt is kiverem belőlük,...

  • haxoror
    #17069
    Erre gondoltam Spellswordnél:

    Mágusnál kell az Intelligencia és a Willpower esetleg a Personality is,
    Harcosnál kell a Strenght Endurance ÉS az Agility (egy csomóan azért szopnak mert ezt nem fejlesztik)

    Ezeket mind felfejleszteni szorzós trükközés nélkül nem igazán lehet ezért a karakter előbb-utóbb rááll valamelyik vonalra és vagy varázsolgat vagy harcol de ha a kettőt nyomja egyszerre akkor egyikben se lesz profi.

    Persze LEHET így is játszani de egy tiszta cast sztem erősebb.
  • Kandurex
    #17068
    Erről ez a BUG jut az eszembe
  • FlatlineHun
    #17067
    Tudom, hogy nem szerepjátékos hozzáállas, de a "Beast of Burden" nevű varázslat (100-as Alteration kell hozzá) 250 Feather-t ad (asszem 5 percig, vagy ilyesmi), mellé csinálhatsz egy "házi" 100-as fortify strength-et.
    1,. Cucc összegyűjt, felvesz, spell elkasztol,
    2,. quick travel, spell elkasztol, spuri boltba, elad!
    3,. Profit!

    :)
  • donpedro
    #17066
    Restoration sajnos nálam is nagyon gyenge, pedig elsősorban mágus vagyok ugyebár. Iszonyú lassan fejlődik, rohadt sok manába kerül, és harc közben is csak végszükség esetén tudom használni, mert kell a mana a támadásra.

    Alchemy nélkül már rég megmondtam volna Jauffre-nak és Martinnak, hogy dugják fel az amulettjüket a te is tudod hova... :)

    Jauffre-ról jut eszembe:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A hivatalos fórumon olvasgattam, és találtam egy topicot, ami az Imperial City melleti nagy ütközettel foglalkozott. Arról volt szó, hogy Baurus és Jauffre rendszerint nem éli túl az utolsó csatát, és hogy ez mennyire szar, stb. Idéznék egy hozzászólást:
    "Amikor a csata után körülnéztem a harcmezőn, döbbenten fedeztem fel Jauffre élettelen testét a halottak között. Uramisten!!! Jauffre!!! Neeeeeeeeem...jé, egy nirnroot. (szalad felszedni)" :)) Na ezen percekig röhögtem.
  • FlatlineHun
    #17065
    Nem tudom hogy bug-e, vagy nem, de amikor megcsináltam a Goldbrand-os daedra küldetést, az egyik ellenféltől
    kb 278 db Strong Healing Potiont
    vettem el.... :)
  • Mike
    #17064
    IE alatt jobb klikk, properties/tulajdonságok
    kijelölöd, kimásolod

    Firefox alatt jobb katt majd a kép címének másolása
  • atkaq
    #17063
    Lement a PERSONALITY ,WILLPOWER ,INTELLIGENCE de már a templomba az oltár nem segitt.Hogy tudnám helyreállitani?
  • vente
    #17062
    hogy kell megnézni egy képnek az url-jét?(tom hogy ez nem ide tartozik csak nem tudom hova irjam)HELP!
  • Mike
    #17061
    nekem nagyon furcsa, hogy milyen ritkák a potionok

    és itt miért nem lehet üzletelni a városok között? a miért nincs teherhordó ló? semmibe nem került volna a készítőknek
  • Lacee
    #17060
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    fel kell menni a padlásra, és ott meglazítani a rögzítést (kézzel, nem kell nyilazni), de ha jól emlékszem a térképen is jelöli a helyet
  • Kandurex
    #17059
    Sajnos a legelés az úgy tűnik harcos karinak elengedhetetlen :( Restoráció über gyenge a potionok meg méreg drágák. Idegesítő élmény amikor a harcosom megfáradtam haza érkezik egy dungeon tisztításból és beül a konyhába szétválasztani a virágokat, meghámozni a k*rva gombát, előkapni a habverőt és gyártani a mortalba a cuccot már csak egy szoknya hiányzik róla, de esküszöm veszek egyet a karimnak és főzés közbe felveszem
  • Halfer
    #17058
    dark brotherhood 2. küldetésével kapcsolatban kérdeznék vmit:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Elkellett menni egy hapsi házába Bruma-ban. Feladat hogy az erkélyről lazítsam meg a kitötmött fejet tartó köteléket. De nem tudom hova nyilazzak, mert nem látszik mi tartja azt. Szal hogy esik rá a fejére?
  • donpedro
    #17057
    Eleinte nálam is hasonló volt a helyzet, Marksmanship helyett én Destruction-nel indítottam távolról, segítségnek megidéztem magam mellé valamit, ha odaért az ellen, akkor használtam kardot, Light Armorban voltam, csata után gyógyítottam magam, és két város között percenként szálltam le a lóról virágot szedni. :)

    Az egyetlen major skill, amit nem nagyon használtam, az az Alteration.
  • b-type
    #17056

    ez tényleg jó kis harc lehetett :)
    szeretem én is az ilyeneket...az olyanokat nem szeretem amit asszem írtál is, gépzabáló háttér, meg sok viszonylag nehéz ellenfél..pfff bediázik a gépem, és sirni tudnék hogy se kombót se semmit nem tudok használni, csak kaszálok, és igyekszem egy jobb helyre :( :)
  • grebber
    #17055
    Amugy elég gyér vagyok még :(

  • grebber
    #17054
    Börtönből kijöttem beszéltem a csajjal adott egy kulcsot hogy kapom meg az amulettet mert nem beszél nagyon a rab enélkül??
  • Kandurex
    #17053
    20 perc...komoly...:(
  • donpedro
    #17052
    Hű, hát ez nem egyszerű dolog. :) Ami nekem nagyon sokat segített, az az első Arcane University-s küldetés végén kapott staff. Hozzáteszem, hogy ezt a küldetést én már elég magas szinten csináltam meg, úgy 16-20. körül lehetett. Ennek megfelelően a jutalom egy 80 shock dmg-t sebző staff lett a jutalom, ami kb. 40 lövésre elegendő töltettel rendelkezik, na ez szinte mindenkit pillanatok alatt szétszed, pláne egy weakness of shock-kal megtámogatva.

    Emellett érdemes a Destructiont és a Conjurationt fejleszteni, tehát ezeket használni a csatában. Destruction fejlesztésére a legjobb megoldás, ha Weakness of xy spelleket is használsz, mert az is fejleszt, és utána a konkrét támadó varázslatok is hatékonyabbak. Célszerű emellett tisztában lenni az egyes ellenfelek gyengéivel, különösen azért, mert ezek túlléphetik a 100%-ot. Tehát pl egy Clanfear alapból nehezen viseli a shock sebzést, ha még egy Weakness of shock varázslatot is rányomsz, akkor nagyon simán le lehet lődözni.

    A másik amit említettem a Conjuration, itt én inkább azt javasolom, hogy olyan idézéseket használj, amelyek hosszabb ideig tartanak, még ha gyengébb is a megidézett lény. Így ugyanis hosszabb ideig lefoglalják az ellenfeleket, és lehet kicsit távolabbról lövöldözni. Én pl most magas szinten Dremorát szoktam megidézni 1 percre, kivéve, ha Dremorák az ellenfelek. :)

    Alteration, Illusion, Mysticism annyira nem fontos, mert ezeket tárgyakkal könnyen lehet pótolni.

    Így hirtelen ennyi jutott eszembe.
  • Mike
    #17051
    én meg azért járok nehézpáncélban, holott csatamágus lennék (egyébként annak még talán kell is, igaz utobbi időben a kardomat már elő sem húztam) mert még nem találtam jobbat :)
  • Zan
    #17050
    nem is rossz:D!Mennyi idö egy szint?
  • Kandurex
    #17049
    Mondjuk az én karim meg a totális ellenpélda. Nagyon gyorsan lép szintet :/ Pl. Egy harc során csak a major alapú skillek:

    Marksman, Először távolról gyengítem az ellent
    Blade, majd, ha közel ért aprítom
    Block, közben persze védekezek
    Athletics, és persze jobbra - balra futok
    Heavy armor, én is kapom az áldást rendesen
    Security, majd a harc után loot -olok
    Armorer, és megjavítom a tárgyaimat.


    szerited milyen gyorsan lépek szinet? :D
  • Zan
    #17048
    Melyik varázslatot használod gyilokra?És melyiket védekezésre?
  • donpedro
    #17047
    Nem mondanám, hogy egyetértek, tekintve, hogy az én karakterem sem teljesen pure mage. Én mindig azt használtam, ami éppen akkor hatékonynak tűnt. Az íjjal egyáltalán nem tudok bánni, de karddal azért nem vagyok teljesen reménytelen, bár őszintén szólva az utóbbi időben ritkán használom. Ugyanez a helyzet a Light Armorral is. Korábban sokat hordtam, ezért az is expert már, de mostanában nem nagyon használom.

    Megjegyzem, hogy nekem az Alchemy mellett 4 varázslatosztály (Conjuration, Destruction, Restoration, Alteration), illetve a Blade és a Light Armor a major skillem.

    Light Armort mostanában nem nagyon hordtam, mert többet értek a fortify skill-es köpenyek, de lassan elérem a 100-at destruction-ből és conjuration-ből módosítók nélkül is, és akkor ezek feleslegessé válnak, szóval visszatérek a Light Armorhoz. Az egyetlen képességem, amivel bajban vagyok, az a block, az még nagyon béna.

    Ettől függetlenül kevés olyan dög van, amit ne tudnék simán karddal is leverni, bár tény, hogy egyelőre még van ilyen.
  • obe
    #17046
    áhh..most nézem az uj catalyst csak az uj radeonoknál eredményez teljesitményjavitást...ugyhogy ez kilőve nekem:(
  • Zan
    #17045
    Donpedro Te is mage vagy?
    mert akkor lécc mond már el hogyan fejlesszem a tagomat?Milyen varázslatot használjak,meg igyesmi?
    Azaz inkább ugy fogalmazok,hogy ird már le te mit használsz!:D
  • obe
    #17044
    van már 6.4-es catalyst softmode?..ati 9500-m van és nekem csak a softmodok jok,hogy 9700 pro-ként működjön
  • Zan
    #17043
    halfer Thx a helpet!!!
  • donpedro
    #17042
    Bár nagyon nem illik egy szerepjátékba, és ebből is látszik, hogy mennyire telenyomták akcióval az Obliviont, de én már nagyon sokszor sajnáltam, hogy nincs replay lehetőség. Olyan látványos csatajeleneteim voltak, amelyeket órákig tudnék nézegetni. (Fraps-sal lehetne, de azt az én gépem nem bírja.)

    A legtutibb az volt, amikor közelről, absorb health-tel kivégeztem egy Daedroth-ot, de közben a szemem sarkából láttam, hogy oldalról jön egy Xivilai és egy Clanfear. Megpördültem, és elkezdtem hátrálni, de már nagyon rajtam voltak.
    A Clanfear éppen rámvetette volna magát, amikor a staffomból beleeresztettem egy villámot, ettől 2 métert repült hátra, addigra viszont a Xivilai ért oda, akit a bal kezemből kicsapódó gigantikus tűzlabdával állítottam röppályára, köszönhetően az addigra valamelyest feltöltődő magickának. Gyorsan elnyomtam egy heal varázslatot is, ám közben a Clanfear is feltápászkodott. Szerencsére megint sikerült a staff-fal lelőni a levegőben lévő "állatot", amitól az újra elszált, és ezúttal ott is maradt.
    Még éppen volt annyi időm, hogy a botommal hárítsam a Xivilai kalapácsütését, amitől az kicsit hátratántorodott, és már nem volt ideje magához térni, mert közvetlen közelről kapta az arcába az újabb tűzlabdát, amitől lángoló roncsként zuhant a lávába.

    Az egész kb. 15 másodpercig tartott. Na ezt a küzdelmet többször is visszanéztem volna. :)
  • CsőKujts
    #17041
    Plusz 10 fps!!! :))
  • haxoror
    #17040
    Ha tiszta kasztot játszol (tolvaj, harcos, varázsló) akkor egyáltalán nem kell figyelni a szorzókra hiszen csak 3 tulajdonságot kell növelned és ha csak 2x szorzókat kapsz akkor is plafonig tudod tolni ezt a hármat különösebb gond nélkül, a bajok akkor kezdődnek amikor turmix karaktered van pl spellsword mert itt már a mágus ÉS a harcos tulajdonságokat is kell fejleszteni, itt alacsony szorzókkal egy jack-of-all-trades lúzer lesz a végeredmény mert harcosnak és mágusnak is béna leszel
  • Halfer
    #17039
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Martin lent van a többiekkel a hegy alján, akik mellett elmentél, a menekültek. Menj hozzá és mehettek vissza Jauffre-hez.
  • donpedro
    #17038
    Nem tudom, hogy harcos karakternél hogy van ez, de én a mágusommal sose figyeltem a fejlődést, talán egyszer vagy kétszer kaptam 5-ös szorzót a 32 szintlépés alatt, mégis jól elvagyok. Nem könnyű a játék, de nem is túl nehéz. Inkább az okoz problémát, hogy sok ellenfélnél diavetítés lesz a csatából.

    A másik problémát pedig az jelenti, hogy magas szinten néhány dögnek már rohadt magas mágiaellenállása van, és mivel ez rám is igaz, így néha elég sokáig tart, mire leverjük egymást. Pl. egy Lich le tud fárasztani. A csúcskategóriás monszterek közül a Gloom Wraith a leghurkább, legtöbbször mire odaérne már halott. Bár speciel ő már előtte is halott volt, na mindegy, szóval érted. :)

    Nagyon változó, hogy melyikkel gyűlik meg a bajom. Spider Daedra 3 másodperc alatt fekszik, Storm Atronach szintén. Daedroth már kicsit több, Xivilai olyan 10-15, Minotaur Lord szintén, a Dremorák változók. Ellenben a Goblin Warlord és a Goblin Shaman jóval tovább tart, a Lichről nem is beszélve.

    Attól válik a játék nehézzé, hogy szinte mindig csapatban jön az ellen, és olyankor már nagyon kell figyelni. Mégis, a szorzós mizéria nélkül is el lehet vele lenni, nem gyerekjáték egy Oblivion kapu, folyamatosan figyelni kell a HP-t, de nem lehetetlen a feladat.
  • Zan
    #17037
    hellosztok!miután bezártam az 1. kaput. és bent a városban is matiussal elintéztam mindekit odaadja nekem a cuccát(mármint a vértjét),utánna mit kell csinálni,mert matius azt mondja neki már nincs kedve tövább harcolni,mert belefáradt...!Meg kell keresnem martint vagy mit?
    Segitsetetk,mert már egy órája szarakodok,mert nem tudom merre tovább.
  • b-type
    #17036
    Igen.
    De sztem annyira nem érdemes őszülni rajta.
    Sajnos itt nem azért Major a Major amiért lennie kellene...ha pl. Major skill-ben fel lehetne menni 120-ra, akkor mindjárt más lenne a helyzet, vagy más módon kifejezésre juttatni hogy miért hasznos dolog így kiválasztani a fő hozzáértéseket.
    Nálam sem ideális, pl. Major a block-blade-blunt-armorer
    de én sem akartam csak ezért egy gyík major skill-l induló harcost indítani, ez van ezzel játszom.
  • wedge31
    #17035
    Ez a jó ebben a gémben,hogy lehet lebutitott szerepjátékként is meg felturbozott diabloként is játszani vele.Mert aki meztelenül rohangászik valamilyen szorzó növelése miatt az kiesik a szerepéböl.
  • Kandurex
    #17034
    Jah, az a soul trap azért van jobb oldalon felül mert Umbra éppen elfenekel . Megen rápróbáltam a kislányra...futok!