41716
  • PeeVee
    #17512
    énis ;)
  • PeeVee
    #17511
    el lehet nevezni a lovat ahogy akarjuk?:D
  • Lacee
    #17510
    volt olyanról is szó, hogy a ló random elkóborolhat... nincs valamilyen varázslat erre? :D
  • 0Fritz0
    #17509
    Én eltettem a ház egyik eldugott fiókjába a papírokat.
  • donpedro
    #17508
    Nyomj egy fast travelt valamelyik városkapuhoz, majd menj ki az istállóhoz, elvileg ott lesz. Ha nincs, akkor bug, peched volt.
  • Sipocz
    #17507
    Helló Népek!
    Mizujs?
    Jó ez az ünnep arra hogy picit gamálódjak és végre el is jutottam oda hogy házat vásároljak az IC-ben a karinak. A berendezéssel kapcsolatos a kérdésem: a lakber fickótól vásároltam egy "tárolóegységek" elnevezésü scrollt és a kéglibe belépve valóban keletkezett 3 db. tárolóegységem (szegényes de megteszi és örül), ugyanakkor megmaradt az inventory-ban az írás. Jól értem, hogy akkor ezt most őrizgetnem kell mert nem más mint az egyes berendezési objektek leírója (talán beleértve a tárolókban elhelyezett saját cuccost is), mindig a karinál kell tartanom és le nem rakhatom sehol, avagy nem más a papir mint a számla a vásárlásról és a tárgyak ettől függetlenül vannak? Tartok tőle, hogy a nagy lomotolásban egyszercsak elvesztem valahol és akkor a fürdővizzel együtt kidobtam a gyermeket is!
  • Lacee
    #17506
    mit lehet csinálni, ha elhagytam a lovamat? :)

    az egyik küldinél menekülni kellett a városi őrség elől, és nem volt idő nyeregbe pattanni. mire visszamentem, Shadowmere már nem volt sehol. ilyenkor fújhatom? ugye nem...
  • ati2002
    #17505
    Kérdésem: én egy Imperial Knight vagyok, 7-es szinten, kb 25-30 óra játékidő után. (Eddíg főszálat nyomtam, és a Mage Guild-es recomm-okat (abból még 1 van vissza). Na most az a bajom, hogy bizony lassan lépek szintet (szerintem), viszont a ha beállnék a Fighters Guild-be, akkor valamivel gyorsabb lenne-e a szintlépés, mert ott elvileg a major skilljeim nagy részét lehet tanulni ?
  • cuccok
    #17504
    kössz
  • Sanyix
    #17503
    Jó de azt amit írtam úgy írtám, hogy közben nem léptem szintet! ez a lényeg benne :)
  • CsőKujts
    #17502
    Habár annyi rémlik, Spoiler hogy talán vissza kell menned Chorrolba a D.elf taghoz a fighter guildbe. Azért ha nem is tudsz angolul neveket nézd a feladatlistában szerintem.
  • CsőKujts
    #17501
    Pffú én már megcsináltam azt a küldetést de ez alapján amit leírtál nem tudok segíteni. De tényleg.
  • CsőKujts
    #17500
    Ebben a Daedric cuccban tényleg ílyen gyorsan lehet menni annak ellenére, hogy heavy armor, vagy ez valami bug??? Kb háromszor olyan gyors vagyok mint ebonyban..
  • cuccok
    #17499
    A more unfinished buiness küldetésben ,amit a fighter guild-tól kaptam mit kell csinálni?valami darkwood company-t ír már beszéltem azzal a maglir-ral is de nem töténik semmi!help! mit kell csinálni ?
  • b-type
    #17498
    végül is ez itt az Oblivion-ban önszabályzó lenne, mivel nincs kötött kaszt, ezért te lehetsz tolvaj-varázsló-harcos karakter, és akkor nem kapod meg a teljes TP büntetést a lopásra, viszont egy ilyen fejlődéssel nagy kihívás lesz a vadonban.
    Be lehetne ezt szépen illeszteni ide is, de természetesen jobb lenne egy olyan játék ahol ez tökéletesen bele van építve és ki van egyensúlyozva.
  • CsőKujts
    #17497
    Nézd a készítőknek el kellett dönteni, vagy csinálnak egy minden karakterrel külön végigjátszható játékot, vagy globálisan az egészet viszed. Az a baj, hogy szerintem mindkettőt csak félig sikerült megvalósítaniuk. Nem baj azért szeressük! :)
  • b-type
    #17496
    Sztem nem, sztem a lopás bármely világban lopás, és most ne érts félre én csak azt tartom elismerésre méltó lopásnak, amihez a tolvaj karakternek használnia kell a speciális képességeit...lopakodás, zsebmetszés, zárnyitás.
    Ha feljövök egy csatornából, nehézcsizmában végigcaplatok az üres házban és elrakom az ezüstneműt, ahoz nem kell semmi
  • CsőKujts
    #17495
    Amúgy azért nehéz az ilyeneket kivitelezni mert ez kb. olyan mint az arccsúszka. Egy dolgot állítasz akkor megy vele a többi. Na ja végülis ezért nehéz igazán jó játékot csinálni ami mindenki szájízének megfelel. Akik meg állandóan szídják a készítőket mert a "hülye amerikaiknak meg xboxosoknak" csinálták a gamet én nagyon szivesen beraknék egy olyan modot, hogy nincs térképjelölés. :)
  • MrAndree
    #17494
    A lopás akkor lopás ha észrevesznek és arra ott van a fizetendő bounty. Elég irreális lenne ha az éjszaka közepén kizsebelek valakit vagy elvágom a torkát és kirámolom a hullát, aztán levon a save lehetőségeimből pedig senki az égvilágon észre sem vett.
  • b-type
    #17493
    nem :)
    Engem nem érdekelnek a hol rágozó jófiúk.
    Itt inkább arról van szó hogy szerepjátékot játszál, és a lopás az lopás.
    A tolvaj használhatja a képességeit, pl. zsebmetszésnél, de egy üres házban nem tolvaj a tolvaj, mert harcosként is megcsinálom uazt.
  • tibor16
    #17492
    ez érdekes, de tényleg, ezt még el is tudnám fogadni...
  • b-type
    #17491
    nézd, itt nem arról volt szó hogy én miben korlátoználak, tenné a fene :)
    Hanem hogy egy ilyesmi játékot vennék szivesen....vagy akár egy moddot.
    nem vagyok diktátor jellemű karakter
    De sok ötletem van,...viszont sem modder nem vagyok, sem készítő.
  • MrAndree
    #17490
    Tudod mi a baj a második felével? Az hogy nem lenne érdemes tolvaj karaktert indítani. Mert ha lopok és gyilkolok bünetést kapok, ezzel nagyon elmennénk a tipikus amerikai rágózó jófiúk kategória felé.
  • tibor16
    #17489
    Pl - a magam részéről szeretném elkerülni a csítet.. pedig de yóóó lenne a nirnroot vagy a pénz (kristályok, fegyverek, páncélok stb)...esetében :))
  • MrAndree
    #17488
    Na igen. Meg a dungeon siege 2-ben is így volt. Csak egy ilyen szabadabb rpg-ben /mert a diablo 2 meg a ds 2 azért sokkal kötöttebb, mondjuk ettől függetlenül mindkettő király/ nehéz lenne ezt megvalósítani.
  • b-type
    #17487
    Ha az Oblivion-t veszem alapul akkor pl. pénzről szó sem lehet.
    TP-ra kapnád amit a városi őrség bármely tagjánál beválthatsz.
    Tp-t kapnál pl. unique mobok legyőzéséért, küldetések teljesítéséért, időkorláton belüli megnyert csatáért (időkorlát mobonként), terület felderítésért, kihelyezett npc-vel kvíz jellegű párbeszédért...pl. könyvárusnak információ hozásáért, karakterrokon npc-nek információcseréért, ajándékért..rengeteg alma-kenyér..stb term. nem gazdag npc-nek és napi max. adagban, adomány templomnak, céhnek..ilyesmi. ésatöbbi ésatöbbi van még rengeteg ötlet.
    Viszont a TP összege csökkenhet is, pl gyilkosságért ( pl.párbeszédikonos npc-t megcsapsz és nem rendezed (block+use), lopásért (tolvaj karakternél csökkentve), harcban időkorlát túllépésért ( persze reális időkorlát megállapítása, de ezzel is csökkentve a kiálló faldarabknt 3méteren megálló 1nap alatt unique mobot lenyilazó karaktert)
    sok ötlet van..
  • tibor16
    #17486
    Akkor, ha bármihez kötjük, - teljesítmény, elért eredmény után, elért játékos állás, akár 1 hely a játékban - nekem fix pontot jelent...
    Csak azt mondom, ez játék, és engedtessék meg, hogy úgy játszam ahogy nekem a legjobb, vagy más is úgy játszon ahogy akar... akár úgy is, hogy fix pontozik...
    Elmondtam amit szerettem volna, (no flame) ezért lezártam a témát a magam részéről...
  • CsőKujts
    #17485
    Isten ments. :) Nem arra gondoltam hanem az umbra kard utáni futkozásra, plusz difficulity szabad állíthatóságára. Ami jelentősen lecsökkenti a játékidőt. Eleve az nekem nagyon bejönne ha mondjuk mint diablo-ban először normal szinten lehetne tolni és ha csak végigjátszottad teljesen akkor unlockolná a hardot, majd ha azt megnyomtad jöhetne very hard.
  • CsőKujts
    #17484
    Te ne haragudj de a gameplay-be észrevetted, hogy van egy difficulity csúszka? Szerintem told fel maxra, azt utána legyen ilyen "nagy a szád". :)
  • 0Fritz0
    #17483
    Mint régen, nehézségi szinthez lehet(ne) kapcsolni a mentések gyakoriságát, ill. hogy mikor szévingelhet a kedves gémer.
    (Amúgy nekem így is jó )
  • MrAndree
    #17482
    És mi alapján lehetne kiérdemeleni a save-lést? Teljesítmény alapján? Vagy lehetne save tekercset venni a boltban?
  • b-type
    #17481
    Egyébként ki beszélt itt fix mentési pontról? Komolyan érdekel, mert én nem olvastam ilyesmit, de lehet hogy le vagyok maradva és feleslegesen szaladgál a szemöldököm.
    Ha esetleg #17444 hsz-t értelmezné vki így, akkor ez teljesen máshogy van.
    nincs fix kihelyezett mentési pontról szó abban hozzászólásban.
    Elmondhatnám hogy hogy gondoltam, de ha már az félre lett értve, kivéve donpedro-t,..akkor szerintem totálisan esélytelen.
  • tibor16
    #17480
    sztem meg senki nem tart vissza attól senkit, hogy esetleg csak fix ponton mentsen - aki akar. Én nem örülnék neki. Számos játékot tett már tönkre a fixpontos mentés. Elég 1 ilyen fórumot megnézni, mennyi szentségelés van e-miatt. Ahogy ebből következik, szabadság híve vagyok, tehát akár lehetne egy opció az elején, hogy ha akar vki, akkor így játszhasson. Azt viszont utálom, ha előírnak nekem dolgokat, - ez olyan mint a tv, azon is van kikapcsoló gomb...
  • CsőKujts
    #17479
    Teljesen egyetértek!
  • tibor16
    #17478
    Ez tényleg zavaró, mármint a hullák, hogy megmaradnak. Máskor meg azért nyűglődünk, hogy nem - megoldás lehetne, ha akaratból, tehát a játékos maga eltüntethetné. Én csináltam olyan küldit, hogy a testek, mire visszamentem a páncéljukért, eltűntek. Visszaloadoltam, és úgy hagytam ott őket, hogy a páncélt leszedtem róluk (kell az apró), úgy viszont megmaradtak. A barlangokból stb is eltűnnek egy idő után az áldozatok, különben hullahegyekkel lenne tele a végére a játék. Tényleg, ez, hogy melyik tűnik el és melyik nem, az mitől függ???
  • CHEAPBOY
    #17477
    o hat ezzel en is szoptam sajnos:( sajat kecoban halisten megmarad. Meg a hazelfoglalos kiirtok mindenkit s enyem a lakáj ami a morrowindban is volt nem megy mert ott rohadnak a hullak orokre, a franc:)
  • SötétBarom
    #17476
    Teljesen vége. Ma direkt felraktam mindent maxra, 1fps, de a látványtól leesett az állam.. Asszem ez az a gém ami el fogja érni h gépet fejlesszek miatta.. Hát valami iszonyat kemény.. Utoljára a Far Cry-on néztem ekkorát, de ez teljesen kész.
  • NEOreg3
    #17475
    ha követnek az Imp-ek akkor nálad kell lennie:|
  • Vinsanity15
    #17474
    De nemtalálom az iventorymban
  • WagnerUr
    #17473
    Dobd le az oltár közelében a staff-ot.