41716
  • Lyan Kyj
    #17913
    Elején nem foglalkoztam a főküldivel, mert mindent aprólékosan akartam fölfedezni. De amikor észrevettem, hogy már bejárt helyszínekre random dob egy kaput, ami csúfítja a tájat, azonnal nekiláttam főküldinek. Minél tovább húzod a főküldit, annál több kapud lesz...bár akkor sigilből is több közül választhatsz...
  • Sipocz
    #17912
    Lehet! jelenlegi karim apprentice szintü idéző és csupán egy db szörny sikeredett neki. Hogyan tudna többet idézni, ird le kérlek ha van időd rá? Szeretném, jó lenne nálam is egy kis "elő"fal (pl. egy csonti meg egy zombi) mert ez egyszál pendely nem sok sebzést fog fel még shield vazsival sem :).
  • Sir Quno Jedi
    #17911
    Ki kell szabadítani a foglyot, aki az oltárra van kötözve hátul, az majd csinál jókora csetepatét, amiközben te is szababban ténykedhetsz a kultisták között!
  • 0Fritz0
    #17910
    Lehet, hogy a valós sebzés = A fegyver sebzése szorozva a skill nagyságával?
  • tibor16
    #17909
    Tegnap csináltam meg, ugyanaz volt a bajom, Anvilnál van 1 küldi, aminél harc közben odajött 1 őr segíteni, és a végén szépen nekem ugrott. Nekem volt mentésem, de hiába, ha az ellent elcsaltam 1 kilométerre, az őr akkor is megjelent és hiába minden, meg kellett ölnöm. Bár azt töbször észrevettem hogy a párbeszédek aktív szinezése nem mindig igaz. Ugyanis itt a kifizetés és leülés lehetősége inaktív szinű volt. Aztán később rájöttem, ettől független még lehet ezeket is választani. A boltokban is lehet venni, pl ott a városban rögtön 5 db-ot (lehet én adtam el korábban - már nem emléxem), de küldikben, barlangokban, ládákban is lehet találni.
  • Ron Ragm
    #17908
    Ahogy mondod - az ott lévő szám az egyszerre kifizethető legnagyobb érték.
  • Sipocz
    #17907
    Az hogy egy kereskedőnel max. 600 gp van az nem az összes lóvéjára utal hanem csupán ez egyszerre kiperkálható legnagyobb összegre? Tegnap figyeltem fel rá: most hogy a karim 10-14. szintü lett (és persze minden szintlépésnél kap a luck statra is!) már kiforognak elég jó árfekvésü lomok a dungikban és határozottan emlékszem hogy -noha az egyszeri ár nem haladta meg az IC-béli Jansine tőkekapacitását- több mint 1500 pénzt gyűjtöttem be tőle.
  • Ron Ragm
    #17906
    Én olyat is találtam aminél skillfüggő (novice 1, apprentice 2 etc).
  • Sipocz
    #17905
    Sajnos egyidejüleg megidézett dögöd csupán egy lehet. Nagyon nehéz a játék alapbeállításai mellett conjurert kijátszani. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá láttam a Tessource file database-ben olyan modot ami engedi ez egyidejü két summont, egyebet nem.
  • Sipocz
    #17904
    Így ahogyan mondod! Nálam nagyon nagy probléma a kari teherbírása és nem is kívánom az erejét számottevően fejleszteni amig az egyéniségére jellemző statok nincsenek maxizva. A dungeonokban szoktam kijelölni egy-két helyet ahova összetarhálom a cuccost és még az egyelőre beszerezhető teherbírás tuninggal (egy 50-es feather) ide rakom a cumót, aztán innen ki a lovam nyeregtáskájába és utána a kereskedésnél ugyanez visszafelé. Strapásabb mint maga a dungi kipucoválása:)!
  • LegionarR
    #17903
    "addig nem lehet a főküldit megcsinálni, amíg az összeset be nem zártam" Heh??? Ezt meg ki írta? Ha megcsinálod a főküldit az összes kapunak kampec, nem fordítva...
  • tibor16
    #17902
    fákja = fáklya
  • Ron Ragm
    #17901
    Szvsz a fegyvernél a sebzés jelzés értékű csak, és úgy vettem észre a skill itt valamivel többet számít sebzésnél mint a fegyver típúsa, ellentétben a Morrowinddel.
  • tibor16
    #17900
    Tegnap bezártam 3 kaput. Vki régebben írta, hogy elvileg véges a számuk, meg, hogy addig nem lehet a főküldit megcsinálni, amíg az összeset be nem zártam. Hát nekem ez a 3 is bőven elég volt, - magam részéről nem nagyon tetszik a játéknak ez a része.
    Lehet azt tudni mennyi is van összesen? Felmerült a gyanú bennem, hogy a játék véletlen generálja, amerre járok ugyanis, tuti belebotlok. Akkor nem is érdemes küldetésen kívűl foglalkozni vele, mert vég nélkül lehetne ezt csinálni???
  • aGGi
    #17899
    Császtok. Oblivion HQ-ban olvastam,de nem egészen egyértelmű. Én a sigil keep key vagy nemtommilyen nevű kulcsot megszereztem még az 1. kapunál. Utána kinyitok egy zárt ajtót,írja,h ezzel a kulcscsal nyitottam ki. De amikor másikat akarok kinyitni,írja,h kéne az a kulcs. Hová lett?
  • Sipocz
    #17898
    Lehet, hogy félreérthető a problémám: nem azzal van bajom hogy a kari hogyan boldogul, természetesen nem fegyverrel öl hiszen mágus és a meglepődésem is éppen fordított irányu. Tehát az alap az volt, hogy szerettem volna a karakter erejét egy picit fejleszteni (hiszen ez alapból nála 30), elővettem egy nem mágikus egyszerű tőrt és mindenféle ellenfél ellen bökdöstem vele (persze "szégyenkezve" mert egy mágus ne dikicseljen!) és meglepődve tapasztaltam hogy az 1 sebzéspontu tőrrel képes vagyok a karival pariban lévő ellent (ellenőrzötten pariban lévőt) egyáltalán legyakni. Innen van az az "elmélkedésem" hogy a fegyverre ráirt sebzésérték az nem a lenyírható HP nominálja hanem valami "kategória" jelzés.
  • kisviku
    #17897
    Én csak egyetlen dolgot szeretnék kérdezni.
    Az idézéskor (summon) csak egy lényt tudok egyelőre megidézni egyszerre.
    Fog ez változni később, ha fejlődik a karakterem?
    Tehát magyarán, több lényt szeretnék megidézni és/vagy többfajtát egyszerre.

    Amúgy minden elismerésem az OblivionHQ készítőinek.Minden teljesen világos, ezért nem kérdezek mást.
  • tibor16
    #17896
    ez a fákjás dolog yóó ötletnek tűnik. Ezzel akár ledobált terhet (fegyver stb) is jelölhető. Mondjuk a fűben, kifejezetten el tudnak tünni a dolgok.
  • grebber
    #17895
    Azta most jövök éppen Bruma meletti barlangból és nem kevés goblin volt benne a semmiből csak özönlőttek ha nem nyirtam ki 20-at akkor 1-etse.
    Fejlődtem is egyből.

    Kurva tigris meg olyan erős hogy lol szemtől szembe esélyem sincs:(
  • Methylisocloro
    #17894
    A "bound" megidézett armor is akadályoz?
  • 0Fritz0
    #17893
    Meg is adtad a választ: Gyenge sebzésű fegyverrel rendelkező és nem blade skillekre gyúrt karitól ne várd el, hogy mindenkit egy szúrással/vágással kivégezzen.
  • Sir Quno Jedi
    #17892
    Az összes páncéldarab+shield nálam bőven kijön a manámból 120sec-ig (pedig csak 300manám van), mivel ez csak 190-200mana. Persze ehhez 100-as conjuration kell. Ennél azonban még jobb az újfajta spell-em, amiben csak 60sec-ig van mindez, de adok hozzá 50-60%shield-et is erre az időre (asszem ehhez 100-as alteration is kell), a shield%-on érdemes kísérletezni, mert be kell állítani ahhoz, hogy nálunk mennyi defense-t ad a vért, ne pazaroljuk a manát! Ez még kevesebb mana (úgy 160-170 körül) ÉS még erősebb védelmet ad, a max. 85-öt ÉS leverhetetlen, mivel nem sérül!

    Persze simán használhatjuk a shield100%-ot magában de az költséges, viszont nem akadályoz mint a páncél.
  • Sipocz
    #17891
    Hallom és engedelmeskedem Nagytiszteletü! Részemről vége, ha nem dikert cimzem Neked légy oly bájos és ne válaszolj!
    UI.: mivel mágus a karim elvből nem cipel százakat sebző pallosokat csupán a szallonázó kisbicskáját mindenféle mágia nélkül:).
  • Me0w
    #17890
    Remek, akkor gyartsd tovabb az elmeleteidet a magikus sebzesosztalyokrol.
  • Sipocz
    #17889
    Na figyu! Ha nem tod hogy a sebzés potosan(!) mit is takar ne oktass. Frankó hogy gyengeelméjü vagyok és nem látom hogy a kánya összeesik egy 1 sebzésdpontu tőr szúrásától, biztos volt 1 HP-ja, természetesen a karimmal azonos szintü ellen volt hiszen ellenőriztem, ckhugyanakkor az én karim HP-ja 118 volt:)))!
  • Sipocz
    #17888
    Az .ini változó neve? Nem találom, vaksi vagyok:)!
  • Me0w
    #17887
    A sebzes az annyi amennyi, ha 16 akkor 16. Gondolom belatod, hogy kb 30-40 ora jatek utan mar olyan fegyvered lehet ami az alapsebzesen kivul 2-3 fele magikus sebzessel is rendelkezik, tehat ezek sebzespontok, nem osztalyok.

    A jatek nem instagib UT meccs, 'sajnos' legalabb parszor meg kell szurnod sneakbol az ellenfeleidet, hat ilyet...

    A documents and settings/blabla/oblivion konyvtarba nvan az .ini, ott van difficulty benne, szamszeruen.
  • Sipocz
    #17886
    Helló Népek!
    Mizujs?
    Lenne itt 2 db problémám amire képtelen vagyok gombot varrni:
    1.Látom, hogy a fegyver sebzése 1,2,3,4..... és nem értem. Ezek most sebzés kategóriák vagy 1d6,2d6,3d6,...., vagy mi a manó? Mért képtelenség még sneak-kel is egy velem egyszintü (10-12) dögöt (120-150 HP??) egy szúrással kigyakni ha a sebzés csupán 1,2,3,4,... .
    2.Kellene az a console parancs vagy .ini változó érték amivel a difficulty-t számszerüen be tudnám állítani, sajnos ez a "szemre a csuszkával" nem jó és nem írja ki a számszerű értéket sem. Mindenképp szeretném módosítani a "gyári default-ot", de vagy nagyon nehézre sikerül, vagy nagyon pihepuha és szvsz. mindkettő leöli a játékélményt.

    Más, a ledobált és saját kéglis tárolóban elhelyezett dolgok tutira megmaradnak! Én pl. a fontosabb helyeket is meg szoktam jelölni úgy hogy az ajtajukba egy-egy fáklyát ledobok, amelyek scriptjük szerint ilyenkor örökmécsest játszanak:).
  • Me0w
    #17885
    Ha nem raktal fel semmilyen static level modot, akkor level 15-17 korul kezdesz talalkozni medvekkel eloszor az erdoben - remelem nem viz alatt kerested oket.
  • juharfalvi
    #17884
    "nyugtassatok meg, ha a saját házamban valamit beleteszek egy ládába, az onnan tuti nem tűnik el..."

    A fejlesztők nyilatkozata szerint _a saját házadból semmi nem tűnik el_ !

    Állítólag az utcán is megmaradnak az elhajított dolgok. Nekem az volt, hogy a fegyverboltban vásároltam egy csomó cuccot, a régieket meg ledobáltam, mert a karakterem nem tudott volna megmozdulni...
    Később rájöttem, hogy el is adhattam volna a dolgaimat. :(
    Megyek vissza a boltba (jóval később), erre az összes cucc ott van lehajigálva a földre... :)
  • Light
    #17883
    HAli újra!

    Hol öljek medvét? Én eleddig nem igazán találkoztam eggyel sem, pedig járkáltam itt-ott..
    A másik kérdésem, h a Where Spirit Have Leave-es küldinél, ha alszom a házban, mindig úgy kelek, h vámpírrá változom (amit nem szeretnék), de a küldetést beadja - megjelenik a Dark Brotherhood-os arc és a szellemek is.., csak a gond, h vámpírrá válok - ez a küldetés velejárója, vagy h tudom ezt kikerülni?

    Köszi
    Üdv
  • Tomalak
    #17882
    Mit lehet olyankor tenni amikor megakad a quest? Pl. a vampire cure quest legvégén amikor mar odadta feleségenek meg minden mondja hogy menyjek vissza màsnap odamegyek szolok annak argoniannak az mondja hogy vàrjam meg és nem csinàl semmit pedig màr tobb nap is eltelt kozben arch-mage lettem. Ha betorok a counthoz az meg cak azt hajtogatja hogy please go please go. Remélem van ra megoldas valahogyan.
  • Methylisocloro
    #17881
    Ezt hogy csináltad?
  • grebber
    #17880
    DarkUI modot hogy kell felrakni mert readme nem tiszta nekem :(
  • kanosbika
    #17879
    Nekem megvan pc-n és x360-on is a játék.Configom:amd a64 3200+,1gb samsung400mhz ram,radeonx800pro. Tv-m samsung "32(82 cm) hdtv-ezt összekötve az x360-mal akkora különbség van a pc és az x-es változat között(az x-es) javára,mint a super mario bros és a nintendo64-es mario 64 között.
  • ati2002
    #17878
    Bandáztam egyet :DDD

  • Goth
    #17877
    a következő kártya amit veszek már dx10-es lesz, azzal lehet majd odakúrni a grafot rendesen ^^
  • PiszkosFred
    #17876
    Majd 1-2 éven belül jól fog futni mindenkinél. TES játékoknál már csak ez a szokás ;]
  • Goth
    #17875
    na azt hogy? =)
    800x600 large-ba megy nekem is 9600-al de összes effekt, nah attól távol vagyok.
  • Sanyix
    #17874
    Betehetnél egy pár képet arról ahogy neked kinéz, úgy hogy a kép sarkában ott az fps számláló.