41716
  • steweee
    #39396
    :)

    moddal visszanő...

    gondolkodom rajta, ha munkanélküli leszek, és lesz sok időm, újra nekikezdek felturbózva :)
  • Benevolens
    #39395
    senki nem tudja, hogy hogy van a morrowindben a növényekkel?
  • Fantusz
    #39394
    Bocs, valóban Anvilba kel menni, nem pedig Bravilba.
  • tibor16
    #39393
    ahamm - rájöttem - Te Anvillről beszélsz - és ennek a dlc-nek még nem találtam fordítását, azért maradt ki.
    Azért köszi :)
  • Fantusz
    #39392
    Ha nincs telepítve a dlc, nyugodtan bemehetsz a templomba, ott rend van.

    A történet úgy indul, hogy a templomot érkezésed előtt megtámadták, tele van hullákkal.
    A templom előtt egy öreg szónokol tőle kapod a küldetést.
  • ratgab
    #39391
    A próféta ott áll a templom előtt, megismered mert nem mozdul onnan és általában van is egy két ember körülötte. Hallgatják az igét!
  • ratgab
    #39390
    Előbb hallgatózni kell, az npc-k beszélnek a bravili templombeli vérenzgzésről. Ezután, ennek hatására, a naplódban (questlog) megjelenik a quest, azt követvén eljutsz bravilba a "prófétához" (talán így hívják, nem mostanában játszottam vele),és onnan már minden dokumentálódik a naplódban. El se lehet rontani.
  • tibor16
    #39389
    ott kolbászolok, Bravilban a templom közelében, de semmi nem történik. Esetleg, hogy biztos legyek benne, a Data könyvtárban mi jelzi, hogy tényleg telepítve van? - mik az összetevők? - mert én csak olyant talkáltam, hogy Knight.esp - ez lenne az.
    Nem szívesen kezdenék most rátelepítgetni, mert jó ideje nagyon rendben fut...
    Emlékeim szerint a Knights of the Nine dlc-ét elsőnek raktam fel. Más nem akadályozhatja? - vagy minek kellene történnie?
  • ratgab
    #39388
    Ha mod managerrel egyszer beállítod, utána már abban a sorrendben fog betölteni, mod manager-nek nem is kell ezután ablakban futnia, sőt nem kell managerrel indítani, elég ha obl. exével indítod, úgy is jó lesz.
    Egyébkén van a nexus-on egy nagyon jó kis apró progi, melyet a megfelelő helyre betéve és ott futtatva szépen sorrendbe állítja a modokat: ez az úgynevezett BOSS (Better Oblivion Sorting System).

    Én is utobbi módon csináltam és minden betöltődött szépen (15-20 mod)
  • Molnibalage
    #39387
    OFF

    Gothic3-mat is lehet tweakelni. Ez egy igen szélőséges eset amit linkeltem. :)

    ON
  • Molnibalage
    #39386
    Pontatlanul fogalmaztam. Nem csúnya, csak üresnek tűnt 5 perc után. (Ennyit bóklásztam miután kijöttem a játék elején a csatornából.)
    Kevés fa és tájelem van. A modoktól lett olyan szép a táj, mint a képeken vagy másol ilyen sűrű már a vegetáció?

    A probéma az, hogy nekem csak az alapjáték van meg. :)
    (Ahogy írtam, egy ideig - vagy talán soha - nem fogom az alapot végigtolni.)
  • tibor16
    #39385
    köszönöm - el is kezdem
  • balvin
    #39384
    bajgunar linkelte kicsit lejjebb ezt a kis optikai tuning trükközést, magam még nem próbáltam de működőnek és hasznosnak tűnik
  • Fantusz
    #39383
    Knight of the Nine

    Bravilba menj, a templom közelébe.
    Vámpír karakternek előbb ki kell gyógyulni a kórságból, a többiek megkapják a küldetést, aminek első lépése a zarándoklat, a megtisztulás.
    (a karakter összes infamy pontját elveszti, de közben semmiféle rossz cselekedet nem megengedett - rosszalkodhatsz, de akkor zarándokolhatsz itéletnapig)

    A küldetéshez szükséges, hogy a DLC telepítve legyen.
  • Molnibalage
    #39382
    Na megvettem poénból és megnéztem a játékot. A karakterek tényleg szépek, de a táj kapcsán valahogy én szebbre számítottam. (A Gothic 3-hoz képest kifejezetten üres és "csúnya".) Végigtolni meg majd egyszer... :)
  • tibor16
    #39381
    sziasztok
    van valami küldetés sorozat a szent helyek felkeresésére - ha jól emlékszem... valami zarándok út, vagy valami hasonló - csak már nem tudom, kinél is, vagy hol kellene elkezdeni - tud ebben segíteni valaki?
  • Benevolens
    #39380
    megnyomod a space-t vagy a shiftet vagy már nem emlékszem mit és utána elindul a mod managerrel.
  • Man19
    #39379
    Köszi rendes voltál, csak nem ez a kérdésemre a válasz... Gondolom nem direkt írták, hogy a "magyaritás fájla" után kell betöltödnie a "magyaritás javításnak", viszont ahhoz meg meg kéne változtatnom a betöltési sorrendet és ahhoz meg modmanagert kell használni azzal meg leírtam mi a gond...
  • IMYke2.0.0.0
    #39378

  • IMYke2.0.0.0
    #39377
    "hivatalos magyarítással" - ilyen nem létezik, csak hobbi magyarítás.
  • Man19
    #39376
    Üdv!

    Kérnék egy kis segítséget, mert nem igazán találom googleba amit keresek... Van egy oblivion, amit a hivatalos magyarítással szeretnék használni, csak a fájl betöltési sorrenddel gondok vannak, mert alapból ilyen: magyaritásjavítás, magyaritás, alapfájl... De valószínüleg fordítva kéne lennie, letöltöttem az Oblivion Mod Managert, de amikor rámegyek a "launch oblivion" gombra valami figyelmezetetést dob fel, de nem bírom teljes mértékben lefordítani... Esetleg lehet, hogy miuán megnyomtam az előbb említett gomnbot, a sima játékkal kell indítani???
  • Benevolens
    #39375
    nem pont ide tartozik, de a bátyám nosztalgiából megint elkezdett Morrowindezni és azt állítja, hogy abban is visszanőnek a növények, csak egy hónap kell neki. Tényleg visszanőnek a növények? Csak mert én nem vettem észre anno.
  • gyonax
    #39374


    Gongolom erre gondolt... Egyébként az Oblivionban csak Cyrodill van.
  • SaGa
    #39373
    Milyen új map?
  • Molnibalage
    #39372
    Tegnap pont én is meglepődve láttam, hogy újra van ilyen. 1 éve nem volt, csak kieg.
  • gyonax
    #39371
    Az alapjátékot pont hogy árulják(link), a kiegészítők beszerzése, na az már nehezebb:)

    A Nehrim-mel kapcsolatban: a ModDB-s oldal szerint csak a legújabb Oblivion patch kell, és semmi más...

    A HQ-val én se tudom mi történt, pedig jó kis oldal volt(főleg a fórum)

  • Molnibalage
    #39370
    Ja, az HQ-val meg mit történt?
  • Molnibalage
    #39369
    Ezt kipróbálta már valaki? Mi kell hozzá, ha majd az angollal próbálkozni akarok?

    Bocs a láma kérdésért, de soha nem voltam TES rajongó, nem tudom, hogy kell -e kieg vagy más stb.

    (Az alapjátékot meg hihetetlen módon nem is nagyon árulják már itthon.)
  • MadeInHell
    #39368
    Sziasztok mikór nyílik meg új map? mert eddig csak Cyrodiil van és úgy láttam neten jóval több is van.
  • benőmenő
    #39367
    Várj a játékban pár napot, hogy megkapd a "door in Niben-bay" quest-et.
    Bár én úgy emlékszem, hogy a data files-ban ott volt nekem a SI.
  • tenthrodil
    #39366
    Nem tudom. Egyáltalán nincs jele annak ingame, hogy fent lenne:S
  • pointer4
    #39365
    Mér, mi a gond ? Nem tudsz bemenni a szigetre?
  • tenthrodil
    #39364
    Shivering Isles-t telepítve csak bsa fájlokat kaptam a Data mappába, Data Files-ban sem jelent meg.
    Van még valami teendő, vagy rosszul csinálhattam valamit?
  • pointer4
    #39363
    Én még nem találkoztam semmi problémával, a Nehrim kivételével, de avval is van megoldás.
  • tenthrodil
    #39362
    Sziasztok!
    Gondolkozom a Steam-es Deluxe megvásárlásán, de félek, hogy steam-es voltja miatt gondok lesznek a moddolással. Van valakinek erről ismerete, tapasztalata? Mennyivel körülményesebb így moddolni? Egyáltalán foglalkozzak a Steames verzióval, vagy inkább keressek mást?

    Olyat is olvastam, hogy maguk a GOTY verziók sem valami jók, mert SecuROM van rajtuk.

    Köszönöm a válaszokat!
  • Takimate
    #39361
    most megpróbálom feltenni a fallout-ot.. megnézem azzal mit csinál
  • Takimate
    #39360
    Nekem sem volt problémám egy játékkal sem win7 miatt.
    vid driver friss.. tiszta install,... ezért nem értem...
  • ashead
    #39359
    Én a Windows7 megjelenése óta használom a 64 bites verziót és még soha nem volt problémám miatta a játékokkal. Oblivionhoz még kompatibilitást sem kellett állítani. Igaz nem a program files mappába van telepítve hanem a c meghajtón egy külön mappába. Szóval nem az oprendszer a hibás , Win7 alól is simán lehet játszani szinte mindennel( eddig az egyetlen kivétel a Medieval Lords de azt a másolásvédelme nem engedi futni az "ismeretlen " oprendszeren ).
  • SaGa
    #39358
    Akkor valamelyik bsa fájl sérült, töredezett, nincs regisztrálva vagy valami hiányzik...
  • MaRee
    #39357
    Oblivion Mod Managerrel csináltam egy ilyen archive invalidationt, de még mindig nincsenek textúrák :\