41716
  • Vinsanity15
    #17472
    Hi.ott vok hogy egy nőcike elküldött egy barlangba mert nemtudodd megszabadulni a kicsi szörnyektől.minden oké addig amig el nem jutok az oltárig.ott mit kell csinálni????lehet hogy már fáradt vok nemtom
  • donpedro
    #17471
    A falon keresd a kart, ne a földön, ott lesz az. Elsőre én sem találtam. Kb. fejmagasságban van, mintegy 7-8 méterre a szemközti falon.
  • Beyond silence
    #17470
    Rettenetesen lekötelezne ha valaki segíten e a Mythic Dawn barlangjában lévő küldetésnél, ahol elkell hozni a Mysterium Xarxes... Elolvastam a végigjátszást, többször átfutkároztam a pályát de nem találom a menekülési útat...

    Az ajtókhoz amiket találtam kulcs kéne, egy másikat meg nem birom feltörni... A kart amit a végigjátszás ír nem találtam, csak egy kapunál de hiába megyek ott se találok kijáratot.
    Előre is nagyon köszönöm!!
  • Gunner
    #17469
    Oks, úgynézki megláttam a megoldást! :) Meek hegyaljára
  • Gunner
    #17468
    Hali!

    Jáccok-jáccok, de szertintem igy nem akadt el senkisem, valami Martin papocskát kellene előkeritenem, de Maurin v. kicsoda nem segit, ma kinyitottam kaput, kiirtottam a goblinokat, odaadtam neki az uralkodó gyűrűjét, most meg nemt'ok vele beszélni Martin-ról, pedig ő kellene nekem, most mit csináljak? Össze vissza mászkáltam, de az emberke csak azt hajtogatja, hogy felépítik a romokból újra a várost, ennyi, és mindenki csak rá hivatkozik...
  • Tutilevi
    #17467
    de itt legalább nem az van mint a morrowindben volt:20. szint után is simán le tudnak gyakni téged, ami sztem jót tesz a játéknak
  • Mr_no_NaMe
    #17466
    Énmeg visszafele mi? ;)
  • 0Fritz0
    #17465
    Dehogynem.
    Látod, hogy mennyit fejlődtek a monszták... ;D
  • Mr_no_NaMe
    #17464
    Ezaz...meg a nekromanta..Eddig 2-3 max 4 csapás volt egy nekromanta mostmeg legalább 10 úgy, hogy közbe 3 mp-ként nyom magára egy full élettöltést.
  • Sanyix
    #17463
    Vannak érdekességek, pl tegnap engem egy barlangban megölt egy s... izé olyan növényes nő, aki medvéket idéz, de úgy hogy kb 26 szor csaptam bele silver longsworddal. Ennyi ütést egyedül csak az umbra bírt ki. A vicc viszont az újratöltöttem kicsit előbbi játékállást, újra megtámadtam, és 3 csapástól kifeküdt... ahogy előtte a másik 5 is.
  • Mr_no_NaMe
    #17462
    Jó nem szar...de az igen, hogy az ellenfeleken nemis lehet látni, hogy fejlődtél..
  • Tutilevi
    #17461
    azért ezt így nem jelentém ki hogy szar, bár kétségtelen hogy taktikusan kell fejleszteni a karit
  • Mr_no_NaMe
    #17460
    Bazz...léptem 2 szintet. Megyek az erdőbe szembejön velem 1 ogre. Előre örülök, hogy kb 2 csapás lesz aztán meg mikor nekiáltam majdnem megölt. Alig bírtam kinyírni pedig 2 szintel ezelőtt még jobban ment.Blade majdnem maxon és a heavy armor teljesen maxon. Hát ecsém hihetetlen szar ez a fejlődési rendszer :S
  • tibor16
    #17459
    beráááágtam, és vettem egy olyan botot, ami akkorát üt mint az összes fegyverem együttvéve. Zombi kérdés, legalábbis egyelőre lezárva (még hátrabukfencelni is megtanultak - hehe).
  • 0Fritz0
    #17458
    Nekem AMD Athlon64 3500+ -al, 2GB rammal és 6600GT-vel is beszaggat néha közepes beállítások mellett.
    Mindenképpen komolyabb videokártya kell hozzá.
  • 0Fritz0
    #17457
    Látod, ezért lettem én harcos: elég a csukott szem, az ordító torok és egy teljes erőből lengetett hosszúkard.
    Ez minden gondot megold.

    Ma volt egy küldim: Az egyik újonc fighter guildes-el pucoljunk ki egy barlangot, ahová bevetette magát néhány tolvaj.
    No problem, irány hentelni! Egyedül csak az zavart, hogy a lelkes zöldfülű társam majd megpróbál minden trófeát elvinni előlem.

    Hát nem jött össze neki.

    Csórikám kapásból előrefutott a tömegbe és így kb 2 másodperccel később már egyedül hadonászhattam össze-vissza.
    A poén az volt, hogy amint a lelkes társam kis idő után magához tért és unottan konstatált egy újabb puklit a fején, azonnal (jó birkaharcos módjára) előrevetette magát.
    Ebből én csak azt vettem észre, hogy amikor megpróbáltam lendületből ütni, akkor hátul kicsit megakadt a kard, de végül csak sikerült előretornászni a fegyvert némi csontkovácsi célzattal.
    Na és persze mindenki ámulatára a kardommal együtt repült fejjel előre hűséges segítőm is, mivel a csapás elején az ő buksija hátráltatta a támadást.
    Elég viccesen nézett ki, olyan hatást keltett, mintha a közösbe bedobtam volna a havert.
    Ezek után már módszeresen suhintottam egyet a csürhe, és egyet a fegyvertárs felé, így már nem kellett aggódnom a fejlődés miatt.
  • Tutilevi
    #17456
    nem feltétlen
    ehhez a gamehoz főleg videókártya kell, a többi másodlagos
    ahogy a példa is mutatja hiába zsír a géped ha kártyád nem túl jó(értsd fxes mert az nagyon nem teccik az oblinak),egy jó kártyával de kisebb teljesítményű géppel azonban akadás nélkül is futhat
  • tibor16
    #17455
  • Sanyix
    #17454
    Hát az fx egy selejtes sorozat, de azért jobban kéne mennie :\
  • Mr_no_NaMe
    #17453
    Talán az FX 5700 miatt :S
  • SötétBarom
    #17452
    szerintetek az norműális-é hogy egy AMD athlon64 3000+ -al, 1GB rammal és egy FX 5700 utlrával a gém totál low qualitiben max 5 fps-t produkál? Vagy ez valami difi a géppel?
  • Mr_no_NaMe
    #17451
    Az mér van, hogy ha felveszem az AA-t 4szeresre és a bloom lightningot belövöm (jól megy néha akad látványosan) de amikor láthatalan valaki előttem, vagy lecsapok az umbra kardal és látszi ka varázslat akkor lecsökken az fps 0-1 környékére...rosszabb mint a képregény. A menüt alig tudom olyankor behozni.
    Mosthogy megvan a videokártyám szeretném is élvezni ha szép, de valahogy nem lehet kikapcsolni a mágikus dolgokra ható bloomot és aa-t?
    Nekem igazából csak környezetre kéne...De azt nem értem miért szaggat mert ugyan úgy néznek ki a varászlatok aa meg blurral mint nélküle...
  • b-type
    #17450
    - senki nem beszélt fix mentési pontokról.
    - nem arról volt szó, hogy ez sztem mindenkinek jó lenne, nekem tetszene és kész.
    pl. nem gyakná meg bárki 20-30-40 alkalomra Umbra-t, leértéktelenítve a szerepét.
    Ez nem a játékos hibája, egy szükséges rossz az eladhatóság miatt, de a játékot értékteleníti, ha vki 10load-ra megtalálja azt a pontot ahol az npc nem tudja megütni, és onnan lelövőldözi.
  • haxoror
    #17449
    Finger of Mountain küldi kapcsán kolbászolok a hegyekben a reményteljes mágusommal, trendy köpeny ahogy azt kell stb.
    WOW barlang! Pakoljuk ki!
    Pár nyomi bandita, sima ügy hehe
    Megyek tovább.
    WOW barlang! Pakoljuk ki!
    Sehol senki... fura... húúú csontok... hmm... mi ez a zaj?

    Bazmeg 2 ogre meg egy troll RÖGTÖN a kanyar után!
    Semmi gáz, emberfeletti reflexeimnek hála elegánsan visszaugrottam és padlógázzal megcéloztam a kijáratot

    Ja hogy ez egy kurva labirintus többszintes folyosókkal meg minden, nem gáz, 10 percig rohangálni a töksötétben miközben ütik a hátam egyáltalán nem probléma hiszen fáklyám az egy darab sincs és mire a szemem megszokja a félhomályt addigra úgy is gyógyítanom kell magam és a varázslat fényétől elvakulva kimondottan szórakoztató egymás után elvéteni az elágazásokat...

    Stratégiát váltottam, gyógyítás helyett idézés!
    Az én skeletonom simán fel tudja tartani az ogrékat, ez egy jó terv!
    ...
    Szal nyertem kemény 1 másodpercet de haszna is volt mert az ogre egyetlen ütésétől atomjaira hulló csontim halálsikolya kihozta belőlem a rejtett tartalékot és megtaláltam a kijáratot.

    Egy nindzsát megszégyenítő ügyességgel felugráltam egy nagy szikla tetejére persze nem kellett volna strapálnom magam, egyszerűen felsétálhattam volna a mögötte lévő lejtősebb részen mint ahogy az ogrék is rögtön ezt tették ahogy kijöttek a barlangból.
    Ugrás.

    Lelkesen elkezdtük a körbekergetős-fogócskás játékot a szikla körül, újabb szerencsés fordulat hogy bölcsen a jövőre gondolva nem pazaroltam a pénzem távolsági varázslatokra hisze a Flare spellel is simán kihúzom addig amíg valami jobbat találok...

    De végül megdöglöttek és csak ez számít!

    Ez a kis kaland megvilágította a karakter koncepcióm néhány apró hibáját, asszem ezután inkább Divayth Fyr stílusban öltözködöm
  • MrAndree
    #17448
    Na igen. Meg a másik amit utálok a stabil save pontos játékoknál az az, hogy nem ülhetek le mondjuk 10-15 percre játszani vele ha csak annyi időm van mert arra vagyok kényszerítve, hogy elfussak a következő pontig.
    Mondjuk a horror játékoknál kifejezetten előnyös mert az amúgy is meglévő feszültséget sokszorosára növeli. Mint például legutóbb a call of cthulhu esetén. De oblivionban felesleges lenne.
  • Lysandus
    #17447
    Van ilyen. Az X2 és 3-ban.
  • Sanyix
    #17446
    Ja nagyon zsír lenne... főleg ilyen stabil játéknál, aminél sohasem tudni mikor lép ki, fagy le...
  • donpedro
    #17445
    Ez nagyon érdekes ötlet, bár részben akaraterővel, saját elhatározásból megvalósítható. :)

    (Megjegyzem, hogy ez a megoldás szerintem sem válna be, mert a hardcore RPG fan-ek egyáltalán nem igénylik a mentést, a mainstream játékost meg bosszantana egy ilyen rendszer. Legalábbis egy designer szemével nézve. Ezzel együtt tényleg nagyon érdekes elképzelés.)
  • b-type
    #17444
    ja és a save/load 'varázslat' vásárlása a játékban, szal ne járjon hanem kelljen kiérdemelni és az érdemeknek megfelelő számban legyen.
    vannak még ilyen üzletileg öngyilkos ötleteim
  • b-type
    #17443
    Nekem is tök mindegy ki mit szeret, hiszen másnak is tök mindegy én mit szeretek, ezért nem értettem a kérdést, és az ilyen kérdést általában nem értem.
    Minden idők legjobb számgép szerepjátéka...pfff, vannak nevek, de ehez az is kell hogy az adott időben alkalmas legyek az elvarázsolódásra.
    Az Oblivion a topic témája, de ezen felül is számomra a legfontosabb hogy világot kapjak, ne csak utat...vagy inkább ösvényt mint pár játékban, és fontos hogy a világnak gyökerei legyenek, amikre rácsodálkozhatom egy romra akadva, papirfecnit átolvasva,..fontos hogy sajátosságai legyenek, és müködjön.
    Aztán fontos még hogy a szerep amit eljátszok kellően széles választékból jöjjön, és a játék amiben szerepelek nagyon részletes szabályok szerint játszódjon, lehetőleg minnél több mindent figyelembe véve...hogy ne fordulhasson elő olyan eset miszerint nem bír a karakter csak 60kg terhet, de haléálos pontossággal 2másodpercenként kilő 20db nyílvesszőt egy közepes íjból...pl. és stb.
    és kölcsönhatások, fajok közt, a viselkedésemre, a kis és nagy léptékben egyaránt, és a világ öregedése/változása.
    ..rengeteg minden, nem is lesz ilyen :) ...és jó is mert akkor mint barlangi hal úgy néznék ki egy idő után :)))
  • donpedro
    #17442
    Szerintem az Oblivion a modok miatt jobb mint a két vetélytárs. (Bár lehet, hogy a másik kettőhöz is van ennyi mod, csak én nem tudok róla...) Egyébként pedig az Obliviont kicsit köztes megoldásnak érzem, a "lore" inkább a Gothic-ra, a rengeteg akció inkább a Fable-re emlékeztet.

    Ha rajtam múlna én valszeg olyan RPG-t próbálnék csinálni, amiben lényegesen kevesebb, de egyidejűleg jóval összetettebb lenne a harc. (Már designoltam is magamnak egy megfelelő harc/irányításrendszert, amit valószínűleg sajnos sosem fogok viszontlátni egy játékban sem...)

    Számomra az Oblivion legnagyobb "hibája" az, hogy messze túl sok a gyors akció. Amikor megnéztem a main quest végén a statisztikáimat, döbbenten fedeztem fel, hogy több mint 1000 lényt öltem meg a játék során, és ebből majdnem 200 embert. Ha ehhez hozzáteszem, hogy sem a Thieves Guild, sem a Fighters Guild, sem a Dark Brotherhood-os küldetéseket nem csináltam meg, és a Mages Guild-nek is viszonylag az elején vagyok, ráadásul tipikus törvénytisztelő/jó karaktert játszok, akkor szerintem ez elképesztően nagy szám. Ha belegondolok, ez nagyjából 2-3 Cyrodiil-i város teljes lakossága. Ez nagyon soknak tűnik, bármekkora Champion vagyok.

    Persze mindannyian különbözünk, így ez csak az én személyes preferenciám, de én sokkal jobban örültem volna, ha nagyobb hangsúly kerül a Tamriel-i élet hétköznapibb vonatkozásaira. Igaz, ezt inkább egy MMORPG-ben lehet jól megvalósítani. A Radiant AI pl. nagyon jó irány, de szvsz a Bethesda kénytelen volt épp a RAI miatt csökkenteni az NPC-k (városok) számát, és inkább telezsúfolta dungeon-ökkel a térképet. Más kérdés, hogy ez számomra kicsit "furcsa" megoldás, hiszen elvileg Cyrodiil a központi provincia, a "legcivilizáltabb" mind közül, következésképpen kevesebb úgymond "fehér folt"-nak kellene lennie a térképen.

    Szóval sok apró problémám van a játékkal, de ilyen szempontból mindig is maximalista voltam, noha ez eddig még nem akadályozott meg abban, hogy jókat játszak. :) Mindettől függetlenül még mindig úgy gondolom, hogy jelenleg az Oblivion megelőzi a vetélytársakat, ugyanakkor optimális esetben, megfelelő AI mellett a Gothic 3 lehet az, amire már évek óta várok.

    (Bocs, ez jó hosszú lett.)
  • Mr_no_NaMe
    #17441
    Nem is írok semmit, mert szó szerint azt írtam volna mint te
  • tibor16
    #17440
    nekem a játékban (is) vannak szerelmeim. Az nem biztos, hogy az a csaj, akit én ... az másnak is bejön. Lehet, hogy másnak ami nekem ideális, az neki nem az, - neki lehet, hogy az én nőmnek kicsi a melle/vagy túl nagy, sovány/vagy éppenséggel telt (ezzel azér nem szabad szórakozni). Sz'al a Gothic nálam szerelem, úgyhogy abszolúte elvakult és idealista vagyok. Az más kérdés, hogy hárem párti vagyok, és van másik is :))). Meg kellet szólalni, mert a Gothicnak nincs ilyen mércéje, remélem az Oblivion is ilyen lesz, de ezt most még nem lehet megmmondani, sejtéseim vannak, de nem kabálunk, hanem kefélünk/jáccunk szaporán - oszt majd möglássuk... szóval, igencsak yóó kis gém ez.... (szvsz)
  • Goth
    #17439
    nemtom mi a neve valamelyik városban van egy kikötő.
    Annak az egyik hajóján beszélsz egy nővel, és kitakarítod a hajóról a szellemeket.
  • Lobsterman
    #17438
    Élőholtas dungeonökben, templompincében, Anvili házas küldiben satubbi. Soksoksok helyen vannak
  • Vinsanity15
    #17437
    ÉS szellemeket hol találok?még nem láttam 1 et sem
  • kill3r22
    #17436
    hi all!
    Egész korrekt a Gamestar Cikk! Olvassátok és van benne hasznos Mega Guide!!!
  • tibor16
    #17435
    bár még nem csináltam ez a küldit, de az ektoplazma a szellemeket amikor kicsinálod, - na az marad utánnuk. Úgyhogy ez lehet tipp (akár)
  • Vinsanity15
    #17434
    Valaki metudná mondani hogy a fighters club egyik feladatában Margaretenak hol tom megszerezni azt a 5 ectoplasm izét????????
  • edios
    #17433
    Akinek lassú a játék vagy szaggat, mindenképpen ajánlok egy friss drivert, én miután frissítettem jelentősen gyorsabb(és szebb) lett a gamma!
    Most 1280x1024en nyomom, vhol medium és high között! (a mediumhoz azért közelebb)